Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

ROBERT

Klubowicze
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez ROBERT

  1. Zasysa powietrze przez chłodnicę, co za tym idzie - dmucha na silnik
  2. Wiadomo że nagrzewnica się schładza (schładza ją cały czas wentylator dmuchawy) , im wyższą temperaturę ustawisz na klimatroniku tym bardziej nagrzewnica będzie się schładzać, ale żeby aż ok 15oC , raczej i tak coś nie tak U mnie przy włączonym ogrzewaniu na 22oC temp. w kodach klimatronika wynosi 90-91oC, a jak nastawię na 20oC to klimatronik wskazuje 92-93oC
  3. Połączenie kolumny kierowniczej z przekładnią ( maglem ) tzw. krzyżak :
  4. Ja jak zmieniałem (też na używkę) w oryginale miałem KOYO, a założyłem ZF i jest
  5. Tak taki sam, stary był 078 919 501C (czarny) zmieniony na 059 919 501 A (zielony)
  6. Jak już miałeś zdjęty przewód dolotowy, to przed Tobą były jeszcze tylko 4 śrubki imbusowe do odkręcenia, wtyczka elektr. i kilka węzyków
  7. Ciepło do górnego węża kolego idzie nie przez termostat tylko górą (głowicą, krućcem na głowicy). Nie myl obiegu cieczy z przemieszczaniem się ciepła
  8. Tu się troszeczkę kolego mylisz, górny wąż będzie zawsze ciepły, nawet jeżeli masz dobry termostat, ciepło według praw fizyki unosi się do góry dlatego wąż i górna część chłodnicy będzie ciepła zanim otworzy się termostat.
  9. Może przepływomierz był/jest ok tylko wtyczka lub przewód między lmm a ECU jest uszkodzony, może być tak, że nowy lmm jest uszkodzony, w najgorszym przypadku ECU kaput A co do sondy masz ewidentnie uszkodzoną "grzałkę" tej sondy lub przewód pomiędzy ECU-sonda, grzałka nie ma nic wspólnego z lmm.
  10. gościu ja cie naprawdę nie rozumiem, o co ci teraz chodzi :co: Jak wylewa się płyn po wyciągnięciu czujnika to znaczy że jest do wymiany A jak ściągniesz wąż z chłodnicy i poleci płyn, to radzę zmienić też chłodnicę od razu
  11. Wisko zatrzymasz, ale załóż rękawice jeżeli chcesz mieć wszystkie palce :gwizdanie: i dociśnij rękę do zewnętrznej części wentylatora, jak się zatrzyma to jest ok. tylko uwaga na palce
  12. Teraz piszesz, że jest 85-87OC, a przed chwilą pisałeś że było Masz karton przed chłodnicą i nawet jak termostat będzie przepuszczał to silnik teraz się zagrzeje. Wyciąg karton co będzie wtedy ??? To jest chyba tak skonstruowane, że auto ma jeździć bez kartonu, a może się mylę ??? Wisko sprawdź dodając gazu na postoju na ok. 2-3 tys. rpm. - jak sprzęgło trzyma na sztywno to będziesz miał taki dźwięk pod maską jak byś tam miał co najmniej VR6 [br]Dopisany: 22 Styczeń 2010, 10:50_________________________________________________A co do Twojej "wzmacnianej" chłodnicy: Ja mam 1.6 i mam chłodnicę, która jest stosowana prawie we wszystkich silnikach [b5], czyli jeżeli ta sama chłodnica jest stosowana w silniku np. 2.5TDI i w silniku 1.6 to u mnie też jest tak jakby "wzmocniona" chłodnica, chyba w dobrym kierunku zmierzam ??? Silnik mi łapie temp. 90oC po: lato(+20oC) po 3-4km, zima(-5oC) po 5-6km, zima(-20oC) po 7-8km U Ciebie najdalej po kilkunastu km. musi być 90oC, nie inaczej i oczywiście bez żadnego kartonu przed chłodnicą.
  13. Czujnik będzie ok, termostat otwiera Ci się przy ~77oC. Wskazówka na zegarach działa na takiej zasadzie, że pomiędzy ~ 80-100oC stoi równo na 90oC, jest to tak skonstruowane, żeby nie odwracać uwagi kierowcy kilkustopniowymi zmianami temp. Wisko sprawdź tak jak pisałem wcześniej.
  14. Kolego wirusekx a może w B5 tak ma być ??? Jest to już 3 czujnik, przed założeniem sprawdzałem rezystancję omomierzem:wlałem troszkę wody z akwarium do literatki (temp. 25oC ) pierwszy czujnik ten który był założony jeszcze w fabryce wskazywał - G62 ~25oC, G2 ~30oC, potem zmierzyłem czujnik który zakupiłem ok. pół roku temu - zamiennik "FAE" który wskazywał identycznie jak pierwszy, trzeci czujnik zakupiłem wczoraj w ASO i wskazywał tak jak dwa pierwsze. Po rozgrzaniu temp. już się zgadzają-sprawdzałem Vagiem od 30oC idą równiutko razem w górę(no jest może jeden dwa stopnie różnicy) tylko ten G2 na zimnym Może taka prośba dla posiadaczy B5 czy mógłby ktoś sprawdzić rano przed odpaleniem silnika co wskazuje kanał 49 klimatronika. Z góry dzięki.
  15. Jeżeli chodzi Ci o sprawdzenie wentylatora chłodnicy to zrób tak: odpal silnik, a potem dodaj gazu na jakieś 2-3tys. rpm jeżeli będzie słychać pod maską jakbyś miał VR6 albo jeszcze lepszego "potwora" to wisko cały czas chodzi "na sztywno" ,ale według mnie choćby tak było nie może to mieć wpływu na "mały obieg"
  16. Do tłoczków jest inny smar (który może mieć styczność z płynem hamulcowym), do prowadnic też inny(np. ATE plastilube). Tłoczki się smaruje jak ktoś je wyciągnął i chce potem je wsadzić z powrotem
  17. Jak mówiłem wcześniej "wzmocniona" chłodnica czy nawet jak wspomniałeś o wentylatorze, że cały czas się kręci (choćby wisko było padnięte tj. trzymało cały czas na "sztywno") nie ma to wpływu na temp. przecież chłodnica jest "odcięta" termostatem chyba, że termostat przepuszcza (otwiera się za wcześnie) wtedy silnik nie osiągnie 900C tylko taką przy której się otwiera. Chłodnica i choćby 10 wentylatorów nie mają szans jak będzie dobry termostat (mały obieg).
  18. Paweł tak prywatnie ... tak jak Ci pisałem "masz auto przeznaczone na rynek Burkina Faso" Żartowałem [br]Dopisany: 21 Styczeń 2010, 20:25_________________________________________________Spróbuj zrobić tak jak kolega Zen64 mówi, jak będzie trzymać 90oC to niestety będzie to świadczyć o przepuszczaniu termostatu, nie widzę innej opcji
  19. Tu masz dla przykładu sklep IC, jesteś z Rybnika, więc jest tam taki sklep na pewno http://sklep.intercars.com.pl/ jak tam wejdziesz zaznacz "wyszukiwarka" i wpisz 032906265 - to jest nr. OE Twojej sondy według ETKI i taką powinieneś mieć sondę. Wracając do tego IC, wyskoczy Ci tam kilka sond z BOSCHA, NTK i jeszcze jakieś więc masz duży wybór. A tak osobiście, to proponuję zrobić zakupy u kolegów z forum > http://www.a4-klub.pl/smf/rabaty_promocje-b25.0/ i zakupić BOSCHA lub NTK(NGK)
  20. Witam. Dla mnie też jest to dziwne, bo termostat działa podczas rozgrzewania się silnika (cieczy) w "małym obiegu" czyli chłodnica nie ma tu nic do tego. Powinien się otworzyć przy 87oC, do tego czasu chłodnica jest jakby "odcięta"
  21. Jak już uporasz się z tym to proponuje jeszcze wymienić te gumowe osłony na ORI, bo te podróby to szajs, wytrzymuje to kilka miesięcy Tu masz nr. OE 8E0419831 w ASO za kpl. tj. 2 szt. ok 150 PLN (obie są takie same, w B5 jedna jest dłuższa,a druga krótsza) Płyn FEBI zielony 06162, chyba że do B6 zalecają inny w każdym razie G 002 000
  22. http://www.a4-klub.pl/smf/odp_b5_adr_jak_odpowietrzyc_uklad_wspomagania-t22391.0.html tu masz jak się odpowietrza. Płyn myślę, że zalali nowy FEBI ? Ukł. powinien sam się odpowietrzyć po czasie, najlepiej zrobić to tak jak w tamtym wątku opisał to kolega : Ale, raczej odpowietrzone powinno być, jak już wspomniałem tak się dzieje z "regenerowanymi" maglami I widzisz miałem rację, co do tamtych cieknących magli, że były źle "zregenerowane"
  23. Witam. Wiem, że to temat dotyczący diesli, ale może tutaj dostanę jakąś odpowiedź. Mam taki problem: (temp. powietrza ok. -2oC) rano wskazania G62 w [01 ENGINE] +1.5oC, wskazanie czujnika temp. powietrza zasysanego +1.5oC, a wskazania G2 [17 INSTRUMENTS] +30oC, tak samo w "kodach klimatronika". Dziś wymieniłem czujnik temp. na nowy ORI bo poprzedni wskazywał tak samo. Czy wie ktoś czemu G2 nie wskazuje mniej niż +30oC Wiem, że G2 nie ma wielkiego znaczenia, ale ciekawi mnie to czemu nie pokaże tak jak G62. Po rozgrzaniu wszystko jest ok.
  24. Jak pisałem wcześniej Ja kupiłem używkę, a starą sprzedałem do regeneracji[br]Dopisany: 21 Styczeń 2010, 17:11_________________________________________________Odpowietrzyłeś dobrze układ ?

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.