Treść opublikowana przez kapete
-
wkłady lusterek
Panowie u mnie nadal grzeją się lusterka. Jest jakaś temperatura graniczna przy której nie powinny już grzać?
-
Słabo działa pilot centralnego zamka- Pomocy!
A w którym miejscu znajduje się ta antena? Czy kluczyk działający z odległości 5 m to norma, czy już oznaka awarii?
-
nie działa wentylator klimatyzacji
Klimatronik.
-
nie działa wentylator klimatyzacji
Test Vagiem zrób.
-
nie działa wentylator klimatyzacji
No to w czym jeszcze masz problem? Skoro komutator zniszczony to nie raczej nie masz wyjścia. Kupujesz nowy komplet i wkładasz do auta. Wątpię by ktoś sprzedawał sam silnik. Nie kombinuj bo będziesz jak ten gość co Jaguarem wartym 250.000 podjeżdża tankować gaz bo taniej.
-
nie działa wentylator klimatyzacji
Wentylator wychodzi beż żadnego rozkręcania. Kupiłem podróbę z Alle i ganiam na tym już ze 3 lata.
-
nie działa wentylator klimatyzacji
Nie pamiętam, która to kostka. Ja poleciałem po kablach i znalazłem tą wiązkę która leci do wentylatora. Nie życzę Ci, ale u mnie problemem był rezystor - ten który siedzi pod podłużnicą.
-
Jak przewieźć 2 rowery autem?
Jechaliśmy w dwie osoby w góry. Rozebrane rowery weszły na tylne siedzenie. Nawet nie musiałem składać kanapy.
-
wiskoza
Wszystko się da, tylko po co? Tracisz moc. Silnik nie tak chętnie wkręca się na obroty. Miałem tak w poprzednim aucie - męczące, szczególnie gdy temperatury doszły do 25-30 stopni.J eżeli masz sprawną wiskozę - szkoda zachodu. Powinienneś się cieszyć, ponieważ jest to jeden z lepszych patentów jeżeli chodzi o chłodzenie silnika.
-
wymiana licznika polift
W moim wypadku tak było. Sposób kodowania immo jest gdzieś na forum. Zrobiłem sam najzwyklejszym Vag scanem. Kupiłem sobie takiego, ponieważ laptoka nie zawsze mam ze sobą, a tego włożyłem do schowka w podłokietniku i mam zawsze ze sobą. Parę razy już "uratował" życie w drodze.
-
wymiana licznika polift
Kupiłem licznik 1/2 fis i 4 wskaźniki. Podpiąłem i wszystko zadziałało: ładowanie, temperatura oleju. Oczywiście pobawiłem się trochę z immo (samochód odpalał, tylko non stop świeciła się kontrola - żółty kluczyk).
-
Wymiana rozrządu, bardzo wysoka cena
Mechanicy nie muszą Cię szczególnie okradać. Jedzie taki do hurtowni gdzie miesięcznie bierze części za 20-30tysi miesięcznie i dostaje fakturę wg cen hurtowni, a do zapłacenia jest o 20-30% mniej. Wiem, ponieważ czasami odbieram fanty mojemu mechanikowi, a jak kupuję sobie to idę do konkretnego sprzedawcy i mówię na kogo ma być faktura. Oczywiście robocizna swoją drogą. Wszystko zależy od człowieka. Mój mówi, że woli zarobić mniej na "swoich" klientach niż użerać się z jakimś burakiem któremu wydaje się, że na czymś się zna, a na każdą robotę jedzie do innego mechanika. Gdy jadę po jakąś robotę zawsze uzgadniamy, jakie fanty ma zakładać? Oryginały, górna półka? Tak naprawdę innych nie uznaję. Samochód traktuję tak jak swoją kobietę - to co najlepsze. Inwestycja wróci się w "łóżku" albo w "drodze".
-
Problem z licznikiem a4 b5 2000r 1.9tdi
Miałem te same objawy. Za naprawę wskaźników krzyczeli tyle ile dałem za "nowy" wskaźnik - miał pęknięte szkło. Immo zwalczyłem sam według wskazówek z forum. Tylko goście na stacjach dziwią się" 14 lat i 60 kkm przebiegu?
-
Warunki załączenia się świec do podgrzewania płynu chłodzącego
No i w końcu sprawdziłem. -8 C - Uruchomiłem, ustawiłem nawiew zgodnie z zaleceniami i wziąłem się za odśnieżanie i obdrapywanie zalodzonego samochodu (większość powinna pamiętać jak wyglądały samochody dzień po świętach). po jakichś 2-3 minutach przednia szyba spłynęła. Czyli działa.
-
Nierówne ogrzewanie po wymianie nagrzewnicy
Zakładam, że odpowietrzyłeś nagrzewnicę a termostat jest sprawny. Płynu nie ubywa? Zaparowana szyba - tak jakby gdzieś lała się woda (płyn). Może nagrzewnica ma mikro pęknięcie, przez które sączy się płyn i zapowietrza?
-
Wymiana rozrządu, bardzo wysoka cena
Powiem Ci, że mnie fanty wyniosły nie wiele mniej, ale wymieniałem dodatkowa pasek i napinacz klimy, sprzęgło i regulator alternatora. Oczywiście napinacz długiego paska też (wszystko co jest do wymiany z przodu silnika).
-
Radi slabo odbiera
A zasilanie wzmacniacza skąd jest? Przecież po masie chyba nie idzie? Musisz to sprawdzić. A tak na marginesie ja nie mam wzmacniacza a radio gubi się dopiero w wysokich Bieszczadach.
-
Lampki wnetrza nie działaja
Ja miałem zimny lut w samej lampce.
-
wymiana wachaczy przód
Wymieniłem kiedyś tylko część. Po przejechaniu 5-7 kkm zaczęły się tłuc następne. Logika podpowiada mi, że części siedzące w aucie są mniej czy więcej "wypracowane". Gdy dokładasz do nich nowe (sztywne) te słabsze przejmują na siebie większe obciążenia i znowu one się wybijają. Więc zainwestowałem w kompletnego Lema i już 3 lata bez problemów. Ceny kompletu znajdziesz sobie w co drugim sklepie: od 500 do 1500 za fanty, no i mechanik. Ja zapłaciłem prawie 1000, ale oprócz zawieszenia robił cały przód silnika.
-
Strefa Śmiechu
Wszystko fajnie, tylko ja się pytam co było wcześniej?
-
Ropa barkowa - czy nadaje sie do AFN
Pracuję w firmie, która wykonuje badania jakościowe paliw. Ludzie którzy to robią twierdzą, że jeżeli w oranżadzie nikt nie "mieszał" jest na dolnym poziomie jakościowym ON. Sam kiedyś podróżowałem na paliwie okrętowym, które dostawali do badań. Dobre się niestety skończyło.
-
Tuleje tył Quattro
Robiłem niedawno. Koszt części faktycznie zgodny z opisem (udało mi się dostać trochę zniżek na mechanika). Trochę utargowałem na robociźnie. Nie robiłem łączników. Mechanik stwierdził, że są jak nowe, a gościu w sklepie zeznał, że drążki to on owszem sprzedaje, ale łączników nie (albo się nie psują, albo nikomu się nie chce wymieniać). Ponieważ dostęp prosty stawiam, że mało się psują.
-
Wskaźnik paliwa - 1/4 = pusto
Stawiam na wskaźnik. Zrób test.
-
Wymiana uszkodzonej anteny dachowej
Wywaliłem to co zostało z Oryginału i w to miejsce zapodałem Sirio Tri flex. Podpiąłem do tego wszystko: radio, CB i telefon. Zdrapałem z anteny napis Sirio i teraz nikt nie wie jakie "cudo" mam na dachu. Zasięgi CB może nie rewelacyjne (2-3-4 km), ale radio gra ok. Gubi się gdzieś w Bieszczadach. Telefon tez prawie zawsze ma full zasięgu.
-
dziwna sprawa z temperaturą.
Od 4 lat jeżdżę na Wahlerze ze sklepu i do tej pory nie stwierdziłem żadnych problemów.