Treść opublikowana przez ROBERT
-
[ALL B5] Problem z wentylatorem . Pomocy
To, że górny wąż jest ciepły to według Ciebie znaczy, że termostat jest ok Przecież górny wąż będzie ciepły i wtedy jak termostat otworzy się nawet już przy 40oC lub jak go w ogóle nie będzie Bolek wymień termostat i będzie Teraz otwiera Ci się przy 60oC
-
[ALL B5] Problem z wentylatorem . Pomocy
Aha to znaczy, że nagrzewa się szybko i wszystko jest ok
-
[ALL B5] Problem z wentylatorem . Pomocy
gdzie tak pisze ?
-
[ALL B5] Problem z wentylatorem . Pomocy
termostat kaput :gwizdanie:
-
[ALL B5] Regulator napięcia, sprzęgło jednokierunkowego alternatora VALEO 120A
Ok dzięki, ale szkoda że nie masz sprzęgła. Może koło pasowe będzie? [br]Dopisany: 20 Styczeń 2010, 22:13_________________________________________________Sprzęgło będzie chyba 06B 903 119 [br]Dopisany: 20 Styczeń 2010, 22:14_________________________________________________Dobra można zamknąć ten temat. Znalazłem - nr. OE tego sprzęgła alternatora to 038 903 119M. ( "INA" F-225653.7 ) Dzięki za pomoc
-
[B5 AHL] Problem z Sondą
raczej NTK (wiem że NGK to, to samo)
-
[B5 ANA] Różnica temp. rano między G2 a G62 i rzadko włączające się ssanie
Wymieniłem na ORI i pokazuje to samo czyli +30oC. Czyli chyba najniższa temp. jaką wskazuje G2 to właśnie +30oC Ale ten akurat jest niepotrzebny do "ssania", G2 daje sygnał do sterownika klimy i na zegary.G62 wskazuje +1oC, a obroty nie są podwyższone
-
[ALL B5] Problem z wentylatorem . Pomocy
- [ALL B5] Regulator napięcia, sprzęgło jednokierunkowego alternatora VALEO 120A
Witam. Proszę o nr. regulatora napięcia i sprzęgła jednokierunkowego alternatora VALEO 120A nr. OE 06B 803 016E (VALEO SG12B010) Żeby wyciągnąć alternator u mnie trzeba zwalać przód lub co najmniej wyciągnąć wisko (ale nie wiem czy wtedy wyjdzie ), a nie chce robić tego dwa razy, chciałbym mieć nr. tych części kupić je i wtedy dopiero wyciągnąć alternator i je wymienić. Alternator przykręcony dwoma śrubami imbusowymi, górna bez problemu ale dolna(długa) nie wyjdzie bez zdjęcia przodu (chyba że wykręcenie wiska pomoże)- E- papierosy ?? probowal ktos??
Te wszystkie tematy "przeciw e-papierosom" w mediach są sponsorowane przez największe koncerny tytoniowe, bo w końcu znalazł się rywal dla nich...- Termostat i czujnik cieczy chłodzącej G2 G62 w Audi A4
Ojj panowie, panowie ... to nie temat o biedronce ani o jakiś ketchupach Skończcie z tym bo moderatora wkur@#&ie i polecą "żółte" kartki- Termostat i czujnik cieczy chłodzącej G2 G62 w Audi A4
Dokładnie są to odrzuty produkcyjne które nie spełniły ściśle określonych norm producenta. Jedne działają jeszcze jakoś, a drugie po kilku dniach,tygodniach padają. Czujniki, termostaty, przepływomierze tylko z ASO, zresztą było to powiedziane już nie raz.- [B5 ABC] Przy ilu km wymiana rozrządu?
Jak nie wiesz kiedy był wymieniany rozrząd, nie masz książki serwisowej (chociaż te książki to też "pic na wodę") to podjedź do ASO tam się wszystkiego dowiesz, nawet przy okazji sprawdzisz przy jakim przebiegu auto ostatnio widziało serwis, no chyba że ktoś serwisował Twoją u wujka Heńka w stodole U mnie w ASO w Rybniku takie sprawdzenie historii serwisowej jest bezpłatne.- [B5 AHL] Silnik nie wchodzi na obroty powyżej 5000
Mówisz że masz gościa co kasuje Ci błędy, a jednak były/są jakieś napisz czego dotyczyły. Silnik powinieneś mieć [AHL], [ANA] lub [ARM] jeżeli masz rocznik 1999- Termostat i czujnik cieczy chłodzącej G2 G62 w Audi A4
Na allegro większość części "ORI" po bardzo niskich cenach to są części które nie przeszły testów jakości u danych producentów, a jak wiadomo "Polak wszystko potrafi i wszystko sprzeda" Ja polecam "ORI"-ale z ASO ew. WAHLER- Termostat i czujnik cieczy chłodzącej G2 G62 w Audi A4
G62 w 01[ENGINE] ja mam temp. w grupie 4, ale w dieslu chyba raczej jest w 7 G2 w 17[iNSTRUMENTS] grupa 3 http://www.a4-klub.pl/smf/tdi_diagnostyka_aktualizacja_30_vii_2008-t18478.0.html poczytaj, jest tam o sprawdzaniu czujnika temp. A następnym razem- [B5 ALL] Rozładowywuje akumulator
Dokładnie.Silnik wyłączony.Zrzucasz klemę "-". Jedną sondę (czerwoną) amperomierza przyłóż do "-" akumulatora, a drugą sondę (czarną-COM) po kolei do: odpiętej klemy, potem do masy samochodu i na końcu do masy silnika. Napisz jaki prąd płynie.- [B5 AHL] Silnik nie wchodzi na obroty powyżej 5000
Próbowałeś zrobić reset ECU ? Masz możliwość podpiąć się VAGiem ? Nie masz silnika [ADP]- [B5 ALL] Rozładowywuje akumulator
Sprawdź czy jest jeszcze woda w AQ, podłącz pod prostownik i sprawdź czy ładuje, jak nie ładuje to AQ kaput . Jeżeli wszystko z AQ ok to może być gdzieś zwarcie instalacji auta.- [B5 ANA] Brak podwyższonych obrotów po odpaleniu zimnego silnika
To tak : Temp. G62 wskazuje +1.5oC (G2 wtedy wskazuje +30oC,ale on chyba nie ma nic wspólnego), czujnik temp. zasysanego powietrza który u mnie jest w przepływce wskazuje +1.5oC, sonda według mnie nie ma nic do odpalania zimnego silnika bo wtedy jest jeszcze ignorowana, a tak oscyluje po rozgrzaniu silnika sonda przed katem sonda za katem [br]Dopisany: 19 Styczeń 2010, 00:16_________________________________________________Dodam jeszcze że po odpaleniu jest większy czas wtrysku nie pamiętam teraz ale chyba 3.09ms, a jak się zagrzeje 2.06ms. Przepływka też na zimnym silniku (ok. 4g/s) wskazuje ok. 1 g/s więcej niż na rozgrzanym (ok.3 g/s). Czyli obroty powinny być podwyższone, a nie są- [B5 ALL] Rozładowywuje akumulator
Może jest gdzieś zwarcie, jak nic nie kumasz o elektryce to najlepiej podjedź do jakiegoś fachowca od elektryki samochodowej. Trzeba pomierzyć czy nie ma jakiś dużych upływów prądu.- [B5 AHL] Silnik nie wchodzi na obroty powyżej 5000
Jak widzę walczysz z tym już rok czasu ? I dalej cicho-ciemno ??? Wymieniłeś już chociaż jakąś część, czy dalej tkwisz z tym problemem jak w lutym 2009r. ???- [ALL B5] Temperatura układu chłodzenia
Tylko że u mnie wskazówka nigdy jeszcze nie "poszła" powyżej 90oC, nawet jak go zgaszę na 5 minut w najbardziej upalny dzień zegary wskazują 90oC, a klimatronik 95-97oC. Wskazówka w zegarach działa na takiej zasadzie że od ~ 80oC do ~100oC stoi równiutko na 90oC, jest to tak skonstruowane po to zeby niepotrzebnie nie odwracać uwagi kierowcy kilku stopniowymi zmianami temp. Także według mnie coś nie tak, bo z tego by wynikało, że masz już temp. powyżej 100oC. Chyba że przez instalację LPG temp. tak rośnie. A poza tym masz silnik [ADP] a nie jak w profilu [ARM]- Termostat i czujnik cieczy chłodzącej G2 G62 w Audi A4
To za tą kasę miałbyś nowiutki kabelek i jeszcze zostało by na browarka :gwizdanie: To dokładnie ile wskazał G2 a ile G62 ? Ten pierwszy jest od właśnie wskazówki na zegarach, a drugi od ECU- Termostat i czujnik cieczy chłodzącej G2 G62 w Audi A4
Jak pisałem wcześniej ciepło rozejdzie się po chłodnicy i dolny wąż będzie zimny i tak.U mnie dolny wąż jest ciepły dopiero jak stanę w korku w jakiś upalny dzień, a tak jest cały czas zimny, a termostat mam na pewno ok. Kolego polecam podpiąć się jednak pod VAGa. Może masz blisko jakiś spot ? Tam na pewno koledzy zdiagnozują usterkę. Możesz kupić kabelek, polecam http://www.viaken.pl/sklep.php?lang=pl&kat=5&prodid=103 taki kabelek mam i wystarcza. Oprogramowanie sobie ściągniesz z neta. - [ALL B5] Regulator napięcia, sprzęgło jednokierunkowego alternatora VALEO 120A