Treść opublikowana przez zbychzz
-
Spoty Olsztyńskie
fajne spotkanko - można było dowiedzieć się parę fajnych rzeczy. dzięki za spocik i do następnego razu
-
[B5 AFN] Przepływomierz - opornik
To nie jest nic dziwnego, jedne przepływki mają tą diodę a inne jej nie mają i działają w 100% prawidłowo tak więc znajdź sobie inny problem rozumię że u ciebie działa bez tego termistora ?
-
[B5 AFN] Przepływomierz - opornik
bo jak widzę miejsce z dwoma wtykami to nie podejrzewam że producent zrobił to dla jaj - jeżeli ten termistor miałby być zintegrowany to dlaczego miałby istnieć tam ten wkład ? Nie chce mi się wierzyć że producent myślał już na etapie konstruowania o wykorzystniu jego produktu do regeneracji innym Dlatego z całym szacunkiem szogun0 ale chciałbym jeszcze prosić o informację ciebie i innych czy ma tam ktoś pusty wkład i przepływomierz działa prawidłowo ?
-
[ALL] Przestroga dla osób wymieniających rozrząd
chyba na miejscu tego klienta bym rozszarpał sprzedawcę, a co do gwarancji jeżeli pisemna to bym powalczył urzędowo z ochroną konsumencką - może by dało jakieś efekty ? szkoda że takie sytuacje sie zdarzają ale mimo co to i tak i tak warto po zakupie wymienić rozrząd
-
[B5 AVG] Mrugająca elektryka
zobacz jeszcze czy alternator podaje prawidłowe napięcie
-
Spoty Olsztyńskie
ja postaram się przybyć na 13:00. Do zobaczyska
-
[B5 ADR] ładowanie akumulatora
proponowałbym sprawdzić kilka rzeczy: - na początek czy na pewno masz dobrze dokręcone klemy do akumulatora - czy kable są w dobrym stanie - czy wartość napięcia ładowania mieści się w przediale 13,9-14,5V przy różnych obciążeniach - czy świeci się kontrolka ładownia przy przekręceniu kluczyka przed rozruchem silnika (czy nie jest przepalona) - czy nie ma odbiornika który by obciążał akumulator (swoją drogą miałem kiedyś problem w golfie, gdzie rozrusznik obciążał akumulator bo coś się tam zawieszało i też akumulator był rozładowany zawszw Możliwe również, że akumulator kupiłeś stary lub uszkodzony. Zdarza się, że diody mogą zostać uszkodzone w alternatorze ale nie potrafię napisać czy jest wtedy prawidłowe napięcie czy nie (przy przepalonej diodzie może napięcie nie być o odpowiedniej charakterystyce).
-
[B5 AFN] Przepływomierz - opornik
fajnie że jest parę uwag ale mimo co potrzebowałbym inforamcji o tym elemencie jaki powinien być w originalnym przepływomierzu w końcu muszę coś tam włożyć
-
[B5 AFN] Przepływomierz - opornik
no tak ale piszę bo to sprawdziłem na moim przepływomierzu i tam jest ten symbol. Pomoże ktoś może z tym typem co do tego elementu (jakiś kod czy przynajmnej wartość) ?
-
[B5 AFN] Przepływomierz - opornik
myślałem że to rezystor bo tam widnieje nawet coś jak symbol przypominający opornik. Wiadomo może jakiego typu ?
-
[B5 AFN] Po odpaleniu gaśnie wyświetlacz klimy, brak kierunków, brak wycieraczek
sprawdź przekaźnik nr 1(odciążający styku x) bo to prawdopodobnie jego sprawa - jeżeli nie to to albo bezpieczniki masz przepalone albo coś nie tak przy stacyjce
-
[B5 AFN] Przepływomierz - opornik
witam, Rozebrałem swój przepływomierz i zauważyłem, że brakuje w nim opornika. Czy wie ktoś jakiego typu to rezystor (zwykły czy jakiś specjalny) i jakiej wartości powinien mieć oporność ? Jeżeli ktoś podałby jego symbol byłoby super. Na zdjęciu poniżej jest pokazany 3 strzałką (zdjięcie pożyczone od meszrum - mam nadzieje że sie nie pogniewa ) http://img381.imageshack.us/my.php?image=img4448hz5.png
-
[B5 1Z] Problem z elektryką
co do prawa ohma to tak trochę naciągnięte te wnioski jeżeli chodzi o temperaturę to opór tym większy im większa temperatura ale tu chodzi tylko o przewody. Natomiast wprost przeciwnie sytuacja wygląda z akumulatorem-im mniejsza temp. tym jego rezystancja wew. większa co ma wpływ na jego wydajność - im zimniej tym gorzej ale to już chyba wie każdy. Co do tego problemu to sprawidziłbym najpierw ładowanie alternatora przy różnych obciążeniach bo ja miałem podobną sytuację, czyli przy wszystkim powyłączanym a później włącz lampy i sprawdź włącz do tego wentylatory i znowu sprawdź czy masz napięcie na odp. poziomie (coś w okolicach 13,9-14,5V). Jeżeli będziesz za każdym razem miał inne napięcie nie mieszczące sie w tych granicach to prawdopodobnie regulator napięcia do wymiany.
-
Spoty Olsztyńskie
fajno - też postaram się przybyć
-
[ALL] Hak Westalia i dorobienie kluczyka
oj kibel kibel ! chciałem dorobić kluczyk w ASO (okazało się że mam oryginalnie montowany przy zakupie już) zażyczyli sobie 400 zł za dorobienie. Narazie to poszukam sobie jeszcze u innych hakmistrzów ale po usłyszeniu tej ceny chyba już mi tak bardzo nie przeszkadza ten hak
-
[ALL B5] Zamarzająca szyba przednia
dobrze jest wywietrzyć sobie samochód od czasu do czasu (po jeździe pootwierać drzwi i poczekać chwile żeby przewiało). Problemem może być jakiś przeciek do wew. wody (linka od maski, dziura pod komputerem itp.) lub przy nagrzewnicy
-
[B5 AJL] Halogeny w zderzaku
hmmm... chyba powinieneś posprawdzać sobie kabelki i przełącznik.
-
[ALL] Hak Westalia i dorobienie kluczyka
oczywiście dobry pomysł ale ja chciałbym po prostu haczyk zdemontować a do tego tylko kluczyk ;(
-
[ALL] Hak Westalia i dorobienie kluczyka
witam, Mam w swoim autku hak westfalii blokowany na kluczyk. Problem jest z tym że kupiłem te autko ale bez kluczyka do haka. Czy wie ktoś gdzie taki można dorobić ? Dopiszę że obchodziłem u siebie stoiska z dorabianiem kluczy i nikt nie potrafii dorobić takiego.
-
[B5 AJL] Czuć bicie podczas hamowania
a jak dowiedziałeś się która ? masz jakiś magiczny sposób na sprawdzenie bo mam podobny problem i wolałbym dowiedzieć się przed wymianą czy to czasem nie piasta również ?
-
[B5 AEB] Klimatronik - problem z nawiewem
ja u siebie mam tę samą sytuację, że na manual'u zmienia mi się siła nawiewu. Myślałem że to coś się popsuło w elektronice i myślałem o dobraniu się do tego ale skoro mówicie że to normalne - myślałem że manual to manual a nie półauto
-
Spoty Olsztyńskie
też z przyjemnością bym się wybrał na taki spocik - nie byłem jeszcze na takim bo od niedawna mama audi[br]Dopisany: 22 Grudzień 2008, 18:23_________________________________________________no to jak ? gdzie i kiedy ?
-
[B5 AEB] schemat elektryczny
prosze bardzo: http://rapidshare.com/files/99475561/Audi_A4_sam_naprawiam.rar
-
[B5 AEB] schemat elektryczny
tu są schematy z 97 może będą ok http://www.a4-klub.pl/smf/empty-t57365.0.html;highlight=elektr a przy okazji to w książce sam naprawiam masz na końcu również rozpiske ze schematami
-
Wspomaganie - płyn G004000M2 to to samo co G002000?
dzięki NYNA