Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

ROBERT

Klubowicze
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez ROBERT

  1. Widać,że niektórzy mieli trudne dzieciństwo :gwizdanie:
  2. O takie opinie mi chodziło , a nie typu BREMBO ORO lepsze itp...
  3. Takie są właśnie opinie jedni chwalą , a jedni nie założyli by tego nawet największemu wrogowi . Jak wspomniałem wcześniej nie chodzi mi o jakieś "sportowe" do szybkiej ,dynamicznej jazdy(a raczej hamowania). Chodzi mi o tarcze które będę użytkował w nazwijmy to "normalny" sposób. Tarcze już mam , pojeżdżę i zobaczę. Po kilku kkm napiszę jak się sprawują przy takiej "normalnej" jeździe. Tylko przez to je zakupiłem bo dostałem je 20 PLN-szt. drożej niż gładkie ATE
  4. SRORO czy POSRORO temat wątku jest o opiniach ATE PD
  5. Ja mam zacisk LUCAS - tarcza 280x22
  6. Witam Jak pisałem na początku tego wątku chodzi mi o tarcze ATE Power Disc 280x22 wentylowane, a nie o jakieś BREMBO ORO czy SRORO. Niepotrzebne mi tarcze 321 mm w silniku 1.6 Pytam o opinie tarcz ATE PD i o takie proszę. Niektórzy piszą ze sie szybko zużywają, krzywią.... Ale jak się tak z nimi dzieje to jeszcze napiszcie w jaki sposób "traktujecie,traktowaliście" te tarcze , czy to była normalna jazda i hamowanie , czy 1 bieg but,2 bieg but,3 bieg but i hebel na maksa, i potem znowu to samo. Chodzi mi o to jak sprawa wygląda podczas w miarę normalnej jazdy , użytkowania tych tarcz (chociaż dla niektórych "normalna" jazda to taka o jakiej wspomniałem zdanie wcześniej)[br]Dopisany: 30 Listopad 2009, 16:10_________________________________________________ Tu kolega chyba jako jedyny mnie rozumie
  7. Ja mam zamówione ATE PD + klocki ATE (też zamówione u kolegi z forum) zobaczymy jak się spiszą. Jak wytrzymają 50kkm to też będzie super. Niektórzy nie mogą się nachwalić tych tarcz , a niektórzy narzekają może ci co kupowali gdzieś z allegro z nieznanego źródła. poza tym niektórzy kupują nowe tarcze i zamiast je trochę "dotrzeć" to od razu je katują (bo uważają że sa jakieś sportowe to mozna od razu pełną parą na hebel) a potem narzekają że pokrzywione.
  8. U mnie też się nagrzewa teraz ok. 5-6 km i wszystko jest ok. Niczym nie przytykaj chłodnicy,tak się robi jak nie ma się termostatu,w chłodne dni bo w lato i tak by Ci się zgotował Jak termostat sprawny to chłodnica nie ma żadnego znaczenia dopóki nie osiągnie ~87*C, wtedy termostat się otwiera i puszcza płyn w duży obieg ( na chłodnicę) Jeżeli nagrzeje się do 90 i tak trzyma w czasie jazdy to termostat masz ok, a jak Cię to tak "boli" to kup ori lub "wahlera(to to samo co ori tylko 40 PLNów tańszy)
  9. To CHYBA czy napewno ??? To teraz wiem ze od 2001 jest OBDII(a dokładniej EOBD) , a jak Wy macie ? Myślałem że AUDI to "PRZEWAGA DZIĘKI TECHNICE" i taki ""protokół" ma wcześniej niż konkurencja
  10. No to tak jak w tamtym poście kolega spetnaz napisał że szybciej się robią rowki na tych tarczach, a niektórzy pisali że jest wszystko ok. może miałeś jakieś felerne(ATE made in China) Zamówiłem taki zestaw 280x22 ATE PD + klocki ATE z czujnikiem i po czytaniu na różnych forach o tych tarczach nie wiem czy dobrze zrobiłem,może miałem lepiej kupić tarcze gładkie[br]Dopisany: 28 Listopad 2009, 19:03_________________________________________________ No ja właśnie mam klocki ATE, czyli powinno wszystko być ok
  11. Witam. Proszę o opinie na temat tarcz ATE PD. Nie chodzi mi o to żeby ktoś pisał że BREMBO,ZIMERMAN,... lepsze tylko chodzi o dokładnie te tarcze. Jak się sprawują, podobno często się krzywią. Proszę o opinie szczególnie tych z Was którzy jeżdżą na takich tarczach lub jeździli
  12. Kto Ci nagadał takich głupot? Auta na rynek europejski muszą być zgodne z OBDII powyżej 2001r. Nie komunikatu tylko protokołu komunikacji! Czyli sposobu w jaki urządzenie diagnostyczne łączy się ze sterownikiem silnika. To czyli wszystko jest OK ? Przecież sterownik "monitoruje" sprawdza systemy odpowiedzialne za emisję spalin (emisja spalin EURO 4) np.sondy, eco pompę, EVAP, itp.. To się chyba nazywa EOBD ???
  13. Individual Controlers to jest to właśnie: SELECT->Engine-> itd. Bezpośrednio przez funkcje "skaner OBDII" się z A4 nie połączysz, przynajmniej mi sie to nigdy nie udało a to dlatego że z grupą VAG łączysz się przez SELECT->... itd - bo do tego jest ten interfejs, do grupy VAG, funkcja OBDII zawiera tylko odczyt błędów i kilka innych funkcji (patrz zrzut ekranu post wyżej) i można z niej korzystać diagnozując Vag-Comem409full np inne auto niż z grupy VAG, tutaj cytat: W programie VCDS zaimplementowano również skaner OBD-II, który z powodzeniem można wykorzystać w diagnostyce pojazdów spoza grupy VAG. Oto, krótka lista przykładowych marek i modeli pojazdów testowanych w trybie OBD-II za pomocą oprogramowania VCDS. Lista ta jest oczywiście otwarta i nie kończy się na wymienionych autach. BMW: 7-ka '03, 330d '04. Fiat: Punto II, Panda. Jeep: Grand Cherokee '00 Lexus: ES300, ES330. Mercedes: SLK 230 '02, E500 '01, M270 CDI '04, Vaneo '03, Vito '02. Opel: Vectra C '03 Renault: Laguna dCi '02, Twingo '02, Kangoo. Saab: 93 Sport '05 Volvo: S link: http://www.vag-com.pl/vagcom.htm To powiedz tak na chłopski rozum o co chodzi W czym tkwi problem? Z oprogramowaniem, czy z kablem? Wiem że A4 z 2000r. powinno być kompatybilne z EOBD (OBDII) A nie jak SZOGUN pisze że nie ma takiego komunikatu
  14. To powiedz jak to zmienić w "Indywidual Controlers" ? Gdzie to jest ? Mam VAG 409 full i 301 full(na obydwu to samo), kabel Viakena KKL USB
  15. Jak 5 minut przedtem przyjechałeś z trasy
  16. A po co Ci to wiedzieć czym się różnią ? Wydaje mi się że ADP to jeszcze kopułka,palec,itp... a w AHL nie ma już takich rzeczy. Poza tym pompa w jednym jest na pasku rozrządu a w drugim na pasku alternatora(a dokładniej jest osobny,krótki pasek do pompy)
  17. Ja nie miałem problemu tylko kolega loker23
  18. Jeżdżę dziennie do pracy rano ok. godz. 5:20 i tak : w lecie (powiedzmy temp.~15*C wskazówka stoi na 90*C po ok 2-3km, teraz jak mamy rano temp. ~5*C dodatkowo klima na 20-21*C wskazówka staje na 90*C po ok.4-5km. W zimie powiedzmy jak będzie -10*C to muszę zrobić ze 7km(wtedy klima na 22-24*C)
  19. U mnie nawet pisze [ANA] na plastikowej osłonie rozrządu i takie tam różne po niemiecku
  20. U mnie też teraz się silnik dużo dłużej nagrzewa niż w ciepłe dni, to chyba normalne. Poza tym na pewno masz podkręcone ogrzewanie wyżej niż w ciepłe dni i dmuchawa schładza nagrzewnicę , co za tym idzie silnik potrzebuje więcej czasu na rozgrzanie.
  21. Jak kupiłem w IC za 23 PLN pastę ATE Plastilube i jest
  22. Tak się robi jak się nie ma termostatu ( ja tak miałem w polonezie) :wallbash: Jak masz sprawny termostat to powiedz jaki to ma cel ??? Przecież zanim płyn zacznie krążyć w "dużym obiegu" to musi się otworzyć termostat , czyli ~87*C
  23. Wpisz w GOOGLACH : różnice ADP AHL Jest tam taki temat Chciałem wkleić link do tego ale wyskakują jakieś głupoty Różnica to m.in ADP-101PS , AHL-100PS
  24. ROBERT odpowiedział(a) na grubsor temat w Audi A4 B5
    http://www.ross-tech.com/vag-com/m_blocks/

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.