Treść opublikowana przez maciekg
-
Program typu vagcom do Mercedesa
Kolega ma firmę przewozową i mial do mnie prosbe zebym pomogl mu w wyborze oprogramowania do nizej wymienionego interfejsu http://www.viaken.pl/sklep.php?lang=pl&kat=22&prodid=120 . Chodzi tu głownie o przegladanie i kasowanie bledów. Samochody jakie posiada to przewaznie sprintery. Jaki polecacie do tego program ?
-
[ALL] Tankowanie do pełna w zimie
Ajjj to chyba cos mi się pochrzanilo Chcialem skasowac zalozony temat, ale nie mogę.
-
[ALL] Tankowanie do pełna w zimie
Jak wszystkim wiadomo gaz zwiększa swoją objetosc w niskich temperaturach. W nocy temperatura dochodzi do -10 st C, a jutro wyjezdzamy na swieta i mam dylemat z tankowaniem. W Boże Narodzenie stacje mogą byc zamknięte: http://biznes.onet.pl/5,1459874,prasa.html Instalka BRC 24 i nowy kilkumiesieczny zbiornik niby pozwala wpompowac 80 % pojemnosci, ale czy napewno warto ryzykowac ?
-
[B5 ADR] Dlaczego silnik głośno chodzi po przekroczeniu 3000obr/m???
Święte słowa.... dopiero dzisiaj zauwazylem, ze od 150 km/h silnik wchodzi w strefę ciszy i w ogole staje się taki elastyczniejszy, przypomina sie od razu moment z filmow jak wahadłowiec wchodzi w przestrzen kosmiczną
-
[B5 ADR] Problem wycieki oleju z chłodnicy oleju Audi A4 1.8
Korzystaj z wyszukiwarki. http://www.a4-klub.pl/smf/index.php/topic,3508.0.html http://www.a4-klub.pl/smf/index.php/topic,12826.0.html Oring tylko z ASO.
-
Problem z instalacją LPG - przełącza na benzynę
Podczas przelaczania na benzynę slychac brzeczek jakby skonczyl sie gaz? Wlasnie od wczoraj mam rowniez ten sam problem, BRC24 przelacza przewaznie podczas gwaltownego skoku obrotów.
-
[A4 1.8] - wysokie spalanie .
Nie wiem czy jest to mozliwe, ale w moim przypadku zwiekszone zuzycie paliwa spowodowane było przez to, ze zuzyly się klocki i nie odbijał tłoczek hamulca. Felga szybko sie zagrzewala, az czuc było spaleniznę. Kolo ledwo się obracalo. Po wymianie tarcz i klocków oraz wymianie opon na wezsze z 205 na 195 (zimowki) w ostatnich pomiarach wyszło mi 9,1 - 9,2 l LPG w tym 90% trasa. Wczesniej palil tak z 2,5 l LPG więcej.
-
Wybór okularów do jazdy nocą
Strasznie nie lubię jeździc nocą. Blask swiatla nadjezdzających samochodów z naprzeciwka powoduje, ze prawie nic nie widzę. Ostatnio zakupilem takie nakładki na okulary: http://www.allegro.pl/item269800314__nakladki_na_okulary_dla_kierowcow_do_jazdy_noca.html Nikomu ich nie polecam, to jakis taiwanski szajs. Ciekawe czy istnieje jakis specjalny filtr na szkła okularów.
-
[B5 ADR] Wymiana rozrządu
http://www.a4-klub.pl/smf/index.php/topic,889.msg11098.html#msg11098 Nie dostaniecie napinacza do paska na 152 zeby, byl awaryjny i został wycofany z produkcji. Dla naszych silnikow kupujemy tylko pasek na 153 wraz z nowym napinaczem. Tutaj są zdjecia starego napinacza: http://www.a4-klub.pl/smf/index.php/topic,2832.msg172393.html#msg172393
-
[B5 ADR] Dlaczego silnik głośno chodzi po przekroczeniu 3000obr/m???
To chyba w ADR norma. Powyżej 3000 jeszcze jest ok, ale jak wchodzi na 4 tys. to juz jest głośne buczenie.
-
Ćwiczenia rezerwy
Dostalem karte powolania na cwiczenia rezerwy. Zabawa ma trwac, az 10 dni i ciekawy jestem co bedziemy tam robic oprocz chlania . W sumie to od wyjscia do cywila tj. 2002 r. co roku jestem na takich cwiczeniach tylko, ze nigdy jeszcze nie trwaly tak długo. Czy Was tez tak ciagle meczą?, kur.... za oknem pada snieg jak nas wywiozą na jakis poligon to bedzie przerypane.
-
PS3 vs XBOX360
Ja rowniez mam w planie sobie sprezentowac na gwiazdkę xboxa. Podobno przed koncem roku ma byc kolejna obnizka. Wazne jest rowniez to, ze na xboxie bedą chodzily "kopie zapasowe" po specjalnej modyfikacji napedu.
-
Jaki monitor LCD polecacie ?
W sumie polecam monitor panoramiczny 20" NEC MultiSync 20WGX2. Mimo, ze kupowalem go chyba juz ponad rok temu, w rankingu CHIP`a zajmuje I miejsce z monitorów panoramicznych. Mimo tego, ze wyswietlany obraz jest po prostu przepyszny to ma 2 istotne wady: odbijajacy sie okran, ktory wyglada jak lustro (po jakims czasie mozna sie przyzwyczaic). Odswiezanie tylko 60 hz przy rozdzielczosci nominalnej 1680 x 1050 to jest normalnie skandal! i to nie tylko przy monitorze tej firmy.
-
[ALL] Zimowa wersja gazu LPG
To moja pierwsza zima z LPG
-
[ALL] Zimowa wersja gazu LPG
Od 1 listopada do konca marca wprowadzono gaz o innej mieszance niz dotychczas. Sklad mieszanki zawiera zwiekszoną zawartosc propanu przez co cena nieznacznie moze skoczyc do gory. Ciśnienie w zbiorniku gazu będzie wyższe, co jest istotne przy bardzo niskich temperaturach. Ciekawe jak zareagują na to nasze silniki i czy nowy sklad bedzie mial zauwazalną, wiekszą moc od wersji letniej.
-
[A4 B5 1.8 125 PS] Głośna "praca" silnika
Kolego przede wszystkim wyjdz z kabiny i otworz maske silnika, skieruj nagrywanie w okolicy wydechu, ja tam nie slysze zadnego miauczenia.
-
tarcze, klocki...
A ja dzisiaj zalozylem tarcze i klocki ATE. Wczoraj zauwazylem, ze przednia felga strasznie sie nagrzewala. Klocki, tarcze, przewody hamulcowe, zestaw naprawczy + robota w sumie 600 zl. adadur: jednodniowe za odgrzebanie starego wątku i odp nic nie wnoczącą do tematu
-
[B5 ADR] Temperarura silnika Zimą
Kolego Kosa-00 czy termostat to oryginał czy zamiennik? wahler? vernet ? Zobaczcie po ile termostaty chodza na allegro http://www.allegro.pl/item259229705_termostat_audi_a4_1_6_i_1_8_a6_1_8_.html#photo
-
[ALL] Płyn do chłodnicy - K2 Kuler
Ostatnio usłyszalem duzo pochlebnych opinii o plynie marki K2 Kuler. Nawet jeden mechanik powiedzial, ze do Audi tylko Kuler. Czy mozna go stosowac dla mojego auta? Zdaje się, ze instrukcja zezwala na stosowanie zielonego lub czerwonego plynu. Czy ktos stosuje ten wynalazek ?
-
Prawybory 2007! Na kogo głosujecie?
55% dla PO chyba swiadczy, ze na forum jest duzo studentów
-
Telewizja HD
Doszły mnie słuchy, że Polsat nabył prawa do transmisji meczy ME 2008 w formacie HD (!). Jako uzytkownik N-ki mam dylemat poniewaz N wprowadzila promocję na wymianę zwyklego nboxa na n recordera za darmo, ale warunkiem jest wykupienie 3-go pakietu do wyboru (16 zł), a takze zwiazanie umową na kolejne 18 miesiecy.
-
[C4 AAH] Czujnik ciśnienia oleju
Brat ma Audi 100 C4 z silnikiem AAH (2.8) i jakis czas temu podczas wyjazdu w trase zapalila sie kontrolka smarowania. Po sprawdzeniu stanu na bagnecie okazalo się, ze poziom oleju jest ponizej kreski. Olej oczywiscie zostal natychmiast uzupelniony, ale od tego momentu od czasu do czasu zapala się kontrolka smarowania. Fachowcy w warsztacie stwierdzili, ze trzeba zamawiac czujnik z ASO, a w ogole to jest strasznie przy tym duzo roboty. Faktycznie z ETKi wynika, ze silnik ten posiada 3 czujniki cisnienia oleju z tego 2 są ogolnie dostepne (zamienniki bp. febi), ale ten ostatni 078 919 561 A mozna dostac w serwisie OOOO. Czy ktos z uzytkownikow AAH moze sie wypowiedziec w tym temacie ? Czy prawdą jest, że dostep do czujnika jest mocno utrudniony ?
-
[A8 4.2] Podsumowanie kosztów (dla zainteresowanych)
Uwazam, ze poniesione koszty naprawy sa zblizone do naszych Dla przypomnienia wklejam : Ale...... wydatki na paliwo sprawiają, ze A8 to samochód dla koneserów
-
[B5 ADR] Gra METAL DAMAGE
A co ma z tym wspólnego silniczek ADR
-
Telewizory LCD
No wlasnie do dzisiaj byla ta promocja:) TV juz kupiony i zamontowany. Dobrze, ze mam platformę N, bo Nsport, discovery hd i ten tvn w 720p przez hdmi wyglądają naprawdę bombowo. Przed zakupem porownalem ją ze stojącym obok soniakiem 52` z full hd cos za 10 tys. i jakos dawala radę. Dodatkowo cieszy fakt, ze telewizorki są nasze, polskie.