Treść opublikowana przez KorteX
-
Audi A4 B6 - Avant - BEX - Wisienka
Zdradź mi sekret (chociaż pewnie gdzieś to już jest napisane, ale szukać nie potrafię), czy do wymiany klimatronika na ten z regulacją do 16C trzeba zmieniać coś jeszcze? Czy wystarczy samo kodowanie, żeby się przyjął w samochodzie?
-
[A4 B6] Klima nie grzeje(?)
Skasowałem błędy od klapek i już działa normalnie Tak czy siak pewnie oznacza to, że zbliża się ich koniec i będzie trzeba je powymieniać
-
[A4 B6] Klima nie grzeje(?)
A jest coś takiego jak "główna" klapa klimatyzacji czy to nagle wszystkie klapki mi się zamykają po przestawieniu na ciepło? Bo na LO daje każdym kanałem zimnym, aż mrozi, a na 18 i wyżej żadnym nie dmucha zupełnie nic, dopiero jak włączę obieg zamknięty zaczyna dmuchać do auta.
-
[A4 B6] Klima nie grzeje(?)
Cześć wszystkim, Przychodzę do Was z takim problemem, że od jakiegoś czasu klima mi nie grzeje do samochodu... Na LO daje zimnym normalnie, gdy dam chociaż na 18, słychać jakby klapy się zamykały, grzeje, ale tylko jakby w wewnętrznym obiegu samej klimy, nie daje na kanały do samochodu... Gdy przełączę na zamknięty obieg zaczyna dmuchać do samochodu, ale nie tak mocno jak powinien. No i niestety na zamkniętym obiegu po jakimś czasie wydobywa się niezbyt przyjemny zapach, ale ciężko określić jaki to zapach. Mógłby ktoś podpowiedzieć na co zwrócić uwagę w pierwszej kolejności? W wolnej chwili podepnę się pod kompa i sprawdzę błędy, ale może ktoś już coś takiego przerabiał
-
Lista modułów komfortu 46 w Audi A4 B6 i B7 z opisem funkcji
Wszystko posprawdzane, wyliczenia dekodera (przynajmniej w moim przypadku) się nie zgadzają, jest sporo rzeczy, których nie uwzględnia, więc jednak trzeba najlepiej po kolei sprawdzać co wchodzi, a co można odjąć metodą prób i błędów. Po wprowadzeniu po kolei kodów przyjął kodowanie i wszystko działa. Ale dlaczego w takim razie nie przyjął gotowego kodu wyliczonego od podstaw, tylko trzeba było włączać i wyłączać każdą opcję z osobna?
-
Dekoder VIN Audi, grupy VAG oraz innych marek - dane techniczne oraz wyposażenie
Cześć, Poproszę WUAZZZ8E26A801925 Dzięki
-
Znaczenie ET Felgi
Cześć, Jeśli teraz mam alu 7.5Jx17 ET35, to lepiej kupić 8Jx18 ET35 czy mniejsze? Teraz koła są lekko schowane w nadkole
-
DOKŁADKA TYLNEGO ZDERZAKA AUDI A4 B6
No dobra, to jak nie znajdę pod dwie lufki i nikt mi nie sprzątnie sprzed nosa Twojego ogłoszenia to się odezwę, bo przekonałeś mnie czujnikami
-
DOKŁADKA TYLNEGO ZDERZAKA AUDI A4 B6
A co jeszcze brakuje, żeby wtedy dołożyć parktronic? Na pewno przycisk, bipper i wiązka do modułu tak?
-
DOKŁADKA TYLNEGO ZDERZAKA AUDI A4 B6
Bez dziur i z czujnikami, o ile dziury może dałoby się ładnie wyciąć, tak zaślepić czujniki już gorzej, chyba, że są gotowe zaślepki(?), które by się nie rzucały w oczy
-
DOKŁADKA TYLNEGO ZDERZAKA AUDI A4 B6
Okej, dzięki, to teraz jestem trochę szczęśliwszy. Więc czas poszukiwań, najlepiej w kolorze, bo oklejać chyba na razie nie chcę
-
DOKŁADKA TYLNEGO ZDERZAKA AUDI A4 B6
Chodzi o zderzak, bo słyszałem różne opinie i już nie wiem S-Line podejdzie p&p do bez S-Line czy jest trzeba rezać?
-
DOKŁADKA TYLNEGO ZDERZAKA AUDI A4 B6
Do gołej bez S-line też podejdzie?
-
Lista modułów komfortu 46 w Audi A4 B6 i B7 z opisem funkcji
Tylko, że dodanego 128 nie mam, a FIS pokazuje mi drzwi odwrotnie niż powinien. Z wprowadzaniem pojedynczo spróbuję i dam znać
-
Czujniki parkowania w Audi A4 B7 piszczą po zapaleniu świateł
Tylne światło odłączałeś całe z kostką? Jeśli tak to spróbuj zniwelować to wyjmując pojedynczo żarówki
-
DOKŁADKA TYLNEGO ZDERZAKA AUDI A4 B6
Da się znaleźć zderzak tył dla B6 Avant, w pełnym kolorze, bez tego czarnego/szarego plastiku na dole? Dla benzyny z 1 wydechem, chociaż podwójny też może być to przynajmniej się zabiorę za zmianę wydechu (chodzi o taki jak na zdjęciu u autora postu) Kolor LZ5L. Znalazłem tylko taki jak mam, albo z dokładką bez miejsca na wydech. Goły, bez czujników
-
Czujniki parkowania w Audi A4 B7 piszczą po zapaleniu świateł
Sprawdziłbym na Twoim miejscu działanie na oryginalnych czujnikach, bo być może zamienniki wariują. Jeśli to nie to to sprawdziłbym po odpięciu kostki od przełącznika świateł co się dzieje (po odpięciu kostki z tego co wiem, światła zostają zapalone na stałe)
-
Lista modułów komfortu 46 w Audi A4 B6 i B7 z opisem funkcji
Cześć, odgrzeję temat, ale po odpięciu akumulatora moduł komfortu złapał kod "07012", czyli wg. tej aplikacji dekodującej +4+32+64+256+512+2048+4096 po czym otwierając lewe drzwi na FIS pokazuje prawe, nie działa mi otwieranie ani zamykanie szyb z pilota, ale z kluczyka już tak. Chciałem wprowadzić mu na sztywno kod "06758" czyli dodać diodę w drzwiach i odjąć czujniki zbicia szyb, bo nie mam alarmu, ale VAG nie chce mi tego przyjąć... Ma ktoś jakiś pomysł? I do tego wychodzi na to, że +128 nie jest dla samochodów z kierownicą po prawej, tylko właśnie dla tych po lewej tak? Powinienem do tego dodać jeszcze 128?
-
Dekoder VIN Audi, grupy VAG oraz innych marek - dane techniczne oraz wyposażenie
Witam, Da radę rozkodować Opla? Jeśli tak to poproszę W0L0ZCF3551148291 Dzięki
-
Dekoder VIN Audi, grupy VAG oraz innych marek - dane techniczne oraz wyposażenie
Witam, Poproszę WAUDT74F75N055018 Dziękuję
-
Dekoder VIN Audi, grupy VAG oraz innych marek - dane techniczne oraz wyposażenie
Witam, Poproszę: WAUZZZ4BZXN044708 Dzięki
-
Świecą się kontrolki ABS i ESP w Audi A4 B6
Co do powyższej mojej odpowiedzi błędy, które mi wyświetla po wyskoczeniu kontrolek poniżej: 16885 - Vehicle Speed Sensor: Implausible Signal P0501 - 004 - No Signal/Communication - Intermittent 00283 - Front Left ABS Wheel Speed Sensor (G47) 30-00 - Open or Short to B+ Do tego zauważyłem, że w bloku pomiarowym, grupie 001 prędkość koła przy skręcaniu w lewo na postoju potrafi wzrosnąć chwilowo do nawet 15kmh, licznik czasem potrafi na postoju wariować do pierwszego przegazowania. Po dłuższej weryfikacji błąd wyskakuje najczęściej przy większym kącie skrętu, np. w trakcie parkowania, po zgaszeniu i ponownym odpaleniu z reguły gaśnie, czasem potrafi zostać.
-
Świecą się kontrolki ABS i ESP w Audi A4 B6
Przyłączę się z pytaniem do tematu. Za pierwszym razem jak podpinałem pod kompa gdy wyskoczyły mi kontrolki była wzmianka o błędzie w lewym czujniku ABS "Open or Short to B+" (czy jakoś tak, nie pamiętam dokładnie, będę w domu to mogę podesłać to co było), ale wyskoczyło raz i ustąpiło po wykasowaniu błędu i już się nie pojawiło. Do teraz... Przy tych mrozach, które były teraz przez kilka dni, po dłuższym postoju gdy ruszyłem od razu wyskoczyły mi kontrolki i przestał działać prędkościomierz. Zgaszenie i odpalanie na nowo czasem pomagało, a czasem robiło się to samo (tu już temperatura nie robiła różnicy). Czy może być, że w którymś fragmencie wiązki jest nadłamany przewód i jak przymrozi to robi się zwarcie? Czy jednak będzie to już w samym czujniku...
-
SWAP układu wydechowego stock 2.0 alt na podwójny 1.8T (FWD)
I jak? Zrobiłeś? Jak efekty?
-
[B6 ALT] Podskakują obroty silnika przy zmianie biegów
Witam, Odświeżę temat, bo chcę się upewnić... Mam A4 B6 właśnie z silnikiem 2.0 ALT, gdy samochód trochę pochodzi i się zagrzeje to przy zmianie biegu obroty potrafią urosnąć o nawet 700rpm. Na komputerze pokazuje błąd o ile dobrze pamiętam właśnie tego czujnika położenia sprzęgła. Gdy odpuszczę gaz na jakieś 5/6 sekund przed wciśnięciem sprzęgła czuć jakby jeszcze ciągnął przez chwilę i dopiero obroty spadały... I jak wtedy wcisnę sprzęgło to jest okej, obroty nie rosną. Czy może być faktycznie, że czujnik dostaje jakiś błędny sygnał po zagrzaniu samochodu czy może to być problem z przepustnicą, która późno się zamyka na zagrzanym? A może to jeszcze coś innego? PS. Jak zgaszę i odpalę na nowo, nawet bez odczekiwania spowrotem przez jakiś czas jest dobrze.