Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Przestroga dla osób wymieniających rozrząd


KrzyHo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Wczoraj trafiło do mnie Audi co prawda że to A8 ale z silnikiem 2.5 TDI czyli takim jak w A4.

Klient kupił auto i zapewniano go że rozrząd został wymieniony 50 tyś. temu i wystawiona jest na to gwarancja, zresztą której nikt nie teraz nie chce uznać.

Autem jechał, zaczęło trochę szarpać silnikiem i po przegazowaniu zgasł i na tym koniec jego życia.

Po rozebraniu okazało się że owszem pasek był wymieniony, ale ktoś zrobił to małym kosztem chcąc oszczędzić parę stówek i nie wymienił dwóch rolek i napinacza hydraulicznego z kowadełkiem.

Jedna rolka napinająca jest zatarta, w imadle ledwo można ją ruszyć.

Drugiej rolki praktycznie nie ma.

A napinacz i kowadełko też są zatarte.

Na tym zdjęciu widać jak uszkodzona rolka wytarła aluminiową podstawę.

08524aa1532d6de1m.jpg

A tutaj co zostało z paska i wygląd rolek.

6a23a6cb755dcfc9m.jpg

W silniku są poza tym uszkodzone popychacze hydrauliczne, dźwigienki (8 z nich jest połamane, reszta wytarta), wytarte wałki.

Dotychczasowe koszty naprawy wynoszą 6 tyś. zł, a nie wiadomo czy tylko na tym się skończy i dopiero w przyszłym tygodniu okaże się co stało się z zaworami, jak zdejmie się wałki i zmierzy ciśnienia.

Wniosek jest taki że na żadnym silniku przy wymianie rozrządu nie warto oszczędzać, a zwłaszcza przy 2.5 TDI.

Nie wiem czy w dobrym dziale umieściłem ten wątek (jeśli nie to proszę go przenieść), ale może się on przydać jako przestroga dla osób oszczędzających na naprawach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie że to napisałeś...

Wiem że może będę wścibski ale zawsze powinno się wymienić rozrząd po zakupie auta.. ZAWSZE!!!

nie patrząc czy jest jakiś papier potwierdzający wymianę...

ps. ja też jeszcze nie wymieniłem :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeniu, bez przesady :) Jesli wymiana rozrzadu jest porzadnie udokumentowana, to wystarczy skontrolowac jego elementy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeniu, bez przesady :) Jesli wymiana rozrzadu jest porzadnie udokumentowana, to wystarczy skontrolowac jego elementy.

Michał... 2.5 pln przy samochodzie za 40-60k to nie wydatek biorąc pod uwagę że igramy kosztem naprawy który jest 4x większy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupujesz auto, ktore ma w ASO DE wymieniony rozrzad np. 5000km temu... Kontrolujesz co i jak zrobili i tyle... szkoda kasy moim zdaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo Paaan Mechanik przekręcił całe graty z wyjątkiem paska lub Oszczędny Importer bo stare wyglądały niezle......... :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zg

Kupujesz auto, ktore ma w ASO DE wymieniony rozrzad np. 5000km temu... Kontrolujesz co i jak zrobili i tyle... szkoda kasy moim zdaniem.

zgadza sie .

tylo ze taka sytuacja zdarza sie raz na tysiac:D

a jak masz uwierzyc na slowo sprzedajacemu to lepiej wymienic bo i tak jezdzisz na wymienionym z 90tys a raz w ciagu posiadania auta pewnie trzeba bedzie wymienic. wiec lepiej od razu po prostu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupujesz auto, ktore ma w ASO DE wymieniony rozrzad np. 5000km temu... Kontrolujesz co i jak zrobili i tyle... szkoda kasy moim zdaniem.

Zastanów się co Ty napisałeś?!!! Kto sprzedaje auto 5-20kkm po robocie rozrządu...??? [br]Dopisany: 03 Styczeń 2009, 20:11_________________________________________________nawet w DE nie ma takich numerów bo szwaby umieją lepiej od nas liczyć... albo sprzeda przed samym rozrządem albo ..."pojawi się wpis że po rozrządzie"... zapytaj Piotra jakie tam czasami numery robią...

Nie wierzę żeby tam wydawali 1k euro na rozrząd przed sprzedażą jak nie chcą nawet takich upustów robić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupujesz auto, ktore ma w ASO DE wymieniony rozrzad np. 5000km temu... Kontrolujesz co i jak zrobili i tyle... szkoda kasy moim zdaniem.

Zastanów się co Ty napisałeś?!!! Kto sprzedaje auto 5-20kkm po robocie rozrządu...???

Trzeniu, czasami sie sprzedaje i tak...

http://www.a4-klub.pl/smf/b5_afn_sprzedam_a4_19_tdi_97_rok-t59398.0.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fakt, że mało takich... :naughty: gdyby nie okoliczności jakie zaszły to napewno by na sprzedaz nie szedł ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanów się co Ty napisałeś?!!! Kto sprzedaje auto 5-20kkm po robocie rozrządu...???

Ludzie :)

pre kupil auto kilka tys po rozrzadzie (nota bene - BDG), lukaszr tez mial robiony rozrzad z 10k km przed sprzedaza...

Jasne, ze Niemcy tez potrafia liczyc, cofac przeloty i w ogole... ale czasami taki Niemiec ma leasing na okreslony czas, jezdzic musi duzo, a np. kilka miesiacy przed koncem umowy konczy mu sie "rozrzad" > wtedy pewnie wymienia zamiast ryzykowac duzo drozsza awarie. No i takie auto z nowym rozrzadem latwiej tez sprzedac zamiast zjezdzac mocno z ceny (bo kupujacy musi inwestowac od razu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fakt, że mało takich... :naughty: gdyby nie okoliczności jakie zaszły to napewno by na sprzedaz nie szedł ;(

nie pierd... dobrze się stało :naughty::good:

Bardzo dobrze sie stało :naughty::kox:, jednak furke szkoda bedzie dawać o obce rece.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michał... Kiedyś Piotruś opowiadał mi jak samochody w DE (leasing) są mocno cofane... jak się zrobi jakiś większy przebieg. I co? I kupujesz ciesząc się że auto miało rozrząd robiony nie 10k a 110kkm wcześniej :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jej, wiem przeciez. :wink4:

Rozne sa przypadki, dlatego pisalem, ze obowiazkowo trzeba sprawdzic wszystko w aucie po kupnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto sprzedaje auto 5-20kkm po robocie rozrządu...???

Sprzedałem poprzednie auto po przejechaniu 500 km po wymianie. Kupiłem auto w Niemczech (poleasingowe, dokładnie tak jak napisał Flyer) 18 tyś. po wymianie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto sprzedaje auto 5-20kkm po robocie rozrządu...???

Sprzedałem poprzednie auto po przejechaniu 500 km po wymianie. Kupiłem auto w Niemczech (poleasingowe, dokładnie tak jak napisał Flyer) 18 tyś. po wymianie.

sprawdziłeś że został wymieniony? czy uwierzyłeś jak kolega który założył ten temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...