Treść opublikowana przez luk_byd
-
A4 B9 Avant 3.0 TDI CRTC Quattro S-line biały lodowiec.
Ok, a czy musi być to zrobione na raz, czy wznawia się od miejsca w którym skończyło się wgrywać ?
-
A4 B9 Avant 3.0 TDI CRTC Quattro S-line biały lodowiec.
Podziękował ! Czy mapa musi wgrać się na raz, czy jeśli zgaszę zapłon, to z automatu (czy muszę ręcznie wymusić) będzie kontynuowana?
-
Bagnet oleju 3.0 tdi 217km
Było pytanie: "Ale czy jest gdzieś jakiś serwisowy otwór do sprawdzenia oleju ?" I ten 'trzpień zamykający' zamyka ten otwór. Jeśli masz bagnet (ktory mozna dokupic) - mozna go tam włozyc i sprawdzac olej.
-
Bagnet oleju 3.0 tdi 217km
Nie prawda. Jest takie coś. I nawet można dokupić i wsadzić tam bagnet. J.w. na ilustracji
-
3.0 TDI V6 272KM
To zalezy na co patrzysz. Kultura pracy jest inna - lepsza. Elastycznosć - też jest lepsza. To że ma 400NM - czyli tyle co 2.0TDI - nie wiele to znaczy, ale zakres obrotów w jakim ma te 400NM to już przepaść (moim zdaniem). Zawsze zostaje furtka w postaci chiptuningu - wtedy jest wynik, nieosiągalny dla 2.0TDI. Mi na jeździe próbnej 2.0TDI spalał nieco wiecej niż 3.0TDI podczas regularnego, codziennego użytku. Nie przypasowało mi Audi, ale akurat na spalanie 3.0TDI jak i jego kulture pracy, nie moge nic złego powiedzieć.
-
3.0 TDI V6 272KM
Gdzie sprawdzić jaki mam numer silnika i jaki zakres numerów miał problemy ? Tak jak wyżej czyli 175973 ? To jest do któregoś msc/roku ? I dotyczy 218ps czy tego mocniejszego też? Chyba silniki sa identyczne ?
-
A4 B9 S-line 252KM Quattro
To mnie bawi. Tuner przesuwa limitery momentu obrotowego, zwiększa ciśnienie, zwiększa dawkę paliwa a użytkownik piszę że mniej pali (nie konkretnie ta sytuacja, choć jest sugerowane że moze nieznacznie mniej). Skoro pali mniej, zmienił się styl jazdy.
-
Wymiana suba B&O na Audio System CO06DC EVO w Audi A4 B9
Konkurencją dla A4 B9 jest BMW F30. W F30 Harman Kardon gra po prostu lepiej. Moim zdaniem - dwukrotnie lepiej. Jesli ten sam Bang jest w A6, to Bang w F10 - gra jeszcze lepiej niz Harman. W G30 Harman gra trochę gorzej (mimo ze bebechy sa te same, sprawe zalatwia kodowanie i drobne wygluszenia), ale Bowers gra jeszcze lepiej. To nie jedyna przewaga BMW nad Audi. A4 B9 jezdze na codzien do pracy, ale żona ma F11 po liftingu, mam jeszcze inne BMW z w.w. systemami Audio i jest róźnica odczuwalna od 1 sekundy. A tak jak ktoś pisał wyżej. To czy spełnia oczekiwanie, to inna para kaloszy, bo zadne Audio w samochodzie (fabryczne) moze nie spełniać. Samochód też nie jest przestrzenia do słuchania muzyki (idealna) ze względu na kształty i przeszkody od których odbija się dźwięk. Ja preferuje fabryczne wzmacniacze, z racji obsługi dźwięku przestrzennego, DTS i te sprawy. Mam dość dużo albumów czy koncertów w takim formatem audio. Głośniki w A4 bym chętnie zmienił i na pewno byłaby poprawa, choć kto nie wsiada, mówi WOW. Ale sa to ludzie, którzy jeżdzą Oplami, VW i innymi takimi. Burmester w Mercedesie (nie mam, ale jezdzilem takim) tez gra lepiej - mowa o ostaniej E klasie.
-
Wymiana suba B&O na Audio System CO06DC EVO w Audi A4 B9
Nie uszkodzi U mnie mam 2x 4Ohm Koncowa mocy obsluzy do 2Ohm
-
Wymiana suba B&O na Audio System CO06DC EVO w Audi A4 B9
Największy zawód w B&O dla mnie to: Brak środka i rezonujący głosnik w desce rozdzielczej. Głośniki owszem są tandetne do kwadratu, ale oceniam efekt końcowy a nie środki. W BMW tez z generacji na generacje montuja gorsze bebechy. iPhone, Tesla - to tez śmieci, ale mają genialny soft, który wszystko ratuje - nie chodzi o iOS, tylko o soft od aparatu czy w Tesli soft od kamer.
-
Wymiana suba B&O na Audio System CO06DC EVO w Audi A4 B9
Coś nie tak? Im wyższa impedancja tym lepsza jakość w dużym uproszczeniu chyba, z tym że stawia wyższe wymagania dla końcówki mocy. Ten sub o który było pytanie, ma 4OHm - więc teoretycznie powinien grać 'dwa razy głośniej'. Wydaje mi się że głośność jest taka sama/podobna, ale... na stockowym bas był miękciejszy itp. W BMW w wyższych opcjach nagłośnienia też suby mają 7-8Ohm. Te niższe mają 2-4, przez co końcówka mocy może być słabsza. Wniosek jest błędny. Wzmacniacz moim zdaniem nie jest zły, tylko po prostu sub w B&O jest lepszy niż ten o który pytał autor. Ten sub polepsza grania ale w ASS. Końcówka mocy w wzmaku B&O targnie nawet 2Ohm. Ale rzeczywiscie kwestia EQ w DSP. To jest największy ból że nie ma equalizera w MMI, wtedy dużo osób by sobie ustawiło po swojemu. Tak czy siak, B&O w Audi, jak całe Audi to dno przy moich poprzednich autach.
-
Wymiana suba B&O na Audio System CO06DC EVO w Audi A4 B9
YouTube ma mozliwosc generowania napisów w róźnych językach via translator. Tak więc żaden język straszny, byle ktoś wyraźnie gadał
-
Wymiana suba B&O na Audio System CO06DC EVO w Audi A4 B9
B9 S4 B&O speaker data - Arkusze Google Może coś pomoże komuś.
-
Wymiana suba B&O na Audio System CO06DC EVO w Audi A4 B9
Okej. A wiesz jaka końcówka mocy siedzi w tym wzmaku i napędza suba? Bo byś się zdziwił, gdybyś wiedział. No ale
-
Montaż ładowarki indukcyjnej w Audi A4 B9
Lewy dekor - to ten gdzie jest cupholder itp, Prawy dekor - srebrna listwa (w moim przypadku) z potencjometrem glosnosci.
-
Wymiana suba B&O na Audio System CO06DC EVO w Audi A4 B9
To ze napedza slaby glosniczek nie oznacza ze wzmak jest zly.
-
Wymiana suba B&O na Audio System CO06DC EVO w Audi A4 B9
Wzmak BO akurat nie jest zły, czemu nie chcesz pod niego podłaczyć? 2ohm tez podejdzie, sprawdzone.
-
Wymiana suba B&O na Audio System CO06DC EVO w Audi A4 B9
Nie warto. Niestety kupiłem. Gra tak samo lub minimalnie gorzej.
-
Drżenie Audi A4 B9 przy większych prędkościach
To 0,1mm na piaście to duża różnica. Bo na kole to już więcej niż 0,1. W BMW zdarzało się że zdjęcie koła, wyczyszczenie piasty pomagało.
-
Cykanie i trzeszczenie z tyłu w A4 B9, przy ruszaniu, hamowaniu i zmianie kierunku jazdy
TPI 2044902/5 - czy moge poprosić link do instrukcji?
-
Meetingi Kujawsko-Pomorskie
Pada to nie pojechałem, z resztą jestem daleki od Audi. To pierwsze i ostatnie (choć problemów nie sprawia)
-
Meetingi Kujawsko-Pomorskie
Pewnie już po, czy jutro też jest?
-
Montaż ładowarki indukcyjnej w Audi A4 B9
Generalnie o wielu rzeczach zapomniałeś napisać A więc: Demontujemy skórkę od gałki biegów - tam jest Torx T20 Wyciągamy wykładzinke na kluczyk pod pokrętłem glośności - tam jest Torx T20 Demontujemy dekory - najpierw ten po prawej stronie, później ten po lewej stronie. Odpinamy 4 wtyczki Odkręcamy 4 śruby od mechanizmu lewarka - 4 śruby Torx T30 Odkręcamy 4 śruby mocujące tunel środkowy od góry po bokach - nasadka 8mm Demontujemy plastik z przyciskiem START i zapalniczką Odkręcamy 1 śrubę mocującą tunel do deski - na środku - nasadka 8mm Po bokach ściągamy zaślepki - trzeba odpowiednio ustawić fotel, odkręcamy tam śruby 13mm. Demontujemy tylną zaślepkę/panel klimatyzacji, odpinamy wtyczki, na dole odkręcamy dwie nakrętki - nasadka 13mm. Odpinamy przypięte kable - jeden po prawej stronie od miejsca w którym był lewarek (do potencjometra głośności) i z tyłu w okolicy panelu klimatyzacji. Podnosimy tunel środkowy z tyłu i przesuwamy lekko do tyłu. Podnosimy wyżej i widzimy że wkład schowka przykręcony jest na dwie śruby 8mm oraz 6 śrub Torx T20 - bzdura jak nie wiem, w BMW jest to (jak i w sumie WSZYSTKO) lepiej rozwiązane. Składamy w odwrotnej kolejności. Ja nie chciałem bawić się w kabelkologie, więc podłączyłem tak: PIN 1 i 2 - do czerwonego kabla od zapalniczki PIN 4 - do brązowego kabla od zapalniczki. Poprawnie, to najlepiej kupić dedykowaną wiązke i podłączyć tak jak trzeba. No i to na tyle. Mi, robiłem to pierwszy raz, ale mam doświadczenie w BMW, zajęło to 70 minut czasu i potrzebowałem 5 minut pomocy żony żeby przytrzymała tunel jak odkręcałem śrubki od wkęki/wkładu podłokietnika.
-
Montaż ładowarki indukcyjnej w Audi A4 B9
Dziękuje, spróbuje. A przy desce rozdzielczej nie jest nigdzie mocowany ?
-
Montaż ładowarki indukcyjnej w Audi A4 B9
Hej, Demontaż dekoru, wajchy od biegów wiadomo. Ale co zrobić należy dalej żeby zdemotnować tunel środkowy by wymienić wkład schowka, na taki z ładowarką indukcyjną?