Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Audi A4 1.9TDI AJM 115KM


Nomand

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Od pewnego czasu przeglądam to forum, ponieważ przymierzam się do kupna Audi A4 i tutaj mam pytanie do Was, znalazłem właśnie całkiem interesującą A4 tylko, że jest to silnik na pompo wtryskach. Podobno jego przebieg wynosi 350 tys km i zastanawiam się ile wytrzymują (prawidłowo serwisowane) takie pompo wtryski. Mój kolega mi odradzał kupna TDI z tymi wtryskami i sam szukałem jakiegoś fajnego AFN, ale nic nie mogę znaleźć w miarę blisko mnie. Wrzucam tutaj linka do aukcji http://olx.pl/oferta/audi-a4-b5-avant-mozliwa-zamiana-na-audi-a6-c5-CID5-ID70aYz.html#2d4ac2cb8e

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nikt Ci tego nie powie bo przy tych autach przebieg zawsze pozostaje tajemnicą. żeby nie kupować kota w worku to sobie weź vaga, kabelek i przebadaj pompki czy są sprawne :) jak by sie nawet okazało że pompki sie kończą to jest to spora karta przetargowa i można wiele utargować a pompki to jak wiadomo nie majątek i w okolicach 1k zł można przyzwoite używki zakupić :D jak dla mnie obawianie sie pompowtrysków to paranoja :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ja się pompowtrysków nie obawiałem, ale kumpel mi tak o nich nagadał i zacząłem się teraz ich bać :kwasny: Ten sam właśnie kolega posiada kabel i umie się obsługiwać tym programem więc będę musiał sprawdzać wszystkie. A nie orientujesz sie tak czysto teoretycznie ile wytrzymują takie pompowtryski ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ajm są pompowtryskiwacze bosch regularna wymiana filtra paliwa a przedewszystkim dobre paliwo a pojezdzisz ładnych parę lat wiadomo trzeba sprawdzić przebieg auta i pompki vagiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie będę sprawdzać pompki vagiem i szukać tego ideału :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 400 tys a korekcje prawie idealne ; ) Silnik chodzi cichutko i równo teraz ma 145 KM i zwija asfalt :D POLECAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam bipy +-90 a silnik chodzi jakby się dopiero dotarł. Więc jak mi ktoś powie ze bipy 30 to pompki do wymiany to chyba wyjde ;d

Edytowane przez misiek9980
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro mówicie, że to nie jest aż takie straszne to się faktycznie skusze na te pompowtryski :D Wielkie dzięki wszystkim za rzucenie trochę światła na to wszystko, bo mój kolega, który mi doradzał to żyje czasami silników Diesla w W124 :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę tylko dodać że jeździłem afn em czyli silnik na pompie, a teraz od 2,5 roku mam ajm i powiem już nigdy więcej bym nie wrócił do pompy, niby 5km różnicy ale zupełnie innaczej się jeździ

Wysłane z mojego LG-P710

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Ci też polecę ajm, mam od ponad roku samochód na tym silniku, przejechałem już prawie 30 tys, z samochodem nie mam żadnych problemów, przebieg 280 tys, bipy na pompkach poniżej 20, jak miałbyś jakieś pytania pisz na pw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja moim AJM-em zrobiłem ponad 50tyś, robiłem uszczelkę pod głowicą + czyszczenie turbo i tyle przez 4lata w silniku ;) teraz prawie 260tyś na liczniku i śmiga. Może na drugi rok program na seryjnych gratach zrobię a silnik jak koledzy wyżej piszą, jak zadbasz to polatasz jeszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak trafisz na dobry egzemplarz oczywiscie nie z polski bo nie wierze w cuda zrobisz wymiane olei i rozrzadu to bd lał i jezdził do nastepnej wymiany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdziesz czytałem, że dobrze traktowane pompki powinny żyć nie mniej niż 500kkm.
Moje 3 są w stanie idealnym, jedna tak między 4 a 5 w skali do 5. Ja się przyznaję do 300 kkm przebiegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe ja mam juz 320tys i pomki również w dobrym stanie oraz głowica nie ruszana. Jak widać nie jest to zła techmologia jak jest odpowiednio traktowana a moment obrotowy z dołu powoduje usmiech na twarzy

Edytowane przez machina
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...