Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX] Przy -17,5 nie odpalił


irek800223

Rekomendowane odpowiedzi

witam

silnik przy minus 17 nie odpalil, filtry wymienione pare miechów temu olej też ropka na statoil dieselgold a i tak skubany chyba zamarzł

co zrobić żeby odżył

ps. kręciłem go pare razy ale nie chciał zapalić także aku chyba też ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaraz swój sprawdzę... bo mnie zdenerwowałeś... też mam -17 tylko świece coś szwankują...

pchnij go do kogoś do garażu... daj 5zł na prąd i farelka :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaraz swój sprawdzę... bo mnie zdenerwowałeś... też mam -17 tylko świece coś szwankują...

pchnij go do kogoś do garażu... daj 5zł na prąd i farelka :wink4:

dobra ta farelka :naughty:

a ja palilem mojego klekota w 2006 roku przy -32 C ( nawet fote zrobilem ) i odpalilem

zawsze jestem przygotowny do zimy :>

http://viewmorepics.myspace.com/index.cfm?fuseaction=viewImage&friendID=157419098&albumID=89082&imageID=3242959

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do sprawdzenia, filtr, świece, akumulator :mysli: to na początek

paliwa nie podejrzewałbym bo też tankuje dieselgold i jeszcze nikt nie narzekał na jakość, cysterna zawsze przyjeżdża na stacje bezpośrednio z lotosu :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Garaż i farelka to bardzo dobry pomysł :good: Kiedyś do Stara lub Jelcza się montowało grzałki w misce olejowej takie na 220v i słynna( wicha) Swieca płomieniowa w kolektor ssący to były czasy :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Garaż i farelka to bardzo dobry pomysł :good: Kiedyś do Stara lub Jelcza się montowało grzałki w misce olejowej takie na 220v i słynna( wicha) Swieca płomieniowa w kolektor ssący to były czasy :decayed:

dostał trybunę ludu do poczytania to od razu zaskoczył :decayed:

a tak poważnie to sprawdź co jest w filtrze paliwa :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaa, jeszcze mu każcie ognisko pod miską olejową rozpalić :D

Kolego, sprawdź świece żarowe, prawdopodobnie są niesprawne.

:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tym paliwem ze statoila sie tak nie jarajcie.. znam przypadek gdzie zimowy ON ze statoila zamarzl rozsadzajac filtr paliwa podczas gdy bajura z Lukoila bez problemu zachowala plynnosc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie zapominajcie o jednej rzeczy ON jest na okresloną temperaturę wyliczaną ze średniej 3 ostatnich dni. Np dziś na BP jak sie tankowałem to ekspedientka pytała informowała, że na dzień dzisiejszy ropa jest na -26*C i dodała, że ich termometra w nocy pokazywał -25*C a więc cienka granica.

Na statoilu sprzedają jakieś uzdatniacze do ropy i widziałem jak facetka do mazdy serii 6 lała do baku a samochód wyglądał na jkieś max 3 latka.

nie polecam tego specyfiku bo w robocie znajmy dolewał do służbówki i zapomniał o specyfiku i zostawił w śmiegu i rano znalexlismy preparat w konsystencji kaszki!!!!! w stężeniu 100% wieć jak to ma działać!!! w rozcienczeniu.

Jak dla mnie to najlepszy sposób to 5l Pb na bak ropy i nie ma problemu z rozruchem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

paliwo jak paliwo może zawieść dlatego warto wlewać dodatki do paliwka w zimie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, podstawą odpalenia auta w tak niskich temperaturach są działające świece żarowe.

Żaden z Was (poza Grześkiem) nie sprawdził ich działania, bądź nie napisał, że to zrobił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja A4 także dzisiaj postanowiła się zbuntować. Po trzech kręceniach aku osłabł zupełnie... kupiłem nowy akumulator i silnik zaskoczył na dotyk. Niestety, przy takiej temp. silnik przez pierwsze 30 sekund chodzi na 3 gary, więc tak czy inaczej czeka mnie sprawdzenie świeczek. Jestem już umówiony na wtorek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podstawa w takich warunkach to:

zdrowy akumulator

świeczki

sporo ON w baku

nie dopuszczanie aby w baku była rezerwa paliwa

ja mam nowy aku ale jak auto stało dwa dni na -15-18C to odpalił za drugim razem

pewnie świeczki mimo, że rok temu wymieniałem na nowe NGK :confused4:

troche dymku poleciało wiec na 100% świeczki u mnie

filtr paliwa ori z ASO wymieniony 5000 km temu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie świeczki mimo, że rok temu wymieniałem na nowe NGK

no ja tak miałem, jak jedna mi nie działała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i u mnie dzis rano podobna masakra :[

rozrusznik krecil ale przy 3ciej probie juz ledwo ledwo no i ten napis berechen czy cos tam.....

zastanawiam sie jak teraz ruszyc auto bo dopchac go nigdzie nie dopcham (pod gorke ma spora) pytanie czy w srode na ktrora zapowiadaja u mnie kolo 0 stopni uda sie odpalic....

pozdr

s.m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...