Treść opublikowana przez Arek8888
-
Audi A4 B5 Avant 2001r 1.9TDI
Piękne auto osobiście jestem zwolennikiem utrzymywania serii, tak jak projektant sobie wymyślił, może za "X" lat będzie to rodzynek
-
Temperatura płynu
Bardzo dziwne wskazanie, bo przecież rozcieńczyłeś 1:1. Proponuję zaciągnąć ze zbiorniczka 100 ml płynu i wstawić na noc do zamrażarki razem z termometrem i sprawdzić jak płyn zareaguje w takiej temperaturze. Myślę, że to da Ci pewien pogląd na sprawę.
-
Zapieczona turbina
Następnym razem zrób jakieś fotostory dla potomnych
-
[A4 B5 AFN] Szarpanie przy ruszaniu w korku
Nic się nie stanie, ale odłóż od razu na dwu mas albo pomyśl o zamianie na sztywne koło - szkoda dwa razy robić. Dokładnie tak, na razie będę jeździł dopóki się nie posypie, a jak już się posypie to wstawię komplet wszystkiego.
-
[A4 B5 sedan] Odstająca listwa dachowa - jak naprawić?
Witam. Moja A4 B5 sedan boryka się z problemem odstającej listwy dachowej. Odstaje z tyłu i brzydko wygląda. Czy ktoś wie w jaki sposób można to naprawić?
-
[A4 B5 AFN] Szarpanie przy ruszaniu w korku
Długo się nad tym zastanawiałem, ale doszedłem do wniosku, że sprzęgła na razie nie będę wymieniał, bo trochę mi jego szkoda. Bierze naprawdę pięknie i aż żal go wywalać, a i nie wiadomo czy ono jest winne. Dwumasa też nie daje żadnych negatywnych objawów. Jak na razie problem z trzęsieniem się nie powtórzył (na szczęście), więc nie byłoby wiadomo czy wymiana pomogła. Będę na razie czekał i obserwował czy nic się nie pogarsza.
-
Wygluszenie silnika
Ja kupiłem taką matę: http://www.soundpol.pl/product_info.php?cPath=142&products_id=3849 Tylko, że kupiłem grubości 10 mm, a nie 3 mm tak jak podają na stronce. Klej jest dosyć mocny, podczas naklejania maty musiałem uważać, żeby od razu nakleić w odpowiedni sposób, bo później ciężko jest odkleić. Po jakimś czasie dodatkowo ten klej nabiera wytrzymałości. Dzisiaj musiałem ze swojej osłony kawałek odkleić i niestety musiałem zeskrobywać bo tak się trzymało Jestem obecnie po wygłuszaniu maski. Najpierw nakleiłem w miejscach między rantami maski, a później druga warstwa po całości. Jakby ktoś chciał zobaczyć jak to wygląda to wrzucam link: http://fotowrzut.pl/QGCQ4P0NX2 Efekt nadal nie jest taki, jaki można sobie wymarzyć, ale już dwie osoby powiedziały, że po tym zabiegu wewnątrz auta dźwięk jest jakby niższy, a efekt jest najbardziej widoczny na wyższych obrotach.
-
Wygluszenie silnika
Za głośniejszą pracę silnika odpowiada również samo postrzeganie hałasu przez właściciela Przynajmniej w moim przypadku tak było, że jak wsiadłem do swojej A4 po raz pierwszy, to miałem wrażenie, że jest cicho. Dzisiaj, po kilku miesiącach użytkowania mam wrażenie, że jest głośniej, ale to dlatego, że z czasem po prostu zaczynam bardziej zwracać uwagę na wszystkie dźwięki Obecnie też jestem na etapie wygłuszania silnika, a radzę sobie w taki sposób, że górną plastikową osłonę silnika obkleiłem obustronnie samoprzylepną matą grubości 10 mm. Efekty był mizerny, więc dodatkowo pomyślałem, że zastąpię oryginalne wygłuszenie maski taką samą samoprzylepną matą w dwóch warstwach. Dzisiaj zamierzam to zrobić i mam nadzieję, że trochę to wyciszy. A jak nie, to przynajmniej będzie to doskonała izolacja termiczna.
-
A4 B5 - walnięta w hak holowniczy, wygięta podłoga - czy warto kupić
Cześć. Ja też bym odpuścił. W takiej cenie można kupić szrot, ale przynajmniej nie walnięty, którym ewentualnie można będzie bezpiecznie jeździć. Naciąganie blach to kiepski pomysł. Na pewno będą problemy z geometrią auta, może Ci znosić podczas jazdy, a opony będą rwały nieodwracalnie. Natomiast o bezpieczeństwie jazdy takim autem nawet nie ma co mówić.
-
[A4 B5 AFN] Czy w tym silniku jest tzw. ssanie?
Rozumiem, dzięki za wyjaśnienie
-
[A4 B5 AFN] Czy w tym silniku jest tzw. ssanie?
Aha, czyli pewnie taka sytuacja jest jak najbardziej normalna W sumie obejrzałem kilka filmików na yt z coldstart i widzę, że u niektórych te obroty podnoszą się nawet do 1100. Dzięki za odpowiedź
-
[A4 B5 AFN] Czy w tym silniku jest tzw. ssanie?
Witam. Dziś rano termometr wskazywał minus 1 stopień Celsjusza. Po przekręceniu kluczyka na około kilka sekund zaświeciła się kontrolka świec żarowych. Gdy zgasła, od razu uruchomiłem silnik. Zapalił bez problemu, ale przez pierwsze parę sekund obroty wynosiły 1200/min, po czym spadły na około 950 - 960. Przez niecałą minutę obroty utrzymywały się na tym poziomie, po czym spadły na 860. Gdy silnik osiągnął temperaturę roboczą, odpalał od razu na 860 obrotów i tak trzymał. Dodam, że gdy było ciepło (latem) obroty od razu wskakiwały na 860 i równo tyle się utrzymywały. Mam to auto od niedawna i nie wiem, czy tak wygląda odpalanie na mrozie? W benzyniakach jest ssanie, które podnosi obroty silnika gdy jest zimny, a jak to wygląda w 1.9 TDI AFN ? Czy taka sytuacja jak u mnie jest normalna?
-
Jak zabezpieczyc autko przed kradzieżą
Ten pstryczek elektryczek to super sprawa sam bym sobie takie zrobił, gdyby nie to, że do elektryki mam dwie lewe ręce.
-
Pompa wspomagania, zakup nowej czy regeneracja ?
Oho...W takim razie co może być wart używany ori za 50 zł w stosunku do nowego zamiennika za 450?
-
Audi A4 B9 2.0 TFSI 252 KM Quattro S-tronic S LINE
Trzymałbym pod kocem
-
Przednie szyby nie zbierają wody
Dołączam się do tematu, mam ten sam problem.
-
WODA w samochodzie ;///
Dzięki
-
WODA w samochodzie ;///
Witam. Czy ktoś mógłby napisać, w których miejscach w A4 B5 są kanały odwadniające? Chciałbym je sprawdzić przed nastaniem zimy, a dokładnie nie wiem gdzie szukać.
-
jak poprawić światła z przodu
Nie jestem pewien, czy można polerować szklane przedliftowe klosze w A4 B5.
-
Audi A4 B9 2.0 TFSI 252 KM Quattro S-tronic S LINE
Piękna - nic dodać, nic ująć
-
Zniżki z ojca na moje auto jak?
A ja ujmę to w taki sposób: ubezpieczyciel powiedział mi, że jeśli główny właściciel (w tym przypadku Twój ojciec) ma pełne zniżki, i dopisze się drugą osobę, która nie posiada zniżek, to cena za ubezpieczenie się nie zmieni (czyli pozostanie z pełnymi zniżkami). Ale jeśli ta osoba ma poniżej 26 lat, to ubezpieczenie wzrośnie, ponieważ do tego wieku ma się zwyżkę i ona podniesie cenę. Tak czy siak - jeśli dopiszesz się do ojca to polecam wykupić dodatkowo ochronę zniżek - jak spowodujesz wypadek to ojciec nie straci zniżek
-
[A4 B5 AFN] Jak sprawdzić szczelność gruszki zmiennej geometrii turbo?
O to mi chodziło, dzięki za wyjaśnienie
-
[A4 B5 AFN] Jak sprawdzić szczelność gruszki zmiennej geometrii turbo?
Rozumiem, dzięki. Czyli podsumowując - strzykawka powinna wywoływać ruch sztangi (o ile kierownice nie są zapieczone). Jeśli strzykawka zasysa powietrze, ale sztanga się nie rusza, to albo są zapieczone kierownice albo jest dziura w gruszce.
-
[A4 B5 AFN] Jak sprawdzić szczelność gruszki zmiennej geometrii turbo?
Czyli jak podepnę strzykawkę pod gruszkę i zaciągnę powietrze, to jakiego efektu powinienem się spodziewać? że strzykawka wróci do pierwotnego położenia czy nie?
-
[A4 B5 AFN] Jak sprawdzić szczelność gruszki zmiennej geometrii turbo?
Ale jeśli gruszka jest szczelna to da się w ogóle zaciągnąć strzykawkę? Bo to tak jakbym próbował zassać powietrze z metalowej butelki.