Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Przestroga dla osób wymieniających rozrząd


KrzyHo

Rekomendowane odpowiedzi

kiedys sprzedawalem samochod sprowadzony w ktorym wszystkie znaki na niebie wskazywaly ze na rozrzadzie jest zrobione 100tys i przyjezdza klient i mu mowie z czystym sercem o tym ze rozrzad to w pierwszej kolejnosci do wymiany bo skutki moge byc kosztowne to on do mnie sie rzucil ze nie jest on wymieniony to jak mu powiedzialem ze moglem mu powiedziec ze byl wymieniany np 50tys temu to on mi mowi ze on po wygladzie paska oceni kiedy rozrzad byl robiony to ja w smiech :polew: ale widac jaki to kupujacy byl bo jak jemu 1.9tdi 300tys i serwis do konca to juz koniec dla silnika i woli kupic 1.9tdi ktory ma na liczniku 198tys bez ksiazki a na prawde 260tys :) (dodam ze licznik krecil 1 wlasciciel za granica o czym dopiero pozniej sie dowiedzailem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega kupił Siene misiąc temu. Pojechał wymienić rozrząd, oleje, filtry itd. Po 2 tygodniach pasek strzelił, 12 zaworów zgiętych, głowica na szczęście nie podniosła się do góry. Mechanik źle dokręcił rolkę napinającą - taką opinie wydali w innym warsztacie. Kolega mechanika za "pupe" i ten robił sam w ramach gwarancji, bo nie chciał zapłacić za remont w innym warsztacie. Błąd kolegi, że nie wziął rachunku za wymianę, wtedy miałby na papierze i mógł rościć inaczej swoje prawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałem taki przypadek – kulki łożyska z rolki zwrotnej wysypały się po demontażu dolnej osłony rozrządu , skończyło się tylko na wymianie paska i rolek (koszt 260zł) .Szczęście polegało na wolnej jedzie oraz w konstrukcji rozrządu mimo dużego luzu pasek nie przeskoczył . Laguna 1.8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak kupiłem 2.5 na drugi dzień byłem u mechanika na wymiane wszystkich pasków i rolek jakie są z przodu silnika pompy wody termostatu i teraz spie spokojnie[br]Dopisany: 08 Styczeń 2009, 09:03_________________________________________________na fakturze było 16 pozycji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak kupiłem 2.5 na drugi dzień byłem u mechanika na wymiane wszystkich pasków i rolek jakie są z przodu silnika pompy wody termostatu i teraz spie spokojnie[br]Dopisany: 08 Styczeń 2009, 09:03_________________________________________________na fakturze było 16 pozycji

Podstawa

Może 0,5% kierowców przed sprzedażą wymienia rozrząd itp.

Zawsze do ceny auta dolicza sie parę złotówek na wymianę wszystkiego, tak aby nie przepłacić. Bo 2000 PLN idą na dzień dobry jak złoto...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto dzisiaj złożone, odpalone i wszystko pięknie chodzi.

Pali na dotyk, chodzi równo i konie wróciły :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli moge to chciałbym powiedziec ze niedawno kupilem z niemiec a4 b7. Dokładnie z autohusu kolo hamburga. Niby to bardzo dobry dealer ale mimo to po przyjezdzie do polski mialem problem z kolem zebatym na wale i wymienilem je na tryb ktory udalo mi sie skabinować z silnika na czesci ktory byl z 2007 roku, i teraz jest ok. A tak na marginesie to moim zdaniem ludzie którzy cofaja budziki powinni byc karani i to srogo bo w moich oczach to zupełne oszystwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po zakupie swojej a 4-ki przed wymianą rozrządu zrobiłem jakieś 500 km. Dopiero jak wszystko powymieniałem na nowe z paskami włącznie,poczułem pełną przyjemność z jazdy :) i śpię jakoś lepiej teraz :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja po zakupie mojej b6 pojechałem do mojego mechanika i chciałem wymienić rozrząd i co? po ściągnięciu pokywy mechanik zawołał mnie i stwierdził ze pasek jest nowiuteńki z widocznymi numerami i niedawno musiał byc zmieniany, zreszta jak wcisnałem przycisk kontrolny check na desce to pokazało mi ze do następnego przeglądu jest 14000tys wiec podejrzewaz ze pasek poprzedni włascicel nie tak dawno wymieniał, dodam ze samochód sprowadziłem z francji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Ja wtrącając coś od siebie..

Kupiłem swoje 4 kółka od faceta który wydawał się bardzo dbać.. rzeczywiście autko pachnące, polerowane etc...

Pasek przedni wymienił 2-4 tyś przed moim zakupem.. wszystko ok później się okazało że zrobił to niesamowicie źle.. nie wiem czy robił sam czy nie. Rolki nieoryginalne pasek też. Źle założone. :gwizdanie:

Wynikiem takiej operacji był strzał przedniego paska w trasie. Uszkodzony kompresor klimatyzacji i wymiana razem z kompletem przedniego paska.. :wallbash:

Obecnie jestem przewrażliwiony i następnym razem jeżeli będę kupował auto to druga rzecz którą zrobię, to wymienię paski i zrobię wszystkie wymiany.

Pozdrawiam,

K

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...