Treść opublikowana przez szaryy
-
Budowa układu wydechowego w Audi A4 B6/B7 1.8T
Ciekawe czy będzie to inaczej słychać niż na serii
-
Kupno kamerki inspekcyjnej pod android
@pelonek1zaglądałeś już może tą kamerką do miski?
-
A4 B7 - 1.8T bonawentury
Witam, witam forumowiczów! Powoli kończę kompletować ekwipunek eksploatacyjno-tuningowy. Wczoraj odstawiłem samochód do garażu i zacząłem go przygotowywać do pozycji obsługowej- zderzak mam już zdjęty . Dzisiaj ściągnę pas przedni i zacznę się przymierzać do demontażu turbo. W trakcie oczekiwania na hybrydę zamierzam zrobić rozrząd i resztę podstawowej eksploatacji. Już zapomniałem jak dużo frajdy daje dłubanie w swoim wozie, chociaż tak na prawdę do tej pory wszystko ograniczało się do absolutnych podstaw- tj wymiana olejów, klocków, drążków. Teraz postanowiłem pójść krok dalej, mając oczywiście na uwadze ryzyko jakie może się z tym wiązać. Pozdrawiam!
-
Intercooler centralny B6
czekamy na relację, pozdro
-
Avant B7 1.8t (Kamil313)
Cześć, Te s1 budzą we mnie większe emocje niż swego czasu Pamela Anderson. Bardzo fajnie poprawiasz swoje a4. Gdzie robiłeś wydech? Jak zacznie to gadać to wrzucaj nam tu filmik. Pozdrawiam
-
SWAP z concert 2 na rnse plus Audio system
Dzięki wielkie za odpowiedź. Tak, chodzi o jakość dźwięku. Martwi mnie bardziej kwestia kodowania i połączenia tego bo chyba nie jest to p&p
-
SWAP z concert 2 na rnse plus Audio system
Witam dla forumowiczów. Najpierw zapytam, czy jest ktoś kto swapowal concert 2 na rnse i jest niezadowolony z efektu? Internet jest podzielony w tym temacie także może wypowie się ktoś kto zmienial radio i ma doświadczenie. Kolejnym tematem jest poszukiwany spec który ogarnie mi takiego swapa fachowo. Najlepiej Kraków i okolice ale jak będzie potrzeba to całe małopolskie nie jest problemem. Będę wdzięczny za pomoc. Szary
-
A4 B7 - 1.8T bonawentury
Doszła pierwsza paczka dedykowana dla B siódemy. Skromna ale zawsze coś. Btw (motoryzacyjny), po 4 latach pożegnałem się dzisiaj z tym szatanem.
-
Jaki olej do skrzyni biegów w Audi?
kochana z Ciebie bestia. Dzięki za pomoc
-
Jaki olej do skrzyni biegów w Audi?
cześć, wertuję sobie temat o oleju do skrzyni biegów i mam pytanie. Do skrzyni z a4b7 manual 5b o oznaczeniu HFD wiele osób poleca Ravenol TSG SAE 75W90. Wysłałem zapytanie do skrzynie.com.pl i dostałem odpowiedź którą wrzucam poniżej na podstawie której zalecają 75w80. Co zrobić z tym fantem? VIN samochodu: WAUZZZ8E26A010594 Będę bardzo wdzięczny za pomoc. Pozdrawiam "Do Pana skrzyni producent przewiduje zastosowanie oleju serwisowego G052532A2. Wspomniany olej mamy w ofercie w naszym sklepie - link poniżej https://www.skrzynie.com.pl/oleje-do-skrzyn-biegow/serwisowe/?features_hash=510-20712_511-20704 Na pełne zalanie wymagane są 2,25 litra oleju. Olej ten nie należy do najtańszych. Mogę zaproponować tańszy, choć równie dobry, zamiennik tego oleju - FUCHS Sintofluid 75W80. Olej TITAN SINTOFLUID 75W80 jest olejem w pełni syntetycznym na estrach o lepkości SAE 75W80 i klasie API GL-5, mającym zastosowanie w manualnych skrzyniach biegów w samochodach osobowych. Ze względu na swoją wysoką jakość, uzyskał aprobatę i rekomendację wielu producentów samochodów. Posiada w swym składzie pakiet nowoczesnych dodatków uszlachetniających, który zapewnia właściwą pracę synchronizatorów wykonanych z różnego typy materiałów. Jako jeden z niewielu olejów na rynku mimo specyfikacji API GL-5 może być stosowany w niektórych skrzyniach, w których wymagana jest klasyfikacja API GL 4. Zastosowanie oleju FUCHS SINTOFLUID SAE 75W80 jest dość uniwersalne, pod warunkiem użycia go w przekładniach, w których wymagane są jego właściwości termiczne i lepkościowe. FUCHS produkuje oleje dla grupy VW, dlatego nie jest wykluczone, że w butelce serwisowej nie jest właśnie ten FUCHS ".
-
A4 B7 - 1.8T bonawentury
Proszę bardzo, nic specjalnego ale wydaje się ładnie utrzymany. Nie wiecie Może czy H4mm3R ogarnia jeszcze ori rozrządy w dobrych cenach? Pisałem wczoraj rano do niego ale bez odzewu. Swoją drogą, przy przebiegu 200k myślicie, że pasuje łańcuch również wymienić zapobiegawczo pomimo, że go nie słychać?
-
A4 B7 - 1.8T bonawentury
dzięki za pierwszą odpowiedź w temacie! toż to sztefan dołożył czy wychodziło tak w serii?
-
Promocyjne ceny na Motul, Liqui Moly, Valvoline. Części samochodowe najtaniej.
Cześć, Poproszę o wycenę kompletnego rozrządu, 4l oleju Valvoline synpower 5w40 i ofertę na olej do skrzyni manualnej 5b o oznaczeniu HFD. VIN: WAUZZZ8E26A010594
-
Nowicjusz - wątek powitalny
Tak jak w temacie posta, cześć i pozdrowienia z Wieliczki!
-
A4 B7 - 1.8T bonawentury
Cześć dla wszystkich forumowiczów, Wczoraj stałem się posiadaczem czarnej Audi A4 B7. W skrócie, 2005 rok produkcji, 195k przebiegu, silnik BFB, skrzynia HFD, co ciekawe samochód miał tylko 1 właściciela. Jako, że nie jestem w stanie zwalczyć u siebie uprzedzenia co do zakupu samochodu w Polsce to pojechałem po tą czarnulkę do Niemiec. Najbliższe plany co do autka to papierologia związana z rejestracją i oczywiście podstawowa eksploatacja, rozrząd, oleje, filtry, świece. Te ostatnie już zamówiłem (PFR6Q), co do rozrządu to również wysłałem zapytanie do H4mm3R. Silnik będzie zalany Valvoline synpower 5w40 ale co do oleju w skrzyni mam rozterkę, który zastosować tak więc poszło pytanie do BCS skrzynie czym proponując zalać HFD. Jeżeli chodzi o pierwsze "ponadwymiarowe" mody to przy okazji wymiany kół z letnich na zimowe, te pierwsze pójdą na sprzedaż a w ich miejsce siądzie 8JX18 ET 43 5X112. Jestem zauroczony tym samochodem, chwilo trwaj Przy przebiegu 195000km (1.10.2021) wymieniono: - rozrząd SNR, pompa hepu, pasek osprzętu Conti - świece NGK PFR6Q - cewki beru - olej Vavoline Synpower 5w40+ płukanka LIQUI MOLY PRO-LINE+ filtr oleju MANN filter - wkładka filtra Pipercross - czujnik temp wody 059919501A - płyn chłodniczy g12+ - płyn wspomy ori - DP+ hybryda na nowym żeliwie+ wtryski 0280156063+ dołożony prawy ic+ program u Łukasz13 (polecam) - przepływka 3' ori, nowa 198560 15.01.2022 LPG Klocki tył