Treść opublikowana przez Arek8888
-
Problem ze świecą.
A co jeśli świeca urwie się razem z gwintem w głowicy?
-
Problem ze świecą.
To super, zazdroszczę, bo u mnie akurat jedna świeca nie chce iść Wykręcanie tylko na gorąco i to na mocno mocno rozgrzanym silniku.
-
[A4 B5] Pokrowiec na samochód na zimę
Dzięki za wyczerpującą wypowiedź tak właśnie jeszcze się zastanawiam nad tym pokrowcem, i myślę, czy będzie mi się chciało codziennie rano zabierać go do domu i wieczorem znowu zakładać. Co innego jak się autem nie jeździ i ten pokrowiec leży dłuższy czas.
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
Co prawa to prawda. Silnik rozgrzewa się po kilku km jazdy i wtedy już nie ma różnicy między 5W40 a 10W40, a na zimo silnik zużywa się tak czy siak. Niedługo zabiorę się za wymianę oleju, tylko zastanawiam się jak mocno muszę rozgrzać silnik przed wymianą aby olej był jak najrzadszy. Do swojego mechanika mam 15 minut jazdy i silnik za bardzo się nie rozgrzeje, więc chyba najpierw pojeżdżę bez celu po okolicy A jakiej firmy filtr oleju polecacie?
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
Też będę przechodził z 10W40 na 5W40. Zrobiłeś tą płukankę czy zwyczajnie zlałeś stary olej i zalałeś nowy?
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
Pocieszyliście mnie trochę Na daną chwilę zalałem mu półsyntetyk 10W40 i jest w 100% szczelny i suchy. Ponad to oleju nie bierze i nie kopci, więc chyba zdecyduję się na 5W40. Według Was lepiej zmienić olej przed zimą czy po?
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
Też chciałbym skusić się na LM Diesel Synthoil Tylko pytanie czy z moim przebiegiem 320 000 km nie zrobi się z silnika durszlak...
-
Audi problem z falującymi obrotami 1.9 TDI 115 km
Mam podobny problem, tylko że u mnie raz na jakiś czas falują delikatnie obroty podczas jazdy gdy utrzymuję jednostajne obroty. Podobno winowajcą może być przepływomierz ale sam tego nie sprawdzałem.
-
Czyszczenie lamp od srodka pomocy
Plastikowe reflektory najczęściej zachodzą mgłą od zewnątrz. Tu masz filmik na yt w jaki sposób się to robi:
-
[A4 B5] Pokrowiec na samochód na zimę
Bez pokrowca karoseria też nie wyschnie bo co chwila coś pada, a poza tym pokrowiec zakładałbym tylko na noc. Ale co do rysowania auta to się zgodzę. Może zamiast pokrowca na całe auto lepiej będzie zastosować tylko na dach i szyby?
-
[A4 B5] Pokrowiec na samochód na zimę
Witam. W związku z nadchodzącą zimą, zastanawiam się czy warto stosować na auto pokrowiec? Podaję przykładowy pokrowiec w linku: http://allegro.pl/pokrowiec-plandeka-na-samochod-sedan-4-warstwy-xl-i5035370172.html Czy ktoś używał coś takiego i może powiedzieć, czy faktycznie po nocy szyby nie są zamarznięte oraz czy sam pokrowiec nie przymarza do karoserii?
-
Audi A4 B5 Avant 2001r 1.9TDI
Dlatego, że używasz, go od lat nie wiesz jaka jest różnica, gdy silnik zalany jest porządnym olejem A jaka jest różnica po zalaniu dobrym olejem? Bo sam używam Mannola, który był po prostu tani, ale problemów nie stwarza Po pierwsze sam olej dobiera sie wobec norm. Ja kupiłem auto z turbo i pompowtryskami i ktoś zalał mineralny, olej żarło jak szalone, a w bagażniku woziłem zawsze litr przy sobie na wszelki wypadek. Nie patrzymu na przebiegi, rocznik auta a stan silnika, bo auta nie oblewasz olejem tylko silnik. Tanie oleje nie zawsze spełniają obiecaną specyfikacje, przede wszystkim poprawia się smarowanie silnika. Jeśli nie używałeś olejów z górnej półki, spróbuj a zobaczysz różnice w pracy silnika bardzo szybko. No i żywotność też jest zupełnie inna. Proponuje poczytać troche o olejach, bo temat dość szeroki, a ja nie mam zamiaru nikomu wklepywać na siłe komuś, coś czego naprawde nie chce przyjąć do wiadomości Nie mowie o Tobie tylko ogólnie, bo często są takie przypadki ludzi. Osobiście po zmianie oleju zauwazylem jedna wazna roznice - cichsza praca silnika. Mysle ze samo to, moze dac sporo do myslenia. Mój A4 B5 AFN na pompie ma "teoretyczny" przebieg 320 000 km. Olej wymieniałem 9000 km temu, od tej pory na bagnecie spadło może o 1/3 zakresu, więc dolałem troszkę (około 100 ml). Czy według Ciebie można uznać, że silnik bierze olej czy nie? Bo przed zimą będę wymieniał olej i właśnie zastanawiam się, czy nie zalać mu porządne Loqui Moly Diesel Synthoil 5W40 albo Motul X-Cess 5w40. Obecnie jeżdzę na 10W-40, ale tylko dlatego, że nie wiedziałem co było lane wcześniej i w jakim stanie jest silnik. Słyszałem pogłoski, że po zalaniu syntetycznego oleju silnik może się rozszczelnić, bo syntetyki mają podobno środki myjące, a tego chciałbym uniknąć bo obecnie z silnika nie kapnie nawet kropla, i chodzi w miarę cicho. Nie jestem osobą, która oszczędza na aucie, a tym bardziej na oleju , dlatego pytam o radę
-
Audi A4 B5 Avant 2001r 1.9TDI
Dlatego, że używasz, go od lat nie wiesz jaka jest różnica, gdy silnik zalany jest porządnym olejem A jaka jest różnica po zalaniu dobrym olejem? Bo sam używam Mannola, który był po prostu tani, ale problemów nie stwarza
-
[A4 B5 AFN] Dymienie na siwo- czy to normalny objaw?
To spoko, dzięki za odpowiedzi
-
[A4 B5 AFN] Dymienie na siwo- czy to normalny objaw?
Witam. Ostatnio zauważyłem, że moje A4 B5 AFN zaczęło dymić na siwo na zimnym silniku. Rzecz dzieje się tylko rano po nocnym postoju w niskiej temperaturze (pod chmurką, a wiadomo jaką obecnie mamy temperaturę). Wygląda to tak, że silnik odpala od strzała, chodzi równo i stabilnie, ale przez pierwsze 5 minut dymi na siwo. Nie jest to jakiś mocno intensywny dym, ale trochę tego jest. Po 5 minutach przestaje i już do końca dnia nie dymi, aż do kolejnego poranka. Dodam, że płynu chłodniczego nie ubywa, a dymienie nie pojawiało się, gdy na dworzu było jeszcze ciepło. Czy powinienem to wiązać z jakąś usterką czy jest to normalny objaw związany z kondensacją pary wodnej w rurze wydechowej? Będę wdzięczny za rady, gdyż to mój pierwszy dieselek i mam słabe doświadczenie z zimową eksploatacją auta.
-
Wyciszenie auta - miejsca newralgiczne
Ja od siebie dodałbym jeszcze regulację szczelin w drzwiach i sprawdzenie uszczelek, bo przez nie przechodzi najwięcej hałasów od przejeżdżających pojazdów.
-
Audi A4 B5 Avant 2001r 1.9TDI
Też założyłem Dębicę Frigo 2
-
Lampy przedlift 97/98r
Dzięki z góry
-
[A4 B5] Co myślicie o Osram Night Braker Unlimited H4?
Chyba skuszę się na Osram. Obecnie mam Philipsy i jestem bardzo niezadowolony, ale może trafiłem akurat na trefną sztukę. Dzięki wszystkim za opinie
-
[A4 B5] Co myślicie o Osram Night Braker Unlimited H4?
No i to do mnie przemawia
-
[A4 B5] Co myślicie o Osram Night Braker Unlimited H4?
No właśnie, żywotność też jest tu dosyć istotna. Znalazłem Osram za 63 zł i Tungsram za 49 zł. Różnica niby 14 zł, ale jeśli Osram wytrzyma dłużej, to nie ma co oszczędzać.
-
[A4 B5] Co myślicie o Osram Night Braker Unlimited H4?
Witam. Przymierzam się do wymiany żarówek w swoim aucie. Ostatnio wstawiłem Philips White Vision, ale zdecydowanie za szybko straciły swoją moc. Nie chciał bym kolejny raz wydać fortuny na żarówki o wątpliwej jakości. Co myślicie o Osram Night Braker Unlimited H4? Ma ktoś jakieś doświadczenie z nimi?
-
Lampy przedlift 97/98r
Fajnie by było, gdybyś zapodał zdjęcie lamp założonych na auto. Chodzi o to, że też mam mega słabe światła i chciałbym mieć porównanie, jak wyglądają moje lampy w stosunku do takich samych, tylko że czystych. Będę wdzięczny za jakąkolwiek fotę
-
[A4 B5] Silniczek regulacji wysokości świateł
Teraz wszystko jasne, dzięki za wyjaśnienie
-
[A4 B5] Silniczek regulacji wysokości świateł
Ok dzięki, po robocie sprawdzę tak jak mówisz. Czy mógłbyś spojrzeć na to zdjęcie i powiedzieć, czym są te elementy reflektora zaznaczone w kółku czerwonym i zielonym? http://www.fotosik.pl/zdjecie/ee15dd41243735ee