Treść opublikowana przez ROBERT
-
[ALL] Brak kompatybilności z OBD-II w A4 ???
Witam. Może mi ktoś powiedzieć czemu wyświetla mi się taki komunikat w teście OBD-II w VAGu. Audi A4 2000r. 1.6[ANA] mam dwie sondy [EURO4] więc musi być kompatybilny z OBD-II, a tu wyskakuje że nie jest. O co chodzi, można to jakoś zmienić? Pisze tak jakbym miał wybrać czy to Audi, VW, Seat czy Skoda w INDIVIDUAL CONTROLLERS.
-
Termostat i czujnik cieczy chłodzącej G2 G62 w Audi A4
Na którym kanale sprawdzasz w klimatroniku 49 czy 51 ?
-
[ALL] 15 READINESS-kody gotowości
W tym silniku nie ma EGR ale jest "kombi zawór"-kombi valve,współpracuje z ECO pompą. Został mi jedynie do ustawienia "w gotowości"-"0" katalizator. W servisie powiedzieli mi czy mam w ogóle kat, no ale chyba mam tak by 2 sonda wywalała jakiś błąd chyba nie? Powiedzieli mi też że jak robię krótkie odcinki to może się kat zatykać i że mam przegonić go w jakiejś dłuższej trasie. Co Wy na to ?
-
[B5 ADR] "Nowy" silnik a remont starego.
Jeżeli 1l/800-900km to napewno nie uszczelniacze tylko pierścienie. A to minimalny koszt ~1200-1500 PLN (z robocizną) chyba że założysz ORI pierścionki (w co wątpię) to co najmniej 2000PLN
-
[B5 ADR] "Nowy" silnik a remont starego.
Niech autor tematu najpierw w miarę dokładnie się wypowie ile tego oleju mu bierze. Bo jeżeli się okaże ze bierze ok. 0.5l/1kkm to nie tak strasznie i według mnie wtedy będą to gumki. Jeżeli spalanie wynosi już ok. 1l/1kkm no to już raczej pierścionki(najprawdopodobniej pierścienie olejowe-zgarniające są zapieczone) u mnie tak było, powodem było stosowanie przez "Helmuta" oleju LONGLIFE i wymianę go co 30 kkm. Brał mi 1l/1kkm :wallbash:
-
Termostat i czujnik cieczy chłodzącej G2 G62 w Audi A4
Do Ecu idzie sygnał z G62. Widocznie masz jakiś problem z klimatronikiem, najpierw sprawdź ten błąd 49.1 Jest jeden czujnik temp. zespolony (czyli dwa w jednym G2/G62) -G2 odpowiada za wskazania na zegarach(można go sprawdzić w [17INSTRUMENTS] i jest wykorzystywany przez klimatyzację. Nie ma nic wspólnego z pracą silnika. -G62 podaje sygnał do sterownika (ECU) i ma bardzo duży wpływ na pracę silnika, szczególnie na dawki paliwa,ssanie itp.
-
Termostat i czujnik cieczy chłodzącej G2 G62 w Audi A4
Kanał 49 w klimatroniku to wskazanie czujnika G2
-
[B5 ADR] "Nowy" silnik a remont starego.
Sorry Niestety tak myśli większość ludzi że wleje minerała i przestanie mu brać olej, przecież to nie ma żadnego znaczenia pełny syntetyk jest tylko rzadszy niż mineralny w niskich temp. a potem to samo, oczywiście syntetyk ma o wiele więcej dodatków uszlachetniających, w tym myjących co może doprowadzić do wymycia nagaru i powstania jeszcze większego problemu, ale niech nikt nie myśli że olej mineralny jest gęstszy od syntetyku
-
Termostat i czujnik cieczy chłodzącej G2 G62 w Audi A4
Podepnij VAG wejdź w klimę - [08 AUTO HVAC] i sprawdź co to za błąd(chyba że wiesz co ten błąd znaczy). Wskazania kanału 49 w klimatroniku to wskazania G2, nie ma to wpływu na pracę silnika. Wskazania G62 sprawdzisz VAGiem w [01 ENGINE]
-
Termostat i czujnik cieczy chłodzącej G2 G62 w Audi A4
ŁOSIA KTOSIA :polew:
-
[ALL B5] Pytanie po wymianie przepływomierza
Ok to sprawdź jak możesz co pokazuje, bo u mnie widzisz jest to samo[br]Dopisany: 08 Listopad 2009, 12:50_________________________________________________Dziś jeszcze raz zrobione logi: gr.003 dyn. z lmm: gr.003 dyn. bez lmm: gr.002.003.101 stat. z lmm: gr.002.003.101 stat. bez lmm: Jak widać w logach stat.(gr.002.003.101) po odpięciu lmm wart, są trochę większe, a w logach dyn. są identyczne Po odpięciu lmm jednak pojawiają się błędy: Sunday, 08 November 2009, 13:42:03 VAG-COM Version: Release 409.0-US Control Module Part Number: 3B0 906 018 A Component and/or Version: 1,6l/2V SIMOS3 00HS0009 Software Coding: 08001 Work Shop Code: WSC 06335 2 Faults Found: 16486 - Mass Air Flow Sensor (G70): Signal too Low P0102 - 35-10 - - - Intermittent 16497 - Intake Air Temp. Sensor (G42): Signal too High P0113 - 35-10 - - - Intermittent
-
[ALL B5] Pytanie po wymianie przepływomierza
Najbardziej mnie dziwi że jest tak samo z lmm i bez. I czemu nie wywali błędu jak go wypnę.
-
[ALL B5] Pytanie po wymianie przepływomierza
Ale 56 g/s było dopiero przy 4000 RPM to jeszcze daleko do odcięcia
-
[ALL B5] Pytanie po wymianie przepływomierza
No to według logu zamieszczonego powyżej przy ~4800RPM mam ~ 70g/s. Co 1000 RPM wskazanie MAF rośnie o ok.15g/s. Ocięcie jest na 6500RPM, to by wyszło ok. 90-95g/s co w moim przypadku daje 90-95% czyli chyba (nawet chyba ponad normę) Dziwi mnie tylko czemu po odpięciu wtyczki jest to samo i czemu nie pojawia się jakiś błąd
-
[ALL B5] Pytanie po wymianie przepływomierza
Ale mi pali w normie. Którą grupę logowć by sprawdzić wskazania rzeczywiste lmm ?
-
[B5 AEB] Padnięte pierścienie na tłokach przyczyną dostania się benzyny do oleju?!
No na pewno z benzyny nie robi się majonez (olej stał by się dużo rzadszy). Jeżeli już miałeś ściągniętą głowicę to chyba wymieniłeś uszczelkę, teraz możesz sprawdzić czy to było to nie ?!
-
[B5 ADR] "Nowy" silnik a remont starego.
Tak właśnie myśli większość ludzi (ale to barany) :polew: Sprawdź rano czy idzie niebieski dymek zaraz po odpaleniu(choć przy tych temp. będzie ciężko,ale może masz jakiś ocieplany garaż itp.) Jak jest niebieski (bączek) po odpaleniu zimnego silnika to uszczelniacze. Koszt ok. 100PLN + robota (jak znajdziesz jakiegoś konkretnego mechanika to zrobi to bez zrzucania głowicy)
-
[ALL B5] Pytanie po wymianie przepływomierza
Czyli w gr. 003 mam poz.2 przepływka, 3 poz. potencjometr(przepustnicy a raczej przy pedale gazu)[br]Dopisany: 07 Listopad 2009, 14:51_________________________________________________To gdzie wart. rzeczywiste a gdzie domyślne ? Gdzieś czytałem że dla silnika 1.4-1.6 w gr.101 podczas jazdy na 3 biegu ze wciśniętym pedałem gazu do podłogi(log dyn.) przy 3000RPM lmm powinien wskazywać 50-70 mg/s
-
Termostat i czujnik cieczy chłodzącej G2 G62 w Audi A4
Noramlne ze jak chodzi Ci ogrzewanie to silnik dłużej się nagrzewa. Dmuchawa schładza cały czas nagrzewnicę Poza tym ON zawsze trochę dłużej się nagrzewa niż PB
-
[B5 ADR] "Nowy" silnik a remont starego.
Za 2000PLN to nad innym niczym bym się nie zastanawiał. Zawsze jeszcze zostanie kupa części na podmianę lub na sprzedaż(jak dobrze pokombinujesz to nawet cała kasa może się zwrócić)
-
[ALL B5] Pytanie po wymianie przepływomierza
No ale w gr. 003 mam w 2 poz. wart. z lmm, a w 3 "LOAD" czyli wg. mnie to ile nacisnąłem pedał gazu (dałem przy logu do podłogi i jest 100%) Może to nie ta grupa? Może cały czas loguje tylko wart. domyślne i przez to cały czas są takie same
-
[B5 ADR] "Nowy" silnik a remont starego.
Jak wyremontujesz silnik przynajmniej wiesz co i jak, a z używanymi silnikami typu "mały przebieg" jest różnie. Najpierw musisz powiedzieć powiedzmy ile bierze na 1 kkm
-
[ALL B5] Pytanie po wymianie przepływomierza
Powiem tak: był problem z obrotami,dokładniej mówiąc po wciśnięciu sprzęgła lub podczas postoju i dodaniu gazu(no i oczywiście puszczeniu) obroty czasami nie zatrzymywały się na ~850 tylko spadały niżej ( nawet niekiedy na 500RPM!) teraz już się tak nie dzieje (no może czasami spadną na ~750-800RPM)[br]Dopisany: 06 Listopad 2009, 23:09_________________________________________________ Nowe logi będą jutro,bo dziś niestety nie było tyle czasu Jeszcze jedno pytanie:Loguję poprawną grupę ? Tzn. 003 ?
-
[ALL B5] Pytanie po wymianie przepływomierza
Tutaj LOG bez przepływki ( z odpietą wtyczką) [br]Dopisany: 06 Listopad 2009, 22:59_________________________________________________ W serwisie w którym zajmują się wyłącznie samochodami grupy VAG (nie ASO) tak stwierdzono
-
[ALL B5] Pytanie po wymianie przepływomierza
jesli chodzi ci o "wyuczenie" nowej przeplywki-nie istnieje cos takiego-przeplywka to w skrocie przewod,ktory sie nagrzewa,a przeplywajace powietrze studzi go do okreslonych temperatur,co ECU odbiera jako wartosci,wyswietlane w Vagu To dlaczego zawsze te wskazania są jednakowe ?