Treść opublikowana przez ksiadz99
-
felgi od R8
chcesz kolego komfortu - kup 16" i 205/55, ewentualnie 17" 205/50
-
[ALL B5] Filtr stożkowy - jaki do AFN'a?
zero wiedzy w tym temacie
-
[ALL B5] Filtr stożkowy - jaki do AFN'a?
ooo to juz konkretniejszy projekt a co do filtra to ja poprostu widzialem na wlasnym wirniku w turbo jakie zlo moze siac zly/stary filtr powietrza i nie zycze ci tego samego
-
[ALL B5] Filtr stożkowy - jaki do AFN'a?
alez to tylko moje skromne zdanie rezaj do woli, twoje auto
-
[B5 AFN] Ciężko pali na zimnym i ciepłym silniku, co jest przyczyną??
a moze bardziej przyziemne sprawy.. akumulator, paliwo, filtr?
-
[B5 1Z] Wymiana rozrządu
uprzedzajac kolejne pytanie - nie oszczedzaj i wymien pompe wody tak jak radzi kolega bo w twoim silniku z tego co wiem pompa wody jest na pasku rozrzadu.. jezeli sie zatrze i stanie w miejscu to chwila moment i masz urwany pasek. a tak poza tym to temat walkowany tak czesto ze szkoda gadac
-
[B6 AWX] Świece żarowe nie działają?
mozesz sprawdzic czy jest podawane napiecie na swiece ale musisz miec miernik uniwersalny albo zaroweczke 12V. zdejmij fajke ze swiecy, jeden kabelek miernika (zaroweczki) do akumulatora do (-) lub obojetnie gdzie do masy a drugi do fajki. Druga osoba wlacza zaplon - jezeli pojawi sie napiecie ( (+) podawany na fajke) tzn ze uklad dziala prawidlowo. Jeżeli napiecia nie bedzie to jest problem. Zrob to najlepiej jutro z rana. Sprawdzisz z ten sposob tylko jedna fajke ale na 99,9% jezeli jedna fajka jest sprawa to i pozostale rowniez [br]Dopisany: 31 Październik 2009, 10:51_________________________________________________aha no i oczywiscie do testu jest potrzebna temperatura < 5*
-
[ALL B5] Filtr stożkowy - jaki do AFN'a?
przeciez stozek daje 2 moze 5 KM a ryje silnik i turbine az milo do tego trzeba zrobic porzadna scianke oddzielajaca od silnika zeby nie zasysał cieplego powietrza bo wtedy juz bedzie masakra.. w dziale tuningowym jest duzo informacji, tez kiedys chcialem montowac ale po lekturze zrezygnowalem bo poprostu nie warto z A4 robic Kadeta
-
[B5 AFN] Dziwny chwilowy zanik mocy
jezeli znajomy ma jakiekolwiek pojecie o diagnostyce i logach, nie mowie juz o interpretacji bo zawsze mozesz je wrzucic na forum i ktos ci je oceni, ale zeby potrafil prawidlowo te logi zrobic..
-
[B5 1Z] Problem z uruchomieniem silnika. Brak połączenia VAG-a z jakimkolwiek sterownikiem.
a moze masz odciecie VAGa zrobione przez poprzedniego właściciela to najlepsze zabezpiecznie antykradziezowe
-
[B5 AFN] Dziwny szum podczas przyśpieszania , wewnątrz i na zewnątrz
no bo jaki blad ci mial wyskoczyc, pekniety wezyk? takie rzeczy tylko w logach i w ogledzinach typowo fizycznych mozna wykryc, dlatego mowie ci nurkuj pod maske, odlacz ten wezyk o ktorym mowilem i dymaj. ja bylem poprostu w ogromnym szoku jak sie dowiedzialem ze tak glosny szum wywolany byl malenka dziurka w wezyku podcisniniowym. I szum rowniez w moim przypadku dochodzil z kokpitu, jakby z nawiewow.
-
[B5 AFN] Dziwny szum podczas przyśpieszania , wewnątrz i na zewnątrz
u mnie syczalo przy przyspieszaniu, okazalo sie ze to dziura w jednym z podcisnieniowych wezykow od N75.. w tyl obudowy filtra powietrza wchodzi ci wezyk, odepnij go i dmuchaj w niego - powietrze nie powinno nigdzie uchodzic, jezeli uslyszysz syczenie - znajdz dziure (czesto pekaja pod tymi materialowymi kondonami i nie widac dziury). Kolejna sprawa to wszystkie weze idace do i z intercoolera, zwroc uwage na miejsca po opaskach.
-
[B5 AFN] Świece żarowe podgrzewające płyn chłodzący
Nie! Ustalilismy, że za pracę układu odpowiadaja 2 czujniki, z czego jeden to czujnik temperatury cieczy chłodzacej a drugi to czujnik temperatury powietrza, ktorym na pewno nie jest czujnik temperatury zewnetrznej za zderzakiem, bo nie wszystkie auta go maja. Bardziej prawdopodobny jest czujnik temp powietrza w dolocie
-
[B5 AFN] Świece żarowe podgrzewające płyn chłodzący
dokladnie
-
[B5 AFN] Świece żarowe podgrzewające płyn chłodzący
dlaczego? nie mowie ze nie, ale dlaczego akurat ten? na wszystkich 3 czujnikach G17 G89 G56 bedzie przeciez zblizona temperatura[br]Dopisany: 27 Październik 2009, 23:16_________________________________________________kolega RADOSŁAW twierdzi ze chodzi o "czujnik temperatury powietrza dolotowego (czujnik w kolektorze ssącym)"
-
[B5 AFN] Świece żarowe podgrzewające płyn chłodzący
tak, pewnie to robi ale pytanie bylo o czujnik temperatury powietrza
-
[B5 AVG] N75 - problemik z oznaczeniem i ceną...
czytamy czytamy... _____ a na marginesie mowiac to odcinajac EGR zrzekłeś sie szybszego nagrzewania silnika dzieki spalinom na rzecz 1-2 KM
-
[B5 AFN] Świece żarowe podgrzewające płyn chłodzący
NIE! chlopie przeciez tyle razy bylo juz napisane ze warunkiem zalaczenia ukladu sa m.in. - temp powietrza < 5 stopni - temp cieczy < 70 stopni a z tego wynika ze potrzebne sa DWA czujniki! zeby brac na logike trzeba pierw zebrac wszystkie informacje
-
[B5 AFN] Świece żarowe podgrzewające płyn chłodzący
no pewnie bo masz wszystko sprawniutkie
-
[B5 AFN] Świece żarowe podgrzewające płyn chłodzący
niestety nie zawsze to co wymysli producent jest dobre.. swiadczy o tym chociazby polowa watkow w dziale warsztat.. jezeli kolega chce sobie zrobic bezposredni wlacznik to nie widze w tym nic zlego, oby tylko zrobic to z glowa.
-
[B5 AFN] Świece żarowe podgrzewające płyn chłodzący
mozna zrobic osobny, bezposredni wlacznik swiec.. na poprzednich stronach byl link do forum golfa albo passata gdzie ludzie opisuja taki zabieg
-
[B5 AVG] N75 - problemik z oznaczeniem i ceną...
tak juz jest.. a dlaczego przeplywomierz pierburga jest 3 razy drozszy od boscha, ktory jest mniej awaryjny i na rzecz ktorego VW zrezygnowalo z pierburga? tego nie przewidzisz, mozliwe ze tych z kwadratowa wtyczka jest juz niewiele w zapasie i jezeli ktos chce miec oryginal to musi doplacic
-
[B5 AVG] N75 - problemik z oznaczeniem i ceną...
ale ale.. mylicie zawory bo 1h0906627 to zawor z czarna glowka i nie jest to N75 tylko N18 natomiast 1h0906627A to N75 i ma glowke białą ! sa to rozne zawory podajace inne wartosci, chociaz ja np. dowiedzialem sie 3 tygodnie temu ze przez rok jezdzilem na dwoch N18.. http://www.allegro.pl/item787345626_zawor_regulacji_turbo_n75_tdi_vw_pierburg.html ten jest dedykowany do twojego auta natomiast mozesz kupic ten: http://www.allegro.pl/item788782290_zawor_cisnienia_doladowania_n75_recylkulacji_no.html czyli 1J0906627A lub ten http://www.allegro.pl/item785658366_zawor_regulacji_turbo_n75_tdi_vw_pierburg.html ktory jest PODOBNO nastepca wycofanego z produkcji 1J0906627A pierwszy zawor wchodzi bez zadnego kombinowania, natomiast dwa nastepne sa o polowe tansze ale maja inna wtyczke. Wystarczy rozlozyc wtyczke, wsadzic ja w zawor i zabezpieczyc przed wypadnieciem. Wszystkie trzy podaja takie same wartosci i mozna je stosowac zamiennie. Wybor nalezy do ciebie, ja wybralem bramke nr dwa czyli 1J0906627A i jestem zadowolony.[br]Dopisany: 27 Październik 2009, 01:45_________________________________________________aha i wez mi pokaz na allegro zawor 1h0906627 za 350-400 zl bo ja nie wiem skad wziales ta cene
-
[B5 AFN] Świece żarowe podgrzewające płyn chłodzący
nie mam pojecia jak to jest w tych waszych poliftowych klimatronikach.. wcisnij poprostu przycisk z rysunkiem szyby, max temperatura i ewentualnie zmniejsz nawiew, powinno dzialac
-
PS3 vs XBOX360
duzo.. nawet nie sadzilem ze az tak duzo no ale oczywiscie porownujac z cenami oryginalnych gier na PS3 to ta kwota nie ma znaczenia..