Treść opublikowana przez kapete
-
[B6 AVB] Jak jeździć dieslem ?
Przepis mówi, żeby utrzymywać silnik w zakresie obrotów od max momentu obrotowego do max mocy czyli od ok. 1900 do ok. 4000. Ja osobiście zmieniam biegi w górę ok 2600-3000. Zwracam uwagę, że mam krótkie biegi jak to w 6 biegowej skrzyni. Moim zdaniem musisz popatrzeć na obrotomierz i jeździć nie mniej niż 1800 obr. Na zimnym silniku raczej nie przekracza się 2000. Chłodzenie turbiny po OSTREJ jeździe oczywiście.
-
[B5 ATJ] Zamienność czujników cofania
Vag poinformował mnie o uszkodzeniu dwóch czujników cofania. Chciałbym nabyć takowe. Odczytałem numery z oryginału: 4B0971883 i tu pojawia się problem. Nikt nie ma w ofercie czujników o takim numerze. Czy jest możliwość zamienienia ich innymi występującymi w b5 z tamtego okresu? Nie "pogryzą" się z centralką?
-
[B5 AFN] Przekaźnik tylnego światła przeciwmgielnego - gdzie go znajdę ?
Czy zwalczyłeś te światła? Właśnie zakupiłem auto i też chętnie zobaczyłbym jak świeci się tylne przeciwmgielne.[br]Dopisany: 03 Listopad 2008, 22:23_________________________________________________No jestem mądrzejszy o kolejne doświadczenie. Napięcie z przełącznika wychodzi. Jast jeszcze na kostce, która znajduje się po lewej stronie przy nogach kierowcy (tam jest dużo kostek) Dalej nie miałem czasu szukać. Tak się zastanawiam tylko, czy rozbebeszać pół auta i szukać, czy od tego miejsca pociągnąć nowy kabelek?[br]Dopisany: 16 Listopad 2008, 12:08_________________________________________________No i ja już mam światła przeciwmgielne. Od kostki pociągnąłem kabelek do lewej lampy. Ponieważ jestem z natury "złośliwy" włożyłem dwie żarówki. Tacy "złośliwcy" jak ja wiedzą w jakim celu dwie. Dzięki wszystkim za rady.
-
[ALL B5] Wskaźnik poziomu paliwa
Czekam razem z tobą, ponieważ mam ten sam objaw. Tylko, że mnie coś tknęło, żeby zatankować po zrobieniu 800 km.
-
[B5 AJM] Rosnąca temperatura silnika
No i sprawa się wyjaśniła VAG prawdę powiedział. Wskaźnik na desce przekłamuje o mniej więcej 10-12 stopni. Według VAGa temperatura pływa od 88,5 do 90.
-
[B5 AJM] Rosnąca temperatura silnika
Czujnik wymieniony, teraz wskaźnik na desce zachowuje się mniej więcej prawidłowo tzn powoli dochodzi do 90, ale po mocnym przegazowaniu powędrował na 102 i tak już został. Wentylator od klimy włączony, wąż wylotowy z chłodnicy praktycznie zimny. Temperatura na klimatroniku jak wmurowana 90.
-
[B5 AJM] Rosnąca temperatura silnika
Ciepełko w aucie jest jak złoto. Tydzień temu wymieniałem termostat. Odpowietrzyłem zgodnie z metodyką znalezioną na forum i radami mojego mechanika.
-
[B5 AJM] Rosnąca temperatura silnika
Vaga będę miał dopiero po niedzieli, ale udało mi się dostać do pomiaru temperatury przez klimatronic. Urachamiam silnik- temperatura silnika równa temperaturze otoczenia ok 10 stopni. Temperatura rośnie, przekracza 70 gdzie stoi wskaźnik na tablicy, dochodzi do 90 i wtedy wskaźnik w tempie sekundnika wędruje na 90 i później powoli pływa między 80, a 102. Na klimatronicu stoi 90 bez względu na warunki drogowe.I tu jest moje pytanie: czy klimatronic otrzymuje informację o temperaturze z tego samego czujnika z którego idzie na wskaźnik? Jeżeli nie to czy opiasne objawy wskazują na uszkodzony czujnik temperatury?
-
[ALL B5] Żarówki przeciwmgielne tył
A co ja mam zrobić? Z obydwu stron mam zaślepki w miejscu żarówek przeciwmgielnych. Po włożeniu żarówki do gniazda nie świeci wszystkie bezpieczniki sprawdzone. Auto było sprowadzane z niemcowni i lakier jest w oryginale, czyli nikt chyba nie wymieniał tylnych lamp.
-
[ALL] CB radio ręczniak - które ??
KOlega ma w Golfie Cobrę w połączeniu z anteną Sirio Triflex. Tak sobie to sprytnie zamontował, że wysiadając gruszkę wrzuca do schowka i nie ma śladu, że w aucie jest CB. Co prawda jakość trochę odbiega od Unidena z którym ja jeżdżę, ale jest zadowalająca.
-
[B5 AJM] Rosnąca temperatura silnika
Zauważyłem u siebie podobne zjawisko. W mieście ok. 90 w trasie - niezależnie od prędkości ok 100. A do danych wyświetlanych na klimatroniku nie mogę się dostać. Próbowałem wg metodyki znalezionej na forum i nie przechodzi do wyświetlania danych.
-
Nowicjusz - wątek powitalny
Kłaniam się wszystkim, którzy wcześniej ode mnie docenili 4 koła na masce. Od miesiąca jestem posiadaczem A4 b5 1,9 tdi ATJ Avant Qattro z 2000 roku.