Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Problem z głośnością radia Chorus - podgrzewanie "procka"


pre_pl

Rekomendowane odpowiedzi

Myślę, że każdy już słyszał o problemie z głośnością w radiu Chorus (oraz pierwszy Concert). Polega on tam, że chcąc delikatnie na przykład ściszyć, ruszając gałką (w Chorusie na środku), głośność nagle skacze w górę.

Naprawa (właściwie to do końca nie jest naprawa, bo czasem problem pojawia się znowu) jest bardzo prosta i polega na podgrzaniu procka na płycie radia.

Ja się posłużyłem przykładem z A3jki, ale taki sam mechanizm oczywiście (od początku do końca) można zastosować w A4B5.

Najpierw wyciągamy radio za pomocą specjalnych wyjmaków lub płaskich blaszek. Polecam jednak zakup wyjmaków (15zł na allegro za 4 sztuki)

wyciaganielm2.png

img6130qf8.jpgimg6132ea7.jpg

Następnie zdejmujemy pokrywę wierzchnią radia, nie potrzeba do tego żadnych narzędzi (jedynie coś do podważenia, może mały śrubokręt)

Podważamy w zaznaczonych miejscach i zsuwamy pokrywę:

img6134jh4.jpgimg6137ru3.jpgimg6138gf5.jpg

Jak już mamy tę pokrywę zdjętą, odkręcamy cztery śruby torx (T9 lub T8), który mocują kieszeń kasety.

Proszę zwrócić uwagę, że z kieszeni do płyty idzie jeszcze taśma (zaznaczona na żółto) - pociągamy za ten trzymak dołączony do taśmy.

Jest również z drugiej strony element zamocowany na kieszeni, który jest wciskany w slot w płycie (zaznaczone na niebiesko) - to samo odejdzie, lekko wyciągnąć.

img6140ki2.jpg

Po ostrożnym zdjęciu kieszeni na kasetę, mamy na wierzchu łobuza, którego należy przygrzać.

Bierzemy zapalniczkę w jedną rękę, radio w drugą i kilka lub kilkanaście razy nagrzewamy ten element zaznaczony niebieskim prostokątem.

W Concercie i Chorusie będzie w tym samym miejscu, chociaż płyta będzie miała różna ilość elementów (w chorusie widać ich brak).

Ja trzymałem płomień zapalniczki w odległości 1-2 centymetrów i nagrzewałem 5 do 10 sekund w rundzie :)

img6142ig9.jpgimg6141xf3.jpg

Składamy w odwrotnej kolejności, montujemy, wpisujemy kod z powrotem i powinniśmy cieszyć się poprawnym potencjometrem

Korzystałem z tutoriala znalezionego na a3-club.net, podobne artykuły można znaleźć również na audiworld.com.

Równiez ten artykuł będzie pomocny (jak wpisać kod).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

mam pytanie, czy da sie tą operacje przeprowadzic nie odłaczając kostek zasilających ? bo mój ojciec też ma problem własnie z regulacja głośności w swojej audicy z tym że on nie ma ksiażki z kodem do radia :kwasny:

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

mam pytanie, czy da sie tą operacje przeprowadzic nie odłaczając kostek zasilających ? bo mój ojciec też ma problem własnie z regulacja głośności w swojej audicy z tym że on nie ma ksiażki z kodem do radia :kwasny:

pozdrawiam

wszystko sie da jak masz wystarczajaco dlugie kable i nie boisz sie ze cie prad porazi :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

mam pytanie, czy da sie tą operacje przeprowadzic nie odłaczając kostek zasilających ? bo mój ojciec też ma problem własnie z regulacja głośności w swojej audicy z tym że on nie ma ksiażki z kodem do radia :kwasny:

pozdrawiam

wszystko sie da jak masz wystarczajaco dlugie kable i nie boisz sie ze cie prad porazi :>

no 12v moze kopnąc :naughty:

chodzi mi raczej o to czy jak tam wpadne z zapalniczką i podgrzeje procesor to czy jakis wyłącznik termiczny nie wyłączy radia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi mi raczej o to czy jak tam wpadne z zapalniczką i podgrzeje procesor to czy jakis wyłącznik termiczny nie wyłączy radia

nie wydaje mi się :)

można spróbować, problemem mogą być jednak kable, a dokładnie ich długość.

Wymontuj i sprawdź czy w ogóle warto podchodzić do tematu.

Co prawda wyjmując antenę (która jest na drugim końcu) jest jakieś pole manewru...

Spróbuj :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

zrobiłem to dzisiaj rano w moim radyjku pierwszy raz nie pomogło znaczy na chwile tak, czynność powtórzyłem na noc rano zobacze jaki bedzie tego efekt, napisze co sie działo i czy to podziałało, radnio CONCERT BOSE sound ;)

NO dziś rano sprawdzam co z modzonym radyjkiem i działa poprawnie metoda grznia zapalniczką pomaga a na jak długo to sam zobacze :dance:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hardcore :D Zapalniczką mikroprocesor ? :D HotAir ludzie... jak nie macie polecam rozebrac toto i podejsc do komisu GSM jakiegos i powiedziec o co Be ... Podgrzeja za 10-20 zł mysle...

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

własnie zrobiłem to i wszystko było spoko jak sprawdzałem :) ale jak juz poskładałem na gotowo (wsadziłem kasete) to nie działa:(ale jak znajde wiecej czasu to znow sie pobawie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie podgrzewanie wystarcza na 1 miesiac w zimie. w lecie na 2 miechy.... nie wiem juz co robic mam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedziałem wyzej co macie zrobic :cool:

A nie z zapalniczka tam :polew: Sorka ale to mnie po prostu smieszy ... Do poprawiania lutów sa narzedzia... to co robicie przypomina mi grzanie płyt telefonów gsm suszarką :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najgorsze jest to ze sterowanie z kierownicy tak samo sie zachowuje....

ale jak porzadnie zagrzeje w aucie to starcza na cały dzień...

ps. ma ktoś ze śląska te kluczyki do wyjmowania ?

trza zagladna na spota do Sk :P

mam dorabiane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedziałem wyzej co macie zrobic :cool:

A nie z zapalniczka tam :polew: Sorka ale to mnie po prostu smieszy ... Do poprawiania lutów sa narzedzia... to co robicie przypomina mi grzanie płyt telefonów gsm suszarką :D

:polew: mnie też śmieszy przyjacielu Twoja wypowiedź. Widzę, że nie masz pojęcia co jest tam do naprawy :polew:

Rozumiem, że swoje radio usprawniłeś tą metodą o której piszesz.

Jeśli masz coś do dodania sensownego, to proszę napisz coś z sensem, a nie jakieś bzdury, ok ?

peace

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To moze od razu to radio do piekarnika ?

Szczerze mówiac mi to rybka co robice ze swoimi radiami ... Chcialem tylko pomóc...

Przybliz mi co jest do naprawy ? Bo jak mysle luty na mikroprocesorze ... A tego sie nie robi zapalniczkami tylko lutownicami HotAir ...

Ba : nawet jesli uwazacie,ze podgrzanie procka do jakiejs wysokiej temperatury daje poprawe to tez wydaje mi sie ze taka lutownica zrobi to lepiej i z okreslona temperaturą a nie zapalniczka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To moze od razu to radio do piekarnika ?

Szczerze mówiac mi to rybka co robice ze swoimi radiami ... Chcialem tylko pomóc...

Przybliz mi co jest do naprawy ? Bo jak mysle luty na mikroprocesorze ... A tego sie nie robi zapalniczkami tylko lutownicami HotAir ...

Ba : nawet jesli uwazacie,ze podgrzanie procka do jakiejs wysokiej temperatury daje poprawe to tez wydaje mi sie ze taka lutownica zrobi to lepiej i z okreslona temperaturą a nie zapalniczka...

tu nie chodzi o luty bo one sa w porzadku tylko o podgrzanie samego procka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec mozna wziasc HA ustawic na np 400 stopni ( bo wiecej podobno szkodzi elektronice) i grzac np minute... Sorki ale takie walenie po bebechach radia i mikroprocesorów zapalniczką to dla mnie tandeta... Ale skoro wam pomaga to przepraszam za zamet...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nosb, wszystko pięknie - jak najbardziej można użyć takiej ha lutownicy.

Nawet lepiej, temperatura będzie mniejsza i pewno będzie mozna przytrzymać dłużej nad procem.

Ale co to zmienia ? To dalej ta sama tandetna metoda poprawy (na dłuższy lub krótszy czas) działania radia. Zmieniają sie jedynie narzędzia.

Uzyć można czego się chce, tu jest wskazanie co należy podgrzać i opisane jak długo mniej więcej - bo takie były pytania.

Ja użyłem zapalniczki, bo takie źródło temperatury miałem pod ręką.

Nie zamierzam latać nie wiadomo gdzie, żeby mi lutownicami podgrzewali proca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

metoda z zapalniczką może nie wygląda profesjonalnie, ale ważne że działa i mi to z zapalniczką pomogło, a co miałem komuś to oddać może za 20 PLN zrobią mi tosamo bo niewidze co tak naprawde robią tyle że za kase :gwizdanie: :polew:

a jak przestanie działać to zrobie to jeszcze raz :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...