Treść opublikowana przez kapete
-
[ALL B5] Przeguby ośka - quattro?
Wiesz co dawniej robili z ludźmi, którzy przynosili takie wieści???? Wszystko wskazuje, że są inne, serwis 670 zł.
-
[ALL B5] Przeguby ośka - quattro?
Rozsypała mi się tarcza od ABS na tylnym przegubie. Przeszukałem Allegro i wszyscy dilują przód. Pytanko, czy przeguby przód i tył w Quattro są identyczne?
-
[B6 AVF] CHIP- grupowy w mazowieckim. U słynnego Mistrza Rogala.
Trudno,zadowolę się moimi 116 kM. Chociaż kiedyś na Wysockiego w Wawie próbowaliśmy się z kolegą w B6 130 kM i trzeba przyznać, że do 80 km/h ja dochodziłem pierwszy. Był ciut zdziwiony gdy usłyszał co mam pod maską.
-
[B5 AKN] Po odpalęniu na zimnym kopci na niebiesko
Podobny objaw może występować przy kończących się uszczelniaczach zaworowych. Przynajmniej ja tak miałem w swoim starym aucie.
-
[B6 AVF] CHIP- grupowy w mazowieckim. U słynnego Mistrza Rogala.
No to ja się piszę.
-
[B6 AVF] CHIP- grupowy w mazowieckim. U słynnego Mistrza Rogala.
Też bym się dopisał, tylko do znawców mam jedno pytanko. Czy po wirusie VAG wskazuje błędy? Kiedyś zczytywałem auto o którym właściciel twierdził, że ma wirusa. Była masa błędów: za wysoka dawka paliwa, zbyt duże ciśnienie doładowania i cos tam jeszcze...
-
[B5 AHU] Wysoka temperatura silnika
Zrób test wskaźników na desce. Też tak miałem - wskaźnik pokazywał 110 stopni, podczas gdy w rzeczywistości było 90.
-
[ALL B5] Piszczenie przy włączaniu klimy (tylko raz dziennie)
Pasek napisz od dołu. Zdejmujesz osłonę z pod silnika i od strony chłodnicy inbusem 6, 5 lub 5,5 (nie pamiętam) luzujesz napinacz, naciągasz i gra. Jest mało miejsca między chłodnicą a napinaczem.
-
[ALL B5] Jak często powinien się włączać wentylator klimatyzacji ?
Może masz mało czynnika chłodzącego w układzie. U mnie w czasie wymiany okazało się, że w układzie było ok 450 g a klima i tak chodziła jak burza. Co do włączania drugiego biegu wentylatora, to chyba typowe. W trasie nie włącza się wogóle, ale chwila w korku i startuje co 3-4 minuty, a napewno na każdych światłach.
-
[INNE] Jaki silnik do VW BORA
A jak jeszcze dasz głowicę do sprawdzenia.... To będziesz miał wszystko cacy.
-
[B5 AFN] Problem z czujnikiem poziomu oleju
U mnie czujnik zadziałał gdy tylko czubek bagnetu był umoczony w oleju - dużo poniżej minimum. Gdy wlałem 1 litr zrobiło się tuż nam min.
-
[ALL B5] Czy ktoś wie co to za kabel ?
Ja jestem tylko domorosłym mechanikiem, dlatego ręcznie bym pojechał skąd dokąd idzie i zaraz połowa by się rozjaśniła.
-
[ALL B5] Jaka długość wycieraczek ?
A ja co 3-4 miesiące kupuję "no namy" w supermarkecie i zawsze mam nowe.
-
[B5 AJM] Opinie o 1.9 TDi AJM i pompowtryskiwaczach
Wszystko zależy od techniki jazdy. Ja jeżdżę po Wawie i okolicach i śrdnie spożycie oscyluje ok 7-7,5 (zwróćcie uwagę na napęd). Gdy kiedyś pociotowałem w dłuższej trasie - miałem 5,5. Ja wierzę w 6 l.
-
[B6 BRB] Na wciśnięciu pełnego pedału gazu silnik przerywa, najbardziej na 4 i 5 biegu!
Kiedy wymieniałeś filtr paliwa? Zasyfiony filtr dawał u mnie podobne objawy.
-
[ALL] Jakie kable do odpalenia diesla
Kupiłem kable w sklepie dla ciężarówek. Bezynowe silniki odpalały, ale przy dieslu wymiękły. Zrobiłem sobie kabelki sam, zgodnie z zaleceniami kolegów i teraz odpalamy na nich wszystko. Proponuję porobić dodatkowe zworki na żabkach. Niby sprężyna działa jak przewód, ale dolutowanie kabeka zajmuje kilka minut, a pewność wzrasta niepomiernie.
-
[B5 ATJ] Szarpanie silnikiem przy 2 tyś . obrotów
Jeżeli część filtra jest zanieczyszczona lub w filtrze jest woda, przy nagłym zwiększeniu zapotrzebowania na paliwo (rozpędzanie pod obciążeniem) nie daje rady przepuścić tyle paliwa ile silnik potrzebuje. Po ustaleniu obrotów jakoś tam przepuszcza. Idzie odwilż - wymień filtr MANN nie Filtron i napisz o efektach. Tylko nie zalewaj go paliwem ze starego filtra. Kup litr paliwa do butelki i zalej nowym. Widziałem fachowców, którzy ze starego filtra przelewali syf do nowego i jęczeli, że im słaby filtr sprzedali.
-
[B5 ATJ] Kąt początku wtrysku
Ha zrób statyczne pompowtryskiwaczy... Toć napisałem, że nie w grupie 13 - wtryski nie mam nic. Temperatura ok.
-
[B6 AGB] Nie nagrzewa się
Panowie - mróz, temperatura na blacie 90 - 4 minuty w korku (silnik na luzie) i 70 na tablicy. W tym mrozie niestety ... Kolega w Maździe - 90 ma po 1 km. Ma tam jakieś dogrzewanie miski olejowej. Jedyna rzecz która podoba mi się w tamtym aucie.
-
[B5 ATJ] Szarpanie silnikiem przy 2 tyś . obrotów
Wydaje mi się, że to mróz. Na rozgrzewającym się silniku i odrazu wyjście w trasę miałem dokładnie ten sam objaw. Gdy auto pojeździło po mieście, objawy ustąpiły. Ja przyznaję zapomniałem wymienić filtr paliwa (jeżdżę na nim od lata 2008). Zaczekaj niech zrobi się troszkę cieplej i wtedy decyduj się na mechanika. Ja stawiam na filtr. A co do VAG? Ja mam ręcznego kupionego zresztą w Twoim mieście. Parę razy już pomógł, tak że pieniadze które na niego wydałem juz się zwróciły. Leży sobie w schowku w aucie i czeka na swój czas. Warto mieć.
-
[B5 AFN] Hamulec ręczny, a napęd Quattro
Panowie przepraszam za może naiwne pytanie. Czy na wstecznym działa cały napęd znaczy obie osie, czy jak w starych VV tylko przednia?
-
[B6 AVF] Zakup oleju na allegro
Zgadzam się z Oliverem. Częst jest tak, że na Allegro sprzedają hurtownie i normalne sklepy. Trzeba po prostu się trochę rozejrzeć.
-
[B6 AWX] Przy -17,5 nie odpalił
zamknij wszystko z akumulatorem, a drzwi kierowcy kluczem
-
[B5 ATJ] Kąt początku wtrysku
Nie mogę zarzucić logów ponieważ mam ręcznego VAG Scan. 2 razy wyrzucił mi błąd czujnika położenia wałka rozrządu. Wykasowałem i jeżdżę. Odkąd pamiętam mam nieprawidłowość w grupie 4 poz. 2 - kąt początku wtrysku rzeczywisty wynosi 0,61 zamiast od 1 do 2. Obroty biegu jałowego pływają ponad 900 powinny być poniżej. Wszystkie pozostałe wartości dla biegu jałowego w normie. Kąt synchronizacji oscyluje wokół 0. Przy zimnym silniku czasami nie chce zapalić. Ciepły od dotknięcia.Czy to oznacza, że pada mi czujnik położenia wałka rozrządu? Od dwóch dni przeszukuję forum, ale prawie wszyscy rozpisują się o czujniku wału korbowego. Zarzucałem pytanie w silnikach diesla, ale nie było odzewu. Dyskusja poszła w inna stronę i nic sie nie dowiedziałem. Nie mogę również odczytać grupy 13 - praca wtryskiwaczy Jeżeli umieściłem w niewłaściwym miejscu proszę moda o przerzucenie tam gdzie jego miejsce. [br]Dopisany: 14 Grudzień 2009, 21:11_________________________________________________Dzięki za podpowiedzi. Czujnik wałka rozrządu był usyfiony jakimś nalotem przypominajacym rdzę. Wyczyszczony i narazie ok. Co do pozostałych niejasności - nadal są niejasne.
-
[B5 ATJ] Czujunik położenia wałka rozrządu?
Świetnie to zrobiłeś. Dzięki za zdjęcie. Zajrzałem tam i co znalazłem? Tyle nalotu przypominającego rdzę, że .... Wyczyściłem, sprawdziłem kable i czekam na nastepną wpadkę, średnio były co tydzień. Narazie jest ok. Dzięki, odezwę się gdy znowu padnie i będę mógł odczytać kod błędu.