Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

ROBERT

Klubowicze
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez ROBERT

  1. Wąż dolny i tak będzie zimny bo całe ciepło zdąży się rozejść po chłodnicy, jak wrócisz z pracy (silnik zagrzany już jak mówisz do tych ~80oC) zostaw go niech chodzi na wolnych, wyłącz kilmatronik na OFF, możesz jeszcze lekko przegazować co chwilę, wtedy temp. powinna wzrosnąć do 90oC, jak się tak stanie to jedź czy temp. zaraz podczas jazdy opadnie. Jak tak to termostat kaput. Jak nie to sprawdź dony wąż czy robi się choćby troszkę letni, wtedy też termostat kaput. Ale ja bym się wstrzymał z wymianą czegokolwiek, aż się troszkę ociepli i wtedy jeszcze sprawdzisz, z tego co wiem diesle dużo dłużej się nagrzewają od benzyn tylko 80oC to jest trochę za mało. Możliwe że czujnik G2 przekłamuje. Najlepiej podjedź jeszcze do kogoś co ma Vaga Pozdrawiam.
  2. Po pierwsze w 1996 roku nie było jeszcze silników [ARM] , masz [ADP] lub [AHL] Według mnie coś z hydrauliką, zawieź go do dobrego mechanika niech się temu przyglądnie. I najlepiej już go nie potrzebnie nie odpalaj.
  3. Powiedział że na razie jest zdezorientowany
  4. Według opisu masz doładowanie a lejesz 15W ?? Zmień na co najmniej 10W i to jak najszybciej. Przed wymianą zrób tzw. płukankę.
  5. Witam Mam pytanie: Czy za podwyższone obroty (tzw."elektroniczne ssanie") po odpaleniu silnika odpowiada tylko czujnik G62, czy jeszcze coś innego? Wiem, że G62 daje sygnał do ECU o temp. i ten ustala dawkę paliwa/obroty. Sprawdziłem dziś rano Vagiem co pokaże "G62" , wskazywał +1.5oC ,a obroty zaraz po odpaleniu wynosiły tylko ~900RPM. Sprawnie działające "ssanie" czyli obr. ok 1200RPM włącza się powiedzmy raz w tygodniu, a może i rzadziej.Silnik odpala bez problemu tylko słychać, że "męczy się" przez tak niskie obroty. Może mieć z tym coś wspólnego przepustnica, a może ten typ tak ma? Dodam, że to przepustnica DBW-całkowicie elektroniczna. Jeszcze dla przykładu: Teść ma A3 z silnikiem 1.8, stoi w ogrzewanym garażu i za każdym odpaleniem obroty wynoszą ~1200RPM
  6. Sprawdź najpierw termostat. Na tamtej aukcji masz to samo co w ASO a o 1/3 tańsze, ale ja bym wybrał i tak ASO
  7. Są dwa czujniki , ale jeden jest na 100% podwójny czyli taki jak na rys. powyżej. Ale sprawdź najpierw termostat jak pisałem Ci na PW, bo mi to wygląda na to, że termostat otwiera Ci się przy 80oC
  8. Sorki nie zauważyłem że masz napisane B6 Zagrzej silnik na postoju aż na zegarach będzie 90oC, a potem jedź jeżeli temp. spadnie podczas jazdy to obstawiam termostat. Jeżeli chcesz sprawdzić czujnik to bez VAGa sie nie obejdzie, teraz sobie przypominam że w B6 są chyba dwa czujniki temp. , w B5 jest jeden podwójny a w B6 [br]Dopisany: 18 Styczeń 2010, 14:30_________________________________________________Tutaj jeszcze dla "potomnych" choć nie wiem czy już to gdzieś nie było Dla A4 B5-czujnik zespolony, nie wiem jak wygląda to w B6 bo są według mnie dwa czujniki osobno. Sprawdzenie rezystancji czujnika temp. omomierzem: Zapożyczone z książki "Sam Naprawiam"
  9. Ja nie napisałem że paliwo zamarzło tylko właśnie ze była woda w baku. Jak się jeździ z małą ilością paliwa w baku cały czas to tak to potem wygląda :gwizdanie:, jak ktoś jeździ mało to najlepiej zatankować do pełna, wyjeździć powiedzmy do połowy i znowu zalać do pełna i tak cały czas.
  10. Sprawdź VAGiem najpierw wskazania w [01 ENGINE] tam masz wskazania G62, potem w [17-INSTRUMENTS] tam znowu są wskazania G2 który podaje temp. na zegary i klimatronik, sprawdź na klimatroniku co pokazuje kanał 49 (tam są też wskazania G2) Jeżeli G2 bardzo różni się od G62 to czujnik do wymiany.
  11. Oczywiście że nic nie ujmuję tej marce, ale są też inne bardzo dobre oliwy np: LIQUI MOLLY, VALVOLINE, MOTUL - tylko takimi olejami zalałbym swój silnik. CASTROL, MOBIL1 tylko wtedy jakbym zakupił je za naszą zach. granicą
  12. Ale przynajmniej coś innego,a nie tylko MOTUL, MOTUL....
  13. Tanio może tak , ale czy dobrze ....
  14. Jak była woda w baku to możliwe
  15. Jeżeli jeszcze nie wymieniałeś płynu hamulcowego to radzę jak najszybciej to zrobić. Polecam ATE TYP200 lub ATE SL6
  16. Jeżeli twierdzisz że to któreś z łożysk, to musisz po kolei zrzucać paski i słuchać kiedy przestanie.
  17. W audi wentylator elektryczny (a dokładniej "włącznik wentylatora chłodnicy") dostaje "+" po stacyjce nie tak jak w niektórych markach np. FIAT gdzie "+" jest cały czas na włączniku wentylatora chłodnicy
  18. To pozostaje wyciągnąć Micrę i sholować do kogoś znajomego z ogrzewanym garażem
  19. Ciężko wchodzą Ci biegi ? Lepiej zajrzyj do skrzyni ile masz jeszcze oleju i w jakim jest stanie. Zamiast wydawać kasę na tamte "cudo" kup lepiej CASTROL'a TAF-X i dolej lub wymień
  20. Jak by ktoś chciał może poczytać sobie, bardzo ciekawy temat : http://dray.pl/bmw/oleje.pdf
  21. Ja myślę że autor wątku już poradził sobie z problemem...
  22. Czyli oczekujesz odpowiedzi tylko od posiadaczy B6 ? Jesteś pewien że to nie pasek ?
  23. Proponowałem już oki dziekuje, niestety auto stoi w takim miejscu, ze jesli o wlasnych silach nie wyjedzie to nie da sie go sholowac czy nawet wypchnac
  24. Czyli proponujesz zajrzeć do "reglera" ?

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.