Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Problem z głośnością radia Chorus - podgrzewanie "procka"


pre_pl

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam jeszcze kilka tych procesorów, ale niestety mazowieckie. Chociaż radio można wysłać pocztą.[br]Dopisany: 16 Wrzesień 2008, 14:47_________________________________________________

Podałbyś namiary na tego magika z Torunia? Tam czasem bywam to przy okazji może by mi radio naprawil:) A dobrze robi te radia? Poleciłbyś go?

W Toruniu ten serwis wymienia procesory na nowe, ale radio trzeba zostawić na kilka dni.

http://torunskiefirmy.pl/dane;855;SERWIS,AUDIO,VIDEO,Lech,Gorski,Torun.html

Więcej nic nie wiem, poza tym, że ma nowe procesory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grzalem bezosrednio plomieniem. byc moze to byl moj blad.teraz sie wlaczy tylko raz i juz koniec za drugim razem koniec a glosnosc wcale. A wiecie moze czy jest mozliwosc samemu jakos wymienienia tego procka jesli ma sie drugie takie samo radio tylko ze w tamtym znowu mam wyswietlacz stluczony i nie wiem co bylo by latwiejsze czy ten procesor wymienic czy wyswietlacz.??? jak sądzicie? czekam na odpowiedzi

pozdrawiam wszystkich fanów A4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zanies do jakiegos fachowca z lutownica precyzyjna i ci to przelutuje. masz pewnosc ze w tym drugim radiu procek nie ma juz tej wady?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jest ktoś zainteresowany naprawą to proszę na pw, naprawa polega na nowym zaprogramowaniu procka, i wygrzaniu procesora, mam do naprawy od 2 do 6 radi tygodniowo, jeśli ktoś nie bardzo radzi sobie z lutownica odradzam , gdyż wylutowanie procesora wymaga troszkę doświadczenia. A jeśli jest taka potrzeba mogę rozkodować radio jak ktoś będzie chciał zakodować na system bose.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe :polew: tylko jest mały problem, ten procek przechowuje kod aplikacji w ROM. Czyli można tylko odczytywać jego zawartość :wallbash:. Możesz więc wykonać co najwyżej przeprogramowanie eepromu, który i tak jest już uszkodzony i nic tym nie zyskasz. Pewnie podgrzewasz tylko proca i tyle. Chwilowo poprawiają się właściwości fizyczny struktury eepromu i jest git przez kilka miesięcy czasem tygodni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest robione na starym procesorze. Kosz nie jest wielki.

mysle ze po prostu wylutowujesz procka i grzejesz go w piekarniku. doraźna robota. jednym slusznym rozwiazaniem w naszym przypadku to przelutowanie procka bez wady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja metoda wystarcza na conajmniej 1,5 roku a nie jak metoda zapalniczki na kilka dni albo dwa tygodnie, chyba ze ktoś woli wyciągać radio i podpalać ale to jego sprawa. I niejedno radio które oddawane było do magro z problemem głośności wylądowało u mnie na stole ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tam nie pasuja, mam alpine z czerwonym podwietleniem i jakos nie widze problemu z nie pasowaniem do reszty, do tego mp3 a nie kaseta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tam nie pasuja, mam alpine z czerwonym podwietleniem i jakos nie widze problemu z nie pasowaniem do reszty, do tego mp3 a nie kaseta

ee to juz nie to samo.. co ori to ori

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pffff, ori na kasete :decayed: i ze zrabanym prockiem :rolleyes: spoko kazdy lubi co innego

masz cos do kaseciaków kolego? :evil2:

pamietaj - dobry kaseciak nie jest zly ( a wekslarka w bagazniku jeszcze lepsza :tongue4:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc, a panowie ktore nowsze wersje oryginalnych radyjek na cd beda pasowac do b5? Pozdrawiam Jocker01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem, że jak miałem radio gamma cc z rocznika '98 to już było minimalnie węższe i nie wyglądało to za ciekawie. Więc wróciłem do modelu z '95. Z tego względu nie wiem czy warto inwestować w oryginalne. Czy nie lepiej poszukać jakiegoś z ładnym czerwonym podświetleniem i żeby nie odstawał za bardzo panel radia od reszty deski.

Za cenę oryginalnego z CD, można już naprawdę dobre radio wyrwać np.

http://www.allegro.pl/item479718113.html albo

http://www.allegro.pl/item469699481.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...