Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

KingRaider

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez KingRaider

  1. Błędów brak, klima śmiga pare minut i wyłącza się na parę minut, według wartości current session cut off cały czas kompresor jest włączony, czyli jakby po prost przestawał pompować a jest włączony
  2. Czy komuś udało się rozwiązać problem?
  3. Zestaw z a4 b9 2.0 tdi 190 koni z auta po testowego dwumas 0CS105266L sprzęgło 015e
  4. Jakby ktoś pytał, auto zrobione ma około 10k km - osobiście zmieniłem na Passata b7 - ale auto zostało w rodzinie stoi w tym samym garażu co pasek, sprzęgło dalej w porządku
  5. Proszę o rozkodowanie VSSZZZ3RZAR017259
  6. Przepływ EGR jest zrobiony tak że z dużego obiegu na dwa sposoby wciskany jest płyn, przy temp poniżej 75 stopni (mały termostat zamknięty) przez zawór zwrotny idzie płyn w duży obieg, a w przypadku otwarcia małego termostatu idzie płyn w mały obieg. Przy temperaturach jakoś -6, temp w dużym obiegu ma około 0 stopni i w momencie otwarcia małego termostatu płyn o temp około 0 stopni wciska się w mały obieg gdzie temp jest +75 stopni w tym miejscu gdzie zimna woda wchodzi w układ jest trójnik w którym również przychodzi ostudzony płyn przez nagrzewnicę i dwie ostudzone temp płynu,pompowane przez pompki (elektryczne egr i nagrzewnicy) pompują chłodna wodę mały obieg
  7. Błąd odpiętej pompy, ale checka brak, ale pewnie po dłuższym czasie wyskoczy, a co do trybu awaryjnego to tego nie zauważyłem ---------- Sprawdzał ktoś może czy pompa puszcza płyn po odłączeniu? Ja odniosłem wrażenie że nie, ale mogę się mylić
  8. I tak i nie. W tym momencie jeżdżę zaślepionym małym egr, zamiast niego jest pręt fi 20mm. Termostat założyłem w miejsce zaworu zwrotnego. Auto podczas jazdy utrzymuje 90 stopni (92-100 stopni na vcds) przy wyłączonym ogrzewaniu. Gdy włączę ogrzewanie temperatura na vcds pokazuje od 86 do 94 stopni. Wartości maksymalne 94 czy 100 stopni są osiągane w przypadku, po prostu pałowania od 2 biegu do 4.5k obrotów do biegu 5, ale więcej niż 101 nie zauważyłem - maksymalne otwarcie termostatu jest przy 102 stopniach, więc to pewnie dlatego. Przy spokojnej jeździe temperatura na blacie ma 90 stopni i nie spada ale wystarczy 30 sekund postoju i spada lekko poniżej 90 na zegarach. Po ruszeniu wraca na 90.
  9. Mały 80 stopni to mahle th 5 80. Co znaczy odwrotnie?
  10. w przypadku lewego zdjęcia się zgodzę, w przypadku prawego tylko do temp otwarcia termostatu, gdy on się otwiera to większość przez niego idzie w mały obieg, jeszcze jest taka kwestia żeby ten termostat co jest ori zaślepić zamiast niego wstawić pręta żeby nie było tamtędy przepływu, a termostat przenieść za zawór zwrotny czyli tak jak mam. Ogółem zastanawia mnie kiedy pompa płynu egr zdechnie bo jak ma zablokowane dwie ścieżki ujścia to raczej nie ma lekko :|)
  11. zawór normalnie i dołożony termostat za zaworem ale ten termostat nawet się nie otwiera przy takich warunkach jak wczoraj, a przez ten w ori mały w ori miejscu tak mi wychłodziło
  12. To prawda co DEV napisał i co Soul, układ jest za duży w przypadku zaślepienia zaworu zwrotnego, wczoraj jadąc ładnie temperatura wskoczyła mi na blacie do 90 stopni, po czym zaczęła strasznie spadać, na zewnątrz -11, grzanie w aucie włączone. Otworzył się mały termostat i zanim się zamknął wychłodził mi układ do jakiś 60 stopni :), mam wprogramowany egr więc będę dążył do usunięcia całkowicie układu egr spod maski i wtedy może coś się poprawi
  13. Stosowanie proszków przeciwbólowych nie wyleczy, włożenie kartonu tu nic nie da chyba ze całą chłodnice się zakryje ?
  14. tak 90 stopni jest od 80 na logach także tylko czasem na postoju spada, ale jeszcze teraz przeglądam ETKE i widzę że tak, skoro problem jest w polifcie, a przedlift po 2009 rou tez już ma taki sam układ tylko różni się pompką EGR, PRZED LIFT PO 2009 ROKU 03L965561 POLIFT 5N0965561A
  15. Ale to masz jakiś inny pomysł? Czy przyszedłeś powiedzieć jak dziesiątki osób ze ten typ tak ma albo ze słabe są termostaty, jakiś element układu musi być nie taki jeśli auto nie jest w stanie utrzymać 90 stopni przy jeździe po mieście
  16. 23.12.2021 Nie zostawiam, jutro mam zamiar odwrócić go tak jak ma być ale dodać za nim termostat na 75 stopni i zobaczyć co się będzie działo, a jak będzie gorzej to mam jeszcze mały pomysł rzeźbiarski ale to zobaczymy jutro 24.12.2021 setup: ori układ +-wymieniony mały termostat na th 5 80+ dołożony termostat ( th 5 75) za za zaworem zwrotnym więc zimne idzie przez zawór i zatrzymuje się na termostacie, za termostatem dodane pół metra węża gumowego, aby podłączyć się w ori miejsce gdzie wąż od zawora zwrotnego wchodził zimny silnik, inna trasa inna temp zewnętrzna po jakiś 16 km mam 76 stopni i zaczyna wypalać się egr https://log.tunezilla.com/s/avBFGJ43 --------- Po wypalaniu egr dalej trasa wyglądała tak, ale no wiadomo wypalanie egr dobrze dogrzało auto więc mamy temperaturę cały czas spoko, chociaż nie wiem co się dzieje z outside temp https://log.tunezilla.com/s/e9TwhkWh później jadąc na pasterke zrobię loga jak się nagrzewa 24.12.2021 edit 2 a teraz co się dzieje w przypadku gdy jedziemy spokojnie, termostat na 75 stopni się nie otwiera, ale przy mocniejszym pałowaniu otwiera się powodując przepływ jak w serii, temperatura idzie do 94 95 stopni otwiera sie termostat za zaworem zwrotnym, widać to po temperaturze na temp chłodnicy - rośnie, później auto sie schładza i termostat się zamyka https://log.tunezilla.com/s/jApb7tA7 ======= tutaj jeszcze co sie dzieje po postoju, bo na postoju temp w chlodnicy ma okolo 50 stopni wiec proces "wystudzania" układu https://log.tunezilla.com/s/tp6Mf9Ep ---jutro przetestuje co sie dzieje bez odpalonej klimy
  17. tak auto mam z updatem diesel gate, programem i wyłączonym programowo egr
  18. ale tutaj też nie przez miejsce gdzie oryginalnie jest zawór zwrotny bo jest za blisko zejścia na termostat w małym obiegu, tylko najlepiej przed samą chłodnicę żeby dopiero ciepłe z zimnym mieszało się na wejściu do chłodnicy, a nie na rurce przy grodzi ================== log na odwróconym zaworze zwrotnym i mały termostat z temp otwarcia 80 stopni (th 5 80) https://log.tunezilla.com/s/Jo6dEbqN ================= log z postoju termostat th 5 80 i odwrócony zawór zwrotny na włączonym ogrzewaniu na 21 stopni, na wykresie widać że spada do jakiś 61 stopni, wtedy sie utrzymuje, następnie wyłączyłem grzanie i temperatura podskoczyła do 77 stopni i ruszyłem bo nie chciało mi się dalej stać w miejscu, dalej jest dalsza droga do domu https://log.tunezilla.com/s/Pcmgfspz
  19. Pytanie do użytkowników którzy mają odwrócony zawór zwrotny w POLIFTACH, czy zauważyliście że po obróceniu zaworka obieg się zmienił i przez zawór zwrotny pompka egr pompuje na mały termostat wodę zmieszana z "grubego" plastiku na mały termostat ?

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.