Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Randor

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Randor

  1. Witajcie. Ostatnimi czasy stałem się właścicielem dwóch a4 b5 quattro. Obie avant i manual + porządne instalacje lpg (2.8 3.7tyś zł, 1.8t 3tyś) Jedna to 2.8 30v APR 10.99r, a druga to 1.8t ANB (180/270) 03.2000R. Pierwsza jest na lekkim wypasie (2din android, grzane fotele, el. szyby przód + tył, dokładka cupra, ori ksenon + spryski, alarm, tempomat, skóra w bdb stanie, ogólnie całe wnętrze bardzo zadbane, cały wydech z kwasówki koszt ok 3tyś i ESP ) ale za to ma gorszy lakier (malowane 4 elementy, bez szpachli, ryski i inne drobne ubytki ale po umyciu robi bdb wrażenie (oczojebna jasno błękitna perła)). Druga z kolei ma mocno ubogie wyposażenie (nie ma nawet podłokietnika i el. szyb z tyłu, fotele szmata ale też pół kubełki czy jak to się tam zwie) ale za to buda jest według mnie bdb. Malowany tylko błotnik i maska (podwójny lakier bez szpachli) reszta ori, Gość który mi ją sprzedawał ma firme która zajmuje się detalingiem aut. Zrobił pełną korektę lakieru i nałożył 3 warstwy ceramiki, twierdzi, że gdyby miał to komuś wycenić to wyszłoby ok 4-4.5 tyś za taką usługę. Auto wygląda obłędnie (ciemny niebieski, lz5l), ma tylko kilka mikro ubytków czy zaprawek. Obie były sprawdzane w ASO Peugeot w Olsztynie na ramie i obie są 100% proste. Miały zostać obie ale jest jak jest i jednej muszę się pozbyć. Chodzę i myślę już z tydzień i nie mogę się zdecydować. Obie jadą podobnie (2.8 trochę lepiej), v6 ma nieporównywalnie lepszą reakcje na gaz i ogólnie feeling z jazdy + mega dźwięk:) 1.8t to możliwość podniesienia mocy do tych 220km (taki jest plan jeśli zostanie) no i ta buda robi robotę. 2.8 kosztowała mnie 15tyś, 1.8t 14tyś. Może to głupie pytanie i w ogóle cały temat ale którą sobie zostawić? Za którą wezmę więcej? Nie zajechanych B5 quattro jest u nas mało o 1.8t nie wspominam. 2.8 z manualem też często się nie trafia. Gdybym mógł zostawiłbym obie, ładne B5 Q będą już tylko drożeć. Poradzicie coś? W ciągu ostatnich 8msc obejrzałem jakieś 12-13 B5 Q od 8 do 16tyś 95% to walony i upalony śmietnik
  2. No niby tak. Przy normalnej prędkości w trasie nic nie słychać raczej. Do tego mam jeszcze jeden objaw. Słychać takie jakby brumienie (brum, brum, brum, z przerwami jakby się toczyło) i czuć je aż w środku. Uczucie jakby były wyząbkowane opony z tyłu. Najmocniej czuć to i słychać po zapięciu 4 biegu. Zmieniłem felgi i założyłem nowe opony, bez zmian. Ciężko diagnozować quattro. U mnie w okolicy mechanicy rozkładają ręce.
  3. Podpowiecie mi jak rozróżnić jęczący dyfer od jęczącej skrzyni? Dzisiaj nasłuchiwałem przy otwartych drzwiach i nie wiem czy te dźwięki nie dochodzą z tyłu auta. Na 1 biegu jest najgłośniej, im wyższy bieg tym ciszej. Przy większych prędkościach nic nie słychać.
  4. Randor odpowiedział(a) na odpowiedź w temacie w Audi A4 B5
    Odkopię. DEV będę na dniach wymieniał dwumase ze sprzęgłem. Orientujesz się czy komplet od AWX podejdzie do 1.8t ANB? Rozumiem, że jeśli już wrzucać sprzęgło od AWX to tylko komplet z dwumasem bo pod koło z ANB nie podpasuje?
  5. Randor odpowiedział(a) na zero1 temat w Audi A4 B5
    Kolego coś się wyjaśniło w temacie?
  6. W sumie to chyba bez różnicy czy zregenerują moją czy dadzą mi inną a moją zabiorą. Pytanie brzmi ile taka regeneracja jest warta. Opinie są totalnie skrajne. Często przewijają się wpisy typu "skrzynia po naprawie jest głośna" lub "jęczy głośniej niż przed regeneracją" albo "padła po 6tyś km". Co z tego, że mi ją wymienią skoro muszę bulić ok 600zł za montaż i demontaż u mechanika. Nie wiem czy nie lepiej kupić jakąś używkę za połowę tej kwoty. Firma Arga ma dość dobre opinie. Twierdzą, że skrzynia jest po pełnej regeneracji razem z torsenem (trudno mi w to uwierzyć). Nawet oferują mi dożywotnią gwarancję zamiast 18 to miesięcznej jeśli będę miał kwit na wymianę oleju po 10tyś km od założenia (zapewne chodzi o dotarcie). https://allegro.pl/skrzynia-biegow-dwm-2-8-v6-vw-passat-audi-a4-s4-i7716748551.html
  7. Mam B5 ale to bez różnicy. Jak syf to syf. Warto bawić się w regenerowane po 2000-2500zł?
  8. Wiem czytałem. Temat oliwy trochę znam i castrol jest polecany ale fuchs 75w80 podobno spisuje się jeszcze lepiej szczegolnie zimą. Chodzi mi raczej o to czy zmiana oleju może mieć wpływ na jej wyciszenie. Jęcząca skrzynia to pewny śmietnik? Dźwięk jest podobny do biegu wstecznego ale cichszy.
  9. Witajcie. Kupiłem na dniach B5 quattro. Mam ten sam problem. Ciężko wchodzi mi 1 oraz 2 bieg. Z 2 jest chyba nawet gorzej. Do tego na 1 z okolic skrzyni dochodzi hałas (takie jakby jęczenie), na pozostałych też występuje ale jest prawie niesłyszalne. Wiem, że poprzedni właściciel zalał do skrzyni motula 75w90. Myślicie, że po wymianie oliwy na fuchs sintofluid 75w80 skrzynia się wyciszy? Domyślam się, że mam dojechane sprzęgło ale ono nie ma raczej nic wspólnego z hałasem ze skrzyni.
  10. Witam. Szykuję się do wymiany sprzęgła (zapewne z dwumasem) oraz skrzyni biegów (jęczy trochę pierwszy bieg i haczą wszystkie przy zmianie). Podpowiecie mi czy komplet dwumasy ze sprzęgłem podejdzie p&p od AWX do a4 b5 1.8t ANB quattro (lub sprzęgło AWX pod dwumas z ANB)? Wiem, że do 1.8t z b6 pasuje ale nie mogę nic znaleźć na temat starszych wypustów tego silnika. Pomożecie? Nie wiem co robić. Auto ma obecnie ok 180km i 270nm, w planach jest te ok 210-220km i 330nm czyli delikatnie. Co Waszym zdaniem warto pakować jeśli dwumas okaże się padaczką?
  11. Podobno pompa jest nowa. Jakie wtryski wybrać? Coś p&p i moce powiedzmy do 210-220km (takie są plany). Te z BEX wyrobią?
  12. Ok. W jaki sposób pozbyć się problemu? Po wrzuceniu wtrysków powiedzmy z BEX'a muszę robić korektę softu?
  13. Czyli dobrze to wszystko wygląda? Nie mam się czym martwić? Zwalę chociaż pokrywę zaworów i sprawdzę w jakim stanie jest ślizg napinacza i czy znaki wałków się pokrywają.
  14. Mi też przepływ wydał się dość spory jak na tą moc. Wrzucam jeszcze logi 2+33 na pb które zrobiłem przed chwilą. Dopiero zajarzyłem, że odcinka została podniesiona. Byłem przy 7tyś i jechała dalej. Czy z tych logów można wywnioskować na ile dobrze jest ustawiony rozrząd i czy nie ma rozjazdu na napinaczu od strony grodzi? Run1 http://vaglogi.pl/log-002_033_TB9OXn.html Run2 http://vaglogi.pl/log-002_033_LG94n4S.html
  15. Zaraz zrobię jeszcze raz 2+33 na pb. Auto jeździło na 95. Wskazówka była już na glebie i wlałem 98 za 100zł. Nie jeżdżę na 95. To paliwo poprzednika:) Skąd taki lag i brak płynnego rozwijania mocy jakby lekko wypadał zapłon? Mam błąd abs. Może to on lekko przyhamowuje auto przez ESP czy coś? Choć to chyba niemożliwe.
  16. Dziękuję Wam za pomoc. Zrobiłem logi. Niestety dałem ciała. Zrobiłem 2+33 na pb a następnie na lpg i ten pierwszy chyba nadpisało. Także 2+33 mam tylko na lpg. Ewentualnie 2 stycznia coś dorzucę. Auto kiepsko przyśpiesza. Z mega lagiem. Dostaje świra dopiero 2-3s po wciśnięciu gazu. http://vaglogi.pl/log-002_033_7461F.html http://vaglogi.pl/log-003_020_O22645X.html http://vaglogi.pl/log-115_118_2uHJ5.html
  17. To wszystko to logi dynamiczne? Jutro będę miał czas to ogarnąć.
  18. Podpowiesz mi które kanały logować? Jestem zielony w temacie 1.8t
  19. Nie mam jak w tej chwili zrobić logów ale coś zorganizuje. Wykres jest robiony na PB 95. Była w miarę ta seria? Jak zmierzyłem kompresje trochę mnie odrzuciło ale po zobaczeniu wykresu auto kupiłem:) Silnik chodzi cicho i równo. Ma tylko lekkie zadyszki przy przyśpieszaniu. Moc nie jest płynnie rozwijana i tak jakby faluje przy gazie wciśniętym do oporu. Widać to aż na obrotomierzu (lekkie pauzy wskazówki). Ogólnie jest taki lag dziwny po przesiadce z 2.8 30v. Przy zmianie biegów w trakcie dynamicznej jazdy auto robi przygazówki. Tzn puszczam gaz i w trakcie jak już zmieniam bieg auto dopiero opada z obrotów. Tak jakby silnik odbierał puszczenie gazu z sekundowym opóźnieniem. Może nie umiem jeździć turbo benzyną?
  20. W sumie olej to dodatek. Pobór i tak jest mały. Pytałem raczej o wykres.
  21. Witajcie. Kupiłem w dniu dzisiejszym A4 B5 Quattro 1.8t ANB. Dostałem z resztą papierów wykres z hamowni. Prosiłbym o jego ocenę. Czy auto trzymało w miarę serie? Druga sprawa to kompresja. Ile te motory powinny jej mieć? Mierząc chińskim manometrem wyszło mi ok 10.2 bar równo na wszystkich garach (motor bierze ok 0.7l oleju na 10tyś, trochę się poci). Jest ok? Kompletnie nie ogarniam 1.8t. Wykres po wirusie wygląda chyba w miarę ok? Auto lekko kuleje przy przyśpieszaniu. Jakby miało lekkie pauzy w dostarczaniu mocy.
  22. Randor odpowiedział(a) na Randor temat w 2.8
    Wał był ok. Wleciał komplet nowych panewek. Te stare według speca były jeszcze całkiem ok. Do zamknięcia.
  23. Witajcie. Prawdopodobnie pada mi skrzynia w aucie z profilu. Kod DWM. Podczas hamowania silnikiem z dużych prędkości telepie lekko autem i słychać głośne hałasy po stronie pasażera przy skrzyni. Do tego na wstecznym skrzynia jest bardzo głośna. Jeśli cofam powoli wszystko gra, przy gwałtownym dodaniu gazu jest mega głośna i sprawia wrażenie jakby miała się zaraz zmielić. Biegi wchodzą normalnie (bdb). Znacie jakieś zaufane miejsca gdzie regenerują takie skrzynie? Może ktoś z forum bawi się w takie rzeczy? Używka to loteria i chyba nie ma sensu się w to bawić. Znalazłem skrzynie regenerowaną na allegro. Kasa trochę zaporowa ale może tyle to kosztuje? Pisałem do nich, twierdzą, że torsen również jest zregenerowany i nie będzie stukał. Co o tym wszystkim myślicie? https://allegro.pl/skrzynia-biegow-dwm-2-8-v6-vw-passat-audi-a4-s4-i7716748551.html
  24. Randor odpowiedział(a) na Konradsk temat w 3.0
    Wiem, że ASN cieszy się dość złą opinią ale jakoś nie chce mi się wierzyć żeby motor spalał takie ilości oleju. Sprawdź to dobrze na podnośniku. Obejrzyj świece, powinien być na nich sajgon po przepale takich ilości oleju. Ogólnie szukaj, nikt Ci tu raczej nie znajdzie rozwiązania.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.