Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX] Problem z uruchomieniem silnika


motogrzech

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem z odpalaniem mojego Audi problem jest następujący po prostu długo kreci bez różnicy czy ciepły czy zimny. Ale ostatnio zaobserowalem następującą rzecz ze odpala od razu gdy pierw wlacze światła bez różnicy jakie wtedy odpala prawidłowo co może być???

z góry dzięki:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akumulator lepiej pracuje kiedy przed pełnym obciążeniem (odpaleniem) zamiesza się płyn w celach (na przykład poprzez lekkie obciążenie światłami lub innym odbiornikiem). Zaleca się taki manewr kiedy jest bardzo zimno i akumulator może mieć ograniczoną obciążalność itd. W twoim przypadku może oznaczać, że akumulator się po mału kończy. Warto poczekać na opinie innych....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdz klemy aku czy nie sa zanieczyszczone, wyczysc je i zabezpiecz przed utlenianiem.

jezeli nie pomoze, sprobuj podmienic akumulator - ale tez z diesla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale on bardzo dobrze kreci wiec nie sadze aby to bylo przyczyna ale mozna sprawdzic zawsze:) dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie to samo, jestem w szoku bo tico mi lepiej paliło niż audi :kox: Muszę sprawdzić czy na światłach będzie lepiej. Czasem zdarza się, że odpali od razu a czasem muszę pokrecić ze 3-4 sek. Aż wstyd żeby takim autem trzeba było tak rzęzić zanim odpali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moj brat w swoim awx z 2002 ma taki sam problem - kreci z 3 sek zanim odpali , mozna odniesc wrazenie ze paliwo nie jest podawane przez ten czas... czekam na sugestie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może rzeczywiście gdy aku jest słabszy do musi dłużej pokręcić. A po włączeniu świateł trochę go "rozgrzeje" i daje większy prąd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale on bardzo dobrze kreci wiec nie sadze aby to bylo przyczyna ale mozna sprawdzic zawsze:) dzieki

byc moze ma wystarczajaca wydajnosc pradowa zeby krecic rozrusznikiem, ale przy zbyt niskim napieciu zasilania ECU, chociaz wtedy powinien wyskoczyc blad w VAG-u

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dłużej poczekam nic nie daje:/ mówicie ze jak slaby aku to może te światła pomagają ale gdy zgaszę i obrazu chce go podpalić bez świateł to lipa a ze światłami ok dziwne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dymi Ci po odpaleniu przez pierwsze 5 sekund. Mam podobny problem, ale tylko z rana i mi dymi przez chwilkę.

to jest watek o silnikach R4 - 4cyl. zasilanych PD :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...