Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Randor

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Randor

  1. Randor odpowiedział(a) na k232 temat w 1.8
    Nie czytałem całego tematu. Robiłeś logi? Jakie przepływy pokazuje przepływka? Pytanie tylko czy sam przepływ daje nam 100% pewności, że przepływka jest ok.
  2. Randor odpowiedział(a) na k232 temat w 1.8
    Z tego co wiem auto bez przepływki powinno normalnie pracować. Ja jeździłem z odpiętą żeby sprawdzić czy to nie jej wina i auto zachowywało się bez zmian.
  3. Randor odpowiedział(a) na k232 temat w 1.8
    On ma cykać cały czas i to dość głośno wtedy pracuje prawidłowo ale to dalej nie znaczy, że trzyma jak należy. Trzeba zacisnąć porządnie lub zaślepić na chwilę wężyk który od niego idzie i patrzeć czy silnik zaczął lepiej pracować.
  4. Randor odpowiedział(a) na k232 temat w 1.8
    Evap to ten zaworek który cyka. Znajduje się na obudowie filtra powietrza. Często podobno od niego silnik łapie lewe powietrze.
  5. Randor odpowiedział(a) na k232 temat w 1.8
    Trzy sprawy mam. Po pierwsze czy sprawdzałeś szczelność evap i przewodu idącego do niego? Gdzieś kiedyś czytałem, że ktoś miał tak samo jak my i pomogło zaciśniecie przewodu do evap właśnie. Ja dzisiaj to u siebie sprawdzę. Druga sprawa to ssanie które może mieć coś wspólnego z tematem. Jak to u Was wygląda? U mnie nawet zimą przy -20 po odpaleniu auta obroty momentalnie spadają na 850 (nie powoduje to żadnych szarpnięć, spadków mocy itp). Może przez sekundę czy dwie jest 1000 a może nawet nie. Czy aby to nie jest dziwne? Zawsze byłem przekonany, że chociaż przez tą minutę powinien pochodzić na tych 1200 i dopiero spaść do docelowych obrotów. Trzecia która także w moim przypadku wskazuje na potencjometr przepustnicy to jazda na 1 biegu z małą prędkością. Jadąc powiedzmy do 2 tyś obr autem strasznie szarpie. Wystarczy minimalnie dodać albo ująć gazu i auto prawie staje dęba. Po prostu nie da się jechać płynnie na pierwszym biegu z małą prędkością chyba, ze jadę szybciej powiedzmy od 3 tyś w górę. Czy to normalne? Może mam wytarty potencjometr w zakresie 0-2000obr? Chyba w tym zakresie najczęściej pracuje przepustnica tak na chłopski rozum.
  6. Randor odpowiedział(a) na siwy046 temat w 1.8
    Ale jazda
  7. Randor odpowiedział(a) na k232 temat w 1.8
    Jakie są objawy uszkodzonego potencjometru? Wywala jakieś błędy? Może u mnie jest to samo. Szkoda tylko, ze nowa ori przepustnica to koszt ok 1000zł a używki można sobie w buty wsadzić.
  8. Randor odpowiedział(a) na k232 temat w 1.8
    I jak sytuacja z tą przepustnicą?
  9. Randor odpowiedział(a) na booolek temat w 1.8
    Ile kosztowała Cię cala operacja?
  10. U mnie jazda z obrotami jest od dłuższego czasu tak samo jak z wypadającym zapłonem. Auto posiadam 3 lata i jest tak non stop. W aucie nie ma i nie było nigdy gazu. Wymieniałem, przewody, świece, cewkę a nawet ecu i nie robi to żadnej różnicy. Auto chodzi do kitu i brak mu kultury na biegu jałowym. Oczywiście zero błędów na kąpie. Jakieś jaja odchodzą z tymi silnikami. Pomijam już fakt, że mało kto w ogóle potrafi je serwisować. Przeczytałem chyba wszystkie wątki odnośnie ADR i wypadania zapłonów ale nigdy nie znalazłem rozwiązania. A co do Ciebie Kacper to możesz sobie siedzieć i teoretyzować na forum ale dopóki nie zaczniesz wszystkiego krok po kroku sprawdzać u siebie w aucie niczego się nie dowiesz. Wymień filtr, sprawdź odmę, podłącz kompa i sprawdź błędy. To są groszowe sprawy. Odłączałeś chociaż akumulator żeby ecu się zresetowało?
  11. Randor odpowiedział(a) na Rafik0117 temat w Audi A4 B5
    Przy takiej glebie to ja bym raczej amora nie robił bardziej miękkim. Najlepiej aby odpowiadał fabrycznemu (nowemu) i był dobrze dobrany do sprężyny. Amor musi trzymać całość za mordę inaczej jest lipa. Jeśli chcesz komfortu zmień zawias i podnieś auto.
  12. Pytanie nadal aktualne. Nikt na forum nie ustawia sobie wielowahacza jak należy?
  13. Nic przez zimę nie robiłem. Dopiero teraz planuje wrzucić te sztywne końcówki. Tylko nadal nie wiem gdzie jechać zrobić porządnie geometrie.
  14. To już detale. Zajmij się najważniejszymi sprawami.
  15. Kiedy siądzie pełny fis?
  16. Randor odpowiedział(a) na Randor temat w 1.8
    No czekam czekam.
  17. Randor odpowiedział(a) na Randor temat w 1.8
    Pisałem. Już wczoraj. W weekendy zapewne nie odpisuje. W międzyczasie chciałem doradzić się kogoś więcej. Według mnie prócz NGK nic w tej cenie nie kupię.
  18. Randor odpowiedział(a) na Randor temat w 1.8
    Pisząc, że auto nie paliło jak trzeba miałem na myśli złą kulturę pracy a nie samo odpalanie. Od kupna samochodu pali mi od strzała, nawet teraz jak są mrozy. Kiedy cewka zaświrowała też odpalał dosyć szybko tylko nie pracował na wszystkie gary. Ewidentnie cewka. Nie wiem tylko jaką teraz kupić.
  19. Randor odpowiedział(a) na Randor temat w 1.8
    Cewka mi całkowicie padła. Na początku w losowych momentach auto zaczynało pracować na 2 lub 3 cylindry. Wystarczyło zgasić auto i odczekać. W końcu zrobiłem dłuższą trasę i padła całkiem 200km od domu. Dobrze, że w bagażniku miałem starą oryginalną. Po podmiance jak ręką odjął. Auto pali na strzała i od tamtej pory (miesiąc) żadnych więcej takich cyrków nie było. Nie chce jeździć na tej starej bo jest już styrana do tego stopnia, że w miejscu montażu fajek popękał plastik przy ich zdejmowaniu. Poza tym czuje, że auto na tej helli póki działała jak należy pracowało lepiej. Według mnie nie ma sensu kupować używanej oryginalnej bo większość to już stare trupy za które krzyczą po 250-300zł. Co ma z tym wszystkim wspólnego czujnik temp? Z tego co pokazuje vag czujnik wskazuje poprawnie.
  20. Randor opublikował(a) temat w 1.8
    Witajcie. Mam problem z cewką i czas na jej wymianę. Jeździłem dwa lata na nowej Helli ale ostatnio sobie padła bez powodu i auto nie paliło tak jak trzeba. Obecnie jeżdżę na oryginalnej Boscha ale z racji, że ma ona 20 lat i jest cała spękana chciałbym ją wymienić. Wiem tylko, że cewki firmy Huco to podobno straszna kaszana i potrafią padać z dnia na dzień. Oryginalne cewki kosztują tyle i cały samochód więc muszę wybrać coś z zamienników. Niestety Beru chyba nie produkuje cewek do naszych ADR bo takiej znaleźć nie mogę. Co powiecie o NGK? Nowa w granicach 500zł więc dość tanio.
  21. Randor odpowiedział(a) na Worlder temat w Audi A4 B5
    Wszystko jest ok. To są otwory do ustawiania sanek. Wkładasz w nie bolec przy poluzowanych sankach i wszystkie 3 muszą się pokryć w osi. Z drugiej strony belki też są.
  22. Odnosilem sie do tego :-) Mi też o komfort nie chodziło. Sugerowalbym EOT bo wątek chłopa zapełnimy swoją dyskusją To zmienia postać rzeczy. 205/35 a 225/40 to zupełnie inne opory toczenia. Po przejściu na 205/50 auto dostało skrzydeł. Na spalanie nie zwracałem uwagi bo mało jeździłem ale pewnie tez i palił sporo więcej bo trzeba było deptać bardziej. Tak jak piszesz EOT. Autor będzie chciał coś wiedzieć to zapyta. Co do spalania to ponoć tak jest ze te nasze ADR'y lubią trasy bo palą wtedy ekonomicznie. No ale tak jak pisałem te 7-7.5 trzeba liczyć. Zależy to pewnie jeszcze od długości skrzyni. Ja mam chyba z tego co pamiętam najkrótszą. Nie chce pisać głupot bo słabo pamiętam ale mam chyba ok 3-3.1 tyś obr jadąc 105 licznikowe (100 gps).
  23. Nie rozumiesz o czym pisze. Nie chodzi mi o komfort tylko o to, ze jeszcze 17 nie załatwiłem a 18 ronala dwie przednie nadawały się do kowala po jednym sezonie. Nie powiesz mi chyba, że dla felgi i komfortu 205/35/18 = 205/50/17. Różnica w profilu kolosalna. Wiem jak zachowują się dobre gwinty i te budżetowe bo od kupna auta miałem z 8 modeli założonych. Zaczynałem od śmieci pokroju MTS czy FK AK (nie mylić z FK HighSport na wkąłdach Koni),a ostatnio miałem gwint AP i szybko zmieniłem go na Lowteca 9.1 bo było za miękko i przycierałem przy większym obniżeniu. Budą trzepie bo gwint jest sztywny i tak ma być. Różnice między 35 a 50 w profilu da się odczuć doraźnie po 10m.
  24. Aha. No to już zależy od niego. Dlatego napisałem minimum 17. Ja zacząłem od 18 i po sezonie zmieniłem bo po moich drogach się nie dało po prostu. Pomijam już fakt, że na 225/40 auto nie miało siły jechać jak należy. Teraz na 205/50 i 17 z a8 auto skacze jak ping pong na gwincie po dziurach i nic się nie dzieje. Kwestia dróg i gustu.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.