Treść opublikowana przez ROBERT
-
[ALL] ATE POWER DISC - opinie
Widać,że niektórzy mieli trudne dzieciństwo :gwizdanie:
-
[ALL] ATE POWER DISC - opinie
- [ALL] ATE POWER DISC - opinie
O takie opinie mi chodziło , a nie typu BREMBO ORO lepsze itp...- [ALL] ATE POWER DISC - opinie
Takie są właśnie opinie jedni chwalą , a jedni nie założyli by tego nawet największemu wrogowi . Jak wspomniałem wcześniej nie chodzi mi o jakieś "sportowe" do szybkiej ,dynamicznej jazdy(a raczej hamowania). Chodzi mi o tarcze które będę użytkował w nazwijmy to "normalny" sposób. Tarcze już mam , pojeżdżę i zobaczę. Po kilku kkm napiszę jak się sprawują przy takiej "normalnej" jeździe. Tylko przez to je zakupiłem bo dostałem je 20 PLN-szt. drożej niż gładkie ATE- [ALL] ATE POWER DISC - opinie
SRORO czy POSRORO temat wątku jest o opiniach ATE PD- [ALL] ATE POWER DISC - opinie
Ja mam zacisk LUCAS - tarcza 280x22- [ALL] ATE POWER DISC - opinie
Witam Jak pisałem na początku tego wątku chodzi mi o tarcze ATE Power Disc 280x22 wentylowane, a nie o jakieś BREMBO ORO czy SRORO. Niepotrzebne mi tarcze 321 mm w silniku 1.6 Pytam o opinie tarcz ATE PD i o takie proszę. Niektórzy piszą ze sie szybko zużywają, krzywią.... Ale jak się tak z nimi dzieje to jeszcze napiszcie w jaki sposób "traktujecie,traktowaliście" te tarcze , czy to była normalna jazda i hamowanie , czy 1 bieg but,2 bieg but,3 bieg but i hebel na maksa, i potem znowu to samo. Chodzi mi o to jak sprawa wygląda podczas w miarę normalnej jazdy , użytkowania tych tarcz (chociaż dla niektórych "normalna" jazda to taka o jakiej wspomniałem zdanie wcześniej)[br]Dopisany: 30 Listopad 2009, 16:10_________________________________________________ Tu kolega chyba jako jedyny mnie rozumie- [ALL] ATE POWER DISC - opinie
Ja mam zamówione ATE PD + klocki ATE (też zamówione u kolegi z forum) zobaczymy jak się spiszą. Jak wytrzymają 50kkm to też będzie super. Niektórzy nie mogą się nachwalić tych tarcz , a niektórzy narzekają może ci co kupowali gdzieś z allegro z nieznanego źródła. poza tym niektórzy kupują nowe tarcze i zamiast je trochę "dotrzeć" to od razu je katują (bo uważają że sa jakieś sportowe to mozna od razu pełną parą na hebel) a potem narzekają że pokrzywione.- [B5 AHL] Długie łapanie temperatury!!!czy to normalne?
U mnie też się nagrzewa teraz ok. 5-6 km i wszystko jest ok. Niczym nie przytykaj chłodnicy,tak się robi jak nie ma się termostatu,w chłodne dni bo w lato i tak by Ci się zgotował Jak termostat sprawny to chłodnica nie ma żadnego znaczenia dopóki nie osiągnie ~87*C, wtedy termostat się otwiera i puszcza płyn w duży obieg ( na chłodnicę) Jeżeli nagrzeje się do 90 i tak trzyma w czasie jazdy to termostat masz ok, a jak Cię to tak "boli" to kup ori lub "wahlera(to to samo co ori tylko 40 PLNów tańszy)- [ALL] Brak kompatybilności z OBD-II w A4 ???
To CHYBA czy napewno ??? To teraz wiem ze od 2001 jest OBDII(a dokładniej EOBD) , a jak Wy macie ? Myślałem że AUDI to "PRZEWAGA DZIĘKI TECHNICE" i taki ""protokół" ma wcześniej niż konkurencja- [ALL] ATE POWER DISC - opinie
No to tak jak w tamtym poście kolega spetnaz napisał że szybciej się robią rowki na tych tarczach, a niektórzy pisali że jest wszystko ok. może miałeś jakieś felerne(ATE made in China) Zamówiłem taki zestaw 280x22 ATE PD + klocki ATE z czujnikiem i po czytaniu na różnych forach o tych tarczach nie wiem czy dobrze zrobiłem,może miałem lepiej kupić tarcze gładkie[br]Dopisany: 28 Listopad 2009, 19:03_________________________________________________ No ja właśnie mam klocki ATE, czyli powinno wszystko być ok- [ALL] ATE POWER DISC - opinie
Witam. Proszę o opinie na temat tarcz ATE PD. Nie chodzi mi o to żeby ktoś pisał że BREMBO,ZIMERMAN,... lepsze tylko chodzi o dokładnie te tarcze. Jak się sprawują, podobno często się krzywią. Proszę o opinie szczególnie tych z Was którzy jeżdżą na takich tarczach lub jeździli- [ALL] Brak kompatybilności z OBD-II w A4 ???
Kto Ci nagadał takich głupot? Auta na rynek europejski muszą być zgodne z OBDII powyżej 2001r. Nie komunikatu tylko protokołu komunikacji! Czyli sposobu w jaki urządzenie diagnostyczne łączy się ze sterownikiem silnika. To czyli wszystko jest OK ? Przecież sterownik "monitoruje" sprawdza systemy odpowiedzialne za emisję spalin (emisja spalin EURO 4) np.sondy, eco pompę, EVAP, itp.. To się chyba nazywa EOBD ???- [ALL] Brak kompatybilności z OBD-II w A4 ???
Individual Controlers to jest to właśnie: SELECT->Engine-> itd. Bezpośrednio przez funkcje "skaner OBDII" się z A4 nie połączysz, przynajmniej mi sie to nigdy nie udało a to dlatego że z grupą VAG łączysz się przez SELECT->... itd - bo do tego jest ten interfejs, do grupy VAG, funkcja OBDII zawiera tylko odczyt błędów i kilka innych funkcji (patrz zrzut ekranu post wyżej) i można z niej korzystać diagnozując Vag-Comem409full np inne auto niż z grupy VAG, tutaj cytat: W programie VCDS zaimplementowano również skaner OBD-II, który z powodzeniem można wykorzystać w diagnostyce pojazdów spoza grupy VAG. Oto, krótka lista przykładowych marek i modeli pojazdów testowanych w trybie OBD-II za pomocą oprogramowania VCDS. Lista ta jest oczywiście otwarta i nie kończy się na wymienionych autach. BMW: 7-ka '03, 330d '04. Fiat: Punto II, Panda. Jeep: Grand Cherokee '00 Lexus: ES300, ES330. Mercedes: SLK 230 '02, E500 '01, M270 CDI '04, Vaneo '03, Vito '02. Opel: Vectra C '03 Renault: Laguna dCi '02, Twingo '02, Kangoo. Saab: 93 Sport '05 Volvo: S link: http://www.vag-com.pl/vagcom.htm To powiedz tak na chłopski rozum o co chodzi W czym tkwi problem? Z oprogramowaniem, czy z kablem? Wiem że A4 z 2000r. powinno być kompatybilne z EOBD (OBDII) A nie jak SZOGUN pisze że nie ma takiego komunikatu- [ALL] Brak kompatybilności z OBD-II w A4 ???
To powiedz jak to zmienić w "Indywidual Controlers" ? Gdzie to jest ? Mam VAG 409 full i 301 full(na obydwu to samo), kabel Viakena KKL USB- [B5 AHL] Długie łapanie temperatury!!!czy to normalne?
Jak 5 minut przedtem przyjechałeś z trasy- [B5 ADP] Problem z temperaturą silnika ale nie termostat
A po co Ci to wiedzieć czym się różnią ? Wydaje mi się że ADP to jeszcze kopułka,palec,itp... a w AHL nie ma już takich rzeczy. Poza tym pompa w jednym jest na pasku rozrządu a w drugim na pasku alternatora(a dokładniej jest osobny,krótki pasek do pompy)- [B5 ADP] Problem z temperaturą silnika ale nie termostat
Ja nie miałem problemu tylko kolega loker23- [B5 AHL] Długie łapanie temperatury!!!czy to normalne?
Jeżdżę dziennie do pracy rano ok. godz. 5:20 i tak : w lecie (powiedzmy temp.~15*C wskazówka stoi na 90*C po ok 2-3km, teraz jak mamy rano temp. ~5*C dodatkowo klima na 20-21*C wskazówka staje na 90*C po ok.4-5km. W zimie powiedzmy jak będzie -10*C to muszę zrobić ze 7km(wtedy klima na 22-24*C)- [B5 ADP] Problem z temperaturą silnika ale nie termostat
U mnie nawet pisze [ANA] na plastikowej osłonie rozrządu i takie tam różne po niemiecku- [B5 AHL] Długie łapanie temperatury!!!czy to normalne?
U mnie też teraz się silnik dużo dłużej nagrzewa niż w ciepłe dni, to chyba normalne. Poza tym na pewno masz podkręcone ogrzewanie wyżej niż w ciepłe dni i dmuchawa schładza nagrzewnicę , co za tym idzie silnik potrzebuje więcej czasu na rozgrzanie.- [ALL B7] Problem z dobraniem smaru do układu hamulcowego ;/
Jak kupiłem w IC za 23 PLN pastę ATE Plastilube i jest- [B5 AHL] Długie łapanie temperatury!!!czy to normalne?
Tak się robi jak się nie ma termostatu ( ja tak miałem w polonezie) :wallbash: Jak masz sprawny termostat to powiedz jaki to ma cel ??? Przecież zanim płyn zacznie krążyć w "dużym obiegu" to musi się otworzyć termostat , czyli ~87*C- [B5 ADP] Problem z temperaturą silnika ale nie termostat
Wpisz w GOOGLACH : różnice ADP AHL Jest tam taki temat Chciałem wkleić link do tego ale wyskakują jakieś głupoty Różnica to m.in ADP-101PS , AHL-100PS- [B5 AEB] Sonda lambda
http://www.ross-tech.com/vag-com/m_blocks/ - [ALL] ATE POWER DISC - opinie