Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Dziwny odgłos po załączeniu klimatyzacji


adik1983

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam pytanie jak załacze klime słychac jakby dziwny odgłos jakby rolka jakas albo pasek

po wylaczeniu nie ma tego

taki rytmiczny odłos podobny do młynka

co to mozę byc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakby tak stanąć przed autem i "wsadzić" ucho pod maskę? To potrafi wiele powiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak załączasz sprężarkę i słychać takie głośne cykanie (nie wiem do końca jak to nazwać) to proponuję rozglądać się za nową sprężarką. Chyba że oddasz do regeneracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobnie właśnie dziś to zauważyłem i dlatego tu jestem.Czy ktoś rozwiązał problem? Czytałem że w b6 jest jakieś sprzęgło zrywne przy napędzie sprężarki i tam trzeba wymienić gumowe sprzęgiełko a jak jest w b5 czy ktoś rozbierał połączenie wałka sprężarki i koło ją napędzające a może tu jest sztywno i popiskują łożyska w sprężarce?

Co z piskiem-odgłosami w waszych niuniach A4 b5? Pozdrawiam Leszek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może też być za mało czynnika w układzie. Raz tak miałem tylko w innym aucie. Po włączeniu klimy słychać było jak coś się przeciska przez rury :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam że jest to wina zużytych łożysk w sprężarce.

wymieniales je u siebie?

trzeba wyciagac cala sprezarke, spuszczac czynnik i oddawac do regeneracji? czy mozna ja zostawic i wymienic na aucie?

u mnie z kolei sie teraz cos porobilo ze jak stoje na swiatlach z wlaczona klima to mam wrazenie ze przod auta wpada jakby w delikatne wibracje (tak jakby jakies lozysko bylo wyrobione, np w sprezarce lub na wiatraku o ile takie tam jest) podczas jazdy tego nie ma

adik1983 masz tak tylko na postoju czy caly czas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniałem łożysko w sprzęgle więc takie które pracuje na wyłączonej sprężarce. Do tego nie trzeba nic spuszczać.

Wymiana łożysk w sprężarce to już demontaż i oczywiście opróżnienie układu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabar a jakie miales objawy przed wymiana tego lozyska sprzegla?

Jak myslisz co moze byc u mnie nie halo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęgło pracuje jak sprężarka jest wyłączona. Był spory hałas w czasie pracy silnika, zdjąłem pasek i wyczułem że to właśnie sprzęgło.

Najlepiej też ściągnij pasek i ręką zobacz jak chodzi sprężarka. Następnie na krótko zapnij sprzęgło i znowu pokręć sprężarką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adik1983

Witaj..

A sprawdzałeś czy to nie hałasuje pasek ?

Miałem też dziwny odgłos coś podobny do Twojego ..wiec auto na podnośnik..(oczywiście ZABEZPIECZYĆ przed spadnięciem ) od kręciłem dolną osłonę i załączyłem klimę i pod auto...i ucho do sprężarki i cisza ...sprężarka nic nie hałasuje a odgłos słychać dalej..

wiec psikłem troszkę sprayem kokpit na rowki paska i cisza ręką od joł nie ma żadnej różnicy czy klima pracuje czy nie po za włączającym się wentylatorem podczas pracy klimy...

Polecam byś sobie to jeszcze sprawdził i wykluczył właśnie hałas paska... :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...