Treść opublikowana przez maciekg
-
[ALL] Wygłuszenie drzwi i montaż głośnika 13cm
Ponawiam pytanie: czy ten głośnik nie koliduje z opadającą szybą ?
-
[ALL LPG] Podstawy prawidłowego uzytkowania instalacji
Chłopaku... to jest inny temat...
-
[B5 ADP] Klekotanie na goracym silniku
A jaki masz przebieg ?
-
[ALL LPG] Długie kręcenie na gazie
Czy można przelaczać guzik na benzynę w trakcie pracy silnika na gazie czy lepiej całkiem go zgasić i ponownie odpalić juz z wlaczoną benzyną.
-
[ALL LPG] Długie kręcenie na gazie
Problem był juz poruszany w innym wątku, ale chciałem się podzielić uwagą w dziale LPG. Podczas gaszenia auta na gazie, nastepnego dnia wystepuje problem z dlugim kreceniem. W sytuacji, gdy przed zgaszeniem samochodu przelaczam na benzynę nastepnego dnia ten problem praktycznie nie wystepuje. Pięknie odpala. Obstawiam kilka hipotez: 1. Pompa paliwa nie trzyma ciśnienia. 2. Zużyte świece ? (przejechane 20 tys. na benzynie i 8 tys. na gazie) 3. Osad z LPG na wtryskach ?
-
[B5 ADP] Klekotanie na goracym silniku
Jaki masz zalany olej? Kiedy go ostatnio wymieniales? Czy nie jest przepracowany ? Proponuję sprawdzic czy wymiana oleju cos tu pomoze.
-
[ALL] Wygłuszenie drzwi i montaż głośnika 13cm
No właśnie, wydaje się, że chyba tak. Tylko jedno zasadnicze pytanie: czy ten głośnik nie koliduje z opadającą szybą ?
-
[ALL] Olej MoS2 Leichtlauf - Liqui Moly 10w40 z dwusiarczkiem molibdenu
Czy ktoś uzywa ww. olej? Przeczytałem o nim dużo ciekawych rzeczy: W wiosenno-letnich warunkach pogodowych po uruchomieniu silnika olej będący w misce olejowej zasila układ w ciągu trzech sekund - wyjaśnia Jarosław Urbanowicz z firmy Liqui Moly Polska, importera olejów. - To znaczy, że silnik przez trzy sekundy jest poddawany niszczącemu tarciu. W warunkach zimowych czas ten wydłuża się nawet do 17 sekund! Dlatego tak istotne jest, by zimą stosować oleje, które zachowują dobrą płynność w niskich temperaturach. Mówi o tym pierwsza liczba w oznaczeniu SAE 0W, 5W, 10W. Wpływ na właściwości oleju mają też specjalne dodatki, modyfikatory tarcia wpływające na grubość filmu olejowego (smarnego). Film to powłoka smarująca (zmniejszająca tarcie), która pozostaje na elementach silnika nawet wtedy, gdy ten ostygnie i spłynie do miski olejowej. Niektórzy producenci dodają takich uszlachetniaczy do gotowych olejów. Inni proponują zakup tych dodatków oddzielnie. Przykładem tego pierwszego rozwiązania jest olej MoS2 Leichtlauf (Liqui Moly) z dwusiarczkiem molibdenu, którego film olejowy jest podobno 3-krotnie grubszy od filmów wytwarzanych przez inne oleje. http://autokacik.pl/showflat.php?Cat=0&Number=277850856&page=0&fpart=1&vc=1 Grafitowy kolor!?
-
[B5 ADP] Wymiana filtra powietrza
Pięknie ! Co ile km lub w jakim czasie wymienia się ten filtr?
-
[B5 ADR] 1.8 oringi w obudowie filtra oleju
W ASO ten oring kosztuje okolo 10-12 zł. Mozna rowniez kupic zamiennik w focie za 3 zł, ale ten oryginalny ma taki wewnetrzny dzyndzelek. Poszukaj na forum, bo juz o tym pisalismy.
-
[B5 ADR] Denerwujące "cykanie"
W takim razie zalej nowy olej (mobil lub elf). Jezeli chcesz remontowac silnik to koszt popychaczy 40 zł (srednio nie liczę upustów) x 20 szt. + robocizna. W ogole to: http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=6352.0
-
[B5 ADR] Denerwujące "cykanie"
Na zimnym czy na ciepłym, jaki masz olej, jaki przebieg, ile km przejechałes od zalania nowego oleju.
-
[ALL] Dwie nowe opony na przód czy na tył ?
W chwili obecnej mam 4 stare opony, w najblizszym czasie chcę zamówić na razie 2 nowe oponki. Byłem przekonany, ze te nowe zalozę na przód, ale czytam ten post: http://www.forum.vw-passat.pl/topics18/uzywane-i-nowe-opony-vt17835.htm#164364 i zbaraniałem. Czy ktoś ogladal ten program?
-
[B5 ADR] Czy to mogą być popychacze, napinacz, łańcuch rozrządu (video) ?
ponad 6 tys. juz przejechalem na tym oleju. A z LPG to tutaj nie ma zadnego zwiazku, ten problem mialem od samego poczatku tz. jeszcze przed instalacją. [br]Dopisany: 04 Czerwiec 2007, 06:19 _________________________________________________Na forum passata, jakis gosc napisal, ze to bendiks nie cofa się z alternatora inny, że pompa wody, ale to chyba wykluczone, bo jak wczesniej napisalem o zalaniu nowego oleju to zjawisko praktycznie nie wystepuje. [br]Dopisany: 04 Czerwiec 2007, 09:19 _________________________________________________Pojechałby do jakiegos speca od silników, tylko powiedzcie mi gdzie takiego znalezc w woj. lubelskim.
-
[B5] Pierwsze opony z salonu 95`
Jakiej firmy moglby byc opony B5 z roku 95 ?
-
[B5 ADR] Czy to mogą być popychacze, napinacz, łańcuch rozrządu (video) ?
Co o tym myślicie? Takie chrobotanie mam codziennie rano, albo jak zgaszę rozgrzany silnik i za 10 minut zapalę go ponownie. Po zalaniu nowego oleju to zjawisko praktycznie nie wystepuje, no moze przez 0,5 sekundy. A po kilku tysiacach od wymiany oleju takie cyrki.
-
1.8T AEB czy jest możliwe żeby z klimą palił 4litry więcej niż bez ?? <szok>
U mnie na trasie pali 1 do 1,5 l gazu wiecej z klimą.
-
[B5 1.8 ADR] Dziwny dzwięk przy odpalaniu
Pompa paliwa to zbyt poważna sprawa, aby na tym oszczedzac. Ktos tu juz pisal na forum jaki to szajs z allegro.
-
[B5 1.8 ADR] Dziwny dzwięk przy odpalaniu
Sama wymiana to okolo 30 minut, strasznie trudno ją wyciągnąc z kosza. Zamiennik Boscha moze kosztowac kolo 600 zł + z 30zł wymiana
-
demontaz zagłowka - w jaki sposob sie do tego zabrac
Z tej szparki wyciągamy tapicerkę zagłówka i dalej zdemujemy calosc. Kiedys go rozbieralem, bo w chwili zakupu jeden zagłowek był połamany. Podkleilem kropelką, a nastepnie dla wzmocnienia poxiliną.
-
[B5 ADR] Górna, plastikowa pokrywa silnika
Po co w ogole jest ta osłona? Jakie funkcje sprawuje? Wydaje się, że tylko do przegrzania przewodów wysokiego napięcia.
-
[B5 1.8 ADR LPG] Przewody wysokiego napięcia
Czy wymiana przewodów wysokiego napięcia oraz świec przedłuży żywotność cewki i całego układu zapłonowego? W focie przewody boscha kosztują okolo 115 zł - do silnika ADR trzeba pomnożyć x 2 ?
-
odpala i gasnie-szukam problemu[1.8 ADR 125 KM]
Immo? poszukaj na forum, bo ten temat był wałkowany wielokrotnie
-
[B5 ADR] Napinacz hydrauliczny łańcuszka
A oto odpowiedź na nurtujące nas pytania:) W odpowiedzi na Pana zapytanie, sugeruję bezposredni kontakt z dealerami Audi, z działem serwisu. Centrum Informacji Klienta nie dysponuje informacjami o częściach i przeglądach samochodów z 1995 roku i starszych. Proszę jednak o kontakt z dealerami, którzy będą mogli ocenić każdy przypadek i sprawdzić czy obecnie dostępne można bezpiecznie zamontować. Zachęcam do kontaktu z naszymi dealerami. Po sprawdzeniu dokumentów samochodu (numeru nadwozia, dokładnej daty produkcji) oraz ewentualnie po oględzinach auta będą mogli dokładnie określić, o jaką część chodzi i jaki ma ona numer. Często w samochodach wyprodukowanych w tym samym roku modelowym, ale w kolejnych miesiącach stosuje się nieco zmodyfikowane części. Ceny mogą nieznacznie różnić się u poszczególnych Dealerów, ale w zasadzie są stałe. Centrum Informacji Klienta nie dysponuje cennikami części i kosztów zwiazanych z ich wymianą. Załączam listę dealerów, których dane kontaktowe znajdują się również na naszej stronie internetowej: http://www.audi.pl w dziale Partnerzy.
-
[B5 ADR] Napinacz hydrauliczny łańcuszka
Dzwonilem do pomocy technicznej LuK-AS tel. Tel.: +48 22 8783165 w 105 Gosc poinformował mnie, że LUK nie produkuje tego zamiennika (a moze robi to dla VW/Audi jako oryginały?)