Treść opublikowana przez XsioR
-
Jaki filtr paliwa do 1.8t bex.
Mann Filter
-
1.8 t Bex nie odpala po delikatnym przestawieniu wałka.
To pasek ci zmieniał czy łańcuch? W grupie 90 aktywujesz test i wszystko jasne. Ogólne wartości możesz prześledzić od 90 do 96. Na bank będzie wywalac blacz czujnika faz rozrządu. Nie wiem po prostu z czym nie mogą sobie ci mechanicy poradzić. U mnie 3 próbowało ustawić i takiego wała ? Jeden z nich nawet mi napinacz hydrauliczny uszkodził. Jednemu dalem instrukcje z ASO i mimo tego też gówno zrobił... Jeszcze upokorzylem go na koniec bo był przekonany,że jest dobrze po podłączeniu vcds zesrał się tak,że o kasę się nawet nie upomniał... Historia skończyła się w taki sposób, że wracając z serwisu ASO już z zaklepanym terminie,korba bokiem mi zapukała i 3500zl za drugi silnik kompletny,a potem 6 dni w garażu i demontaż-montaż w pojedynkę po pracy. Dziś już wolę nie pamiętać. Wsadziłem drugi silnik zmieniłem przy okazji parę podzespólów i cieszę się jazdą. Następnym razem jadę od razu do aso kiedy przyjdzie czas na rozrząd.
-
Jaki olej do Audi A4 B6/B7 1.8T?
- Brak mocy i dziwne wskazania z grup pomiarowych w Audi A4 B6 1.8T BEX
Jeszcze nie jest za późno... Podłącz pod vcds i sprawdź błędy. Wgl jeszcze bym zerknął czy rozrząd na pasku zgrywa się na znakach z tym na łańcuchu... musiał ustawić więcej niż o ząbek,bo o jeden to by jeszcze odpalał... Teraz pytanie co się stało... Odezwij się na PW już to przeżyłem... Jak złe ustawienie się u mnie skończyło? 3500zl za drugi kompletny bex i teraz przypomniałem sobie jak to auto jeździło kiedyś- Domykanie szyb z kluczyka
Tak myślałem ??? ?????? Nie ma to jak wstać wcześnie i na w pół przytomnym brać się za pisanie posta. Przepraszam za blad- Przekłamany zasieg na fisie
Delphi ? Nie żartuj z tak nie udolnym interfejsem zrobisz prawie nic. Tylko o wyłącznie vcds- alarm fabryczny audi
Można jak najbardziej Tak możesz wyłączyć funkcję alarmu. Robisz to za pomocą vcds w module komfortu W zakładce 07 kodowanie I wtedy wartość liczby która masz zapisana odejmujesz 8 Czyli np 1850-8=1842- Przekłamany zasieg na fisie
Jeśli cała procedura opierała się tylko na wymianie silnika z takim samym kodem jednostki silnikowej to pozostaje ponowna adaptacja licznika i na pewno wartości w kanałach na fisie zaczną funkcjonować czego nie mogę obiecać z wartością ile na baku- Domykanie szyb z kluczyka
Winą jest prawdopodobnie brak zaadoptowanej opcji z pilota. A tu masz co gdzie i jak Aktywacje poszczególnych opcji komfortu – ADAPTATION 10, kanał 62: +1 – Komfortowe zamykanie szyb pilotem +2 – Komfortowe otwieranie szyb pilotem +4 – Komfortowe zamykanie szyb kluczykiem +8 – Komfortowe otwieranie szyb kluczykiem +16 – Komfortowe zamykanie szyberdachu pilotem +32 – Komfortowe otwieranie szyberdachu pilotem +64 – Komfortowe zamykanie szyberdachu kluczykiem +128 – Komfortowe otwieranie szyberdachu kluczykiem Czyli w przypadku braku szyberdachu Wartość powinna wynosić 63 Z szybrem zaś 255 Dobra teraz rozwalę wam system ? W razie rozładowania się baterii od pilota i wymianie na nową ponowne adaptowanie go z modułem odbywa się na zasadzie przekręcenia stacyjki w pozycje zapłonu i przytrzymanie jakikolwiek przycisk na pilocie 3-4 sekundy i zadziała się magią i pilot znowu fukcjoniren ?- Zmieniarka MP3 pod fabryczne radio Audi
- Jaki olej do Audi A4 B6/B7 1.8T?
Mówisz,że będzie rzeźnia? Do poprzedniego silnika lałem znowuż 5w50 LM...to zamiast sobie poprawić ochrone i "niby" lepszą efektywność smarowania w sezonie zimowym mógłbym poczuć się delikatnie zniesmaczony?- Jaki olej do Audi A4 B6/B7 1.8T?
Jak wrócę do chaty z nad morza to ci wyślę na jakiej podstawie mi to wyskoczyło- Nie działają tylne głośniki
Z tego co widzę to jest cała wiązka musiałbyś tylko kupić wzmaka Ori i kostkę z kawałkiem wiązki do tego. Jeśli chcesz mogę ci pomóc ogarnąć temat. Ten wzmak obsługuje tylne głośniki w drzwiach i suba w bagażniku. Jest jeszcze inna opcja rozwiązania tego problemu,ale jakby co pisz na PW- brak sterowania z kierownicy
Czekaj,czekaj ?? Masz czteroramienną b6 czy od b7? I czy na Ori radiu działała multifunkcja ?- Zmieniarka MP3 pod fabryczne radio Audi
Żaden emulator zmieniarki nie będzie wyświetlać ci tytułu,bo radio będzie brać każdy utwór MP3 za plik audiocd. Jeśli interesuje cię wyświetlanie tytułów to musisz zainwestować min w radio bns 5.0, które czyta płyty z formatem MP3. Wracając do emulatora zmieniarki to polecam z peying na sd,USB i aux. Posiadam pół roku i jestem zadowolony. Do innych użytkowników mam komunikat, że akurat ten emulator zmieniarki nie ma potrzeby albo inaczej ? Tworzenie katalogów cd01 itd. i wrzucenie do nich utworów spowoduje brakiem odtworzenia jakiegokolwiek utworu. Pliki wrzucamy normalnie na pena czy kartę bez żadnych katalogów i odtwarza wtedy normalnie.- Kodowanie licznika a4 b6 test zegarów przed zapalaniem silnika
To nie golf MK4 ? Liczniki w b6/b7 to obsrany Bosch niestety... Nie dość że edycji eeprom nie ma możliwości robić,to zczytać z tego pin to ruletka i wymagana jest nadnaturalna cierpliwość dodając do tego zimne luty powodujące różne dziwne zachowania wskazówek czy walące w d*pę wskazanie ile na baku niezależnie od poziomu paliwa będzie zawsze 2000 km .- Kod dostępu
Jaki kod dostępu ? Ehh bardziej login albo kod do kodowanie II. W jakim celu wgl chcesz coś grzebać w adaptacjach? Co za dobrze ci jeździ? Jeśli wszystko gra to nic nie ruszaj,bo z ciekawości sobie wartości pozmieniasz nie wiedząc za co odpowiadaja i będziesz miał problem- Nazwa przewodu układu chłodzenia A4 B6 1.8T BEX
Jeśli rzeczywiście potrzebujesz jakiejś rury od bexa i będziesz wiedział jakiej to mam z pierwszego silnika- Brak mocy i dziwne wskazania z grup pomiarowych w Audi A4 B6 1.8T BEX
Jeśli masz vcds pro to możesz sobie dokładnie wybadać czy rozrząd jest ustawiony nieprawidłowo w blokach od 90 do 96 bodajże,a w nastawach podstawowych możesz uruchomić testy w tych blokach. Pali ci od strzała? Trzyma na jałowym obroty?- Jaki olej do Audi A4 B6/B7 1.8T?
Nie myślcie że jestem jakiś pierd#lniety,ale wg normy VW nie typu longsrajf wyskoczył mi olej m.in 10w60 z Shell helix racing. Taki też zalałem wraz ze zmianą filtra od mannfilter i jestem na prawdę zaskoczony jak ten olej zachowuje swe właściwości. Zrobiłem na nim już 4 tyś. Cena do jakości na prawdę na plus,bo 4 l wyniosły mnie 100 zł. Niezdecydowanym polecam poczytać o tym oleju. I nie sugerujcie się tym 10,bo olej to pełny syntetyk. Jednostka 1.8 t bex- Czujnik faz rozrządu bex problem
Zaraz zerkne i wstawię editjest coś dziwnego bo na każdym bloku w którym jest status faz rozrządu pokazuje że stan wałka i test rozrządu jest wyłączony na 90 pokazuje że jest 00 kW- Czujnik faz rozrządu bex problem
Witam Jestem świeżo po wymianie kompletu łańcucha rozrządu,turbo, pompy ciśnienia oleju i panewek. Po poskładaniu i próbie odpalenia auto zapaliło za 3 razem przed czym po 2 próbie na koniec lekko strzelił z wydechu które powoduja nieprawidłowości w zapłonie. Auto na biegu jałowym faluje na obrotach. W czasie jazdy auto jakby wchodziło w tryb awaryjny,bo nie jedzie jak powinno. Po diagnozie VCDSem błąd czujnika faz rozrządu g40 sygnał niezrozumiały. Po wymianie na nowy Delphi dalej to samo. Czyżby problem na wiązce od czujnika czy Delphi może byc rabniety. Jeśli chodzi o nastawy podstawowe to test faz rozrządu nie chce się włączyć. Co może być nie tak? Łańcuch ustawiony dobrze- FIS - wskaźnik niskiego poziomu paliwa pomimo zatankowania
- FIS - wskaźnik niskiego poziomu paliwa pomimo zatankowania
Musisz od nowa zrobić adaptacje licznika, a szczególnie tank Charakteristic (full calibration) i wpisujesz tam wartość 53556 dajesz testuj i czekasz aż licznik sie zresetuje a wtedy zapisujesz i wychodzisz. Przed adaptacją musisz zalogować się poprzez login i powinno byc podane tam jaką wartość wpisac aby zezwolić na adaptacje. Musisz mieć min pół baku paliwa.- Montaż kierownicy multi a4 b7 w a4 b6 nie działają przyciski
Taśmę zmieniłem i jest od b7. Na początku miesiąca zamówię ten sterownik z b7 i zobaczymy - Brak mocy i dziwne wskazania z grup pomiarowych w Audi A4 B6 1.8T BEX
Nawigacja
Szukaj
Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce
Chrome (Android)
- Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
- Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
- Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
- Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
- Wybierz Ustawienia witryny.
- Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.
Safari (iOS 16.4+)
- Upewnij się, że witryna jest zainstalowana przez Dodaj do ekranu głównego.
- Otwórz Aplikację Ustawienia → Powiadomienia.
- Znajdź nazwę swojej aplikacji i dostosuj swoje ustawienie.
Safari (macOS)
- Przejdź do Safari → Preferencje.
- Kliknij kartę Witryny.
- Wybierz Powiadomienia w panelu bocznym.
- Znajdź tę witrynę i dostosuj swoje ustawienie.
Edge (Android)
- Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
- Stuknij Uprawnienia.
- Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.
Edge (Komputer)
- Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
- Kliknij Uprawnienia dla tej witryny.
- Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.
Firefox (Android)
- Przejdź do Ustawienia → Uprawnienia witryny.
- Stuknij Powiadomienia.
- Znajdź tę witrynę na liście i dostosuj swoje ustawienie.
Firefox (Komputer)
- Otwórz ustawienia Firefoksa.
- Wyszukaj Powiadomienia.
- Znajdź tę witrynę na liście i dostosuj swoje ustawienie.