Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Sulfur

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Sulfur

  1. Sulfur odpowiedział(a) na decard86 temat w 2.0
    No ja właśnie też - ale może dla tego że nikt nie chce się przyznać . Dla tego dziwie się że ludzie robią remonty tylko przez branie oleju...
  2. Sulfur odpowiedział(a) na decard86 temat w 2.0
    Ja mam 283kkm (realny, salon polska, często był w aso i były często spisywane przebiegi, jestem 2 właścicielem) i ciągle fabryczne sprzęgło, ale raczej niedługo trzeba będzie je wymienić. Wychodzi na to że mój altek jeszcze trochę pojeździ. Nogi mi się tylko uginają na myśl że dwumasa też może być kiedyś do wymiany (przynajmniej jeszcze wszystko gra). Brak long-life, zdecydowaną większość przejechał w trasie. Oleju przez ostatnie 2kkm (miasto 60%) nie wziął nic (ale to prawdopodobnie przez gęstego Mobila 1 ESP - był max i nadal jest praktycznie max (może 1mm różnicy), sprawdzam co kilka tygodni stan bagnetu). Na LM Synthoil spodziewam się że zacznie mi znikać olej - pytanie tylko ile. Może i brać olej, aby nie było takiego bólu przy zimnym starcie jak na obecnym oleju... Jeżeli na LM nie będzie brał dużo oleju (więcej jak 300-400ml/1kkm) to będę chyba jednak rozważać jego zagazowanie. Przy odpowiedniej eksploatacji i mojej spokojnej jeździe może nie zakatuje tego silnika (chyba jeszcze nigdy nie jechałem powyżej 4100-4400rpm na nim).
  3. Sulfur odpowiedział(a) na decard86 temat w 2.0
    Ciekawe ile jest w stanie wytrzymać ALT (przy dobrej eksploatacji) i stosowaniu takich środków (i dobrego oleju)... 400-600kkm?
  4. Sulfur odpowiedział(a) na decard86 temat w 2.0
    WS2 nie jest przypadkiem 5-10 razy droższy od MOS2? I z tego co się orientuje ciężej z jego dostępnością. I pozostaje kwestia czy nie trzeba go lać po każdej wymianie oleju.
  5. Sulfur odpowiedział(a) na decard86 temat w 2.0
    Na temat Cerateca nic złego nigdy nie czytałem ani nie słyszałem. Na niekorzyść MOS2 przemawia fakt ze trzeba go zalewać po każdej wymianie oleju. Chyba że ktoś % wleje za dużo Cerateca, trzeba go wlać chyba 5/6% obj. oleju (ja zalał bym raczej 4-5%). Ceratec jest ponoć raczej dla "zdrowych silników" i tych mniej skatowanych (niski przebieg), a MOS2 ponoć bardziej dla tych wysłużonych jednostek.
  6. Sulfur odpowiedział(a) na decard86 temat w 2.0
    Ja obecnie zamówiłem jednak Liqui Moly Synthoil 5W40. Ciekawi mnie jaka będzie różnica przy zimnym starcie (wariator) w porównaniu z obecnym Mobilem 1 ESP. Mam zamiar porównać po 3 odpalenia na zimnym (12h+ postoju). Valvoline Synpower można brać spokojnie, ludzie sobie bardzo chwalą. Jest też Valvoline Synpower XL-III dedykowany głównie pod silniki vieśwagena. Jeżeli Synthoil nie zda egzaminu, pewnie zaleję Synpowera XL-III w przyszłym roku. Zawsze można dodatkowo wspomóc Valvoline za pomocą Cerateca/MOS2.
  7. No to nieźle... dla mnie w 5-8 letnim samochodzie takie coś jest nie do pomyślenia. Tak samo ludzie kupują skóry, potem 90% jej nie konserwuje i nie czyści z syfu. Potem pęka, odbarwia się i inne cyrki... Podobnie z naszymi altami serwis Longlife i te sprawy. A potem silnik płacze o pomstę do mecha-nieba. Logika typu "nowe, to nie wymaga uwagi" - błąd krytyczny. Wymaga nawet więcej. Swoją drogą... szkoda że nie ma statystyk, ile % właścicieli alt robiło serwis longlife.
  8. Dzisiaj stwierdziłem że chyba jednak wcześniej wymię rozrząd (miałem to robić w lutym-kwietniu) - dla świętego spokoju. Przede wszystkim słychać jakiś dźwięk (np. na biegu jałowym), mechanik w serwisie mi mówił że to prawdopodobnie napinacz (jaki niedosłyszałem albo nie sprecyzował - sam już nie pamiętam). Słychać go delikatnie w tle - nikt mi nie kazał panikować ale i tak mam już w głowie 6 000 czarnych scenariuszy. Tak więc interesowała by mnie wymiana rozrządu + pompy wody. Jakie elementy najlepiej dobrać i gdzie kupić żeby się nie naciąć? Budżet ostatnio mam wykastrowany więc tym mniejsze obciążenie tym lepiej - ale jak ma to być zrobione porządnie to jakoś przeboleję. - Pasek rozrządu x1 - Rolka napinacza x1 - Rolka kierunkowa x1 - Pompa wody x1 - Napinacz paska x1 Jest chyba jeszcze jakiś łańcuszek i ślizg... Myślałem o czymś takim zestawie GATES'a (rozrząd) + pompa HEPU. Co do reszty nie mam pojęcia. Coś jeszcze powinienem wymienić? Wolę to zrobić porządnie za 1 zamachem i potem mieć święty spokój. Jeżeli piszę jakoś niespójnie to przepraszam, wróciłem z roboty i ledwo się trzymam a powoli muszę zacząć ogarniać temat...
  9. Problem miałem z poborem oleju w 2.0 vtec tylko przez umierającą uszczelkę głowicy i kilka innych oringów (wymieniłem wszystkie uszczelki przy ok. 260kkm bo były oryginalne i dla tego puszczały - stare, suche i popękane). Po wymianie znów brał 0 oleju. Zero definitywne. Osobiście lubie alta, i powiem ci szczerze że nie narzekam mimo że szukałem Accorda VII z vteciem. Z jednej strony ALT mniej pali, bardziej kulturalny w mieście a gdy trzeba (przy odpowiedniej zmianie biegów i trzymaniu wyższych obrotów) to i pojedzie ładnie. Wady alta względem vteca: - [subiektywne] gorszy dźwięk silnika - bardziej delikatny i skomplikowany silnik - bierze olej gdy kierowca szaleje (lub bierze olej gdy kierowca olewał stan silnika przez 200-300 tyś. km) // można nawiązać do delikatności - wymaga droższego oleju (szczerze? vteca byle crapem można zalać). - alt jest "jednorazowy" Zalety alta względem vteca: - Mniejsze spalanie (zauważalne) w mieście - Bardziej delikatny i milszy do spokojnej jazdy (mój styl jazdy) - Kultura pracy (pewnie m.in. dzięki dwumasie) Jest wiele silników które palą duże ilości oleju (300-1l na 1kkm). Alt się do nich zalicza, ale nie wszystkie. Zauważyłem że głównie mocno eksploatowane i katowane egzemplarze biorą olej o ile fora internetowe można uznać za wiarygodne. Kolega miał też toyotę MR2 z silnikiem 1.6... ten demon żarł tyle oleju że alt by się wstydził wychylać zza rogu. Też miały jakąś chorobę wieku dziecięcego.
  10. W rodzinie mam jednego Avensisa (sedan) z silnikiem 2.4 benzyna. Żre olej, eksploatacja b. droga (ceny części są chore z tego co słyszałem) i był problem z zagazowaniem tego silnika (w końcu go niezagazowano, chyba przez wtrysk bezpośredni i jakieś problemy z wypalaniem zaworów? głowy nie dam, wszyscy gazownicy odradzali). Sam miałem 2 vteki i żaden nie brał oleju. Nawet stary 2.0 (1997) przy katowaniu nic nie dolewałem od wymiany do wymiany. A ponoć życie ucieka jak olej z vteca... Cóż wychodzi na to że życie ucieka jak olej z alta (na szczęście nie mojego ).
  11. Obstawiam że Accord w wersji (jak to mówię) karawan No za tą akcję z olejem powinien dostać po łbie.
  12. Każdy prawdziwy napęd 4x4 spali ci litra więcej, a w skrajnych przypadkach (jak np. w Pajero o aerodynamice cegły) i więcej. Ja osobiście patrzył bym tak: szukał bym z i bez Quattro (i przy okazji lookał bym Accorda, dobrego 2.4/2.0 ciężej trafić od Audi a auto naprawdę warte uwagi). Nie jest powiedziane że trafi się godne uwagi Quattro, a np. może wyskoczyć świetny egzemplarz bez Quattro. Ogólnie nie nastawiał bym się na dany model+silnik, tylko wybrałbym kilka i regularnie sprawdzał oferty. Są jeszcze i Subarynki, ale z tego co czytałem ich eksploatacja oraz części zamienne są dość... drogie.
  13. - A4 B6 z 1.8T + LPG, może być cięzko z B7 szczególnie z Quattro (przede wszystkim w dobrym stanie) - Honda Accord 2.0 vTEC (lub 2.4 vTEC ale ten to pali jak smok, ale za to ma "moc", osobiście patrzył bym tylko na 2.0) + LPG lub 2.2 diesel Tylko przy Accordzie omijać wersje wyposażenia "comfort"... Mazdy nie polecam bo ruda już pewnie schrupała wszystkie 1geny... ale za to silniki mają genialne (2.0 na łancuchu jest super). Honda na pewno będzie pancerna przy LPG i nie będzie sprawiać problemów - jedne z lepszych silników ever. Za 24k-28k dało by radę dorwać rozsądnego Accorda VII. Osobiście unikał bym Quattro i innych wersji 4x4 w tak starych autach. Fajny dodatek i według mnie nic poza tym (subiektywna opinia). Droższa eksploatacja (a nieśmiertelni dzięki temu nie będziemy...).
  14. Ostatecznie zamówiłem 4 żarówki can-bus z 23 - tylko dla tego że nie mieli odpowiednika bez cana (4 do podsufitki). Zobaczymy jak przyjdzie. Teraz muszę poszukać podświetlenia tylnej tablicy bo jedno mi powoli zdycha (najlepiej całe, bo mam porysowany i pęknięty 1 klosz bo ktoś chyba majstrował kiedyś przy tym), tylko czy te gotowce z alledrogo led nie będą za mocno świecić. Już ostatnio widziałem takiego agenta w "gulfie" co prawie oślepiał z tyłu tablicą.
  15. 20w50?! What?! Mówisz poważnie?
  16. Sulfur odpowiedział(a) na decard86 temat w 2.0
    Z tego co patrzę na stronach, są wersje: Czysta Synpower 5W30, Synpower MST 5W30 oraz ta Synpower XL-III C3 5W30. Od 30 minut szukam porównania, ale chyba coś słabo...
  17. Sulfur odpowiedział(a) na decard86 temat w 2.0
    Wpadłem jeszcze na taki olej, wygląda ciekawie (a i ludzie chwalą sobie w tym temacie producenta): Valvoline Synpower XL-III C3 5W30 https://filtrytotu.pl/pl/oleje-silnikowe/39407-valvoline-synpower-extreme-xl-iii-5w30-5l.html Dziwi mnie to że spełnia praktycznie wszystkie normy jednocześnie (chodzi mi po głowie "co jest do wszystkiego, jest do niczego"). Chyba jednak że Motul 8100 X-Clean FE jednak będzie lepszy.
  18. Sulfur odpowiedział(a) na decard86 temat w 2.0
    Dzięki za odpowiedź. Czyli podsumowując stary X-Clean (np. z 2015-2016 który kisi się na magazynie) nie spełnia normy 502.00 a obecny (np. od 2017) spełnia normę 502.00? Duża będzie różnica między X-Clean a X-Clean FE? Niby "Fuel Efficiency" i jest często tańszy o dychę/dwie... ale czy nie jest to przypadkiem jakimś kosztem (a i pewnie FE należy pod marketing zaliczyć)?
  19. Sulfur odpowiedział(a) na decard86 temat w 2.0
    Zalewał ktoś może ostatnio ALT'a Motulem 8100 X-CLEAN 5W30? Zastanawiam się czy nie zmienić Mobil 1 ESP 5W30 na niego (i przy okazji nie zrobić płukanki Liqui Moly). Do tego oczywiście zestaw filtrów Knechta. EDIT: Ciekawe, wyczytałem że są trzy rodzaje tego X-Clean... 1) X-Clean 2) X-Clean FE 3) X-Clean+ Niby X-Clean i X-Clean FE spełniają normy 502.00 (ale nie zawsze podają że X-Clean ma 502.00)... Orientuje się ktoś? X-Clean+ na pewno nie spełnia normy 502.00 więc pozostaję 2 opcje.
  20. Witam, dzisiaj sprawdzając żarówki zauważyłem że nie świecą mi się żarówki w drzwiach kierowcy oraz przy nogach kierowcy (reszta się zapala normalnie...). Sprawdziłem błędy modułu komfortu, mam coś takiego: - 01559 - Drivers Door 58-10 - Can't Lock - Intermittent Co to może oznaczać? Przypalony styk? Elektryka w drzwiach działa (panel sterowania szyb, reg. lusterek itp). Drzwi normalnie się otwierają/zamykają...
  21. No to kompletuje dalej: - Przód podsufitka - 2x http://allegro.pl/42-mm-12-led-5630-c5w-biala-zimna-c10w-zarowka-i6663531078.html - Przód podsufitka + tył podsufitka - 4x - http://allegro.pl/t4w-canbus-5x-led-5050-zimna-ba9s-zarowka-can-bus-i6030287637.html (nie będzie trochę słaba?) - Osłony przeciwsłoneczne - 2x http://allegro.pl/36-mm-led-c5w-6-smd-5630-zimna-c10w-canbus-can-bus-i6022913417.html - Schowek, bagażnik, nogi: 7x http://allegro.pl/led-w5w-6-smd-canbus-zarowka-boczna-can-bus-i6017412936.html - Edit: Drzwi: 8x taka sama jak wyżej? Ponoć z tego co wyczytałem to wchodzą takie same (pod zwykłe i ostrzegawcze? x2 na drzwi) - Postojówki - nie wiem czy jest sens wymieniać, ale gdyby znalazły się białe to bym nie marudził Can Bus czy nie, lepiej chyba wziąć wszystko od 1 bo wysyłka od 2 różnych sprzedawców chyba wyjdzie drożej od żarówek z canem. :| I muszę naprawić krańcówkę w drzwiach kierowcy... Na chwile obecną wychodzi 100 zeta za wszystko.
  22. To i tak są na szczęście grosze, więc ważne aby działało. Co do żarówek działają normalnie z wygaszaniem czy od razu walą po oczach&gasną instantem? Muszę tylko potem sprawdzić czy z przodu w drzwiach mam w ogóle czerwone żarówki... bo z tyłu są, ale z przodu z tego co pamiętam chyba nigdy się nie świeciły A te z tyłu świecą tak słabo że musi być kompletna ciemność aby było je widać... Czyli wstępnie takie żaróweczki byłyby ok? - 42mm podsufitka przód x2 - T4W 5050 podsufitka przód + tył x4, tylko czy nie mają za mało diod? Fajnie gdyby bardzo dobrze rozświetlały wnętrze. - W5W SMD boczne x2, koleś nie ma podobnych bez Can Busa z tego co widzę
  23. Dzięki wielkie. Masz może rozpiskę (ew. listę jakie zamawiałeś) jakie konkretnie trzeba żarówki do naszych sedanów? Większość co znajduje to listy pod kombi albo wymiary nie trzymają się kupy... albo coś słabo szukam.
  24. Ma ktoś obecnie namiar na jakiegoś sprzedawcę (np. na allegro), u którego mógłbym skompletować oświetlenie LED do wnętrza i bagażnika? Przede wszystkim by nie wywalało błędów i nie bujać się z 5 wysyłkami od 5 sprzedających... Chciałbym wymienić wszystkie żaróweczki, zależy mi na białym świetle (niezbyt przepadam za niebieskim, a tym bardziej obecnym żółtym...).

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.