Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] spalanie lpg, ile palą Wasze audi?


adammus22

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko!

Od 3 miesięcy jestem posiadaczem audi A4 1,8 125 KM, avant automat. Od razu po zakupie założyłem instalke lpg ( stag 300). Auto sprawuje się znakomicie. Mam pytanko do Was Szanowni Koledzy odnośnie spalania lpg w tym aucie z automatem. W mieście spala mi 14- 15 litrów lpg. Na 36 litrach robię 240-250 km. Byłem na sprawdzeniu instalki i gazownik powiedział że wszystko jest OK. Zastanawiam się czy faktycznie jest OK, ponieważ takie spalanie uważam za zbyt duże. Wiem, że trzeba wziąć zakładkę na to że to automat. A jak wygląda spalanie w Waszych autach?

Pozdrawiam

Adam :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No powiem ci kolego ,że u mnie jest podobnie a skrzynia manual.Na 40 litrach około 300km ,tyle że ja mam quattro.Różnych cudów już próbowałem i jakoś nie chce być mniejsze.Może poprostu masz ciężką nogę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mieście spala mi 14- 15 litrów lpg.

Normalne.

Pozatym wątków n/t spalania parę już było. Powinieneś tam pisać, nie zakładać nowego tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja mam teraz wyregulowany lpg na cacy i pali mi po mieście tak koło 11 gazu, fis mi pokazuje około 9 -9.5 ale jeżdżę spokojnie i zmieniam biegi tak do 3500, jak jeżdźe tak do 5000 obr to fis pokazuje mi 11l wiec wtedy gazu napewno do 14 weźmie

ale podstawa to dobrze wyregulowany gaz (no i poprawnie działająca benzyna)

najważniejsze żebyś miał ciśnienie za reduktorem około 1.5 bara i czas wtrysku gazowych do 10% większy niż benzynowych

wtedy auto hula jak na benzynce i mało pali,

ja jak mi założyli gaz miałem +50% przesunięcie i dopiero za 3 razem po 4 krotnym rozwierceniu końcówek wtrysków zeszli na 7% i auto dostało kopa no i teraz mam takie spalanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobnie jak kolega Miike, czyli

fis mi pokazuje około 8-9, a pali tak 11l jak lekko jezdze. Jak sie troche docisnie do 13-14 tez wezmie.

POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc

mi moja po założeniu lpg przy spokojnej jeździe potrafiła spalić 10,7 l/100km (w cyklu mieszanym)

byłem na regulacji lpg (teraz się zastanawiam po co) i teraz spala mi ponad 12.

Jak ostro się jeździ to wychodzi spokojnie ponad 15 litrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Koledzy. Tak mnie znowu korciło żeby podjechać na regulację lpg, ale z tego co piszecie to spalanie mam w normie. Jutro robię traskę 500 km i zobaczę jak to wyjdzie w trasie.

Pozdrawiam, Szerokości

adammus22[br]Dopisany: 28 Wrzesień 2008, 21:07_________________________________________________Witam!!

Wróciłem właśnie z trasy 500 km. 80% jazdy to typowa ładna trasa, 20% przez miasta i miasteczka. Spalanie w takich warunkach wyszło mi 11 litrów, przy czym na trasie prędkość wahała się w granicach 120-170 km/h, i 3 osoby na pokładzie. No to chyba niezły wynik, jak na automata?

Pozdrawiam

adammus22 :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka

Kolego mam ten sam silnik co ty, moze i instalacje ta samo - ale mniejsza z tym

Gdy jezdziłem na klimie nawet troche wiecej zrzarło

Teraz jak zaleje za 85 PLN (maX) litr u mnie 2.22

Przejade na tym jakies 250 KM w trybie miejskim

Jak widzisz ,szału niema chciało sie miec Audi i lansowac - trzeba płacic

Przypominam ze nie oszczedzam tego auta. Pedał .....I do przodu

Jesli bym patrzał na kase kupiłbym seicento i za 70 PLN zrobiłbym ponad 500 KM ,tak jak mój znajomy

Jednak kocham Marke AUDI

z powazaniem....Chris86 :_)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja na 45 litrach lpg robie 350-360 km po miescie i lubie od czasu przycisnac. Stosunek mocy do spalania ekonomiczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po przejechaniu kolejnych 100km wyszlo mi 13,71 litra caly czas miasto, nie wiem czy to dobrze czy nie?

i pytanko: jak pojade do gazownika, co on mi moze wyregulowac aby palil mi mniej?

i jeszcze jedno, czy mozna zakryc czyms kratki przed chlodnica aby silnik sie szybciej nagrzewal? szczegolnie teraz jak jest zimno, bo mi sie na gaz przelacza dopiero po ok 5 km przejechanych po miescie czyli wtedy lapie 35 stopni?

pozdro OOOOA4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zalezy na ile masz ustawione przelaczenie na gaz, gazownik moze ustawic na ile chcesz, im pozniej tym lepiej, nic nie zatykaj. Ja mam ustawione na okolo 60 stopni. Jak chcesz sprawdzic przy ilu Ci przelacza a masz klimatronik to wpisujesz kod 51 ( mam nadzieje ze wiesz jak sie wpisuje kody - jest o tym temat) i widzisz temp silnika po czym patrzysz przy ilu CI sie przelacza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W "tygodniowej" instalacji ustawionej na 28 stopni ( nie zauważyłem żadnej różnicy przy przełączeniu i jeździe, tak że dla mnie temp jest ok ) przełącza się po ok 0,5 km.....Spalanie przed regulacją 14 litrów LPG... ( 100% miasto i raczej ciężka noga w celu sprawdzenia zachowania instalacji ).. w poniedziałek regulacja, ale na wielki spadek nie liczę...może do 12 l. :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...