Treść opublikowana przez kapete
-
[B5 AHU] Wiatrak Chłodnicy
Słabo szukałeś. Wentylator na sprzęgle wiskotycznym (ten od strony kierowcy) startuje razem z silnikiem z nim przyspiesza i zwalnia, zatrzymywać się nie powinien. Ten drugi jest uruchamiany przec czujnik temperatury, lub przez włączenie klimy.
-
[B5 AHU] Skrzynia z 116KM do 90KM
Mój mechanik robił właśnie taki manewr do silnika 110 km włożył skrzynię od 130. Wolniej startuje ale w trasie faktycznie jest szybszy. W porównaniu z moim który na 6 przy 2000 ma 100 - tamten ma ponad 110.
-
[B5 AHU] Bardzo długo osiąga temperaturę
A dodatkowy wyłączy się gdy wyłaczysz sprażarkę klimy czyli wciśniesz econ. [br]Dopisany: 07 Grudzień 2010, 14:30_________________________________________________Im więcej czytam ten wątek w tym większym jestem szoku. Przecież za temperaturę odpowiada tylko i wyłącznie termostat. Jeżeli on jest sprawny to musi być dobrze. Wszyscy rozbierają ogrzewanie na czynniki pierwsze, a tu nie ma żadnej filozofii. Jak na zewnątrz jest -15 w środku ustawicie +21 i staniecie w korku, to nie ma siły. Ogrzewanie nie będzie wyrabiało. Przecież wszyscy wiemy, że te silniki oddają bardzo mało ciepła. Jeżeli ktoś ma wersje z temperaturą oleju, niech zwróci uwagę jak zachowuje się ten wskaźnik. On jest chyba bardziej miarodajny. Tam gdy temperatura ustali się w okolicy 80 to tak jest niezależnie ok korków itp. Ktoś już o tym pisał - mily?
-
[B5 AJM] Czy prze niski poziom oleju auto nie odpali ?
Kontrolka oleju zaświeciła się gdy oleju było w połowie między minimum i końcem bagnetu. Silnik nadal pracował.
-
[ALL B6] Jaki kabel rozruchowy kupić?
Ja zrobiłem sobie sam. Linka chyba 15 mm polutowane krokodylki wraz z dodatkową łączówką i odpalają wszystko.
-
[B5 AHU] Bardzo długo osiąga temperaturę
Silniki TDI są mają bardzo wysoką sprawność tzn wydzielają mało ciepła. To co piszesz to norma.
-
[B5 AKN] Badziewie z biedronki zamiast G12 w chłodnicy! Czy może się coś stać?
Przy tak krótkim okresie użytkowania, inny płyn nie powinien narobić szkód, co najwyżej jeżeli był bardzo agresywny - mógł wypłukać z układu wszelkie syfy. Termostat nie jest częścią wymienialną okresowo, czyli zaworek powinien działać.
-
[B5 AFN] Termometr nie łapie pionu, termostat wymieniony
Panowie, jeżeli jest sprawny termostat, a taki chyba mam (2 lata temu zapłaciłem chyba 35 zł za Wahlera) to temperatura na blacie stoi na 90 na VAGu pływa 87-92 i po rozgrzaniu silnika nawet postój w korku nie jest mu straszny. Temperatura na blacie spada momentami tuż poniżej 90 ale od czego jest w końcu klimatronik? Sam sobie dobierze mniej zimnego i jest ok.
-
[B5 AHU] Problem z odpalaniem
Panowie klekot musi dostać kopa. Dobry akumulator to podstawa.
-
[B5 1Z] Temperatura ? Ma ktoś pomysł co się dzieje
A ja założyłem Wahlera i już drugi rok jest ok. Chyba nie ma reguły...
-
[B5 TDI] Silnik TDI + quattro - czy to dobre rozwiazanie ?
Dobry ściągacz którym po przełożeniu wpycha się nowe łożysko i cała operacja zajmowała ok 2 godzin na koło. Wiem bo robiłem latem.
-
[B5 TDI] Silnik TDI + quattro - czy to dobre rozwiazanie ?
Po wymianie łożyska nie trzeba robić geometrii. Nie musisz rozpinać na dole. Rozpinasz górę, odsuwasz ile się i da i wyjmujesz, zresztą to samo z przodem. Wymieniłem wszystkie łożyska i nie dotknąłem żadnego elementu odpowiedzialnego za geometrę.[br]Dopisany: 06 Listopad 2010, 20:08_________________________________________________A co do q to po przejechaniu 200-300 m i osiągnięci 80/h na zaśnieżonej Puławskiej zaczęliśmy sie rozglądać gdzie są te wszystkie auta które razem z nami ruszały (próbowały ruszyć)spod świateł. Przydałoby się tylko z 50 kucy więcej - dla większej radości...
-
[B5 AFN] Jakie ledy kupić i gdzie zamontować ?
Źle patrzysz, to te podłużne obok halogenów...
-
[B5 AFN] Jakie ledy kupić i gdzie zamontować ?
Mam dwie "kratki" wyżej niż Góral - przejeździłem już rok, żaden misiek nawet się nie zapytał... Gdy miałem w starym aucie podobne do halogenów permanentnie mnie zatrzymywali.
-
[B5 AHL] Jakie tarcze,jakie klocki?
do klocków nie zaglądałem, ale przód pyli się uczciwie, więc chyba klocki się ścierają
-
[B5 AHL] Jakie tarcze,jakie klocki?
Przód Bosh niestety cena ATE była ciut zaporowa Tył ATE Oczywiście pełne komplety jest ok
-
[All B5] Dziwne zachowanie się ,przy delikatnym hamowaniu
120 + robota - musiałem nabyć cału przegub, jako, że to Quattro
-
[All B5] Dziwne zachowanie się ,przy delikatnym hamowaniu
Ja naprawiłem taką usterkę. Ponieważ VAG nie wykazywał błędów - sprawa czysto mechaniczna. Pękła tarczka od ABS na tylnym lewym kole. Wymiana rozwiązała problem.
-
[ALL B5] Miękki pedał hamulca
Sukcesów życzę. Ja walczyłem z tym w zeszłym roku. Odpowietrzenie ręczne - 0 efektów, maszyna - 0 efektów. wymiana pompy i ręczne odpowietrzenie - sukces. Jemu życzę, żeby to tylko był zapowietrzony układ, a nie pompa - która kosztuje... Przy zapowietrzonym układzie po podpompowaniu pedał powien stwardnieć. Prawda? Ciekawe czy twardnieje? Moim zdaniem te objawy nie świadczą o "banalnym" zapowietrzeniu układu. Dlatego zaczekam co "Pitekbol" zezna gdy zakończy walkę z hamulcami. Jeżeli napisze co było i jak zwalczył?
-
[ALL B5] Miękki pedał hamulca
Z niecierpliwością czekam na rozwiązanie.
-
[ALL B5] Miękki pedał hamulca
Pompa do wymiany. Miałem to w zeszłym roku.
-
[ALL B5] Przeguby ośka - quattro?
Domyślam się, że interesują Cię te tańsze. Pudełko zostawiłem u mechanika. Dopiero w sobotę mogę zerknąć. Numer Lobro pewnie Cię nie interesuje, ale zdobywałem go przez 3 dni więc Ci podam: 302184 - cena powyżej 600. Oczywiście jest to przegub do mojego modelu, nie ręczę, że u Ciebie jest identyczny.[br]Dopisany: 27 Lipiec 2010, 18:32_________________________________________________Według ET masz te same przeguby co ja. Zapodaję Ci jeszcze numer SKF: VKJA 5240; QH: QVJ 822. Te tanie dopiero po niedzieli.[br]Dopisany: 28 Lipiec 2010, 09:00_________________________________________________Mój mechanik za pośrednictwem FOTY nabył CIFAM 607-122. Mnie kosztowało to 200 zł.
-
Czym jezdziłeś, zanim kupiłeś Audi?
Maluszek Fiat CC 0,7 Ford Sierra 2,5 TD
-
[ALL B5] Przeguby ośka - quattro?
Dzięki za pomoc. Jestem na etapie dogadywania się ze sklepem internetowym. Faktycznie poniżej 200 można nabyć.
-
[B5 AJM] Pedał sprzęgła nie odbija
Co 2 lata.