Treść opublikowana przez ROBERT
-
Termostat i czujnik cieczy chłodzącej G2 G62 w Audi A4
Zasysa powietrze przez chłodnicę, co za tym idzie - dmucha na silnik
-
Termostat i czujnik cieczy chłodzącej G2 G62 w Audi A4
Wiadomo że nagrzewnica się schładza (schładza ją cały czas wentylator dmuchawy) , im wyższą temperaturę ustawisz na klimatroniku tym bardziej nagrzewnica będzie się schładzać, ale żeby aż ok 15oC , raczej i tak coś nie tak U mnie przy włączonym ogrzewaniu na 22oC temp. w kodach klimatronika wynosi 90-91oC, a jak nastawię na 20oC to klimatronik wskazuje 92-93oC
-
[B5 ADP] Luzy na kierownicy
Połączenie kolumny kierowniczej z przekładnią ( maglem ) tzw. krzyżak :
-
[ALL B5] Przekładnia Koyo czy ZF
Ja jak zmieniałem (też na używkę) w oryginale miałem KOYO, a założyłem ZF i jest
-
[B6 AVF] Dziwne wskazania temperatury płynu chłodzącego
Tak taki sam, stary był 078 919 501C (czarny) zmieniony na 059 919 501 A (zielony)
-
[B5 ADP] Czy wyjmuje się przepustnicę do czyszczenia?
Jak już miałeś zdjęty przewód dolotowy, to przed Tobą były jeszcze tylko 4 śrubki imbusowe do odkręcenia, wtyczka elektr. i kilka węzyków
-
Termostat i czujnik cieczy chłodzącej G2 G62 w Audi A4
Ciepło do górnego węża kolego idzie nie przez termostat tylko górą (głowicą, krućcem na głowicy). Nie myl obiegu cieczy z przemieszczaniem się ciepła
-
Termostat i czujnik cieczy chłodzącej G2 G62 w Audi A4
Tu się troszeczkę kolego mylisz, górny wąż będzie zawsze ciepły, nawet jeżeli masz dobry termostat, ciepło według praw fizyki unosi się do góry dlatego wąż i górna część chłodnicy będzie ciepła zanim otworzy się termostat.
-
[ALL] Czy kupiłem uszkodzony przepływomierz ??
Może przepływomierz był/jest ok tylko wtyczka lub przewód między lmm a ECU jest uszkodzony, może być tak, że nowy lmm jest uszkodzony, w najgorszym przypadku ECU kaput A co do sondy masz ewidentnie uszkodzoną "grzałkę" tej sondy lub przewód pomiędzy ECU-sonda, grzałka nie ma nic wspólnego z lmm.
-
[B5 AHL] Silnik nie wchodzi na obroty powyżej 5000
gościu ja cie naprawdę nie rozumiem, o co ci teraz chodzi :co: Jak wylewa się płyn po wyciągnięciu czujnika to znaczy że jest do wymiany A jak ściągniesz wąż z chłodnicy i poleci płyn, to radzę zmienić też chłodnicę od razu
-
Termostat i czujnik cieczy chłodzącej G2 G62 w Audi A4
Wisko zatrzymasz, ale załóż rękawice jeżeli chcesz mieć wszystkie palce :gwizdanie: i dociśnij rękę do zewnętrznej części wentylatora, jak się zatrzyma to jest ok. tylko uwaga na palce
-
Termostat i czujnik cieczy chłodzącej G2 G62 w Audi A4
Teraz piszesz, że jest 85-87OC, a przed chwilą pisałeś że było Masz karton przed chłodnicą i nawet jak termostat będzie przepuszczał to silnik teraz się zagrzeje. Wyciąg karton co będzie wtedy ??? To jest chyba tak skonstruowane, że auto ma jeździć bez kartonu, a może się mylę ??? Wisko sprawdź dodając gazu na postoju na ok. 2-3 tys. rpm. - jak sprzęgło trzyma na sztywno to będziesz miał taki dźwięk pod maską jak byś tam miał co najmniej VR6 [br]Dopisany: 22 Styczeń 2010, 10:50_________________________________________________A co do Twojej "wzmacnianej" chłodnicy: Ja mam 1.6 i mam chłodnicę, która jest stosowana prawie we wszystkich silnikach [b5], czyli jeżeli ta sama chłodnica jest stosowana w silniku np. 2.5TDI i w silniku 1.6 to u mnie też jest tak jakby "wzmocniona" chłodnica, chyba w dobrym kierunku zmierzam ??? Silnik mi łapie temp. 90oC po: lato(+20oC) po 3-4km, zima(-5oC) po 5-6km, zima(-20oC) po 7-8km U Ciebie najdalej po kilkunastu km. musi być 90oC, nie inaczej i oczywiście bez żadnego kartonu przed chłodnicą.
-
Termostat i czujnik cieczy chłodzącej G2 G62 w Audi A4
Czujnik będzie ok, termostat otwiera Ci się przy ~77oC. Wskazówka na zegarach działa na takiej zasadzie, że pomiędzy ~ 80-100oC stoi równo na 90oC, jest to tak skonstruowane, żeby nie odwracać uwagi kierowcy kilkustopniowymi zmianami temp. Wisko sprawdź tak jak pisałem wcześniej.
-
[B6 AVF] Dziwne wskazania temperatury płynu chłodzącego
Kolego wirusekx a może w B5 tak ma być ??? Jest to już 3 czujnik, przed założeniem sprawdzałem rezystancję omomierzem:wlałem troszkę wody z akwarium do literatki (temp. 25oC ) pierwszy czujnik ten który był założony jeszcze w fabryce wskazywał - G62 ~25oC, G2 ~30oC, potem zmierzyłem czujnik który zakupiłem ok. pół roku temu - zamiennik "FAE" który wskazywał identycznie jak pierwszy, trzeci czujnik zakupiłem wczoraj w ASO i wskazywał tak jak dwa pierwsze. Po rozgrzaniu temp. już się zgadzają-sprawdzałem Vagiem od 30oC idą równiutko razem w górę(no jest może jeden dwa stopnie różnicy) tylko ten G2 na zimnym Może taka prośba dla posiadaczy B5 czy mógłby ktoś sprawdzić rano przed odpaleniem silnika co wskazuje kanał 49 klimatronika. Z góry dzięki.
-
Termostat i czujnik cieczy chłodzącej G2 G62 w Audi A4
Jeżeli chodzi Ci o sprawdzenie wentylatora chłodnicy to zrób tak: odpal silnik, a potem dodaj gazu na jakieś 2-3tys. rpm jeżeli będzie słychać pod maską jakbyś miał VR6 albo jeszcze lepszego "potwora" to wisko cały czas chodzi "na sztywno" ,ale według mnie choćby tak było nie może to mieć wpływu na "mały obieg"
-
[ALL B7] Problem z dobraniem smaru do układu hamulcowego ;/
Do tłoczków jest inny smar (który może mieć styczność z płynem hamulcowym), do prowadnic też inny(np. ATE plastilube). Tłoczki się smaruje jak ktoś je wyciągnął i chce potem je wsadzić z powrotem
-
Termostat i czujnik cieczy chłodzącej G2 G62 w Audi A4
Jak mówiłem wcześniej "wzmocniona" chłodnica czy nawet jak wspomniałeś o wentylatorze, że cały czas się kręci (choćby wisko było padnięte tj. trzymało cały czas na "sztywno") nie ma to wpływu na temp. przecież chłodnica jest "odcięta" termostatem chyba, że termostat przepuszcza (otwiera się za wcześnie) wtedy silnik nie osiągnie 900C tylko taką przy której się otwiera. Chłodnica i choćby 10 wentylatorów nie mają szans jak będzie dobry termostat (mały obieg).
-
Termostat i czujnik cieczy chłodzącej G2 G62 w Audi A4
Paweł tak prywatnie ... tak jak Ci pisałem "masz auto przeznaczone na rynek Burkina Faso" Żartowałem [br]Dopisany: 21 Styczeń 2010, 20:25_________________________________________________Spróbuj zrobić tak jak kolega Zen64 mówi, jak będzie trzymać 90oC to niestety będzie to świadczyć o przepuszczaniu termostatu, nie widzę innej opcji
-
[B5 AHL] Problem z Sondą
Tu masz dla przykładu sklep IC, jesteś z Rybnika, więc jest tam taki sklep na pewno http://sklep.intercars.com.pl/ jak tam wejdziesz zaznacz "wyszukiwarka" i wpisz 032906265 - to jest nr. OE Twojej sondy według ETKI i taką powinieneś mieć sondę. Wracając do tego IC, wyskoczy Ci tam kilka sond z BOSCHA, NTK i jeszcze jakieś więc masz duży wybór. A tak osobiście, to proponuję zrobić zakupy u kolegów z forum > http://www.a4-klub.pl/smf/rabaty_promocje-b25.0/ i zakupić BOSCHA lub NTK(NGK)
-
Termostat i czujnik cieczy chłodzącej G2 G62 w Audi A4
Witam. Dla mnie też jest to dziwne, bo termostat działa podczas rozgrzewania się silnika (cieczy) w "małym obiegu" czyli chłodnica nie ma tu nic do tego. Powinien się otworzyć przy 87oC, do tego czasu chłodnica jest jakby "odcięta"
-
[B6 ATJ] Wyciek z maglownicy po regeneracji
Jak już uporasz się z tym to proponuje jeszcze wymienić te gumowe osłony na ORI, bo te podróby to szajs, wytrzymuje to kilka miesięcy Tu masz nr. OE 8E0419831 w ASO za kpl. tj. 2 szt. ok 150 PLN (obie są takie same, w B5 jedna jest dłuższa,a druga krótsza) Płyn FEBI zielony 06162, chyba że do B6 zalecają inny w każdym razie G 002 000
-
[B6 ATJ] Wyciek z maglownicy po regeneracji
http://www.a4-klub.pl/smf/odp_b5_adr_jak_odpowietrzyc_uklad_wspomagania-t22391.0.html tu masz jak się odpowietrza. Płyn myślę, że zalali nowy FEBI ? Ukł. powinien sam się odpowietrzyć po czasie, najlepiej zrobić to tak jak w tamtym wątku opisał to kolega : Ale, raczej odpowietrzone powinno być, jak już wspomniałem tak się dzieje z "regenerowanymi" maglami I widzisz miałem rację, co do tamtych cieknących magli, że były źle "zregenerowane"
-
[B6 AVF] Dziwne wskazania temperatury płynu chłodzącego
Witam. Wiem, że to temat dotyczący diesli, ale może tutaj dostanę jakąś odpowiedź. Mam taki problem: (temp. powietrza ok. -2oC) rano wskazania G62 w [01 ENGINE] +1.5oC, wskazanie czujnika temp. powietrza zasysanego +1.5oC, a wskazania G2 [17 INSTRUMENTS] +30oC, tak samo w "kodach klimatronika". Dziś wymieniłem czujnik temp. na nowy ORI bo poprzedni wskazywał tak samo. Czy wie ktoś czemu G2 nie wskazuje mniej niż +30oC Wiem, że G2 nie ma wielkiego znaczenia, ale ciekawi mnie to czemu nie pokaże tak jak G62. Po rozgrzaniu wszystko jest ok.
-
[B6 ATJ] Wyciek z maglownicy po regeneracji
Jak pisałem wcześniej Ja kupiłem używkę, a starą sprzedałem do regeneracji[br]Dopisany: 21 Styczeń 2010, 17:11_________________________________________________Odpowietrzyłeś dobrze układ ?
-
[ALL B5] Regulator napięcia, sprzęgło jednokierunkowego alternatora VALEO 120A
To źle myślałeś ...