Treść opublikowana przez koper711
-
[B6 AWX] Z czego ten wyciek ?
czyli rozumiem , że nie wystarczy wymienić EGR na nowy? Po drugie czy jeżeli "puszcza turbo" to znaczy, ze jest do wymiany turbosprężarka czy można ją naprawiać?
-
[B6 AWX] Z czego ten wyciek ?
ale czy ten olej co cieknie przez EGR to olej silnikowy? bo go za szybko ubywa
-
[B6 AWX] Z czego ten wyciek ?
ten pierwszy link raz się wyświetla a raz nie, nie wiem co jest grane... ten drugi tak samo chyba coś z serwerem, cały czas sprawdzam i czasem wczyta się dopiero za 4 lub 5 podejściem
-
[B6 AWX] Z czego ten wyciek ?
Witam, zauważyłem plamy oleju pod silnikiem, po obejrzeniu widać, że mokra jest ta częśc, którą widać na zdjęciu. Ponadto mam rachunek od Niemca z którego wynika, że olej wymieniany był przy przebiegu 177 kkm, jak kupowałem to było około 180kkm i wtedy na bagnecie było max obecnie jest 182500 i stan na bagnecie min. czy to możliwe ze olej ucieka w miejscu pokazanym na zdjęciu czy po prostu silnik bierze. Nie zauważyłem, żeby kopcił. http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/55799089a8eaee90.html http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/7ecfdfb36d9b6d4e.html
-
[B6 AWX] Problem z uruchomieniem silnika
a co ile trzeba wymieniać? ja po kupnie wymieniłem rozrząd, filtry ale nie wiem jak z świeczkami, kiedy i czy były wymieniane. Przebieg 180 kkm
-
[B6 AWX] Problem z uruchomieniem silnika
może rzeczywiście gdy aku jest słabszy do musi dłużej pokręcić. A po włączeniu świateł trochę go "rozgrzeje" i daje większy prąd?
-
[B6 AWX] Problem z uruchomieniem silnika
u mnie to samo, jestem w szoku bo tico mi lepiej paliło niż audi Muszę sprawdzić czy na światłach będzie lepiej. Czasem zdarza się, że odpali od razu a czasem muszę pokrecić ze 3-4 sek. Aż wstyd żeby takim autem trzeba było tak rzęzić zanim odpali.
-
[B6 AWX] Wymiana rozrządu
] Roznie w roznych serwisach, mi krzykneli 1300-1700zł. W koncu wymieniam w polecanym przez forumowiczów zakładzie (jade w piatek, zobaczymy co sie bedzie działo) - wyjdzie mnie 900zł plus paski na alternator i klime bo to tez chce wymienic od razu. Zastanawiam sie nad termostatem takze. A co to za polecany zakład? Cena podejrzanie niska[br]Dopisany: 07 Maj 2009, 19:06_________________________________________________ Jakbyś czytał od początku to wiedziałbyś, że rozrząd miałem wymieniany po 106 tyś i mógłbym jeszcze pojeździć ale nie wiem czy była wymieniona pompa czy jest od nowości i trzeba robić wymianę natychmiast.
-
[ALL] Czy biodiesel jest bezpieczny dla silnika ?
Ja staram się tankować na Shellu lub BP, ale tak naprawdę nigdy nie wiadomo na jakie paliwo w tym chorym kraju się trafi. Znajoma, która pracowała do niedawna na BP mówiła mi, że paliwo przejeżdża zaplombowane i na stacji nie ma najmniejszych szans na kombinowanie i nigdy nic takiego się nie zdarzyło. Nie wiadomo co dzieje się przed przyjazdem, zaplombowaniem.
-
[B6 AWX] Wymiana rozrządu
w takim razie wszystko inne idzie na bok, termin wymiany już zaklepany.
-
[ALL] Czy biodiesel jest bezpieczny dla silnika ?
ciekawe czy na kazdym Auchan biorą z Orlenu? Większość poleca V-power, verva, BP ultimate a co myślicie o Lukoil? Cena zawsze niższa ale podobno dlatego, że nie mają punktów, prezentów, kart a nie dlatego, że paliwo gorsze. Dopuki miałem golfa zawsze tam tankowałem.
-
[B6 AWX] Wymiana rozrządu
właściwie to źle zadałem pytanie. Czy awaria pompy wody pociąga za sobą inne niebezpieczństwo? Bo zerwany pasek powoduje kolejne uszkodzenia i nie wolno do tego dopuścić a pompa?
-
[B6 AWX] Wymiana rozrządu
Witam, mam pytanie czy jest możliwe, żeby w DE wymieniono rozrząd bez wymiany pompy wody? W książce serwisowej jest napis" zahnriemen gewechselt bei km-stand 106 619 km" Teraz mam 179 tyś km i w sumie mógłbym jeszcze pojeździć na tym pasku ale nie wiem właśnie czy pompa była wymieniana. Wiem, że każdy napisze abym wymienił zaraz ale przydałoby się jeszcze odłożyć ten wydatek do czerwca.
-
[B6 AWX] "Używanie" turbosprężarki
No to już wiem prawie wszystko. Skoro turbina pracuje nawet na wolnych obrotach to znaczy, że grzeje się mocno tylko na wysokich bo przy tych 900 0br. na biegu jałowym się chłodzi. Tak?
-
[B6 AWX] "Używanie" turbosprężarki
1. co to jest PSJ? 2. a kiedy wydziela się sadza? przy wyższych czy niższych niż 2000 obrotach?
-
[B6 AWX] "Używanie" turbosprężarki
Mam pytanie czy jazda cały czas w zakresie obrotów do 2100 nie powoduje tego, że turbo się "zastoi" z powodu tego, że nie jest używane ( nie smarowane?). O ile dobrze wiem to włącza się po osiągnięciu ok. 2600 obr. Czy jeżeli nie osiągam takich obrotów to po skończonej jeździe nie muszę jeszcze poczekać z wyłączeniem silnika (żeby popracował na wolnych obr.)?
-
[B6 AWX] Termostat otwiera obieg przy 73 stopniach
właśnie wymieniłem na nowy ori (121 zł) i osiąga 90 st właśnie po jakichś 10 km ale później trzyma cały czas bez względu na sposób jazdy
-
[ALL B6] Czym pielęgnować deskę rozdzielczą ?
Witam i pytam bo zawsze używałem Plack'a lub podobnych zamienników (np. w Golfie). Ale w b6 deska jest taka trochę matowa i jakoś nie wydaje mi się, żeby nabłyszczenie Plackiem dodało jej uroku, w Golfie tą czarną deskę jak się popryskało to się ładnie błyszczała a tutaj wygląda na to , że nie o to chodzi żeby się tak błyszczała. Tak mi się wydaje patrząc na strukturę materiału użytego do wykonania deski. Czego używacie?
-
[ALL B6] Brak koła zapasowego
Witam, w związku z tym, że kupiłem auto z zestawem naprawczym zamiast koła zapasowego mam pytanie: czy we wnękę zmieści się np. jedno z kół zimowych, a jeżeli tak to czy śruby od ori alufelg 15' pasują do stalowych 15' (zimowe mam na stalowych). A jeżeli nie to co polecacie? kupić jakąś dojazdówkę? Bo jakoś niepewnie czuję się bez koła zapasowego.
-
[ALL B6] Odpryski lakieru na uchwytach ramion wycieraczek
Witam, widziałem takie coś też na Passacie ale w moim A4 w połączeniu z wymienioną szybą przednią zaczyna mnie to zastanawiać. Czy jest to częsta przypadłość tych modeli? Chodzi o odchodzący lakier na elementach do których są przyczepione ramiona wycieraczek, czy spotkaliście się z takim czymś innych autach? Jakbym się mało dokładnie wyraził to mogę wkleić fotki.
-
[ALL B6] Zniszczona tapicerka i Vanish
chyba juz nie będę poprawiał tylko pojadę na myjnię i zobaczymy.
-
[ALL B6] Zniszczona tapicerka i Vanish
starałem się nałożyć równomiernie ale przyznaję się, że mogło mi się to nienajlepiej udać i może dlatego... nałożenie piany idealnie równomiernie jest trudne bo czasem jest ta piana bardziej gęsta, czasem mniej jednym słowem nie było to takie proste. co ciekawe to na oparciach nie ma tych plam tylko na siedziskach.
-
[ALL B6] Zniszczona tapicerka i Vanish
No pisze na butelce, że do dywanów i tapicerek. A może ty miałeś odplamiacz?? Albo inną tapicerkę?
-
[ALL B6] Zniszczona tapicerka i Vanish
Witam, mam pytanie czy ktoś tak jak ja zniszczył tapicerkę vanishem a jeżeli tak to czy da się to jeszcze naprawić w myjniach gdzie robią to fachowo? Wczoraj próbowałem wyprać tapicerkę vanishem, takim ggzie rozcieńcza się go w stosunku 1:9, robi pianę i nakłada samą pianę. Po wyschnięciu się odkurza. Niestety zostały ogromne, okropne plamy. Dziś niedziela więc nie mogę nigdzie zadzwonić i zapytać czy da się to jeszcze naprawić. Może już ktoś miał taki przypadek?
-
[B6 AWX] Wymiana rozrządu
to trochę drogo krzyknęli , robiłem ostatnio u Świtonia w Lubinie za niecałe 1500 niedawno to znaczy tydzień temu czy miesiąc czy dwa?