Skocz do zawartości
IGNOROWANY

1.8 t Bex nie odpala po delikatnym przestawieniu wałka.


Faraon221

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Panowie proszę o pomoc. Oddałem samochód do mechanika, ponieważ pierwszy partacz wymienił mi napinacz i łańcuch rozrządu pomimo, iż był dobry i nikt go o to nie prosił.  Po tej wymianie odczuwalnie pogorszyła się praca silnika i osiagi tj. dziwne wibracje i po przejechaniu kilku kilometrow za każdym razem pojawiał się błąd P0011 tj. Nie osiągnieto nastaw podstawowych na walku A. Oddałem auto do polecanego mechanika, który stwierdził że jeden wałek był delikatnie przestawiony. 

Niestety teraz auto już nie odpala a błąd P0011 pojawia się od razu. Oczywiscie zaczyna się zwalanie winy na poprzednika. 

Według mnie sokoro silnik odpalał a teraz nie chce, to chyba dalej występuje problem z rozrzadem. Gość chce wymienić  fazator rozrządu, który już był wymieniany. Myślę, że wymiana fazatora i tak nic nie da. Ale proszę o jakieś podpowiedzi. Może ktoś z Was już miał taką historię. Wiem, że na tym rozrzadzie niejeden mechanik poległ. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już to 90+93, a rozrząd to jeden z prostszych do złożenia.

Edytowane przez przem8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, przem8 napisał:

Jeśli już to 90+93, a rozrząd to jeden z prostszych do złożenia.

Wierz mi że niektórych przerasta  :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ostatnio wchodziłem w grupę 93 to miał 13.0 KW. Wtedy chociaż odpalał. Nie wiem jak teraz. Mechanik nie może go odpalić i jak na razie nie dzwoni. Obawiam się, że może już są pogięte zawory. Drugi mechanik nie może sobie poradzić z tym rozrzadem. Masakra.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Faraon221 napisał:

Jak ostatnio wchodziłem w grupę 93 to miał 13.0 KW

To już miałeś przestawione o ząbek więc jeśli znowu przestawił to mogą być objawy jak u Ciebie. Ze słyszenia wiem, że ponoć do przestawienia o 2 ząbki kolizji jeszcze nie ma, a o ząbek to na 100%, bo połowa 1.8t jeździ ze źle ustawionym rozrządem :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, przem8 napisał:

To już miałeś przestawione o ząbek więc jeśli znowu przestawił to mogą być objawy jak u Ciebie. Ze słyszenia wiem, że ponoć do przestawienia o 2 ząbki kolizji jeszcze nie ma, a o ząbek to na 100%, bo połowa 1.8t jeździ ze źle ustawionym rozrządem :P

To jaka ma być prawidłowa wartość w grupie 93 jak jest dobrze ustawiony pasek ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbliżej 0, a tolerancja to -3 do +6. Przestawienie o ząbek to wartości od 11 w górę, a czujnik wałka wychwytuje wartości bodajże do 22, a powyżej nie ma żadnej wartości.

U mnie po wymianie rozrządu i napinacza łańcucha zawsze było i jest 0.0.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, aker napisał:

To jaka ma być prawidłowa wartość w grupie 93 jak jest dobrze ustawiony pasek ?

-3 do +6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.07.2021 o 22:12, aker napisał:

To jaka ma być prawidłowa wartość w grupie 93 jak jest dobrze ustawiony pasek ?

To pasek ci zmieniał czy łańcuch? 

W grupie 90 aktywujesz test i wszystko jasne.

Ogólne wartości możesz prześledzić od 90 do 96.

Na bank będzie wywalac blacz czujnika faz rozrządu.

 

Nie wiem po prostu z czym nie mogą sobie ci mechanicy poradzić.

U mnie 3 próbowało ustawić i takiego wała ?

Jeden z nich nawet mi napinacz hydrauliczny uszkodził. 

Jednemu dalem instrukcje z ASO i mimo tego też gówno zrobił... Jeszcze upokorzylem go na koniec bo był przekonany,że jest dobrze po podłączeniu vcds zesrał się tak,że o kasę się nawet nie upomniał... 

Historia skończyła się w taki sposób, że wracając z serwisu ASO już z zaklepanym terminie,korba bokiem mi zapukała i 3500zl za drugi silnik kompletny,a potem 6 dni w garażu i demontaż-montaż w pojedynkę po pracy. Dziś już wolę nie pamiętać. Wsadziłem drugi silnik zmieniłem przy okazji parę podzespólów i cieszę się jazdą. Następnym razem jadę od razu do aso kiedy przyjdzie czas na rozrząd. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...