Treść opublikowana przez maciekg
-
[B5 1.8] Wymiana "szklanek"
O tym samym pomyślałem, ale po zakupie wyciszacza do popychaczy trochę się zraziłem do tych wynalazków. Czy Częste wymiany wysokiej jakości oleju tego nie załatwią? Olej Elf 10w40 posiada właściwości rozpuszczające nagar i oczyszczające? Takie rozwiązanie jest chyba bezpieczniejsze dla silnika i wszystkich uszczelek?
-
[B5 1.8] Wymiana "szklanek"
Skąd się bierze ten czarny nagar w silniku ? Czyzby poprzedni wlasciciel nieterminowo wymienial olej ? Zauwazylem, ze stary olej zlany do butelki jest bardzo zanieczyszczony. Przykladając plastikową butelkę do słońca w ogole nic nie było widać. Jeżeli chodzi o stan oleju to obecnie jest max.
-
[B5 ADR] Napinacz hydrauliczny łańcuszka
Dzwonilem do ASO w Lublinie, gosc poinformował mnie, że cena tego drozszego napinacza - 1900 zł Cena starego - 550 zł - powiedział również, że nie ma żadnych zamienników, ani nowego ani starego.
-
[B5 ADR] Napinacz hydrauliczny łańcuszka
Patrzę na katalog czesci firmy LUK dla ADR 95-01 i nie widzę tego napinacza.... http://toc.luk-as.de Jakie firmy produkują zamienniki ?
-
[B5 ADR] Napinacz hydrauliczny łańcuszka
Oczywiscie w Twoim silniku to wystepuje. Jeżeli chodzi o ETKę to napinacz dla starego ADR 95` nr czesci to 058 109 217 D dla APU z 99` ten sam napinacz to 058 109 217 B Łancuch w APU i ADR jest identyczny - 058 109 229 B
-
Rozrzad b5 1.8 5v 1996
Czy to sie wiaze z innym paskiem tj. 152-153 zęby? Faktycznie mialem ten sam problem, tlumik drgan w I fazie podobno byl awaryjny i zostal zastapiony innym napinaczem i innym paskiem. Poszukaj na forum, bo watek byl juz poruszany. Wymieniales rozrzad bez tlumika drgań!!!? Tu jest ten wątek: http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=889.msg11098#msg11098
-
[B5, 1.8 ADR] Słychać łańcuszek rozrządu
Lancuch razem z napinaczem, było.. http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=11405.0 jeżeli to popychacze: http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=6352.0
-
[B5 1.8] Wymiana "szklanek"
Ten wątek doskonale znamy Lancuszek rozrzadu/napinacz/popychacze to moja specjalność Jutro, tj. w sobotę jadę na caly dzien do garazu, wtedy napisze, czy pomogla zmiana nowego oleju. [br]Dopisany: 25 Maj 2007, 18:21 _________________________________________________Wyciągnelem strzykawką 1 litr oleju. Idealną rurką do tego zadania jest ta ze spreyu do odgrzybiania klimatyzacji. Duza strzykawa 100 ml, cala robota zajela jedną chwilę. Wyciągnięty stary olej byl bardzo zanieczyszczony. Po zalaniu nowego (elf 10w40) i przejechaniu okolo 2 km, mogę się znowy cieszyc cichutką pracą silnika. Nic nie stuka, nic nie dzwoni. Ciekawe czy na tej dolewce bede mogl przejechac kolejne 6 tys. km do kompletnej wymiany filtra i oleju.
-
[ALL B5] Problem z odpowietrzeniem baku
Ja sie uporalem z tym problemem wg, przepisu jednego goscia z www.audiklub.org , trzeba odlaczyc ten zaworek przy masce silnika, przedmuchać pompką i spryskac wd40. U mnie pomoglo.
-
[B5 1.8T AEB] Przepustnica
REQ! w dziale Zrob to sam. Po raz kolejny - Błysk przepustnicy.
-
Immobilizer
Wytlumaczcie mi jedną rzecz. W maju 06` kupilem samochod, od tego czasu do mniej wiecej listopada 06` mialem problemy z immo. Przekrecalem na 1/2 stacyjki, az zgasla kontrolka i nastepnie zapalalem silnik. Statystycznie za 3-4 razem moglem odpalic silnik. W zimie problem zniknal, nawet w vagu nie pokazywal zadnego bledu. Bezawaryjnosc immobilisera trwa do dziesiaj, jak to mozliwe?
-
[B5 1.8] Wymiana "szklanek"
Stukanie jest coraz glosniejsze. Przejechane 6 tys. od ostatniej wymiany i w zwiazku z tym, ze zostalo mi ponad 0,5 l nowego oleju w butelce to tak sobie mysle, ze wyciagne strzykawą 0,5 l i nastepnie wleje ten nowy. Tylko w ktorą dziure wsadzic rurke przez korek czy tą z bagnetu ? W ogole to co o tym myslicie ?
-
[B5 ADR] Napinacz hydrauliczny łańcuszka
To dotyczy wersji napinacza nowszego ? A jaka bedzie cena dla starszych adr ?
-
[B5 ADR] Napinacz hydrauliczny łańcuszka
Kolego kred: jeżeli książka serwisowa podaje do wiadomosci, ze co 200 tys. wymienia sie lancuch to przejechanie 1 miliona kilometrów jest wykluczone. LOL. 148 tys. - moim zdaniem to skandal, ze przy takim przebiegu trzeba wymieniac popychacze w AUDI (o ile jest on prawdziwy). W slużbowym oplu vectrze, silnik 1.8 mam przejechane 330 tys. km i nic nie stuka ! Jeszcze jest taka hipoteza, ze poprzedni wlasciciel olewal terminowe wymiany oleju, np. jakis makaroniarz Aga: dzieki za informacje
-
[B5 ADR] Napinacz hydrauliczny łańcuszka
Aga: ostatnie 2 pytania: Jaki masz przebieg? Czy jest on potwierdzony? Ile czasu mechanikowi zajela wymiana popychaczy, ze zrobil to za 50 zł?
-
[B5 ADR] Napinacz hydrauliczny łańcuszka
Kaziu widziales ile juz wtopilem w samochód ? Juz nic nie dokladam i niech sie dzieje wola boska
-
[B5 ADR] Napinacz hydrauliczny łańcuszka
199 tys. gdzies za tydzien stuknie 200
-
[B5 ADR] Napinacz hydrauliczny łańcuszka
Kaziu_Wichura Ja tez walczę z klekotaniem, ale z tego co napisaliscie wykluczam winę napinacza. U mnie to juz na 100% szklanki. Dodam jeszcze, ze w tej chwili popychacze slychac tylko po odpaleniu auta. Jutro jade w trase, jesli przejadę te 230 km i bedzie cisza, tzn ze prawdopodobnie zadziałał ten srodek, o ktorym pisalem we wczesniejszym poscie (Liqui Moly).
-
[B5 ADR] Napinacz hydrauliczny łańcuszka
Aga : Napisz nam jeszcze czy klekotalo na zimnym czy zagrzanym silniku? Czy po zalaniu nowego oleju byla jakas roznica? Czy podczas pierwszego uruchomienia, rano klekot byl glosniejszy? (700 zł kosztowała wymiana szklanek z robocizną ?)
-
[B5 ADR] Napinacz hydrauliczny łańcuszka
Po czym mozna poznac, ze wysypał się ten napinacz? Klekocze tak jak popychacze?
-
[ALL] Zaślepki na śruby do alusów
Sruby w moich kolach sa zardzewiale, na tle srebrnych alusów wygląda to okropnie. Gdzie można kupić takie gumowe szare zaslepki? Na allegro nie znalazlem, moze w ASO?
-
[ALL LPG] Podstawy prawidłowego uzytkowania instalacji
Swietny pomysł, ja wlasnie mam problem z długim kreceniem rano. Od dzisiaj przed zgaszeniem silnika przelaczam na Pb. W ten sposob pozostaje troche benzynki na wtryskiwaczach, ktora je "konserwuje"?
-
Użytkownicy pokażcie sie..
A to moja niunia (gosciu z prawej).
-
[ALL LPG] Podstawy prawidłowego uzytkowania instalacji
Podczas ostatniej rozmowy przy piwie ze szwagrem - wieloletnim kierowcą, dowiedziałem się, że w jego firmie wszyscy kierowcy stosuja się do pewnej reguły. Co 10 tys. przejechanych km na LPG robi się 1 tys. na benzynie. Jak do tej pory wszystkie instalacje w służbowych samochodach są niezawodne. Co Wy na to?
-
[2,8 AAH] obroty a klimatyzacja
BRC Sequent 24. W ogole to oglaszam po raz kolejny !REQUEST - fotostory o nazwie "błysk przepustnicy"