Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

ROBERT

Klubowicze
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez ROBERT

  1. Najpierw popraw opis bo w 1995 roku nie produkowali jeszcze silnika [ANA] (98-00r). Jaką masz instalację, odpalasz na gazie? Sprawdź kable WN i świece.
  2. Właśnie o tym mówię, bezpieczniej dla "motorowni" ,a szczególnie dla podzespołów elektrycznych - szmatka + ropa
  3. Są specjalne środki, można też Kärcher'em, ale tymi metodami możesz niepotrzebnie coś zalać i będą jeszcze większe problemy. Najprościej szmatka + ropa wchodzisz do kanału i czyścisz, oczywiście trzeba zdemontować osłonę silnika jeżeli takowa jeszcze jest.
  4. jakiś patent na bezpieczne umycie silnika?? Czysta szmatka + ropa i czyścisz cały ten syf
  5. U mnie znajduje się on na listwie wtryskowej niestety nie wiem jak to wygląda w FSI
  6. Silnik "mokry" ale od oleju? Robisz krótkie odcinki teraz w taka pogodę?
  7. To był taki inteligentny termostat, w zimie potrzebowałeś większej temp. na m.in. ogrzewanie wnętrza i później się otwierał Możesz kupić WAHLER to praktycznie to samo co ORI , ew. ASO koszt ~130PLN[br]Dopisany: 01 Styczeń 2010, 12:49_________________________________________________ [br]Dopisany: 01 Styczeń 2010, 13:02_________________________________________________
  8. Dokładnie. Masz spokój na kilka ładnych lat. Kupiłeś ORI czy jakiś szajs ?
  9. przy takich wahaniach czujnik do wymiany Jak już mówiłem czujnik temp. do wymiany, a jak nie będzie ok to termostat
  10. Jak wywalił błąd czujnika G62 to zacznij od niego. Jak mówiłem koszt w ASO ~120 PLN, wymienić nie zaszkodzi i pieniądze nie takie duże a masz pewność. Gadałem niedawno z kumplem elektr. samochodowym który mi powiedział ze ten czujnik temp. niektórzy wymieniają co 3-4 lata dla pewności chociaż jak niby jest dobry.
  11. Witam.Powiem na początku że mam przepustnicę całkowicie elektr.(bez linki) tzw. DBW. Mam pytanie: Czy wskazania potencjometru przepustnicy mogą mieć wpływ na lekkie falowanie obrotów. W gr. [060] mam adaptację przepust. wchodząc w tę grupę zauważyłem że wart. z potencj. przep. lekko skaczą tzn. pierwsze wskazanie zmienia się między 10.2%-10.8%, natomiat drugie między 87.2%-87.8% oczywiście nie dotykam w tym czasie pedału gazu i jest to na zgaszonym silniku. Na odpalonym silniku czy to zimnym czy zagrzanym wart.(nie pamiętam dokładnie jakie są, pierwsza coś ~27%) wskazania potencjometru przep. też "skaczą" o ok. 0.4%-1.0%. Czy to może powodować delikatne ruchy wskazówki na obrotomierzu, na VAGu obroty zmieniają się tak 864-896-832 RPM. Przy schodzeniu "z obrotów" wart. te też nie zatrzymają się na ~27% tylko np. spadną na ~15% i zaraz wzrosną na 27%(tak samo obroty spadną na powiedzmy 700RPM i wrócą do 862) Dodam jeszcze tyle, wg. ETKI powinienem mieć przepustnicę 06B133062P - AUDI A4 1.6[ANA] , PASSAT(00-05r.) , SUPERB , a mam 06B133062F- która wg. ETKI była montowana tylko w PASSATACH (98-00r.)
  12. nadmierne bledya nie masz problemu z odpaleniem fury? u mnie po wymianie czujnika (50zl) problem zniknal. najlepiej wez patyk, owin szmata, nasacz benzyna i jezdzij po silniku to sprawdzisz gdzie sie zapali (joke) sprawdzales listwe wtryskowa? moze przewod od baku gdzies puszcza to że występują jakieś błędy w kumunikacji to wiem tylko czemu? auto pali idealnie i nic się nie dzieje. czujnik 5 dyszek ori? w serwisie? czy jakas podróba? W serwisie koszt ~120 PLN, 50PLN to podróba
  13. polskie drogi
  14. mikrostyk w zamku drzwi pasażera w moim wypadku U mnie po str. kierowcy
  15. Ale i tak proponuję od wymiany płynu hamulcowego
  16. Witam. U mnie wystąpił podobny "problem" tzn. nie wiadomo z jakiej przyczyny światło w środku samo oświecało się i gasło,dodatkowo po zamknięciu od środka centralnego zamka zaraz sam się otwierał. Rozebrałem boczek drzwi kierowcy, przejrzałem wszystkie kabelki, połączenia, wyciągnąłem mikro włącznik z zamka(nie jest to łatwe,trzeba przedtem odkręcić zamek i wyciągnąć go na zew.) przeczyściłem, ustawiłem blaszki tego mikro włącznika i poskładałem z powrotem. Problem do tej pory nie powrócił Kilka dni wcześniej psikałem do zamka WD-40, może ono zalało ten mikro włącznik, dodam jeszcze że nie było żadnych błędów na VAGu
  17. no filtr zmieniłem ,pisałem ci już wcześniej.. z tą zmianą oleju na kanale to akurat nie zbyt mam możliwość by najmniej teraz..jak do tej pory zmieniałem tą samą metodą i nie było rzadnych problemów aż do teraz a co do allegro to możesz mieć racje,cena była dość atrakcyjna a gościu wydawał się po komentarzach byc solidny.. ale poki co jeszcze gościowi nie zapłaciłem... tylko nie wiem czy to ewidentnie wina złego oleju czy tych partaczy co wymieniali olej ?? Za pomocą ściągarki zawsze zostanie stary olej i to dość spore ilości. Może fachowcy śpieszyli się i to po prostu spaprali Ja bynajmniej zawsze wymieniam oliwę+kpl. filtrów sam i mam święty spokój A w olej następnym razem proponuję zaopatrzyć się u Roberta http://www.a4-klub.pl/smf/empty-t105516.0.html;highlight=rtocki, a nie kupować bardzo przereklamowanego na tym forum MOTULA. Polecam LIQUI MOLLY ew. VALVOLINE
  18. Zależy po czym, jak kupi jakieś podróby.......... Polecam w części zaopatrzyć się u Roberta http://www.a4-klub.pl/smf/empty-t105516.0.html;highlight=rtocki
  19. To zacznij od wymiany płynu. Polecam ATE TYP200 lub ATE SL6
  20. Ja mam PD-ki i na razie są ok, wybór i tak należy do niego
  21. Kiedy wymieniałeś płyn ?
  22. A nie masz znajomego który udostępni ci na chwilę kanał. Mówiłem ci że albo nie zmieniłeś filtra, albo nie spuściłeś dokładnie oleju, a olej z allegro :sick3: Następnym razem podjedź do jakiegoś znajomego na kanał,ja tez lewarkiem podnoszę jeszcze samochód i zawsze zleci jeszcze co najmniej setka, a olej kup ze sklepu, parę groszy więcej a będzie pewniejszy.
  23. ROBERT odpowiedział(a) na Slawek84 temat w 1.8
    Niektóre "stare" numery są zamieniane na nowe, czasami tylko ostatnia litera np.u mnie czujnik temp. G2/G62 nr. 078919501C >>> 058919501A albo właśnie rurka miarki oleju 06B103663B >>> 06B103663G

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.