Treść opublikowana przez zbychzz
-
Spoty Olsztyńskie
fajnie że zjawiło sie tylu ludzi i furek - chyba znowu pobiliśmy rekord
-
Spoty Olsztyńskie
no nie powiedziałbym że groszowe sprawy te zaciski - chyba że myslisz o samym tłoczku za jakieś 50 zł
-
[B5 AFN] Brak Mocy - Pomoc z diagnozą
z brakiem mocy również się borykam ale nie pomogę - zresztą sam dobrze wiesz dlaczego jeżeli czytałeś inne posty. Natomiast co do skoku obrotów przy odpaleniu to może być inny problem ;( Sytuacja taka pojawia się gdy zaczyna brakować sygnału wzbudzenia przy alternatorze (dlatego polecam sprawdzić napięcie przy ładowaniu alternatora przy różnych prędkościach obrotowych i obciążeniach ) a później ten kabelek przy alternatorze. Zaobserwuj również czy nie masz przypalonego wskaźnika ładowania na liczniku.
-
[B5 ADR] Tyrkotanie na biegu wstecznym
niestety ale ja bym tu sugerował skrzynię biegów
-
[B5 AVG] Brak świateł przeciwmgielnych
NO KOLEGO ! musisz na sam początek dobrze wypróbować opcji SZUKAJ http://www.a4-klub.pl/smf/schemat_bezpiecznikow_do_a4_aeb_18_t_b5_prosba-t35108.0.html;msg406921#msg406921
-
[B5 AVG] Brak świateł przeciwmgielnych
podjejrzewam że pytasz o tylne bo one powinny być w każdym samochodzie. Jeżeli natomiast pytasz o przednie to mozesz ich po prostu nie mieć (wystarczyłaby wymiana przednich lamp z boscha z halogenami zingegrowanymi na valeo). Jak pisze Squarek sprawdź żarówki a później włącznik (sam napisałeś że się nie świeci to może być coś z nim nie tak)
-
[B5 AFN] Ubywający płyn chłodniczy
uszczelka pod głowicą to na prawdę ostateczność - do tego co zostało napisane jeszcze dodaj pompę (u mnie miałem wyciek i właśnie na pompie)
-
Wszystko o pielęgnacji auta - kosmetyki samochodowe
ok dzięki chciałem się upewnić czy do podsufitki nie ma czegoś innego polecanego bo przy ostatnim samochodzie jak wziąłem się za jej czyszczenie to część mi później odeszła i zaczęła zwisać (tak jakby przeszło przez materiał i doszło do naruszenia warstwy z klejem) pozdrawiam
-
Wszystko o pielęgnacji auta - kosmetyki samochodowe
ja mam pytanie co do mycia tapicerki wewnątrz autka: jakim środkiem myć podsufitkę i fotele w jaki sposób (wystarczy psiknąć i ok czy do tego szczoteczka i płókanie) ?
-
[ALL] Hak Westalia i dorobienie kluczyka
tak więc po jeżdżeniu po aso i innych firmach od haków nie dało nic - w aso chcieli chyba coś koło 400,- bez gwarancji że hak będzie pasował - za dorobienie haka w innej firmie gdzie montują i demontują haki stwierdzili że hak mozna dorobić jak wyślę hak do wesfalii (czyli demontaż belki i jej wysyłka-paranoja). Później znalazłem gościa jedynego w mieście który dorabia klucze do zamka, który mi powiedział że może postarać się ale jak narazie "nie udało mu się dorobić jeszcze do wesfali". Wspomnę jeszcze że posiadałem tabliczke znamjonową od haka ze wszystkimi numerami. Później wyszło że wkładka jest brudna i wyszła decyzja: i tak trzebabyło od razu
-
[ALL B5] Montaż czujnika parkowania - gdzie ?
hmmm... a w originale do zamontowania czujników jest robiona dziura w belce czy jakiś inny patent ?
-
[ALL B5] Montaż czujnika parkowania - gdzie ?
no dobrze a montaż w zderzaku (nie w listwie pod zderzakiem) ?
-
[ALL B5] Montaż czujnika parkowania - gdzie ?
no tak ale tam jest opisany montaż do listwy pod zderzakiem ;( a ja myślałem o montażu do zderzaka kupiłem czujniki firmy STIG ( http://allegro.pl/item528111539_czujnik_czujniki_parkowania_sygnaliz_dzwiekiem.html ) - ma zakres temperatury ok i teraz jak je mam przed sobą to nawet solidnie to wygląda tak że myślę że są w porządku.
-
Spoty Olsztyńskie
postaram się przybyć również
-
[ALL B5] Montaż czujnika parkowania - gdzie ?
Witam, mam zamiar zamontować sobie parkotronic (nawet czujniki już kupiłem), ale przed montażem chciałbym zasięgnąć rady: czy w oryginale czujniki były montowane w zderzaku czy w listwie pod zderzakiem. Czy gdybym zdecydował się na montaż czujników w zderzaku to czy uda sie zamontować czujniki bez zdejmowania zderzaka ?
-
[B5 ARG] Problem z obrotomierzem i predkosciomierzem - raz dziala raz nie ?
może to być jakiś zimny lut w liczniku lub problem z alternatorem ja miałem podobny problem z licznikiem (czasami wszystkie wskazówki opadały i przestawał działać na chwilę tzn. ok minuty po czym odżywał). Okazało się że miałem uszkodzony regulator napięcia w alternatorze i po jego wymianie nie pojawił sie problem z opadającymi wskazówkami.
-
Spoty Olsztyńskie
adresu dokładnego nie podam bo nie znam - jadąc od skrzyżowania warszawska-armii krajowej w stronę Dajtek po paru metrach ukaże się warsztat po prawej stronie (duży baner BLACHARSTWO). Co do ceny to była bardzo ok ale konkretnie to na pw.
-
Spoty Olsztyńskie
drzwi opóściły mi się i potrzebuję wyregulować bo próbowałem sam ale nie wyszło za dobrze :gwizdanie: ale już po sprawie bo właśnie wróciłem od blacharza ktory mi to dobrze wyregulował na Armii Krajowej dzięki za chęć pomocy pozdrawiam
-
Spoty Olsztyńskie
chłopaki, czy wiecie gdzie tu jaki blacharz dobry w olsztynie ?
-
[B5 AJM] Akumulator Varta
a czy sprawdzałeś ładowanie przy różnym obciążeniu i prędkościach obrotowych ?
-
[ALL B5] Nie działa z wycieraczka tylnej szyby
znajdziesz go jak odkręcisz obudowe pod kierownicą (4 śrubki na klucz 8mm) bo tam siedzą wszystkie przekaźniki. Jest to 2 razy większy przekaźnik niż normalny a znajdziesz go bo jest prawdopodobnie podpisany jeżeli masz oryginalny (znajduje się w dolnym rzędzie pierwszy od lewej ). Co do ceny to możesz kupić ori w aso za jakieś 120 pln albo taniej używkę na allegro np: http://moto.allegro.pl/item504289061_vw_audi_przekaznik_377.html
-
[ALL B5] Nie działa z wycieraczka tylnej szyby
sprawdź sobie kolego przekaźnik nr 377 albo od razu wymień i będzie grać
-
[ALL B6] Nie działają kierunki, wycieraczki, el. szyby, el. lusterka, klakson
hmm... mi ostatnio auto zgasło podczas jazdy i udało się odpalić (bo zdechł na skrzyżowaniu gdy czekałem na zielone). Podjechałem do domu i podpjąłem się ale vag nic nie pokazał tak że może nic nie pokazać ;( Napisz jeszcze czy to wszystko tak samo zachowuje się przed i po odpaleniu czy tylko przed odpaleniem.
-
[B5 AFN] Zgasł podczas jazdy
chyba raczej nie filtr paliwa bo wymieniałem tydzień temu. Po za tym zrobiłem dziś pare kilometrów na mieście i nic ale niepokoi mnie tamta sytuacja bo nie chciałbym jutro wypychać autka ze skrzyżowania ;(
-
[B5 AFN] Zgasł podczas jazdy
Witam, Pojawił się u mnie problem tak jak w temacie - po jakimś kilometrze djechałem na skrzyżowanie i na nim zgasł mi silnik. Po tym zakręciłem kilka razy i odpalił i już dojechałem do domciu. Sprawdziłem i na vagu nie pokazuje żadnego błędu. Ogólnie to było jakieś -9 stopni i silnik był zimny ale to w końcu diesel i dlatego zastanawia mnie ta sytuacja - co mogło być przyczyną i czy jutro znowu nie będe miał podobnej przygody ? Może ktoś pomóc ?