Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[A4 B5 AFN] Szarpanie przy ruszaniu w korku


Arek8888

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam dziwny problem z autem. Po przejechaniu 200 km i po niedługiej jeździe w korku auto zaczyna szarpać podczas ruszania. Po prostu jak chcę ruszyć i zaczynam puszczać sprzęgło, to auto zaczyna szarpać jak kangur. Przy ruszaniu z dwójki tego problemu nie ma, podobnie na wstecznym. Po nocy, jak auto ostygnie, problem mija. Niestety, po przejechaniu kolejnych 200 km znowu pojawia się szarpanie. Dodam, że zaczyna szarpać gdy jakiś czas jadę w korku i co chwila ruszam i się zatrzymuję, więc wnioskuję, że ma to jakiś związek z nagrzewaniem się czegoś podczas takiej jazdy w korku. Nie słychać żadnych niepokojących dźwięków ze strony sprzęgła, nie czuć żadnych zapachów i podczas normalnej jazdy sprzęgło zachowuje się wzorowo. Na dodatek po długim postoju lub po długiej jeździe bez zatrzymywania problem z szarpaniem mija. Czy miał ktoś podobny problem i mógłby doradzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerabiałem to u siebie. Słoneczko w docisku pod wpływem temperatury zmienia swoją sprężystość i zamiast przenieść płynnie ruch sprzęgła na tarcze to skacze. Wymieniłem komplet sprzęgła i śmigam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź :) Ale nie za bardzo rozumiem, bo jeśli jest winny docisk sprzęgła to dlaczego nie skacze podczas ruszania z dwójki albo na wstecznym? Przecież dociska tak samo przy ruszaniu z jedynki jak i z dwójki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będziesz tego tak odczuwał jak przy ruszaniu, gdzie jednak dłużej go trzymasz na tym sprzęgle niż przy zmianie biegów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, to wszystko prawda. Ale jak ruszałem z dwójki to szarpania nie było, a wtedy sprzęgło puszczam jeszcze wolniej niż na jedynce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potwierdzam, też przerabialem to samo, najbardziej bylo odczuwalne wlasnie w korku gdy czesto operowalem sprzeglem,

wymienilem sprzeglo+dwumas i problem sie wiecej sie nie pojawil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komplet z luka za ponad 5 stowek u TOM77 - przerabialem temat i pomoglo

Wysłane z mojego Redmi 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo ludzi z tym się boryka. Według jednych to sprzęgło. Wymieniają komplet sprzęgła i nadal to samo.

Temat obszernie przerabiany na forum passata. Moim zdaniem wyrobione są łożyska w skrzyni.

ktoś na forum pisał już o tym.

Mi komplet sprzęgła + dwumas nie pomógł. Czyszczenie nastawnika pompy również.

Kiedy pojawi się u mnie tkz. kangurek to ruszam po prostu z 2 biegu i problem rozwiązany :)


aha pomaga tymczasowo przypalenie sprzęgła :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile pamiętam to Dev kiedyś pisał że jak na jakiś czas pomaga przypalenie sprzęgła to docisk krzywy.

O wyrobionych łożyskach w skrzyni też był jakiś wątek, podobno wada fabryczna - zbyt ciasne pasowanie łożysk (tylko nie wiem o jakie oznaczenia skrzyń chodziło)

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co czytam to też zaczynam myśleć, że to może być równie dobrze sprzęgło, jak i skrzynia. Będę zbierał pieniądze i prędzej czy później , prawdopodobnie, sprzęgło trzeba będzie wymienić. Dzięki Wam za rady :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co czytam to też zaczynam myśleć, że to może być równie dobrze sprzęgło, jak i skrzynia. Będę zbierał pieniądze i prędzej czy później , prawdopodobnie, sprzęgło trzeba będzie wymienić. Dzięki Wam za rady :)

Objawy identyczne, zmieniłem komplet sprzęgła i po problemie - jedyne czego żałuję, to to że nie miałem więcej funduszy na dwumas, a tak pewnie za rok dwumas wejdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co czytam to też zaczynam myśleć, że to może być równie dobrze sprzęgło, jak i skrzynia. Będę zbierał pieniądze i prędzej czy później , prawdopodobnie, sprzęgło trzeba będzie wymienić. Dzięki Wam za rady :)

Objawy identyczne, zmieniłem komplet sprzęgła i po problemie - jedyne czego żałuję, to to że nie miałem więcej funduszy na dwumas, a tak pewnie za rok dwumas wejdzie.

Zaczyna być mi żal pieniędzy na takie stare auto :) Jakiej firmy sprzęgło wstawiłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wstawilem od razu komplet sprzeglo+dwumas LUK'a, tak jak pisalem problem sie nie pojawil, zrobione 12tys km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co czytam to też zaczynam myśleć, że to może być równie dobrze sprzęgło, jak i skrzynia. Będę zbierał pieniądze i prędzej czy później , prawdopodobnie, sprzęgło trzeba będzie wymienić. Dzięki Wam za rady :)

Objawy identyczne, zmieniłem komplet sprzęgła i po problemie - jedyne czego żałuję, to to że nie miałem więcej funduszy na dwumas, a tak pewnie za rok dwumas wejdzie.

Zaczyna być mi żal pieniędzy na takie stare auto :) Jakiej firmy sprzęgło wstawiłeś?

Sachs. Jak buda nie bita i wóz pewny to zrób co trzeba i nasz auto na lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak tam kolego wymiana pomogła, bo spotkałem się z wpisami że to może być wina wtrysku sterującego bądź mapy/programu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długo się nad tym zastanawiałem, ale doszedłem do wniosku, że sprzęgła na razie nie będę wymieniał, bo trochę mi jego szkoda. Bierze naprawdę pięknie i aż żal go wywalać, a i nie wiadomo czy ono jest winne. Dwumasa też nie daje żadnych negatywnych objawów. Jak na razie problem z trzęsieniem się nie powtórzył (na szczęście), więc nie byłoby wiadomo czy wymiana pomogła. Będę na razie czekał i obserwował czy nic się nie pogarsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Długo się nad tym zastanawiałem, ale doszedłem do wniosku, że sprzęgła na razie nie będę wymieniał, bo trochę mi jego szkoda. Bierze naprawdę pięknie i aż żal go wywalać, a i nie wiadomo czy ono jest winne. Dwumasa też nie daje żadnych negatywnych objawów. Jak na razie problem z trzęsieniem się nie powtórzył (na szczęście), więc nie byłoby wiadomo czy wymiana pomogła. Będę na razie czekał i obserwował czy nic się nie pogarsza.

Nic się nie stanie, ale odłóż od razu na dwu mas albo pomyśl o zamianie na sztywne koło - szkoda dwa razy robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...