Treść opublikowana przez maciekg
-
[B5 ADR - BRC 24] Awaria reduktora
Pisałem, że instalacja jest na gwarancji. Wlaśnie chyba mówił o czyszczeniu, czyli to normalka? [br]Dopisany: 23 Grudzień 2008, 07:07_________________________________________________Robota skończona, cały reduktor wymieniony. Chyba zacznę tankować gaz na BP.
-
[B5 ADR - BRC 24] Awaria reduktora
Podczas przegladu po przejechanych na gazie 45 tys. km gazownik stwierdzil, ze trzeba regenerować reduktor ponieważ jest nieszczelny (?) Cale szczescie, ze instalacja jest jeszcze na gwarancji. Podobno w tej sytuacji gaz przedostaje się do kolektora przez co mogą być problemy z odpaleniem (fakt). Moje pytanie: czy to normalne, ze po tylu km nastepuje taka awaria? Czy może mieć to związek związek z jakością gazu? Jutro jestem umówiony z gazownikiem i opiszę dokładnie jakie wyszły szopki.
-
Co z nowelizacją ustawy akcyzowej ? (lpg)
W kwietniu straszyli nas radykalnymi podwyzkami cen autogazu. Nowelizacja ustawy miala wejsc w zycie 1 stycznia 2009 r. Czy ktos sie orientuje co sie dzieje z tym projektem ?
-
Ocena laptopa (Sony)
http://www.komputronik.pl/Notebooki/Sony_VAIO_VGN_FW21E/pelny,id,63323/ Proszę o wszelkie uwagi na temat tego notebooka. Wiadomo, że sony nie ma duzego doswiadczenia w produkcji tego sprzetu, ale chyba sami przyznacie, ze jest piekny. Ile prądu zuzywa notebook?
-
[B5 ADR] Silnik wolno się grzeje
Do pracy mam ok. 4 km, temp. przelaczania na gaz 50 st. C - przy obecnej temperaturze przelacza się w 3/4 drogi. Jednak cieple powietrze z nagrzewnicy uzyskuję bardzo szybko - po przejechaniu km 300 m.
-
Samochód do roboty - VW New Beetle czy Audi A3
Jednak jest New Beetle. Co to może być jak się świeci ikona temperatury na niebiesko ? Silnik jest niedogrzany ?
-
Samochód do roboty - VW New Beetle czy Audi A3
Chodzi mi przede wszystkim o koszty eksploatacji, wytrzymałość zawieszenia itp. Auto dla kobiety do tłuczenia po dziurach.
-
[ALL] WYWIEŚCIE FLAGĘ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Amor Patriae nostra Lex! Dzięki za poruszenie tematu.
-
Boot sector - awaria komputera
No właśnie tylko miałem podejrzenia na bios, kontroler sata czy cos innego.
-
Boot sector - awaria komputera
Problem jest w tym, że po świeżej instalacji windowsa dysk gubi ustawienia zawarte w boot sectorze. Po wielokrotnym występowaniu błędu zdecydowalem sie zainstalowac system na innym dysku. Po ok. 2 tygodniach testowego użytkowania problem zniknął i tak się zastanawiam czy napewno to była wina dysku. Ten awaryjny podlaczony był poprzez serial ata, ten drugi standardowe polaczenie tasmą. Dzisiaj idę do szwagra i miałem go od nowa podzielic na partycje i kazdą z nich sformatować, ale zastanawiam się czy w ogole ma to sens. Może lepiej kupić nowego twardziela...
-
Ciekawostka na temat spalania
I dla porównania dane czołgu leopard II, które otrzymaliśmy od Niemców w 2002 roku. Pojemność silnika: 47,6 litra Moc 1500 KM (1100kW) przy 2600 obr./min. Łączna pojemność zbiorników paliwa 1160 litrów Średnie spalanie 250 l/100 km
-
Ciekawostka na temat spalania
Tak sobie przegladam notatki z czasów, gdy byłem w wojsku i znalazlem bardzo ciekawe informacje na temat czołgu PT91 Pojemnośc silnika 39 litrów 12 cylindrów, układ V Moc 850 KM Moment obrotowy 315 kgm-3200 Nm Zużycie paliwa od 260 do 450 l/100 km Zużycie oleju 3-10 l/100 km Pojemność układu smarowania 76 l (minimalna ilosc 20 l) Pojemność układu chłodzenia 90 l Silnik wielopaliwowy: On, etylina, paliwo lotnicze
-
[B5 ADR] Kontrolka ciśnienia oleju na rozgrzanym silniku
Czytałem kiedys w gazecie motoryzacyjnej, że jeśli na biegu jałowym przy rozgrzanym oleju zapala się kontrolka smarowania to przeważanie jest to wina pompy oleju.
-
[ALL B5] PILNIE PROSZE O POMOC
Zawór magnetyczny (058 133 517 A) pewnie ma to związek z podciśnieniem w zbiorniku paliwa? Jak miałem ten problem to go przedmuchałem pompką i nasmarowałem WD40. Cena w mojej nieaktualnej ETCE 65 ojro.
-
Śmieszne wypowiedzi z grup dyskusyjnych
No to zaczynamy http://forum.vw-passat.pl/ Pukanie w silniku ADR 1.8 20v Chłopaki przy przebiegu ok 130 tyś w moim passacie miałem taki problem może naprowadzi was to na trop jak kupywałem swojego to koleś mówił ze do wymiany jest taka banka i i to otwiera jak by cylindry dodaje jak by powietrza mocy trudne do wytłumaczenia co wystaje przy garach nie wiem jaka ma dokładną nazwę bo każdy mówi co innego i dostać można to było w całej Polsce tylko w VW i też musiałem czekać sprowadzali z Niemiec bo objawy to były utrata mocy i silnik chodził jak przysłowiowy traktor praktycznie jak diesel dodam że mam gaz jeszcze sekwencje i jak już wziołem sie za wymianę tego to stare zostało wyjęte bo to działa jak przepustnica i w starym kawałek był połamany i nie otwierało sie to ale tez musiały pójść do remontu inne rzeczy bo to wszystko sie razem chyba pokryło zawory sie powypalały i głowica do roboty ogólnie to trochę trzeba było wsadzić to wszystko jest trudne do wytłuczenia ale jak ktoś chce z was to oferuje pomoc zagadajcie na PRIV dam wam najwyżej numer kom i opowiem przez telefon jak by ktoś chciał o co dokładnie chodziło myśle ze komuś pomogłem trochę sie rozpisałem he
-
[A4 B5 ]Dziwne metaliczne stuki po odpaleniu silnika . Wycena wyniany rozrządu .
Stawiam na napinacz łańcucha, czy w tej wesji występuje ten droższy za 1500 zł ?
-
Armin van Buuren - Imagine - nowy album, do autka super - polecam
Jak miło, że koledzy słuchają podobnej muzyki TATW, GDJB, ASOT i wszystko w temacie! Jeśli chodzi o Imagine delektowalem się nim w kwietniu...
-
[Audi 100-C4] Wyjasnienie danych z klapki wlewu paliwa.
Czy w tym samochodzie można założyć opony 16 calowe? Po lewej stronie widać, że największe opony to 215/60/15, ale czy 15" to maksymalny rozmiar ?
-
Klubowe Audycje Radiowe, Klubowa Muzyka i wszystko, co z nią związane.
Nie wiem czy jestem w temacie, ale słucham Global DJ Broadcast - Markusa Schulza oraz Above and Beyond - Trance Around The World. Tu jest wszystko w temacie, który uwielbiam. Co tydzień wychodzą perełki.
-
Samochód służbowy-rozliczenie paliwa.
W jaki sposób rozliczacie auto z instalacją LPG jeżeli chodzi o benzynę? Ja przyjmuję dzienne zużycie E95 w zakresie 0,10 l do 0,50 l w zależności od temperatury otoczenia. A może istnieją jakieś zapisane normy ?
-
jest jest jest wygrana PL z CZ
Gra naszej reprezentacji bardzo mi się podobała. Jeżeli miałbym kogos wyróżnić to: Roger - najlepszy mecz w reprezentacji, Brożek - rasowy napastnik , Błaszczykowski.. ten facet jest naszym objawieniem.
-
[B5 ADR] spalanie lpg, ile palą Wasze audi?
Od jakiegos czasu mialem spalanie ponad normę 42 l LPG - 335 km = 12,53 l. Powodem mogło być odłączenie tej gumowej rury przy przepustnicy. Po naprawieniu usterki: 18,18 l - 178 km = 10,20 l (70%trasa, 30% miasto)
-
[ALL] FIRST TO FIGHT !!!!!!!!!!!!!!!!! obejrzyjcie, warto !!!!!!!!
Rewelacja, świat dzisiaj tego nie chce pamiętać. Polecam również filmiki o husarii na youtube.
-
[ALL B5] Która instalacja jest lepsza: STAG300 czy BRC Sequent 24 ?
Jeżdzę na brc od maja 2007 r., bezawaryjna instalacja. Przejechane 40 tys. na gazie.
-
[B5 ADR] Zamiennik napinacza łańcuszka rozrządu.
Dzwoniłem do foty i gosc powiedział, że nie ma takiej czesci w swoim katalogu i w zadnym oddziale foty nie dostane napinacza febi (firma je produkuje ale widocznie nie ma go w ofercie) Mogą ściągnąc oryginał za 496 zł.