Treść opublikowana przez pawelwor
-
Jaki typ klocków tył do FWD zacisk LUCAS?
ok dzięki, rozumiem, że nr 2 będzie pracować poprawnie w tym zacisku?
-
Jaki typ klocków tył do FWD zacisk LUCAS?
-
Audi S4 B5 Imolagelb
Ile ASO liczy teraz za nadkola ?
-
Jakie amortyzatory pod eibacha pro kit -30
Musiałem wymienić sprężyny, bo dwie poddały się. Wszystkie "zamienniki" 1ba chyba maksymalnie unosiły auto... Więc padło na eibachy. Zależy mi na komforcie jednak nie chcę na nierównościach miski uszkodzić, więc wymiana amorków na jakieś o krótszym skoku wydaje się być najrozsądniejsza. Za nowe sprężyny dałem 700zl , na amory liczyłem że wyrobię się w 1200... Gwint koło 3000 trzeba dać, więc 1000 w kieszeni z zalozenia miał być, w praktyce widzę teraz że ciężko z amorami będzie...
-
Jakie amortyzatory pod eibacha pro kit -30
W a4 b5 avant ośka 1.9 TDI mam założone eibachy pro kit -30/-30 na ori amorkach. Wszystko fajnie, tylko że jest tak miękko, że potrafię na "policjantach", mocnych nierónościach itp otrzeć się o asfalt, a jak obciążę tył to, wiadomo, mocna gleba z tyłu... Co założyć, aby nie było aż tak dużego skoku jak na ori ale też żeby zachować jako taki komfort? Bilsteiny B8 odpadają, bo mój budżet nie zniesie 600zl/szt...
-
Sterownik airbag na canie
Ale ecu już tak
-
Sterownik airbag na canie
Czy w A4 przy wymianie sterownika silnika na poliftowy 012 (1.9 tdi) i licznika na poliftowy 920 (na CANie) trzeba również wymienić sterownik airbag komunikujący się po canie? Jeśli tak to jak rozpoznać które działają na CANie? Może ma ktoś rozpiskę z numerami tych sterowników?
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Czy w A4 przy wymianie licznika na poliftowy 920 (na CANie) i sterownika silnika na poliftowy 012 (1.9 tdi) trzeba również wymienić sterownik airbag komunikujący się po canie? Jeśli tak to jak rozpoznać które działają na CANie?
-
Które sterowniki silnika można modyfikować poprzez OBD w 1.9 TDI VP?
Jak w temacie. Które sterowniki albo z których silników? Wiem tylko o AHH, ale były chyba jeszcze jakieś inne? To że wiązka do zmiany to wiem. EDIT: OK już wiem, każdy z końcówka 012.
-
Polecana i sprawdzona stacja multimedialna 2din
Czy możecie polecić jakieś sprawdzone stacje multimedialne 2din, z płynnie działającym systemem i koniecznie z USB i obsługą z niego mp3? Znalazłem coś takiego, jednak żadnych o nim opini: NAWIGACJA RADIO 2DIN AUDI A4 B6 B7 ANDROID 9 4/64G 9176233611 - Sklep internetowy AGD, RTV, telefony, laptopy - Allegro.pl ALLEGRO.PL Kup teraz na Allegro za 1579 zł - NAWIGACJA RADIO 2DIN AUDI A4 B6 B7 ANDROID 9 4/64G (9176233611). Allegro.pl - Radość zakupów i bezpieczeństwo dzięki Programowi Ochrony Kupujących!
-
[B5 afn] co chwilę pęka gumowa osłona przegubu
W ciągu paru miesięcy już 4 razy była wymieniana osłona przegubu zewnętrznego lewy przód (Trzy razy z przegubem). Oględziny za każdym razem na nic nie wskazują, wszystko wydaje się ok. Spotkał się ktoś z czymś takim? Czy coś je rozgrywa, czy takie g*wno teraz produkują? Zakładany już był skf, fag, ruville. Jest coś lepszego od tego?
-
[b5] Jakie zaciski na tył do quattro afn 98 rok?
Dzięki, juz zamówiłem. Dla potomnych, Girlinga przejął lucas, więc jest plug&play
-
[b5] Jakie zaciski na tył do quattro afn 98 rok?
Chce wymienić zaciski na zregenerowane. W etce napisane jest że zaciski powinny być girlinga. Wszędzie gdzie nie szukam są tylko lukasa. Czy ten lukasa pasuje zamiennie w miejsce mojego?
-
Zamienniki tłumików do 1.9 TDI quattro
Witam, Podziurawiły się już oba tłumiki i trzeba je wymienić na coś, z używkami wiadomo jak jest, nowe nieosiągalne w normalnych pieniądzach, więc chciałbym wstawić jakiekolwiek, które da się tam bez problemu upchać i nie mam tu na myśli uchwytów wieszaków, bo to się po prostu dospawa. Czy ktoś może tutaj jasno określić z jakiej marki/modelu będzie pasował na końcowy i z jakiej na środkowy?
-
Czy ktoś stwierdzi po dźwięku co padło? (wideo)
No i dzisiaj mechanik został zmieniony (albo piz*a albo celowo wprowadzał w błąd), bo koleś od regeneracji miał rację, turbo było ok(prawdopodobnie nawet niepotrzebnie regenerowane), a dźwięk powodowała, jak tu niektórzy sugerowali nieszczelność (choć dźwięk przypominał zużyte łożysko), któraś uszczelka przy kolektorze wydechowym... Po prostu wymontowal turbo i wysłał do regeneracji niesprawdzając czy uszczelki są całe... Ubytek oleju to osobna sprawa, coś z zaworami po wymianie.
-
Czy ktoś stwierdzi po dźwięku co padło? (wideo)
Żadna nieszczelność, turbo padło pare dni temu i poszło na reklamację, do tego sporo oleju znikało, choć nie widać było, żeby dymił bardziej niż normalnie. Faceci którzy regenerowali twierdzą, że turbo wirnik itp ma ok, choc im nie wierzę...
-
Czy ktoś stwierdzi po dźwięku co padło? (wideo)
Taki dźwięk na nieszczelność? Rozumiem, ze tylko strzelasz? Mi ten dźwięk bardziej wskazywał na coś z łożyskowaniem turbo, ale chciałem tu potwierdzić moje przypuszczenie...
-
Czy ktoś stwierdzi po dźwięku co padło? (wideo)
Po remoncie silnika AFN (uszczelka pod głowicą, wtryski, regeneracja turbo itp) po ok 2 tygodniach zaczął się dziwny dźwięk podczas mocniejszego przyśpieszania. Ja się nie spotkałem jeszcze z czymś takim, podejrzewam co to może być, jednak chciałbym potwierdzić tutaj na forum dla pewności. Ktoś spotkał się z takim objawem i może stwierdzić co padło, albo na czym się skupić po wsłuchaniu się w wideo?
-
Insignia Sports Tourer 1.4T 140KM
Lpg dobrze się sprawuje. Filtry wymieniam co 10tys km i nic wiecej nie robię przy nim. Spalanie różnie. Przy w miarę spokojnej jeździe, troche wyprzedzania ekpresowka 130-140km/h wychodzi koło 10l lpg na 100km. W tym miasto 40%
-
Insignia Sports Tourer 1.4T 140KM
Jeździ :-) Z zalet: - wygodna - silnik cichy, przyjemny Z wad: - w ciepłe dni męczył mnie tryb awaryjny, podobno zaworek sterujacy turbina (jeszcze nie wymieniałem) - słaby dół silnika, wkurza mnie, że nie mogę sie toczyć w korku na samym biegu, tylko musze dodawać trochę gazu... - Bagażnik bardzo niefunkcjonalny, zbyt niska przestrzeń ładunkowa, "łuk" w oknie bagażnika utrudnia załadunek dużych przedmiotów - automatyczne światła drogowe to porażka, potrafi włączyć długie jak jedzie auto z naprzeciwka, albo przedemna. Czesto za późno zmienial na mijania, albo w ogóle jak ktoś przedemna mial slabe tylne światła. Przestałem w koncu tego używać. - po 65tys km musiałem wymienić zbiornik wyrównawczy, bo byl cały w micro pęknięciach i uciekal płyn chłodniczy
-
Z jakich silników pasują półośki do 1.9 TDI quattro
Z jakich innych silników niż 1.9 pasują kompletne półośki przednie do 1.9 TDI quattro?
-
Insignia Sports Tourer 1.4T 140KM
Opel to opel, ale przekonałem się, bo funkcjonalnością i kosztami eksploatacji bardziej mnie przekonuje od B8 (bo też brałem pod uwagę jak szukałem) ;-) Ale żeby nie było tak różowo to w upały wyszła wada (konstrukcyjna?). Otóż jak się ciśnie "trochę" mocniej, szczególnie przy włączonej klimie, to po pewnym czasie potrafi spaść moc z komunikatem "Awaria...blablabla", po zatwierdzeniu moc wraca. Podejrzewam, że ma to związek z bardzo mało wydajnym intercoolerem, który jest między chłodnicą klimy a chłodnicą wody... A poza tym na tygodniu wpadł hak automatyczny Westfalii A40V z ori modułem świateł obsługującym hak i ori wiązką. Dzisiaj doszły dwie rzeczy: alu rączki drzwi na tył i schowek na okulary. Schowek mimo, że oczywiście za mały to mimo wszystko mieści okulary i w końcu jest na nie miejsce. Następne w kolejce oświetlenie ledowe w środku...
-
BMW E90 320D 2011 M-Pakiet+Performance 184KM MT by Doradca
No raczej http://a4-klub.pl/index.php?/topic/362206-a4-b8-avant-lift-sline-x2-18-tfsi-cjeb13-by-doradca/
-
Insignia Sports Tourer 1.4T 140KM
d*py nie urywa, ale wolne (tym bardziej po programie) wcale to nie jest Koła małe, opony na nich jak balony, ale komfort jest ;-)
-
Insignia Sports Tourer 1.4T 140KM
Z tego co wiem to tak :-)