Treść opublikowana przez kapete
-
dziwna sprawa z temperaturą.
Sprawdź Vagiem czujniki, zrób test wskaźników. Jeżeli będzie ok to nie ma innego wyjścia - musi być wina termostatu. A tak naprawdę to temat trzeba było zarzucić w chłodzeniu, a nie w silniku.
-
Pompowtryskiwacze AJM
Na temat pompowtrysków i dbania o nie możesz bez zbędnego problemu poczytac na forum. Dolewanie dodatków było już rozbierane na czynniki pierwsze. 10 minut szukania i czytaj, czytaj - będziesz wszystko wiedział. Trzy posty niżej masz o silniku AJM - szukaj i czytaj.
-
[B5 AAH] A4 B5 Quattro tylne zawieszenie
Ja łączników nie wymieniałem. Mechanik zeznał, że są w bardzo dobrym stanie, a w sklepie gościu nie pamiętał, żeby kiedykolwiek sprzedawał - znaczy wniosek:praktycznie się nie psują.
-
problem z tylnim zawieszeniem a4 b5 quarto
Gdybyś uzupełnił dane dotyczące auta byłoby fajnie. Gdybyś pisał po polsku, byłoby jeszcze lepiej. Ustawili Ci zbieżność i nagle okazało się, że tylnego zawieszenia "nie ma". Do sprawdzenia jest sporo. zacznij od amorów, sprawdź sprężyny (u mnie były połamane na ostatnim zwoju, czego nie było widać na pierwszy rzut oka) ale mogą być też tuleje w wahaczach. Domyslam się, że auto ma już ponad 14 lat, a nikt przed Tobą nie zaglądał do tylnego zawieszenia.
-
[B5 AAH] A4 B5 Quattro tylne zawieszenie
Być może ja się mylę, ale ja naliczyłem 8 tulei na jedna stronę (pięć dolnych i 3 górne) i drążek który nie był w najlepszym stanie. Ponieważ moje auto nie jest wieczne, a wygoda to siostra rodzona mojej kobiety ja poszedłem w gumę: Lem i Meyle. Razem z drążkami wyszło prawie 1k za fanty. Mechanik mnie zasugerował: rób chłopie komplet (pamiętasz co było z przodem? wymieniliśmy część i za pół roku byłeś spowrotem bo reszta się tłucze). A że ja swoje auta kocham to poszedłem na całość i zrobiłem odrazu obie strony. Czyli jestem pewien 8 sztuk plus drążki. Łącznik stabilizatora był w dobrym stanie, wszyscy twierdzili, że praktycznie się nie psuje.
-
Wskaźnik temperatury na zegarach
W moim przypadku była wina licznika, ponieważ wariował jeszcze wskaźnik paliwa zapodałem nowy licznik z temeraturą oleju i napięciem ładowania. Wyszło w tych samych pieniądzach co naprawa starego. A VAG co mówi, test licznika robiłeś?
-
Audi A4 1.9TDI AJM 115KM
Gdziesz czytałem, że dobrze traktowane pompki powinny żyć nie mniej niż 500kkm. Moje 3 są w stanie idealnym, jedna tak między 4 a 5 w skali do 5. Ja się przyznaję do 300 kkm przebiegu.
-
Zawieszenie w Quatto
Dokładnie jest 8 szt. z każdej strony (5 dół i 3 góra) mechanik dodatkowo kazał wymieniać drążek. Robiłem to po 14 latach (mam nadzieję że licznik prawdę mówi - 280 kkm.)
-
Co najczęściej stuka z tyłu ?
Popiskiwało sobie w okolicy prawego tylnego koła od roku. Teraz zaczęło stukać. Mechanik wlazł pod spód i zaczęła się wyliczanka: ta tuleja wybita, tej praktycznie nie ma, tak naprawdę to najsensowniej byłoby wymienić wszystko wraz z drążkiem. Druga strona tylko odrobinę lepsza. Prawie 1k w części poszło. 8 szt. na każdą stroną (5 dół i 3 góra) plus drążki.
-
Jaką książkę czytasz...teraz !!!
Malazańska księga poległych Ericsona. Jeżeli lubisz klimaty Tolkiena to tym będziesz zachwycony.
-
Polecane opony letnie
Identyczne opony nabyłem lat temu 6. Na dzień dzisiejszy mają po 6 mm bieżnika Zrobione na tych oponach chyba ponad 60kkm. Co do prowadzenia na suchym faktycznie rewelacja. Niestety na mokrym a juz w szybkim zakręcie nie jest moim zdaniem tak rewelacyjnie. Gdzieś między Krakowem a Zakopanym długi szybki łuk pod górę i niestety Fabia mnie po wewnętrznej zrobiła. Auto uciekało mi z drogi i napęd nie pomógł. A tak przy okazji pytanko czy do naszego auta podejdą opony 205/60/16? Stosował ktoś takie rozwiązanie? Na oko wygląda, że powinny się zmieścić.
-
sprzęgiełko hydrokineryczne Visco
Na moje oko wina leży po stronie termostatu. Co ma visco do niedogrzania silnika? Do momentu aż termostat otworzy duży obieg to visco, kręci się dla "własnej przyjemności". Miałem podobnie: założyłem Wahlera i ganiam na nim już ze 4 lata.
-
Słabsze hamowanie prawy tył.
Nie ma różnicy w pracy między prawą i lewą stroną. Gdzieś mi się obiło o uszy, że czasami tak mają tylne hamulce w naszych autach i nie tylko w naszych. Sugerowano mi przeszlifowanie klocka, albo cierpliwe czekanie aż zetrze się. Ta część nie starta jest oczywiście od strony piasty i tylko od zewnątrz.
-
Słabsze hamowanie prawy tył.
Zapodałem do mojej niuni nowe hamulce. Przód i tył komplet ATE. Uczciwie wyczyszczone, przesmarowane smarem ATE. Po przejechaniu ok 100 km zauważyłem że ze wszystkich tarcz oprócz prawego tyłu starła się całkowicie ta matowa warstwa (chyba ochronna). Prawy tył starty w 70 %. Czy mam z tym walczyć, a jeżeli tak to to co? Ręczny jest cacy - był robiony ze dwa lata wstecz. W czasie hamowania nie wyczułem,żeby nierówno hamował.
-
Spalanie AJM B5
Moja niunia (ATJ) między 6 a 7. Start z miejsca w mieście bardzo dynamiczny, w trasie 120-130. Do Chorwacji 1500 km, klima i 130 na szafie - wyszło prawie równe 6.
-
problem z kilmą (nie działa wentylatotr) stłuczka
Objawem jest nie działający wentylator. Ty poszukaj dlaczego nie działa. Daj mu napięcie bezpośrednio z aku. Będziesz wiedział czy wina jest w wentylatorze, czy w instalacji. Znajdź sobie schemat instalacji i przeleć po kabelkach, bezpiecznikach.
-
Po wymianie tarcz i klockow SLABIEJ HAMUJE
Miałem identyczny objaw. U mnie dopiero wymiana pompy hamulcowej załatwiła problem.
-
nie działa prawa strona recznego
Musisz kupić zestaw naprawczy i ja robiłbym obydwa. Uprzedzisz to co będzie Cię czekało za pół roku?
-
Nagrzewanie się silnika
A może ktoś wie jak to jest naprawdę z tymi świecami żarowymi w układzie wodnym? Kiedy się włączają? Czy to są takie same świece jak w silniku?
-
Nie działające oświetlenie kabiny.
Miałem podobny problem w bagażniku. Powodem był "zimny" lut w samej lampie.
-
Ogrzewane fotele.
Masz rację. Podpięta jest tylko żółta kostka. Z podłogi wychodzi zielona, ale nie jest nigdzie podpięta. Szkoda, miałem nadzieję, że za "pół darmo" będę miał ogrzewane fotele. Nie będę inwestował w wymianę foteli.
-
Ogrzewane fotele.
Airbagi w fotelach są. Regulacji "lędźwi" nie ma. Jutro sprawdzę kolor.
-
Ogrzewane fotele.
Sprzątając w aucie zajrzałem pod przednie fotele. Z foteli wychodzą wiązki elektryczne i znikają w podłodze. czy to oznacza, że fotele są ogrzewane? Wygląda jakby wiązki były. Czy zamontowanie panelu sterowania klimatronika z regulacją ogrzewania foteli załatwi sprawę? Wymieniałem tablicę, kupiłem taką z pomiarem napięcia i temperaturą oleju dodatkowo. Wpiąłem i wszystko działa. Czy tu będzie tak samo?
-
Audi 1,9 tdi 115 KM 2005 r. Traci moc powyżej 160km/h.
Szukaj od najtańszych i najprostrzych. Na dzień dobry posprawdzaj wszystkie przewody podciśnieniowe. Może któryś sparciał?
-
proszę o pomoc!!!!! wszystko sprawdzone a sprężarka się nie załącza -rozwiazanie
Pod kierownicą, głęboko masz bezpieczniki, jeżeli mnie pamięć nie myli któryś jest od klimy. Nad lewą podłużnicą przy samej chłodnicy jest "rezystor" odpowiadający za włączenie wentylatora i drugi bieg wentylatora. U mnie był padnięty - efekt klima się nie załączała.