Treść opublikowana przez kapete
-
Strefa Śmiechu
- zegary a4b5.
Gdy wymieniałem licznik musiałem zakodować immo. Denerwował świecący żólty kluczyk - dało się jeździć. Stanu kilometrów nie zmieniałem - nie wiedziałem jak. Zmiana licznika? Musi się zgadzać rocznik, silnik (benzyna, diesel), (mały lub duży Fiss). Jeżeli to pasuje to wyjmujesz jeden, wkładasz drugi i cieszysz się. Ja kupiłem wersję ze wskaźnikiem ładowania i temperaturą oleju. Wszystko zadziałało bez żadnych przeróbek.- Co się zepsuło W klimatyzacji? Pomocy!!!
Karaluch8 ma rację. W trasie wentylator klimy nie pracuje (przynajmniej u mnie), dopiero za zatrzymaniu słychać i widać na woltomierzu, że startuje.- [A4 B5 AFN] Jak sprawdzić działanie wentylatorów?
Jest jeszcze jedna rzecz, która ma wpływ na ewentualne "nie działanie" wentylatora. Rezystor pod podłużnicą - u mnie on był winowajcą.- Sezon Rowerowy 2016
Do miasta to typowego mieszczucha. Jakąś gazelę, batavusa czy coś w tym stylu.- Jaką książkę czytasz...teraz !!!
"Koniasz" właśnie skończyłem, a wcześniej dla bardziej wytrwałych "Malazańska księga poległych"- Wspomaganie - buczenie przy skręcaniu
Ja staram się wymieniać co 2 lata lub tak co ok 50 kkm.- Wspomaganie - buczenie przy skręcaniu
Na dzień dobry wymień płyn we wspomaganiu, no i pamiętaj, że należy unikać kręcenia kierownicą w miejscu.- Akumulator Ajm
Krótkie trasy, jeżeli na dokładkę miasto, gdzie nie ma dużych obrotów może być niedoładowany. Ja bym doładował i sprawdził.- Problem ze wskaźniekiem poziomu paliwa. Film.
Też miałem taki problem. Ja wymieniłem licznik. Zrób tak samo albo jeździj na kilometry. Lej w korek - 800 km i znowu w korek.- Wymiana Silnika TDI 115hp na 110hp a4 b5 quattro
A tak konkretnie to po co? Silnik jest dobry, raczej mało awaryjny. Wystarczy traktować go dobrym olejem, nie oszczędzać na paliwie. Ja śmigam na tych lepszych paliwach. Mam wrażenie, że silnik ładniej chodzi, więcej kilometrów na zbiorniku się przejeżdża. Może wystarczyło by zregenerować pompki? Mój ma nalatane wg mnie 270 kkm. Bąka puści przy uruchomieniu, zadymi przy wdepnięciu gazu w podłogę, między wymianami dolewam 0,5-0,7 oleju, ale mój mechanik twierdzi, że nie ma na razie problemu. Moim zdaniem mało sensowny plan, ale każdemu wolno.- Wymiana maglownicy
- Jaka skrzynia 6bieg. do 2.8
Koledze SKF wyleciał po przejechaniu 500 m. Pewnie przypadek, ja jeżdżę na SKF.- Okopcone koncowki rury wydechu a raczej brak
Może katalizator zasyfiony?- klima działa lecz nie chłodzi
A czy nie jest tak, że sprężarka włącza się przy +18 C? Piszesz, że na zenątrz 15. Może Ty zaczekaj, aż temperatura na zewnątrz wzrośnie?- Jak odpowietrzyć układ chłodzenia po wymianie całego płynu Audi A4 1.9 tdi AFN?
Co do elektrycznego wentylatora, to nie dokładnie jest tak jak piszesz. Może się on włączyć jeżeli temperatura silnik przekroczy jeżeli się nie mylę 105 C. Ten wentylator ma 2 biegi: pierwszy klima, drugi przegrzanie silnika. Przy sprawnej Viscozie drugi bieg raczej nie włączy się, ale jest taka możliwość.- Pęknięta szyba przednia. Jaki zamiennik?
Ty się dobrze zastanów czy warto oszczędzać? Zawsze sami wymienialiśmy szyby, do momentu, aż szybę postanowił wymieniać właściciej jakiegoś bmw. Cena samej szyby ok 700 zł. Po wymianie coś tam chciał docisnąć, poprawić i pieniądze plus robota poszły się rozmieniać. Od tego momentu mój mechanik wszystkim radzi: jedź człowieku do fachowców, jak pęknie to im. Masz Audi, a nie stać Cię, że żeby zapłacić na "parę groszy" za wymianę? Twoja wola rób co chcesz.- wiskoza
Zamieniałem Visco na elektrykę w Fordzie Sierra. Tylko i wyłącznie zego powodu, że przekładałem silnik na nieoryginalny i fizycznie wentylator nie mieścił się. Latem, w mieście była "masakra", elektryka pracowała prawie non stop. Płyn chłodzący prawie ciągle na granicy zagotowania. W końcu zmieniłem termostat na nietypowy i jakoś dało się jeździć. W czym Viscoza lepsza? We wszystkim. Stoisz w miejscu, silnik się chłodzi, jedziesz - praktycznie nie odczuwasz, bo silnik nie "przegrzany". Mam tylko 116 km, ale jakoś nie odczuwam spadku mocy, może dlatego,że chłodzenie działa ok i visco nie za często zasprzęgla się na full. Tak naprawdę to nie zauważyłem, żeby kiedyś tak było? W Fordzie przed wymianą silnika owszem czuć było, że viscoza załączyła się na full. obecnie bardziej czuć obciążenie generowane przez sprężarkę od klimy. Może Ty masz coś nie halo ze sprzęgłem?- Podłączenie świateł do jazdy dziennej (DRL)
Są dwa wyjścia, albo podpinasz na alternator i wtedy światła dzienne włączają się po wzbudzenieniu alternatora i drugi na światła mijania, żeby wyłączał dzienne w momencie włączenia świateł mijania, lub podpinasz się na światła pozycyjne (wtedy dzienne włączają się razem z pozycją) i wyłączający na światła mijania. W tym roczniku światła dzienne mogą świecić się razem z pozycją. Ja jako "świadomy" kierowca, pamiętający o włączaniu świateł podłączyłem się do świateł mijania.- Prawidłowy pobór prądu na postoju.
Stawiam na akumulator. Miałem podobne objawy jak ty. Nie jeżdżę dużo, więc raz w tygoniu (jeżeli akurat nie jeżdżę) podłączam go na pół dnia na ładowanie. Po pełnym naładowaniu, po 3-4 dniach napięcie na aku jest ok 12,9 V, po tygodniu ok 12,5-12,6.- Powoli się grzeje i problem z ogrzewaniem.
Ja stawiam na termostat, za wcześnie otwiera duży obieg. Sprawdź kiedy robi się ciepła chłodnica (przy jakiej temperaturze termostat otwiera duży obieg) i będziesz miał odpowiedź odnośnie termostatu.- [B5 1Z] Pompa wtryskowa - regeneracja i utawienie
W Nadarzynie robiłem pompę jeszcze w poprzednim aucie. POLECAM- Ogrzewanie szkła lusterek zew + szyby tył
Znaczy jest ok. Mało prawdopodobne, żeby były dwie identyczne awarie.- otwieranie klapy bagaznika kluczykiem
Miałem ten problem. Pomogło dopiero rozebranie i wyczyszczenie zamka. Szczęście trwało ze 3-4 miesiace. Teraz już nie walczę - tylko centralny.- Ogrzewanie szkła lusterek zew + szyby tył
A u mnie lusterka nadal się grzeją pomimo tego, że na dworze powyżej 10 stopni. To normalne, czy awaria? - zegary a4b5.