Treść opublikowana przez KorteX
-
Rozmiar opon - lato - A6 C6 Limo
Pod względem wizualnym to koniecznie Pro Kit (-30mm) czy może 1BE/1BV starczy? Zmianę zawieszenia i tak planuję, ale nie wiem czy -30mm to już nie będzie za dużo na daily przy Grudziądzkich drogach... Poprzednio miałem A4 B6 i na 1BV niektóre progi zwalniające pod sklepami musiałem już omijać Jakby ktoś miał zdjęcia porównawcze A6 C6 na 1BV i Pro Kit byłbym wdzięczny gdyby się podzielił
-
Rozmiar opon - lato - A6 C6 Limo
Z takimi kołami kupiłem i z tego przeliczałem... Liczę się z tym, że na większym kole stracę na komforcie, ale chodziło mi o ogólne odczucia czy bardzo dużo traci się na komforcie (zawias mam 1BA)
-
Rozmiar opon - lato - A6 C6 Limo
Cześć, Chciałbym się Was poradzić jakie koła wsadzić na lato... Obecnie mam 225/40R18 na zimę i szukam czegoś na lato, myślałem o 20, ale wg. kalkulatora zamienników musiałbym wsadzić 265/25R20, a jest to już bardzo niski profil i obawiałbym się czy nie za niski na jazdę na codzień po różnych naprawdę nierównych drogach... Więc prawdopodobnie zejdę do 19, ale czy 255/30 jest odpowiednim rozmiarem czy stosować się do rozmiarów opcjonalnych dla tego modelu i kupić 255/35R19 lub 255/30R20? I jak to jest z komfortem przy takich rozmiarach kół? Czy w A6 C6 jest możliwość kodowania rozmiaru kół w celu zniwelowania przekłamiania licznika? Widziałem możliwość zakodowania "dwóch rozmiarów kół" w którymś module przez VCDS i w C5 była możliwość adaptacji rozmiaru kół dla nawigacji, ale czy to właśnie odpowiada za zmniejszenie przekłamywania licznika? Z góry dziękuję za odpowiedzi i przepraszam za głupie pytania, ale wolę się upewnić bo słyszałem różne wersje co do rozmiaru kół
-
Dekoder VIN Audi, grupy VAG oraz innych marek - dane techniczne oraz wyposażenie
Cześć, Poproszę: WAUZZZ4F27N117895 Dzięki
-
Dekoder VIN Audi, grupy VAG oraz innych marek - dane techniczne oraz wyposażenie
Cześć, Poproszę: WAUZZZ4F27N117896 Dzięki
-
Problem z lusterkiem zewnętrznym - A6 C6
Cześć, Może ktoś mi pomoże. Mam taką sytuację, że prawe lusterko nie chce się otwierać dopóki się go nie "popuka/pogłaszcze"... Wtedy złożę i rozłożę kilkukrotnie bez żadnego problemu. Minie kilka godzin, wsiadam do samochodu, uruchamiam silnik, przełączam na grzanie lusterek, lewe się otwiera, prawe stoi... puknę lekko w nie, przełączę na składanie(odczekam, aż lewe się zamknie), wrócę na grzanie i się normalnie rozkłada... Pamięć lusterka i sterowanie działa bez problemu... Jak już się uda je rozłożyć to można składać i rozkładać ile się chce... Może ktoś już miał taki problem i wie jak go rozwiązać?
-
A6 C7 Avant - Rodzinny białas - 3.0 TFSI (CGWB)
Przy A6 C6 w sedanie też 20" będzie git czy dużo zabiorę sobie komfortu i lepiej zostać przy 19? Na zimie mam 18"
-
Dekoder VIN Audi, grupy VAG oraz innych marek - dane techniczne oraz wyposażenie
Cześć, Poproszę o rozkodowanie: WAUZZZ4F26N190442 Dzięki
-
Dekoder VIN Audi, grupy VAG oraz innych marek - dane techniczne oraz wyposażenie
Cześć, Proszę o rozkodowanie: WAUZZZ89AX4419880 Dzięki
-
Kręci rozrusznik, nie odpala.
Mam dokładnie to samo... Raz pali od strzała, a raz kręci, nie odpala... 2.0 ALT, bez gazu Błąd w Engine: 17700 - Map Controlled Engine Cooling Thermostat (F265): Open Circuit P1292 - 004 - No Signal/Communication - Intermittent Bład w Instrument: 01176 - Key 07-10 - Signal to Low - Intermittent Obstawiałbym kluczyk, ale po popukaniu w zbiornik paliwa odpalił... Przypadek i akurat załapał immo czy pompa może kończyć żywot? Poza tymi dwoma błędami nie ma innych nie licząc błędu od niskiego poziomu płynu chłodniczego... Po skasowaniu i odpaleniu silnika (odpalił od strzała) żaden błąd się nie pojawił, a na zapłonie ciągle świeci EPC i Check Engine, a widziałem, że u innych gasną po chwili...
-
Automatyczna wentylacja w Audi A4 B6/B7
Cześć, dla pewności... Czy przy zupełnym golasie... tj. czerwony wyświetlacz, dołożona manetka pod FIS i to tyle, bez webasto będzie działać? Muszę tylko dołożyć ten panel w tunelu i zakodować?
-
Co odpalenie inne zachowanie...
Wszystko pięknie, ale nie zauważyłem (być może przeoczyłem) żeby ktoś narzekał, że samochód różnie się zachowuje. Z reguły straci moc, to straci na amen, albo odzyska tylko na chwilę po ponownym odpaleniu, a mój zależy jak go kopnie... Po 2. musiałbym cały czas wozić ze sobą laptopa, żeby określić co go boli, że tak różnie reaguje na odpalanie i sprawdzać wtedy logi co odpalenie Tak samo te falowanie, jak mam to sprawdzić? Nie da się tego wymusić, dzieje się to rzadko, a błędów nie ma ani wtedy nic na desce się nie świeci
-
Co odpalenie inne zachowanie...
Cześć, Ciężko mi nawet nadać temu tytuł... Mam taki problem, że co odpalenie różnie reaguje... Raz jakby miał więcej mocy, raz jakby mu wszystkie konie zdechły(niezależnie czy po postoju 24h czy 1h, czy zimno czy ciepło)... Żadnych błędów nie sypie. Na 1 i 2 biegu po odpuszczeniu gazu potrafi szarpnąć czasem mocno, czasem nieznacznie i przy mocniejszym hamowaniu do 0 czasem zaczyna falować dopóki nie doda mu się gazu (zdarza się to bardzo rzadko)(Tak samo przy odpaleniu potrafi obroty podnieść do 1.8k, a czasem zaś puści tak niskie obroty, że zgaśnie). Na co zwrócić uwagę? Mam dostęp do VCDSa. Proszę o podpowiedzi. Dzięki
-
Kiedy się ochłodziło, ciężko wchodzi drugi bieg
Myślisz, że warto zmieniać olej jak nie wiadomo czy był kiedykolwiek zmieniany przy nalocie ~250kkm? Obawiam się, żebym tylko nie powiększył sobie wydatków o remont skrzyni po tym...
-
Rozwiązanie problemu poboru oleju w Audi A4 B6 2.0 ALT
Przy poza miejskiej jeździe zgodnie z ograniczeniami +-10kmh (odcinek remontowany więc ograniczenie w 90% 60kmh) komputer faktycznie potrafi pokazać spalanie rzędu 7.4-7.1l/100km, ale nie miałem okazji jeszcze zweryfikować z faktycznym spalaniem więc nie wiem jak to się ma do stanu faktycznego spalania. W mieście chleje te 12-13l/100km, autostradowo też spokojnie 11-12l bierze co wcale nie jest takim złym wynikiem jak na silnik wolnossący starszej konstrukcji na wielopunktowym wtrysku, a przynajmniej tak mi się wydaje
-
Rozwiązanie problemu poboru oleju w Audi A4 B6 2.0 ALT
Mi mieści się w granicach 13/100, a lekko nie ma, oleju mniej bierze jak dostaje po garach. A na dynamikę też nie mogę narzekać, odpycha się bardzo przyjemnie Dziwi mnie najbardziej, że jednym bierze więcej oleju na wyższych obrotach, innym zaś mniej, niektórym wcale nie bierze... A mówią, że to silnik z wadą olejową od początku istnienia... Wiadomo, że zależy to od traktowania przez poprzednich właścicieli i stosowania oleju "LongLife", ale od czego zależy, że jednemu bierze mniej na wyższych obrotach, a drugiemu zaś jeszcze więcej?
-
Rozwiązanie problemu poboru oleju w Audi A4 B6 2.0 ALT
Czyli nie tylko u mnie przy ostrzejszym traktowaniu nagle mniej oleju bierze, jeszcze do zera nie zszedłem, ale ewidentnie przy mocnym bucie bierze mniej... Po pierwszych kilku takich przejazdach było czuć przepalony olej z wydechu, teraz nie czuć nic
-
Audi A4 B8 1.8 TFSI (160KM) Moja Piękność
A6 C7 w Cabrio wyglądałoby ciekawie, tak nietypowo i wyjątkowo haha tnij ten dach Ale zgadzam się, żeby pisać tylko o tym co jest zrobione, zwłaszcza, że 20 razy owija się ten sam "mod", a koniec końców zrobi go w ASO po 2 latach od planów i po 3 razy wyższej cenie
-
Wymiary wydechu 2.0ALT
Sam tego nie będę robić, (niestety nie mam takiej możliwości) znajomy będzie mi spawał i liczyłem, że ktoś może mi podać jakieś szczegółowe wymiary właśnie z wieszakami i wszystkim, żeby puścić mu długości i kąty, które trzeba wyspawać od kata do końcówek. Liczyłem na to, że może ktoś pomierzył dlatego tutaj napisałem Wiadomo, że rurek się nie powygina, dlatego chciałem wymiary, żeby było dobrze pospawane, że wyrzucam ori wydech i wstawiam już wyspawany.
-
Wymiary wydechu 2.0ALT
To masz wysoki, bo ja się pod mój nie wciskam? albo ja za gruby hahah
-
Wymiary wydechu 2.0ALT
Tak, wiem, że mógłbym pomierzyć, ale niestety nie mam takiej możliwości. Nie mam garażu, ani dostępu do chociażby kanału dlatego liczę na wsparcie od Was.
-
Wymiary wydechu 2.0ALT
Cześć, potrzebuję wymiary wydechu dla 2.0 ALT w B6 Avant od katalizatora do końcówki. Chcę wyspawać dwururkę od kata do końcówki na kwaśnej 2.5" i potrzebowałbym wszystkie potrzebne wymiary, ewentualnie nawet rysunek techniczny. Będę robił to pierwszy raz więc proszę o podpowiedzi.
-
Kontrolka ABS i ESP
miałem to samo, aż w końcu zapaliło się na stałe... czujnik ABS, lewy, tył w moim przypadku. Wcześniej robiłem lewy przód bo przy skręcie wysypywało błędy. Sprawdź pod kompem bo może być czujnik, może być wiązka, a może być sterownik nawet
-
Meetingi Kujawsko-Pomorskie
A ja mam pytanie co do zlotu AKP właśnie... Jak to wygląda z wejściem żeby tylko pooglądać? Bo mojego Audi lepiej nie wystawiać, a chciałbym pooglądać... Nie trzeba się anonsować co nie? Wejście wtedy płatne?
-
Audi A4 B8 1.8 TFSI (160KM) Moja Piękność
Akurat to fajne... Skąd i za ile, zdradzisz?