Treść opublikowana przez ROBERT
-
[B5 1Z] Sprężarka i wentylator się nie załączają
Została nabita...a czy sprawdzana była szczelnośc układu? Dokładnie o to mi chodzi. Może czynnik Ci uciekł. Pozdr.
-
[B5 1Z] Sprężarka i wentylator się nie załączają
ja bym proponował jechać tam gdzie nabijali Ci tą klimę i niech sprawdzą co jest nie tak. Może niedokładnie coś dokręcili i czynnik uciekł, albo czujnik wysokiego ciśnienia albo niskiego ciśnienia czynnika wyłącza Ci klimę
-
[B5 ADR] Wentylator nawiewu-pobór prądu
W samochodzie mamy 12V instalację. Policz jaką wtedy moc pobiera wentylator: 12[V] x 15[A] = 180 Watt To chyba nie dużo co ? Tak duże prądy są potrzebne bo w samochodach mamy tylko napięcie 12V. P-moc I-prąd U-napięcie P = U x I [W]
-
[B5 AJM] Wentylator a chłodnica - pytanie
Na włączonej klimie wentylator chodzi cały czas na "biegu szybkim" - przy włączonej klimatyzacji jest tylko jeden bieg. Podczas nagrzania się płynu G12 w chłodnicy do 92-97C włącza się I bieg tegoż wentylatora(wyłącza się przy ok.84C), po nagrzaniu się płynu do temp. 99-105C włącza się II bieg a wyłącza się przy ok. 91C i przechodzi na I bieg. Pozdr.
-
[B5 AJM] Wentylator a chłodnica - pytanie
Na włączonej klimie idzie na II biegu (czyli szybko) tak długo jak jest włączona klima.
-
[ALL B5] Dziwny odgłos z okolicy baku
Dzięki wielkie. Jeżeli tak ma być to spoko. Tylko przedtem nie było takiego odgłosu
-
[B5 1Z] Problem z vag com
Podłączam pod laptop USB,później fejs do złącza w aucie,przekręcam kluczyk i uruchamiam VAGa. Wchodzę w "OPTIONS" wybieram COM(1-4) aż znajdzie interfejs > napisze OK i "interfejs found" czy jakoś tak.
-
[B5 ANA] Pasek rozrządu
Pompa wody w tym silniku jest napędzana paskiem rozrządu
-
[ALL B5] Dziwny odgłos z okolicy baku
Witam Po przekręceniu stacyjki w poz."ON" słychać jak włącza się na chwilkę pompa paliwa-wszystko ok,ale od jakiegoś czasu czasami po tym "brzęczeniu" pompy słychać taki dziwny odgłos gdzieś z tyłu samochodu chyba z baku tak jakby część paliwa pod ciśnieniem powracała z powrotem do baku. Myślałem że mogło gdzieś rozszczelnić jakiś przewód paliwowy ale nie czuć paliwem. Jest w baku albo gdzieś jakiś zaworek który może przepuszczać z powrotem paliwo do baku? Dodam że auto pali bez problemu. Z góry dzięki za odpowiedzi.
-
[B5 1Z] Problem z vag com
Uważam że wszystkie fejsy na USB po prostu tak mają(nie jest to połączenie tak dobre jak za pomocą COMa) niestety. Mi w polskim VAGu też co chwilę traci połączenie i nie wiem już naprawdę o co jest grane. Najlepiej chodzi mi z VAG 311.2-N(pełna wersja) tylko żeby nawiązać połączenie muszę czasami troszkę się pomęczyć ale potem jest już ok-nie wiem czemu co jakiś czas zmienia mi się z COM4 na COM3.
-
[B5 1Z] Problem z vag com
Kabel mam Viakena KKL USB.Program VAG 311.2-N(pełna wersja). Czasami też mam problem połączyć się za pierwszym razem,ale po dwóch,trzech próbach wchodzi w dany blok (problem jest tylko z "08 HVAC"czyli klimatronik) próbowałem zmienić ustawienia jak to jest opisane na forum ale w ogóle nie mam takiej możliwości(całkiem co innego wyświetla mi się w menadżerze urządzeń) Mam jeszcze VAG 409 i w opcjach jest tam już USB ale nie komunikuje mi się z fejsem,tylko przez COM4 nie wiem czemu.
-
[B5 1Z] Problem z vag com
Witam. U mnie też wyskakuje taki komunikat ale wszystko chodzi jak należy mam VAG 311.2-N.
-
Audi czy VW?
Dle mnie tylko przód "piękny" reszta VW czyli 4+ (na 6)
-
[ALL] A4 1.6 vs A3 1.8 20V
Witam. Dziś przy grillu wkurwił mnie teściu. Kupił niedawno A3 1.8 20V 1996r (niecałe 200kkm przebiegu-sprawdzone w ASO Rybnik) ja mam od ponad roku A4 1.6 2000r.(troszkę ponad 200kkm-spr. w ASO Rybnik)-przedtem miałem 80 B3. Cwaniakuje gościu że nie mam szans!!! To jest zwykły LAIK który tak naprawdę nie ma pojęcia co znaczy AUDI (przedtem jeździł fordem escortem) Powiedziałem jak wyrównamy wagę to nie ma szans !!! Moja A4 ok. 1300kg jego A3 ok 1100 kg. Ale ma 24 KM więcej. Mam jakieś szanse????!!!! Poradźcie jak gnojowi doj**ać !!!!??????? Pozdrawiam Myślałem jak go nie będzie poprzestawiam mu coś VAG-iem ???!!! Proszę wszystkich właścicieli AUDI o pomoc w zniszczeniu tego peniska !!!! Ostrzeżenie za bluzganie
-
Jaki olej silnikowy do Audi?
U mnie jest naklejka 0W-30 Aral Supertronic II
-
Jaki olej silnikowy do Audi?
Witam dołączę się do tego tematu. Niedawno miałem wymieniane uszczelniacze zaworowe i pierścienie bo silnik {1.6 ANA } konsumował 1l/1kkm oleju. "Helmut" w Niemczech stosował "Longlife Service" i silnik przy przebiegu 200kkm był tak zasyfiony że zapiekło pierścienie. Wszystkim odradzam wymiany oleju w tzw. "Longlife". Ja teraz regularnie wymieniam co 10kkm. Po takim zabiegu wiadomo mam nowe uszczelki, jak wspomniałem uszczelniacze i pierścienie.Silnik w tej chwili nie bierze ani kropelki oleju. Czy jest dobrym pomysłem zastosowanie płukanki np. takim środkiem http://www.liquimoly-sklep.pl/product-pol-5012-Pro-Line-Engine-Flush-Liqui-Moly-2427-Opakowanie-0-5L-.html ? Chyba jedyne miejsce które może się rozszczelnić to simering od strony skrzyni. Teraz mam Castrol Magnatec 10W-40(który jak się okazało ma normę VW 505.00 - nie dla benzyny!!!) Napewno zmienię na Liqui Moly. Czy mogę po takim "zabiegu" śmiało zastosować pełen syntetyk np.http://www.liquimoly-sklep.pl/product-pol-2027-Olej-silnikowy-Synthoil-High-Tech-5W-40-Liqui-Moly-2622-Opakowanie-1L-Dostepne-1L-4L-5L-20L-60L-205L-.html czy może tylko wypłukać silnik i zostać przy półsyntetyku http://www.liquimoly-sklep.pl/product-pol-2045-Olej-silnikowy-Super-Leichtlauf-Motoroil-10W-40-Liqui-Moly-2624-Opakowanie-1L-Dostepne-1L-4L-5L-20L-60L-205L-.html Czy ktoś z was przechodził z "semi" na "full" jak tak to jakie efekty? Rozszczelnił się komuś silnik?Pozdrawiam.
-
[B5 AFN] Wymiana wisko - problem z odkręceniem śruby
Dokładnie tylko jakimś konkretnym (jakiejś porządnej firmy) imbusem masz szanse to odkręcić,z imbusami typu "wszystko po 3 złote" nawet nie próbuj bo nie masz szans a jeszcze zniszczysz śrubę.
-
[B5 ADP] Skaczące obroty - problemu ciąg dalszy
Witam podepnę się do tematu. Mam dokładnie taki sam silnik jak ty kolego i takie same objawy. Raz są a raz autko jeździ że aż miło. Tylko mi aż tak "mocno" nie falują tzn. nie idą nigdy same powżej 1tys obr/min. tylko w dól szczególnie po dodaniu gazu i zaraz wracają na ok.800-900. Czyściłem już przepustnicę,przepływomierz i nic nie pomogło. Jedynie pomaga jak odłączę klemy od akumulatora na jakiś czas i zrobię na nowo autoadaptację wtedy jeździ jakieś dwa dni normalnie,a potem znowu to samo. Napisz jeżeli rozwiązałeś już ten problem,co było przyczyną? Pozdrawiam.
-
[B5 ADR] Czyszczenie przepustnicy
Dzięki. Stara uszczelka była jak "nówka". Wyczyściłem przepustnicę i jest ok. Dla mnie bardzo prosta robota,polecam wszystkim którym falują obroty,tylko z początku wydaje się to takie skomplikowane. (najlepiej spuścić najpierw płyn ze zbiorniczka wyrównawczego wtedy mniej wycieknie,tylko ok. 200-300ml.) pozdrawiam.
-
[B5 ADR] Czyszczenie przepustnicy
Witam. Chciałbym także wyczyścić przepustnicę. Mam pytanie : czy trzeba zakupić nową uszczelkę lub można założyć starą ? Jak trzeba nową to czy dostanę ją w IC czy lepiej w ASO?
-
[ALL B5] Różnica między VAG-iem a kodami klimatronika
Witam.U mnie sprawa wygląda tak: wymieniony termostat, czujnik temp., sprzęgło wisko. Temp. na zegarach cały czas równiutko 90C , na klimatroniku podczas jazdy 94-96C, w korku dochodzi do 100C. Wskazania VAG są o ok.5 st. Celsjusza mniejsze. I tutaj moje pytanie czy wskazanie kanału 49 klimatronika może się różnić od wskazań na VAG-u ? Poza tym przy nawet tych 100C nie włącza się went.elektr. bo dół chłodnicy zimny(dużo brakuje do 95C żeby włącznik wentylatora chłodnicy zamknął obwód zasilania sterownika 1-go biegu tegoż wentylatora) Dopiero po chwilowym(ok 5-10 min.) postoju dół chłodnicy i dolny wąż robią się gorące. Od ok. 98-99C(według klimatronika)czyli według VAG ok.93-94C słychać włączające się wisko podczas dodania gazu. Według mnie są to jak najbardziej "zdrowe" objawy. Temp. na klimatroniku różni się od wskazań VAG. Skąd ta różnica skoro to ten sam czujnik G62 ? To jaką temp. otrzymuje ECU ? Z klimatronika czy jest to inny program i wszystko jest ok ?
-
[B5] korek zbiornika wyrównawczego a temp. silnika
Witam. Odgrzeje ten stary ale jakże temat "na czasie" w te upalne dni. U mnie sprawa wygląda tak: wymieniony termostat, czujnik temp., sprzęgło wisko. Temp. na zegarach cały czas równiutko 90C , na klimatroniku podczas jazdy 94-96C, w korku dochodzi do 100C. Wskazania VAG są o ok.5 st. Celsjusza mniejsze. I tutaj moje pytanie czy wskazanie kanału 49 klimatronika może się różnić od wskazań na VAG-u ? Poza tym przy nawet tych 100C nie włącza się went.elektr. bo dół chłodnicy zimny(dużo brakuje do 95C żeby włącznik wentylatora chłodnicy zamknął obwód zasilania sterownika 1-go biegu tegoż wentylatora) Dopiero po chwilowym(ok 5-10 min.) postoju dół chłodnicy i dolny wąż robią się gorące. Od ok. 98-99C(według klimatronika)czyli według VAG ok.93-94C słychać włączające się wisko podczas dodania gazu. Według mnie są to jak najbardziej "zdrowe" objawy. Temp. na klimatroniku różni się od wskazań VAG. Skąd ta różnica skoro to ten sam czujnik G62 ?
-
[ALL] Castrol Magnatec/Motul/Liqui Moly ?
Zalałem Castrolem a z jakiego źródła jest tego nawet najstarsi górale nie wiedzą. Ostatnio miałem z tego samego sklepu i było ok. Czy taką "podróbkę" można w jakiś sposób poznać?
-
[B5 AFB] Podłączenie wentylatora klimatyzacji
Witam jak włączysz klimę to w tym momencie musi zacząć kręcić się went.elektryczny. Jeżeli nie pracuje to znaczy że jest coś nie tak z nim. Ja mam wtyczkę pod tą osłonką plastikową koło zbiorniczka na płyn do ukł. wspomagania. Musisz "szukać po kablu"zaczynając od wentylatora aż dojdziesz do wtyczki która to jest i wtedy jakimś dodatkowym przewodem złączyć styki wtyczki z "+" i "-" akumulatora. Mi też nie włączał się ten wentylator,po wyciągnięciu go i "rozebraniu" (trzeba powyginać takie blaszki na silniczku tego wentylatora) okazało się że szczotki były zużyte do "zera". Zakupiłem podobnej wielkości szczotki,dotarłem je do odpowiednich rozmiarów i wymieniłem. Teraz wentylator śmiga aż miło. A jaka satysfakcja że zaoszczędziłem koło 200 złoty na nowy wentylator. Koszt takich szczotek (są cztery) to około 15 złoty + robocizna(ja zrobiłem to sam)
-
[ALL] Transport zakupionego sprzęgła wisko
Witam. Zakupiłem wczoraj nowe wisko ori BEHR. Wymieniłem go i po odpaleniu silnika i nagrzaniu się wszystko było ok. wisko chodziło jak należy. Dziś wróciłem z pracy ,temp. na klimatroniku 96 stopni otwieram maskę i próbuję zatrzymać wentylator wiska palcem,o dziwo udało mi się.Po zgaszeniu silnika wentylator nie stawia prawie żadnego oporu,a wczoraj nawet na zimnym silniku stawiał wyczuwalny opór. Dzwoniłem do tej firmy gdzie kupiłem to wisko i powiedzieli mi że na pewno źle przewoziłem to wisko i się wstrząsnęło i dopiero po jakimś czasie na nowo się ułoży. Czy ktoś słyszał o czymś takim czy to możliwe? A może po prostu próbują wcisnąć mi jakiegoś bubla. Slyszał ktoś o czymś takim żeby wisko się po jakimś czasie ułożyło? Czy jest możliwe że wisko nie włącza się bo mam zatkaną chłodnicę i nie ma nawiewu gorącego powietrza na wisko? (jeszcze takie coś mi powiedzieli w tej firmie "chłodnic-pol" gdzie zakupiłem to sprzęgło)