Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX] Problem z uruchomieniem silnika


motogrzech

Rekomendowane odpowiedzi

Ja tez się podłącze pod temat. mam ten sam problem co koledzy tylko ze moja niunia paliła idealnie po odłączeniu starego akumulatora i podłączeniu nowego chce zapalić i musiałem kręcić ja jakieś 3 sek. Byłem u mechanika na VAGu nic nie wykrywa zero błędów nawet on się zdziwił pierwszy raz sie spotkał z czymś takim po odłączeniu akumulatora. ogólnie ciężko pali ale zdarza się ze raz na jakiś czas zapali bez blednie ale zazwyczaj muszę ja chetać. Co może być przyczyną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w przypadku silników PD najczęściej problemy z rozruchem (zarówno zimnego jak i ciepłego silnika) wynikają z uszkodzenia okablowania jak i samego czujnika G40, warto "czasami" podpiąć się pod Vaga aby sprawdzić co tam nasz sterownik silnika boli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

świeczki kiedy wymieniałeś ?

a co ile trzeba wymieniać? ja po kupnie wymieniłem rozrząd, filtry ale nie wiem jak z świeczkami, kiedy i czy były wymieniane. Przebieg 180 kkm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wypróbowałem metodę kolegi rozruch z włączonymi światłami i normalnie jak ręka odioł auto pali jak marzenie. wiec prosiłbym o jakieś odpowiedzi czym to może być spowodowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wypróbowałem metodę kolegi rozruch z włączonymi światłami i normalnie jak ręka odioł auto pali jak marzenie. wiec prosiłbym o jakieś odpowiedzi czym to może być spowodowane.

AQ do wymiany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam moje autko ma przejechane 300 000 km wymieniony rozrząd 2000 km temu wymienione świece oraz zregenerowany alternator przez wymianę komutatora oraz nowych szczotek :) jak i przed wymianą kręciłem nieraz z 5 sekund zanim odpalił tak i teraz mam to samo z tego co wyczytałem to może być AKUMULATOR

mimo tego nigdy nie miałem z nim problemu

jutro robie próbę na zapalonych światłach i opisze jak było

szczerze to ja mam problem tylko z rana jak stał długo na dworze i silnik ostygł potem w ciągu dnia bez większych problemów

ale jeżeli to będzie wina akumulatora to jeszcze jutro sprawie sobie nowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dokładnie ten sam problem co Wy na swiatłach pali pieknie a bez swiatel lipa

moze ktos juz wymienil aq ? i czy po wymianie problem zniknal?

ja - pomogło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, aku nowiutki, kąt synchronizacji "0" , błędów również brak, filtr paliwa nowy, zaworek na filtrze nowy a AWX czasami odpala od kopa a czasami długo kręci, dlaczego :?:

spróbuje z włączonymi światłami ale co one mają do tego :mysli:[br]Dopisany: 02 Styczeń 2010, 15:47_________________________________________________2 razy sprawdziłem na włączonych światłach i odpalił bez problemu

ale szkoda żarników :disgust:

aku zmieniony - miałem ori MOLL'a o mocy rozruchowej 380A a teraz mam Kagera 760A może to wina tego że on ma takiego kopa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W swoim AWX tez miałem problemy z opalaniem przy minusowych temp.

Sprawdzilem wszustko: swiece, przekaznik, aku, filtr itd, itp.

... i co? :naughty: u mnie zmiana stacji beznynowej wyszła na plus

jak bylo -15 to zakrecił, przez chwile nierówno pochodzil a pozniej gitarka :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale dzisiaj w ciągu dnia było u mnie -2 i więc nie powinno byc problemów

nawet jak jest ciepły silnik i go zgaszę to jak za minutkę chcę odpalić to długo kręcę[br]Dopisany: 02 Styczeń 2010, 20:52_________________________________________________

Witam po raz kolejny, nagrałem dzisiaj 3 filmiki - zerknijcie i powiedzcie co to może być:

1 filmik - dwa razy długo kręci

2 filmik - raz długo a dwa razy normalnie

3 filmik - auto odpalone, gaszę, --> długo kręci --> krótko --> krótko --> przygazówka, gaszę --> długo --> Włączam Światła, kręci krótko --> krótko --> wyłączam światła, gaszę silnik --> i odpala szybko

co to może być :wallbash:

http://www.youtube.com/watch?v=K9uyVsQYM_A

http://www.youtube.com/watch?v=yLssQG2CuZ4

http://www.youtube.com/watch?v=UXvkSudXdRQ

[br]Dopisany: 03 Styczeń 2010, 20:03_________________________________________________ :hi: i co powiecie chłopaki na filmiki?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i co powiecie chłopaki na filmiki?

A sprawdzałeś jak sprawa wygląda gdy będziesz próbował zapalać na włączonych światłach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sprawdzałeś jak sprawa wygląda gdy będziesz próbował zapalać na włączonych światłach?

2 razy sprawdziłem na włączonych światłach i odpalił bez problemu

ale szkoda żarników :disgust:

:cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...