Treść opublikowana przez pawelwor
-
Insignia Sports Tourer 1.4T 140KM
A to coś nowego Tak, sławne po jakiś już modernizacjach fabrycznych
-
Insignia Sports Tourer 1.4T 140KM
Też miałem VC. Vectry są głośniejsze w środku od insignii
-
Insignia Sports Tourer 1.4T 140KM
Tak, większość tych bolączek została wyeliminowana po tym roku. No na pewno taniej eksploatacja niż w audi. Na razie zbyt krótko ją mam, żeby pisać o jakiś kosztach, więcej dowiedziałbyś się na dwóch forach ( www.opel-insignia.com.pl , insignia-club.pl ). Jeśli chodzi o vectrę c, to problem z tym tylnym nietrwałym zawieszeniem wyeliminowali (albo znacznie przedłużyli trwałość - nie pamiętam już) albo po 2006 albo 2007. Jeśli chodzi o głośność to fakt, w oplu jest głośniej niż w audi. Słychać bardziej opony (w zależności od opony bardziej lub mniej) i lekko szum powietrza gdzieś z okolic ramy drzwi. Jeśli chodzi o szum to nie jest on jakoś specjalnie drażniący. Wkurzały mnie za to całoroczne GY 4season, one dawały się we znaki w środku. Najlepiej chyba jest się przejechać gdzieś na trasie (szybciej) i samemu ocenić, czy wyciszenie zadowala ;-)
-
Insignia Sports Tourer 1.4T 140KM
Nie interesowałem się nimi, nie pomogę ;-)
-
Pęknięty lakier drzwi
To wygląda jakby było już kiedyś malowane
-
Insignia Sports Tourer 1.4T 140KM
Tak. Od Astry J, Meriva B, mokka, zafira c
-
Insignia Sports Tourer 1.4T 140KM
Opony na oryginalnych felgach miały tendencje do pływania przy szybszym pokonywaniu łuków, więc wpadły 8Jx17 i od razu lepiej i stabilniej, a i komfort zachowany (dlatego nie większe )
-
Insignia Sports Tourer 1.4T 140KM
Wolnossące 1.8 140KM dobre, nie ma jednak hydropopychaczy, ale sa w miare trwałe podobno. Teoretycznie jest jeszcze 1.6T 180KM, jednak silnik ten ma jakieś problemy z odprowadzaniem ciepla z 4cyl i osobiscie bałbym sie zakładać do niego lpg. Wiadomo, z początku produkcji możesz mieć najwiecej jakiś drobnych awarii itp, z roku na rok wprowadzali jakieś poprawki. Np. Do 2011 były problemy z korozją w kilku miejscach, do 2012 były problemy z pękaniem górnego uchwytu w lampach przednich, przez co ja zalewało i ostatecznie padała i lampa i przetwornica. I pewniw trochę by sie znalazło tego ;-)
-
Insignia Sports Tourer 1.4T 140KM
Różnie, średnio 535km. Zbiornik lpg jest w miejscu koła zapasowego. Wcześniej vectra c 2.0T, jeszcze wcześniej s4 b5
-
Insignia Sports Tourer 1.4T 140KM
Demonem prędkości nie jest, ale mi wystarcza. Wyprzedzać na trasie da się spokojnie, max prędkość na trasie szybkiego ruchu wyniosła koło 225 (oczywiście tą końcówkę rozpędzało się dłużej). Gazu pali mi średnio ~10l/100km, a zbyt spokojnie nie jeżdżę. Na ekspresówce nastawiam tempomat w okolicach 150 -160 i jedzie się bardzo przyjemnie. Silnik cichy, nie wyje. Oczywiście dynamika poprawiła się trochę po programie, choć wcześniej tragedii takiej nie było. Przetestowałem sobie z ciekawości na jednym tankowaniu ile średnio spali przy bardzo szybkiej dynamicznej jeździe i po tankowaniu wyszło 15,4, a prędkości były ciągle w okolicach 200, wyprzedzanie dynamiczne itp. Pali na pewno mniej niż 1.8 wolnossące. 1.6T 180KM obawiałem się, ze względu na jakąś wadę 4cylindra i możliwości przegrzania się go. Silnik ten zresztą zastąpił po lifcie 1.6T 170KM już na bezpośrednim wtrysku, więc coś w tym było. Ogólnie obawiałem się, że 1.4T nie da rady i najpierw zrobiłem sobie jazdę testową, która mnie zadowoliła. Jeśli np. nie zależy Ci na spalaniu to zainteresuj się 2.0 na bezpośrednim wtrysku, jednak nie mam pojęcia czy mają jakieś bolączki jak w audi czy nie...
-
Insignia Sports Tourer 1.4T 140KM
Problemy z tą skrzynią były do 2012 roku, później ją zmodernizowano.
-
Insignia Sports Tourer 1.4T 140KM
Ile by nie pokonał, to wstawienie nowego sprawnego wyjdzie taniej jak wymiana EGRów, kolektorów, wtrysków, pomp itd w dieslu Taka teraz era...
-
Insignia Sports Tourer 1.4T 140KM
Kreator Mocy w Warszawie, koszt 1500pln.
-
Insignia Sports Tourer 1.4T 140KM
W insigniach bezpośredni wytrysk miały silniki 2.0 i 1.6 po lifcie (170KM)
-
Insignia Sports Tourer 1.4T 140KM
Długo się szukała, ale warto było, wystarcza, choć brakuje haka i będzie trzeba sobie wyrezać. Prowadzi się świetnie, wygodna, nie męczy po długich trasach. Trochę otwór załadunkowy bagażnika niski, ale tragedii nie ma. Insignia Sports Tourer 1.4T 140KM produkcja lipiec 2013 przebieg aktualny około 51000km Wyposażenie: Szyba przednia odbijająca ciepło Przyciemniane szyby boczne Światłoczułe lusterko wewnętrzne Czujnik deszczu Czujnik zmierzchu Światła automatyczne Reflektory bixenonowe kierunkowe (ALF) Elektryczny hamulec postojowy Radio NAVI 900 Czytnik kart pamięci, usb, aux Bluetooth Czujnik wilgotności Klimatyzacja dwustrefowa z czujnikiem jakości powietrza Sportowe fotele przednie Podgrzewane siedzenia przednie Podgrzewane koło kierownicy Tempomat Czujniki parkowania przód i tył Start&Stop (którego nie idzie wyłączyć na stałe...) Zdjęcia Mody: W planach: - oświetlenie ledowe w środku
-
Konsola 1DIN
Przynajmniej tylne przeciwmgielne musisz posiadać... Skoro nie miałeś regulacji świateł to może ktoś samopoziom zamontował?
-
Konsola 1DIN
wrzucaj od razu z lifta wszystko Trzeba jeszcze pamiętać o przeciwmgłowych, przeniesieniu regulacji świateł na lewą stronę, no i trochę lutowania mimo wszystko, bo bez tego się nie obędzie.
-
Konsola 1DIN
Nie mąćcie chłopakowi w głowie. On ma 95 rok...
-
Konsola 1DIN
Jeśli chcesz żeby działało to jak należy to trzeba wymienić te silniczki z całą obudową parownika i sporo lutowania kabelków. Tak jak chcesz nie da się, chyba, że parę rzeczy ma nie działać...
-
Aktualizacja MMI 3G High [A4 B8, 2012]
Robisz wszystko nie tak już na samym początku...
-
Spociki lubelskie - najbliższy spot Niedziela 26.05.2024r godz.16.00 - parking LPNT
Rogowski w Snopkowie ma dobre opinie, jednak trochę się ceni przez to. Ja osobiście daję do Jakubczaka w Łęcznej.
-
którędy przeciągnąć kable
W B5 zbyt wielu opcji nie ma. Albo przez skrzynkę, albo przy nadkolu, przez gumę przez którą przechodzą inne wiązki.
-
którędy przeciągnąć kable
Jak już przez tą skrzynkę zdecydujesz się przebijać to tak, żeby dalej była szczelna
-
Taśma do kiery polifotowej
Torx30 to dwie śruby trzymające poduchę, a żeby odkręcić kierownicę od kolumny potrzebny jest spline M12
-
Spociki lubelskie - najbliższy spot Niedziela 26.05.2024r godz.16.00 - parking LPNT
Również tam polecam, lepszego nie znalazłem.