Treść opublikowana przez ROBERT
-
[ALL] Po wymianie termostatu bierze olej
Witam dzieki za odpowiedzi,ale mam nadzieje ze nie bedzie tak zle jak napisał kolega ronin że silnik do remontu(czy tymbardziej do wymiany). Sprawdze jeszcze ta odme. Jeszcze dodam jedno zeczasami po wyłączeniu dobrze nagrzanego silnika czasami czuc olejem z pod maski,to by raczej swiadczyło o jakims wycieku? Ale nie ma zadnych sladów._________________________________________________ Sprawdziłem odme i wszystko ok. w srodku tylko troszke "spocona" od oleju. Przyglądałem się też z góry troche silnikowi i nie ma sladów oleju poza rurka od bagnetu(tam gdzie ta "marchewka" do której wkłada się bagnet łączy sie z rurka metalowa która wchodzi juz do silnika) dodam ze niedawno mieniłem własnie bagnet bo miał ułamana góre. Dziwi mnie tylko to ze zaczął brac olej własnie po zmianie termostatu no i tego bagnetu.
-
Kody climatronika Audi A4 B5
Przycisk ręcznego nawiewu górnego znajduje sie w prawym górnym rogu na panelu klimatronika(symbol to taka strzałka skierowana do góry)
-
[ALL] Po wymianie termostatu bierze olej
No napewno nie paruje . Na mój "chłopski" rozum im cieplej tym bardziej metal sie rozszeża i uszczelnia jakies "dziórki", ale za to olej robi sie rzadszy i może przez jakies mikro szczeliny lub pękniecia wyciekac ale 1 litr to chyba było by coś widać. Zaznaczam jeszcze raz ze cieczy chłodzacej nie przybyło i nie ma w niej zadnych sladów oleju. Dzis sprawdzałem czy nie ma jakis sladów wycieku i zauwazylem ze silnik jest suchy i czysty,osłona tez w miare sucha(jak na ta pogode) bez jakichkolwiek sladów oleju. Po wyłączeniu silnika dobrze zagrzanego tak po ok. 10 minutach odkręciłem korek wlewu oleju i bardzo mocno się "kopciło". Po dymie z rury wydechowej trudno cos uznac przy tej pogodzie.
-
[ALL] Po wymianie termostatu bierze olej
Witam wszystkich Mam "problem" jak w temacie. Samochód kupilem w pażdzierniku 2008r czyli kolo 4 miesiecy temu,przebieg 194 tys.km(raczej wiarygodny) Przez pierwsze 1500 km jezdziłem z padniętym termostatem(temp.dochodziła do 60-65oC) i dość czesto sprawdzalem poziom oleju i nie było żadnego ubytku po tych pierwszych 1500 km. Po wymianie termostatu temp. rośnie do 90oC i cały czas równiutko trzyma tą temp. ale po przejechaniu ok. 2000 km (z tym nowym termostatem) musiałem dolać ok. litr oleju. Co może być przyczyną tak nagłej konsumpcji oleju? Czyżby przy wyższej temp. uszczelniacze zaczęły przepuszczac olej? W płynie chłodzącym nie ma żadnych śladów oleju,wyciek raczej też mało prawdopoobny ponieważ silnik jest suchy i osłona pod nim również. [b5] 2000r. 1.6 ANA. Dodam że moim poprzednim autem było równierz AUDI tyle tylko ze 80 [b3],miało przebieg 300tys.km. jeżdziło na pólsyntetyku i nie brało ani kropli oleju. Z góry dzięki za wszystkie pomocne wskazówki.
-
Kody climatronika Audi A4 B5
- Znaczenie ET Felgi
Tez sie zastanawiam nad 16" tyle ze mówie moge miec okazyjnie te 15". Jutro to jeszcze pomierze,a jak sie wkur... to wezme lewarek,sciagne kolo i przypasuje ta felge.- Znaczenie ET Felgi
No tak jak napisałem 7J Ja uważam ze to bedzie za mocno wystawac i moze trzec o nadkole. A troche szkoda bo sa firmy RONAL i sa w super stanie(a i taka symboliczna cena)- Znaczenie ET Felgi
Witam mój znajomy ma do sprzedania felgi aluminiowe 7J 15 ET 15. Czy to ET 15 nie jest za małe , czy felga nie bedzie za bardzo wystawać? Wiem ze moge to sprawdzic zakładając jedna felge ale czy warto sie brudzić? Wedłóg mnie to ET jest za małe?- [ALL] Jakie wycieraczki polecacie BOSCH/VALEO/MOT-GUM
Witam mam A4 po II lifcie (2000r.) i mam takie rozmiary wycieraczek : str.kierowcy 55cm(prosta ze spoilerem VALEO), str.pasażera 53cm(lekko wygięta w łuk VALEO). Czy po lifcie sa takie wymiary czy po prostu ktoś takie założył? Z tego co wiem to 55cm+53cm są w A6- Kody climatronika Audi A4 B5
Jak juz ci sie auto zagrzeje na zegarach do 90oC a na klimatroniku masz te ~82oC sprobuj zmiejszyc sile dmuchawy klimatronika i zmiejsz troche temp.powiedzmy na 22-24oC. U mnie wtedy zaraz temp. na 49 kanale rosnie nawet do 94oC i pozniej sie tak trzyma.Jak znowu zwieksze sile dmuchawy i zwieksze temp. na powiedzmy 26-27oC ta temp. zaraz spada do 87-89oC. Piszeto juz którys raz wskazania na kanale 49 klimatronika to napewno temp. nagrzewnicy,a tam temp.jest zawsze wyzsza od tej w bloku silnika(chyba ze masz właczona dmuchawe cieplego powietrza która schładza nagrzewnice jek zwykly wentylator i wtedy znowu temp.na "49" spada)- Kody climatronika Audi A4 B5
No bo jak napisalem przedtem ten czujnik od klimy musi byc gdzies w poblizu nagrzewnicy i tam temp. rosnie najszybciej,a czujnik od wskazan temp.na blacie jest w bloku silnika(dokladnie w poblizu termostatu). Jak wiadomo cieplo unosi sie do góry ,a nagrzewnica jest najwyzej. A co do termostatu to- Kody climatronika Audi A4 B5
Według mnie szybkosc wzrostu temp. na klimatroniku i na zegarach rozni sie poniewaz czujnik od "wskazówki na zegarach " jest umieszczony gdzies w bloku silnika, natomiast czujnik od klimatronika bedzie umieszczony gdzies w poblizu nagrzewnicy i przez to temp.rosnie szybciej. Jak właczysz ogrzewanie powiedzmy na 26oC i ustawisz sile dmuchawy na 70-80% to temp.na klimatroniku zacznie leciutko spadac. Z tego wniosek ze to temp. nagrzewnicy.Nie wiem czy to temp. plynu w nagrzewnicy czy moze temp. cieplego powietrza zasysanego przez dmuchawe do wnetrza pojazdu U mnie ta temp. jest na 49 kanale(mam 87 kanałow). A na 51 zawsze rosnie do 90oC i nie wiem co to jest(moze jakas nastawa,jakas żądana temp.?) W opisie "kodów klimatronika II" kanal 51 jest opisany jako temp. silnika, ale jakim prawem silnik zagrzewa sie zawsze tylko do 90oC i ani stopnia wiecej tego to juz nie rozumie Ale po co sie przejmowac takimi pierdolami. Czasami im mniej wiesz tym lepiej i głowa spokojniejsza.- Kody climatronika Audi A4 B5
U mnie mam 87 pozycji w "kodach klimatronika" i na 51 pozycji temp.rosnie zawsze do 90oC, temp.cieczy mam na 49 kanale. Jezeli temp.na zegarach rosnie ci tylko do 70-75oC to Wymien termostat. A czemu pali pod "blaszakiem" a nie pali pod "chmurką" tego nie wiem. To już jest wyzsza szkoła jazdy Wedłóg mnie ten czujnik nie ma nic wspólnego ze "ssaniem". Owszem im nizsza temp. silnka tym bogatsza jest mieszanka paliwa. Wiec (ja tak uwazam jak sie myle to niech Ci ktos podpowie lepiej) jakby ten czujnik mial cos wspolnego z tym "ssaniem" to tym bardziej powinienes go odpalic przy nizszej temp. bo mieszanka była by bogatsza. A tak poza tematem fajnie tak stac pod blaszakiem w te mrozy nie (ja tez tak mam ) a teść sobie stoi jakimś jeb...m fordem escortem '91r w garazu pod domem i to ogrzewanym! A tu moja Niunia marznie- [B5 AJM] Wentylator a chłodnica - pytanie
W Twoim przypadku klima jest włączona jesli masz włączoną śnieżynkę na panelu klimatronika, po lifcie zamiast śnieżynki jest przycisk ECON Powiedzmy jeżeli włączysz nawiew na przednia szybę to wtedy klima włącza się automatycznie(pojawia się śnieżynka lub gaśnie tryb ECON) oczywiście jeżeli jest >5oC (u mnie > 2.5oC)- [B5 AJM] Wentylator a chłodnica - pytanie
chyba chodzilo Ci o włączenie. ja mam stary klimatronic i mam sniezke zamiast econ w takim razie sprawdze najpierw bezpiecznik, bo cos mnie sie wydaje ze ten wiatraczek sie nie wlacza rowniez gdy temp. plynu chlodzacego jest za wysoka. u mnie klima sie wlacza rowniez od okolo 2,5-3oC. dzieki za info i pozdrawiam Chodziło mi o wyłączenie trybu ECON bo wtedy włącza sie spreżarka klimatyzacji, a wlączenie ECON powoduje wyłączenie sprężarki- [B5 AJM] Wentylator a chłodnica - pytanie
Za wlaczanie wentylatora odpowiada czujnik cisnienia w ukladzie klimatyzacji i czujnik temp. w chlodnicy. Bezpiecznik jest pod oslona plastikowa pod kierownica. Wentylator powinien sie wlaczyc jezeli wylaczysz tryb ECON na panelu klimatronika i jezeli temp.przekracza 5oC ( u mnie wlacza sie sprezarka juz od 2oC)- Termostat i czujnik cieczy chłodzącej G2 G62 w Audi A4
Witam U mnie temp. na zegarach po kilku km. "stoi" równiutko na 90C a na klimie temp. na "49" jest zalezna od tego z jaka sila dmuchawa schładza nagrzewnice. Przykladowo dmuchawa na 75% mocy(ok 10 kresek) ogrzewanie na "HI" i temp.na "49" wacha sie od 83-86C, zmiejsze moc dmuchawy na powiedzmy do 50%(7 kresek) to na kanale "49" temp. rosnie do ok.90C, jak jeszcze zmiejsze moc dmuchawy powiedzmy do 30%(4 kreski) temp. rosnie do 93-94C i caly czas sie tak trzyma. Z tego wnioskuje ze czujnik odpowiedzialny za wskazania na kanale "49" klimatronika jest gdzies w poblizu nagrzewnicy,a czujnik od wskazan temp. na "zegarach" jest w innym miejscu.- [ALL] Numer bagnetu oleju
Dzieki bardzo! Mozna zamknac temat.- [ALL] Numer bagnetu oleju
Witam. Chcialbym kupic bagnet oleju (kupilem samochód juz ze zlamanym) ale nie wiem jaki jest jego numer,a jest dosc duzo rodzaji. Akurat jest tak ulamany ze nie ma na nim numeru. Mial bym prosbe do posiadaczy "ETKI" zeby sprawdzil mi ktos jaki jest numer bagnetu.A4 B5 1.6 ANA (74kW) Z góry dzieki!- Kody climatronika Audi A4 B5
U mnie temp. cieczy chlodzacej klimatronik pokazuje na 49 kanale a na 51 to jest "temp. silnika" ale ona i tak zawsze dochodzi do 90C. Dodam za mam 87 kanałow w klimatroniku.- [B5 AJM] Wentylator a chłodnica - pytanie
Witam wątek troche stary ale zawsze znajda sie osoby z tym problemem-nie działajacy wentylator klimatyzacji. U mnie tez był ten poblem. Dzis wziałem sie za niego i po kolo 3-4 godzinkach wentylator rozłozony na czesci i poskładany z powrotem. Wymienilem szcotki(stare mialy pare milimetrów), wyczyscilem wszystko,a było tego syfu naprawde duzo. I teraz idzie jak burza! Fajna zabawa-zachecam wszystkich z "niezyjacym" wentylatorem do jego naprawy to bardzo proste!- [ALL B5] Zimowe opony 205/55-16 a 195/65-15
Witam Dolacze sie do tematu. Miałem juz mase roznych zimowych opon, a teraz mam Michelin Alpin A3 (195/65R15) i do tej pory nie miałem lepszych.- Termostat i czujnik cieczy chłodzącej G2 G62 w Audi A4
Witam. Dzis pojezdzilem troche dłuzej(wczoraj wymienilem termostat) i sprawa wyglada tak. Po przejechaniu jakis 7-8km temp. na zegarach 90C na klimatroniku na "kanale 49" 81-83C klimatronik włączony na "HI" i dmuchawa na ok 8-10 kresek tak jak ustawil to tryb "AUTO". Zmniejszylem sile dmuchawy do 3-4 kresek i bardzo szybko wskazania na"49" wzrosły do 91-93C. Z tego wnioskuje ze "kanal 49" klimatronika wskazuje temp. w nagrzewnicy albo czujnik który jest odpowiedzialny za te wskazania jest gdzies w poblizu nagrzewnicy i jesli dmuchawa chodzi na dosc wysokich obrotach poprostu schladza plyn jak normalny wentylator. Jesli sie myle to juz k...a nie wiem- Termostat i czujnik cieczy chłodzącej G2 G62 w Audi A4
To co może być przyczyną tej różnicy? Dziś jeszcze pojeżdze troche wiecej i to dokładnie posprawdzam.- Termostat i czujnik cieczy chłodzącej G2 G62 w Audi A4
Witam ja tez dołącze sie do tematu. Dziś wymieniłem termostat i temp.na zegarach po kilku km stoi równiutko na 90C natomiast wskazania klimatronika na 49 kanale to 81-83C. Czy jest możliwa taka róznica miedzy "zegarami" a "klimatronikiem"? Dodam iz przed wymiana wskazówka na tablicy zegarów "leżała" na 60C natomiast kanał 49 klimatronika wskazywał 59-61C. - Znaczenie ET Felgi