Treść opublikowana przez Randor
-
temperatura płynu chłodniczego
Ja bym dla świętego spokoju podjechał do jakiegoś mechaniora i się podpiął. Nie wiem ile to kosztuje za zachodnią granicą ale pewnie w normie. U mnie przy awarii jaegera pomagało uderzanie ręką w górę zegarów (kokpit), tylko tak żeby nie uszkodzić sprawnych . Opuść na maksa i odsuń do siebie kierownicę. Zdejmij ten plastik między zegarami a kolumną kierownicy i odchyl roletkę, odkręć dwie śrubki mocujące zegary i je trochę odchyl. Jeśli tył zegarów jest biały to masz jaegera i to może być powód zamieszania, jeśli jest czarny masz vdo więc szukasz przyczyny gdzie indziej (na 95%). To chyba jedyne co możesz zrobić za friko we własnym zakresie. No chyba, że w 2001r jaegery już nie były montowane, tego nie wiem. Ja mam auto z 10.99. Tak czy siak możesz sprawdzić bo nie wiesz co kombinował poprzedni właściciel.
-
temperatura płynu chłodniczego
Jeśli masz zegary jaeger to możesz mieć uwalony wskaźnik. Ostatnio sam to przerabiałem. Albo wstawiłeś jakiś tandetny zamiennik czujnika i już sfiksował. Sprawdź temp na vagu jak kolega wyżej doradził.
-
A4 B5 jedno koło wystaje bardziej? Wynik geometrii.
Sprawa rozwiązana. Po wymianie zwrotnic i wahaczy wszystko jest ok. Luz miały górne wahacze + auto faktycznie stało krzywo. Zwrotnice wymieniałem na darmo. Do zamknięcia.
-
springi Eibach + amortyzatory Koni STR.T
Dzięki. Kupiłem je tydzień temu. Zobaczymy ile wytrzymają z h&r -40. Szkoda tylko, że nie produkują ich na tył do B5 quattro
-
2.8 APR jakie jest prawidłowe ciśnienie oleju.
Jak w tytule. Ktoś ma pewne informacje? 1.5 bar po rozgrzaniu to dobry wynik? Olej 5w40.
-
A4 2,8 APR padł - swap na ... ?
Udało Ci się dorwać dobry motor? Sprawdzałeś go przed zakupem?
-
A4 2,8 APR padł - swap na ... ?
Jak zakończył się temat? Co wyszło z olejem?
-
springi Eibach + amortyzatory Koni STR.T
Odkopie temat. Panowie wypowie się któryś z użytkowników Koni STR po większym przebiegu? Jak oceniacie te amortyzatory? Wytrzymują trochę czy to jednak sieczka i dokładać do Bilsteina B8? Poradzą sobie z obniżeniem rzędu -40?
-
Polecane amortyzatory o obniżonym skoku do springów -30mm
Panowie jakieś opinie po dłuższej jeździe jeśli chodzi o Sachs 558 297? Szukam amorów na przód do swojej B5 i sprężyn -40. szkoda mi trochę kasy na Bila B8.
-
Katalizatory wyciecie??
Wiadomo już coś na temat przyrostu mocy po programie w przypadku wycięcia katów? Warto zawracać sobie głowę? Mam przelot + dwa tłumiki zamiast katów. Może warto wsadzić jakaś wkładkę k&n i zrobić program? Teoretycznie 15-20 kunia powinno to dać.
-
Jaki olej w napędach i skrzyni biegów Audi A4 B6?
Sam sobie odpowiem. Zrobiłem mały wywiad.Do skrzyni idzie sintofluid 75w80. Jako nieliczny mimo gl-5 pasuje do naszych skrzyń i nie zniszczy synchronizatorów. Teoretycznie to olej wyższej jakości niż ravenol mtf 2. Do dyfra ma być sintopoid 75w90. To tyle.
-
Jaki olej w napędach i skrzyni biegów Audi A4 B6?
Panowie zamówiłem na wariata 5l Fuchs Sintofluid 75w80. Teraz im więcej czytam tym bardziej wychodzi na to że do dyfra powinien być olej 75w90. Lać tego Fuchsa i nie brać do bani czy będzie za rzadki do dyfra? Zakładam, że do skrzyni będzie bdb. Ogólnie nie chciałbym żeby mi coś huczało itp. Do zestawu mam jeszcze dwie strzykawki dodatku xado ex120 do skrzyń biegów i dyfrów
-
Napinacz i łańcuch rozrządu w Audi A4 B6/B7 1.8T BEX, AVJ
Ile juz z zrobiłeś od kupna auta?
-
Napinacz i łańcuch rozrządu w Audi A4 B6/B7 1.8T BEX, AVJ
Napisze jak było. Auto zostało kupione miesiąc temu. Jeździło na motulu 10w40 6100 i filtrze z filtrona. Na tym setupie nie było żadnej terkotki. Zrobiłem płukankę liqui moly pro, zalałem olej LM synthoil 5w40 (czyli bdb) i założyłem filtr mann w930/21. Po tej akcji zaczęła się terkotka ale za to motor nabrał kultury, klawiatura ucichła praktycznie do zera. Po odpaleniu na zimno silnik chodzi lepiej niż po rozgrzaniu na motulu (bez porównania). Następnie po ok 2tyś km zwaliłem miskę do wymiany pompy oleju (ori kupiona za praktycznie 1/2 ceny ASO) ale temat odpuściłem bo zauważyłem na bloku od wewnątrz dużo dość luźnego nagaru i zrobiło mi się szkoda nowej pompy. Złożyłem to wszystko a teraz zastanawiam się co dalej.
-
Napinacz i łańcuch rozrządu w Audi A4 B6/B7 1.8T BEX, AVJ
Dziękuje za odpowiedź. Czy możesz mi jeszcze napisać co dokładnie dzieje się w chwili tej sekundowej terkotki? Na tej podstawie zadecyduje czy to robić czy zostawić.
-
Napinacz i łańcuch rozrządu w Audi A4 B6/B7 1.8T BEX, AVJ
A jak ma się do tego wszystkiego dźwięk przy wciskaniu napinacza? Na jednym on występuje a na drugim nie. Nie wiem czy to nie wróży czegoś złego.
-
Stan panewki korbowodowej do oceny
Czesc. Z racji wymiany pompy oleju odkręciłem jedną stopkę korbowodu. Chciałem zajrzeć do panewki. Niestety w pośpiechu nie sprawdziłem górnej panewki która zazwyczaj wyglada gorzej (pracuje pod większym obciążeniem). Jak to wygląda według Was? Chyba niezbyt ciekawie?
-
Napinacz i łańcuch rozrządu w Audi A4 B6/B7 1.8T BEX, AVJ
Innych objawów brak. Może poza tym, że jeden napinacz wstaje do 21 stopni a drugi do 22. Chyba, że tak działa korekcja z powodu nieidealnego ustawienia rozrządu (jest -4/0). Wrzucam logi może ktoś chciałby poświęcić minutę. Najbardziej martwią mnie te dźwięki przy ich wciskaniu, filmik (auto stało od ponad 2h bez oleju, byłem w trakcie wymiany): Statyczne: http://log.malonetuning.com/chart/237628#H8KLCADCsMKKwqJbAgNtwo5LDsKDMAxEw6%2FDosO1RCItw73CnSXDiiJtLMKIBAQZwoNoT18KEmLDkcKlw71mwp7DrRwJwrd5YhPCg8KGwoHClWBhPRzCvXLDu0wdwptKw7LDmA%2FChGJbNlnDksKHwpcRVHHDhxLClGkjw53DhMKiRsKzwplNwpjDk8KvwrF1w6oUD8O2AmfCqMKMw7zCj1x3EmI0w69dQ8KSwqpaw5czS8OyAFzCsXx7w4MJJS7CuMOjw6FBdsKNwoVRw7PDkDdpw5XDmsOSw7svwqFvwqRAw6gAAAA%3D Dynamiczne: https://log.malonetuning.com/chart/237626#H8KLCADDi8KKwqJbAgNtwo5LDsKDMAxEw6%2FDosO1RCItw73CnSXDiiJtLMKIBAQZwoNoT18KEmLDkcKlw71mwp7DrRwJwrd5YhPCg8KGwoHClWBhPRzCvXLDu0wdwptKw7LDmA%2FChGJbNlnDksKHwpcRVHHDhxLClGkjw53DhMKiRsKzwplNwpjDk8KvwrF1w6oUD8O2AmfCqMKMw7zCj1x3EmI0w69dQ8KSwqpaw5czS8OyAFzCsXx7w4MJJS7CuMOjw6FBdsKNwoVRw7PDkDdpw5XDmsOSw7svwqFvwqRAw6gAAAA%3D Na wiosnę wyjeżdżam do Norwegii, nie chce żeby mi się tam to całkiem rozpadło:)
-
Napinacz i łańcuch rozrządu w Audi A4 B6/B7 1.8T BEX, AVJ
Cześć. Co prawda mam silnik 2.8 30v ale problem napinaczy jest ten sam. Czytałem dużo na temat zamienników i wychodzi na to, że to jedna wielka lipa. Moje napinacze niby działają ale: mam terkotke z głowic ok 1s po dłuższym postoju, po zwaleniu pokryw napinacze dają się wcisnąć jedną ręką wydając z siebie dźwięki typu siorbanie i syczenie, ślizgi mają wytarcia na ok 0,3-0,5mm. Ori napinacze wyjdą ponad 5tyś więc odpada. Znalazłem firmę "Mehenker" która regeneruje takie rzeczy. Krzyknęli 500zł od sztuki za pełną regeneracje + 2 lata gwary. Ślizgi dorabiają sami z jakiegoś wzmacnianego tworzywa bo te dostępne w sprzedaży starczają podobno na maks 20tyś km. Co o tym sądzicie? Chłopaki z for BMW polecają (regenerują u nich vanosy itp). Podobno działa to latami. Pytałem w różnych zaprzyjaźnionych sklepach i generalnie polecają mi regeneracje bo na zamienniki mają dużo prób reklamacji. "Prób" bo oczywiście 90% z nich nie jest uznawana:)
-
2.8 APR wymiana pompy oleju.
Witajcie. Przygotowuje się do wymiany pompy oleju. Ktoś przerabiał temat i coś podpowie? Wystarczy odkręcić dekiel miski olejowej żeby się do niej dostać czy trzeba zwalać cały dół? Chcę wymienić pompę, łańcuch, napinacz oraz koło napędowe czy jak to się tam zwie. Mam komplet z ASO. Prosiłbym o jakieś podpowiedzi może ułatwi mi to sprawę.
-
obnizenie zawieszenia A4 B5
Będzie pasować ale przód zapewne nie siądzie -30 tylko ok -25.
-
A4 B5 jedno koło wystaje bardziej? Wynik geometrii.
Witajcie. Kupiłem kilka dni temu B5 2.8 quattro avant. Obejrzałem przed chwilą auto i wychodzi ze koło które trze wystaje dobry centymetr bardziej niż drugie. Albo jedno jest wywalone na zewnątrz albo drugie wbite do środka. Co to może być? Auto miało dzwona? Krzywa zwrotnica?
-
A4 B5 Quattro - poliuretany do tyłu
Jakieś opinie po latach odnośnie poli na tył do quattro? Sam nie wiem w co się ładować. Poli czerwone/żółte czy jakiś lemforder?
-
Problem z ogromnym spalaniem.
Dziękuję za liczny odzew w temacie. Przepływka pokazuje ok 90-100g/s pod obciążeniem (3 bieg ok 6tyś rpm) i z tego co pamiętam 3-4 na postoju. Sonda została wymieniona na nowa boscha i jest bez zmian (sonda pracuje cały czas na minusie tak jakby chciała zmniejszyć ilośc paliwa ale się to nie udaje, jakby wtryski lały). Sporadycznie pojawia się błąd przekroczenia jakiegos limitu dawki ( 00561 - Mixture Adaptation 15-00 - Adaptation Limit (Add) Not Reached ). Pojawia się on co kilka dni ale tylko po ostrzejszej jeździe (powiedzmy od 4.5 tyś rpm w górę). Dolot jest raczej szczelny, przynajmniej ja nic nie znalazłem. Zrobiona jest także wolna odma także stan tej rurki nie jest istotny. Czujniki spalania stukowego pokazują dość spore wartości szczególnie na paliwie 95 oktan (czasem ponad 9.0) Do tego silnik ma takie jakby wypadania zapłonów na biegu jałowym. Raz bardziej raz mnie ale są i kultura silnika nie jest za ciekawa.
-
Problem z ogromnym spalaniem.
Witam. Mam problem ze swoim 1.8 ADR. Za 100zł robię ok 80km po mieście. Totalna tragedia. W aucie dość znacznie czuć zapach paliwa. Komp nie pokazuje żadnych błędów. Sonda lambda została wymieniona ok 3 msc temu i bez zmian. Od czego zacząć diagnozę?