Treść opublikowana przez kapete
-
[B6 AVF] Wolna reakcja na pedał przyśpieszenia
Jeżeli puszcza dyma, to może zapchany katalizator?
-
[ALL B5] TDI a chłodnica oleju, dyskusja.
Więcej jak 100 nie widziałem i to chyba jest dobre. Przegrzewanie oleju chyba nie szczególnie jest zalecane, ale za zimny olej to słabe smarowanie.
-
Jaką książkę czytasz...teraz !!!
Malazańska księga poległych Eriksona fantasy w czystej postaci - wciągająca.
-
[ALL B6] Ile czasu na nabitej klimatyzacji ?
Ale ja lubię mieć auto w 100% sprawne, a klima doskonale odparowuje szybki w deszczowe dni, których w tym roku nie brakuje.
-
[B5 AJM] Wiatrak Klimatyzacji wymiana
Szukaj, szukaj, szukaj - 1000 razy było.
-
[ALL B6] Ile czasu na nabitej klimatyzacji ?
Porządny serwis wpuści do układu barwnik i po miesiącu-dwóch powinno być widać gdzie ucieka. Ja czekam, aż będzie widać... Wiatrak będzie się obracał pomimo braku czynnika.
-
[B5 AFN] Dziwny odgłos po załączeniu klimatyzacji
A jakby tak stanąć przed autem i "wsadzić" ucho pod maskę? To potrafi wiele powiedzieć.
-
Problem z Radiem w Audi A4 B5
Sprawdź dokładnie wszystkie napięcia. Zasilanie, podtrzymanie, masa. Tam nie ma żadnych cudów. Znajdź sobie schemat podłączenia radia (jest gdzieś na forum, a jeżeli nie to wrzuć zapytanie w Googla - sam kiedyś walczyłem) i będziesz wiedział gdzie musi być jakie zasilanie. Jak zaiskrzyło i nie gada to znaczy że nie ma zasilania...
-
[B6 AVF] Wolna reakcja na pedał przyśpieszenia
A VAGa pytałeś? Bo takie trochę wróżenie z fusów...
-
[ALL B6] Fabryczny hak
Zdecydowanie był zasyfiony w środku. Po "umyciu" słychać było jak w środku coś strzeliło (pewnie coś odpuściło) i przejechałem z tą przyczepą ...set km. Z kwitów wynika, że mogę wziąć 1700 kg na hak, a ta ważyła ok 750. Co do nacisku na hak sądzę, że było ok. 50-60 kg.
-
[ALL B6] Fabryczny hak
Oryginalne gniazdo pod hak jest tak zamontowane, że gdy nie ma haka nie widać, że w tym aucie może być hak. Zwracam uwagę (na własnym przykładzie), że hak prawdopodobnie nigdy nie używany przez poprzedniego włściciela ma tendencje to wypinania się z samochodu. Pomimo przekręcenia "pokrętła" blokującego i wyjęciu kluczyka - kulki nie blokowały się i hak wylatał. Mało przyjemne jest gdy załadowana przyczepa wypina się na torach tramwajowych. Pomogło mu dopiero gruntowne czyszczenie wnętrza przy pomocy różnych specyfików.
-
[INNE] LCD, Plazma, LED ??? Co wybrać ???
Może tak,a może nie na chwilę obecną wystarcza mi blu ray i DVD. A zresztą i tak albo odpalę to raz w tygodniu, albo nie. Biorąc pod uwagę to co chodzi w kablówce naprawdę wiele więcej nie potrzeba.
-
[INNE] LCD, Plazma, LED ??? Co wybrać ???
A boli zajrzeć na stronę producenta? Mój akurat nie, ponieważ nie oczekiwałem tego od niego.
-
[INNE] LCD, Plazma, LED ??? Co wybrać ???
Plazmę Pana używam od pół roku. Dla mnie rewela. No i cena... w porównaniu z LCD Led. Za 30 lat nie zużyje tyle prądu, żeby zwróciła się różnica zakupu Led.
-
[INNE] Temperatura oleju -wody
W gorące dni temperatura oleju dochodzi do 100, "woda" 90. Czyli to chyba norma.
-
[B5 1Z] Pompa wtryskowa - regeneracja i utawienie
Nadarzyn potwierdzam "armistead". Sprawdzony.
-
[B6 ALT] W jakis sposób skontrolowac działenie klimy i climatronica VAG-iem??
Ja bym zrobił test elementów wykonawczych.
-
[B5 AJM] Wentylatory przy chłodnicy - kilka pytań
Ja zdjąłem jeszcze górną osłonę paska rozrządu i wyszedł do góry.
-
[ALL B5] Gdzie jest Klapa powietrza
Może chodzi o tą która jest pod filtrem kabinowym?
-
[B5 ADR] Podłączenie wentylatora
Ładnych parę lat jeździłem Scierą która przy silniku 2,5 td miała chłodzenie na wiskozie. Nigdy nie zdarzyło się by temperatura przekroczyła 82 stopnie - taki to był "zimny" silnik. Dopiero na zimę zakładałem termostat 90 stopni, żeby nie marznąć w aucie. Przy sprawnej wiskozie, termostacie raczej nie ma możliwości przegrzania silnika.
-
[B5 AJM] Wymiana oleju w skrzyni biegów
Potwierdzam rikardo, mechanik chciał zalać elfa, ale w sklepie sprawdzili specyfikację i okazało się że z tego co mieli tylko castrol spełniał wymagania. Skrzynia chodzi jak nowa.
-
[B5 ADR] Podłączenie wentylatora
Wszystko pięknie, tylko po co? Bez klimy silnikowi wystarcza chłodzenia które zapewnia wiskoza. Dawniej sporo aut miało tylko wisko i było wszystko ok.
-
[B5 AHH] Czujnik temperatury silnika
Kody klimatronika polecam. Przy chłodnicy masz czujnik odpowiedzialny za uruchamianie wentylatora. Czujnik o którym piszesz u mnie znajduje się przy głowicy od strony ściany grodziowej, ale to jest inny silnik.
-
[ALL B5] Wentylator klimy
Nie ma żadnych zapadek. Obraca się i tyle. Stojąc przed samochodem prawą stronę ciągnij do góry. Zerknij sobie jak to wygląda w nowym wentylatorze. Jeżeli go nie masz zerknij na zdjęcia na Allegro.
-
Wentylator od klimatyzacji w A4 B5 nie włącza się
Na słuch, chyba innej możliwości nie ma.