Treść opublikowana przez Arek8888
-
Bujanie, mocny przechył się auta w zakrętach
Podpinam się do tematu, mam podobny problem w swojej A4 B5. U mnie amorki mają nieco ponad 60% sprawności (dobry wynik), sprężyny są w porządku, ale mechanik powiedział, że tuleje stabilizatora zaczynają pękać i że to jest przyczyną. Polecam Ci podjechać na stację kontroli pojazdów i tam za 10 - 20 zł sprawdzą Ci stan zawieszenia.
-
Więcej pali po wymianie filtrów i zrobieniu zbieżności
Ale to koledze Rafałowi więcej pali, a nie mi A jak ciśnienie w oponach? Jak jest za niskie to też potrafi więcej palić.
-
Więcej pali po wymianie filtrów i zrobieniu zbieżności
Tydzień temu zatankowałem do kanistra na Lukoil i zauważyłem, że jest niebieska. Trochę się tego obawiałem, ale skoro to znaczy, że jest czysta to i ja mam czyste sumienie
-
[A4 B5 AFN] Jak odkręcić czwartą świecę żarową?
To poleję tą świecę naftą i zostawię na noc żeby się trochę przegryzło. Dzięki za rady
-
[A4 B5 AFN] Jak odkręcić czwartą świecę żarową?
Tak będę próbował a jaki środek penetrujący polecasz?
-
[A4 B5 AFN] Jak odkręcić czwartą świecę żarową?
Witam. Ostatnio wymieniałem świece żarowe w moim A4 B5 1.9 TDI AFN. Trzy pierwsze świece (licząc od strony przedniego zderzaka) odkręciły się bez problemu, a czwarta (ta najbliżej kabiny) nie chciała się ruszyć. Zrezygnowałem z jej odkręcania w obawie, że się urwie gwint. Czy ktoś miał podobny problem i w jakiś sposób to rozwiązał?
-
Jakość ON na stacji benzynowej
A czy ktoś ma jakieś doświadczenia z olejem napędowym z Auchan?
-
Więcej pali po wymianie filtrów i zrobieniu zbieżności
Co masz na myśli mówiąc o kolorze? ostatnio trafiła mi się niebieska ropa...
-
Kiedy na zbieżność ?
U mnie mechanik przed wymianą końcówki drążka kierowniczego zmierzył suwmiarką i tak samo ustawił po wymianie. Powiedział, że jak chcę to mogę jechać na geometrię, ale według niego nie ma takiej potrzeby. Dla świętego spokoju pojechałem i co? Zapłaciłem za geometrię a według raportu z komputera wynikało, że wcześniej wszystko było ustawione zgodnie z normą, więc nic nie poprawili. Zatem można dobrze ustawić na zwoje, pod warunkiem, że geometria jest dobrze ustawiona i możemy na niej bazować.
-
[A4 B5 AFN] Gdzie jest bezpiecznik świec żarowych?
Oki, jak błąd pokaże się ponownie to tak zrobię. Dzięki wielkie za pomoc.
-
[A4 B5 AFN] Szarpanie przy ruszaniu w korku
Czyli muszę się nastawiać na wydatki. Jaki to koszt mniej więcej?
-
[A4 B5 AFN] Gdzie jest bezpiecznik świec żarowych?
Dzięki wszystkim za cenne rady. Sprawa ma się następująco: Podpiąłem po kolei wszystkie świece bezpośrednio pod akumulator i okazało się, że wszystkie cztery świece nie żyją. W sumie mnie to nie dziwi. Kupiłem nowe NGK, ale udało mi się wymienić tylko trzy bo czwarta nie dała się wykręcić. Rikardo - obroty nie falują i nic nie szarpie. Kontrolka nadal miga, dzisiaj podjadę na vaga i zobaczę co on powie. VAG wykazał następujący błąd: 17978 Moduł sterujący zablokowany brak osprzętu / nie związany ze sprzętem Po wykasowaniu błędu kontrolka przestała migać, po czym przejechałem się autem i już się nie pojawiła.
-
[A4 B5 AFN] Gdzie jest bezpiecznik świec żarowych?
Vaga podepnę, ale dopiero w weekend będę miał dostęp do niego. Na daną chwilę mogę sprawdzić jedynie bezpiecznik, ale nie wiem za bardzo jak go zlokalizować.
-
[A4 B5 AFN] Gdzie jest bezpiecznik świec żarowych?
Auto pali normalnie, nie traci mocy i nie dymi. Gdyby był problem z pompą wtryskową to byłyby jakieś inne objawy.
-
[A4 B5 AFN] Gdzie jest bezpiecznik świec żarowych?
Sprawdziłem i mam. Czy kontrolka świec żarowych może sygnalizować coś jeszcze poza świecami lub światłem stop?
-
[A4 B5 AFN] Gdzie jest bezpiecznik świec żarowych?
Witam. Dziś rano po odpaleniu auta zaczęła mi migać kontrolka świec żarowych. Czy może ktoś napisać gdzie znajduje się bezpiecznik świec żarowych i jak go rozpoznać (ile amperów itp)?
-
[A4 B5 AFN] Szarpanie przy ruszaniu w korku
Rozumiem, to wszystko prawda. Ale jak ruszałem z dwójki to szarpania nie było, a wtedy sprzęgło puszczam jeszcze wolniej niż na jedynce.
-
Więcej pali po wymianie filtrów i zrobieniu zbieżności
Moim zdaniem żadna z tych rzeczy, które wymieniłeś nie ma wpływu na spalanie. Sprawdź czy hamulce albo łożyska nie blokują kół - podnieś auto i zakręć kołami, jeśli kręcą się z wyczuwalnym oporem to masz winowajcę.
-
[A4 B5 AFN] Szarpanie przy ruszaniu w korku
Dzięki za odpowiedź Ale nie za bardzo rozumiem, bo jeśli jest winny docisk sprzęgła to dlaczego nie skacze podczas ruszania z dwójki albo na wstecznym? Przecież dociska tak samo przy ruszaniu z jedynki jak i z dwójki.
-
[A4 B5 AFN] Szarpanie przy ruszaniu w korku
Witam. Mam dziwny problem z autem. Po przejechaniu 200 km i po niedługiej jeździe w korku auto zaczyna szarpać podczas ruszania. Po prostu jak chcę ruszyć i zaczynam puszczać sprzęgło, to auto zaczyna szarpać jak kangur. Przy ruszaniu z dwójki tego problemu nie ma, podobnie na wstecznym. Po nocy, jak auto ostygnie, problem mija. Niestety, po przejechaniu kolejnych 200 km znowu pojawia się szarpanie. Dodam, że zaczyna szarpać gdy jakiś czas jadę w korku i co chwila ruszam i się zatrzymuję, więc wnioskuję, że ma to jakiś związek z nagrzewaniem się czegoś podczas takiej jazdy w korku. Nie słychać żadnych niepokojących dźwięków ze strony sprzęgła, nie czuć żadnych zapachów i podczas normalnej jazdy sprzęgło zachowuje się wzorowo. Na dodatek po długim postoju lub po długiej jeździe bez zatrzymywania problem z szarpaniem mija. Czy miał ktoś podobny problem i mógłby doradzić?
-
[B6 TDI] Zacinająca się zmienna geometria - czyszczenie środkiem do paliwa
Dziękuję za wyjaśnienie. W moim A4 B5 1.9 TDI są czasem takie objawy, że naciskam gaz a auto jakby nie reaguje od razu. Dopiero po kilku sekundach zaczyna przyspieszać. Dzieje się tak zazwyczaj na czwartym lub piątym biegu przy prędkości 70 - 100 km/h. Czy to są już objawy zacinającej się turbiny?
-
[B6 TDI] Zacinająca się zmienna geometria - czyszczenie środkiem do paliwa
A jakie są objawy wyłączającej się turbiny? Może to głupie pytanie, ale jestem w tym zielony i będę wdzięczny za wyjaśnienie.
-
[B6 AVF/AWX] Ukręcony wałek rozrządu Autlog
Jestem tego samego zdania - kolega Bartek dobrze to przedstawił. Wiadomo już jak tłoki i zawory?
-
tylne klocki biorą tylko środek tarczy
Święte słowa ze zdjęcia widać, że tarcze są raczej średniej kondycji. Miałem podobnie i myślałem, że jeszcze z 5 tys km na nich pojeżdżę, ale po dwóch zaczęły bić. Nie ma co czekać tylko wymieniać.
-
[B6 AVF/AWX] Ukręcony wałek rozrządu Autlog
No się trochę dziwię, że wałek pękł. Chyba, że był skrzywiony albo źle założony. Rozumiem, że jedne firmy produkują lepsze towary, a inne gorsze, ale wkurza mnie, że nie ma na to żadnych norm technicznych, albo nie są one przestrzegane. Pracuję w branży budowlanej i na głupią cegłę muszą być aprobaty. Obojętne jaką cegłę kupisz - możesz być pewny, że spełnia normy. A w mechanice jakby panuje jakaś samowolka. Przez to wychodzą takie kwiatki, a ludzie muszą za to płacić Dobra, bo nerw mnie bierze jak sobie pomyślę